Skocz do zawartości

MIUI 9.3.21


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

mi9-770x972.png

  • Nowa animacja ładowania
  • Dodana opcja „Podwójny zegar” (Dodatkowe ustawienia > Data i czas)
  • Redmi S2, Redmi Note 5 nie będzie w tym tygodniu – testy Androida Pie
  • Opcja przełączenia stylu notcha (MI9/Note 7)
  • Poprawki tłumaczenia
  • Pełna lista zmian

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Na Androidzie Pie po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia.
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Czym miuipolska różni się od Global?

Problem z Google Pay?

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 18.1 do instalacji z TWRP. Po instalacji należy wykonać dodatkowy restart telefonu.

Brak internetu przez dane mobilne?

W Orange należy ustawić poprawne APN wg tego poradnika.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Przepraszam, jeśli już gdzieś było, ale czy powrotu aktualizacji na słuchawki z Androidem 6 jeszcze w ogóle można się spodziewać? Ostatnia wersja jest z początku stycznia i jak 2 lata używam MIUI, tak nie pamiętam równie długiej przerwy :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Frantik napisał:

Przepraszam, jeśli już gdzieś było, ale czy powrotu aktualizacji na słuchawki z Androidem 6 jeszcze w ogóle można się spodziewać?

Nie. Nasze poprawki nie działają na Androidzie 6.0 i 7.0, nawet stable wali błędami... Prawdopodobnie koniec. Musisz wrócić na Globala lub China albo szukać innego ROMu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redmi Note 6 Pro, sypia sie aplikacje, np. Allegro, sypie sie sie rowniez kiedy wchodze w aktualizacje. Tak, ze nawet nie ma mozliwosci ponownej aktualizacji. Czyszczenie dalvik, cache nic nie daje. 

AKTUALIZACJA: juz wiem co bylo, modul youtube w magisk cos gryzie sie z ta wersja miui. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dziś w końcu pobrałem aktualke :) I jest problem :(

Po odpaleniu praktycznie (bo raz załapie, a 5 nie :( ) każdej aplikacji, widzę że apka odpala pokazuje się okno po czym natychmiast znika, niby jest w tle jako działające, ale za cholerę nie da się odpalić nic :(

TELEFON Pocophone F1.

A tutaj filmik:

https://imgur.com/RbcdZEu

Jakieś pomysły??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niektórych aplikacjach bankowych nadal nie działa odcisk palca (Mi 6). U mnie nie działa odcisk w aplikacji Moje ING oraz Revolut. W aplikacji IKO wszystko okej. Brak funkcji podwójnego zegara oraz niedopracowana nowa animacja ładowania (prześwituje stara ikonka + zasłonięty zegar).

Spoiler

54433955_1390674657739593_985764018851414016_n.thumb.png.0053563b2c70cd9194f73303b7f03744.png.54437079_261228564765444_8607412312871010304_n.thumb.png.34620e9f0dc6de1c97b4e1befefade4d.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Zenderable napisał:
W niektórych aplikacjach bankowych nadal nie działa odcisk palca (Mi 6). U mnie nie działa odcisk w aplikacji Moje ING oraz Revolut. W aplikacji IKO wszystko okej. Brak funkcji podwójnego zegara oraz niedopracowana nowa animacja ładowania (prześwituje stara ikonka + zasłonięty zegar).

U mnie na Mi6 odcisk palca działa tylko aplikacje bankowe po uruchomieniu identyfikują od razu nieprawidłowy odcisk tak jest w aplikacji Santander, Revolut i PayPal. I tak jest od wersji 9.3.1.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, emarcin napisał:

U mnie na Mi6 odcisk palca działa tylko aplikacje bankowe po uruchomieniu identyfikują od razu nieprawidłowy odcisk tak jest w aplikacji Santander, Revolut i PayPal. I tak jest od wersji 9.3.1.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Też tak mam, pierwsze wejście zawsze jest takie, iż nie udało się odczytać mojego odcisku palca(zupełnie jakby program z automatu próbował już uwierzytelniać coś). Pewnie Chinole czytają nasze odciski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...