Skocz do zawartości

Szkło hartowane


eNse

Rekomendowane odpowiedzi

Żadne z powyższych. Powód jest prosty, szkła 3d to jedno wielkie ryzyko - źle nałożysz i masz zasłonięty ekran. Ja jestem zrażony do XD, ale 3D ponoć jest idealnie dopasowany. Do 3mk nie miałbym zaufania też ;)

Imo najlepiej całe przezroczyste z wycięciem na aparat. Ze wszystkich szkieł które miałem polski banan zdaje się być najlepszym wyborem. Nałożyłem wczoraj nową sztukę, tym razem niżej - zobaczymy czy będzie się coś odklejać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne z powyższych. Powód jest prosty, szkła 3d to jedno wielkie ryzyko - źle nałożysz i masz zasłonięty ekran. Ja jestem zrażony do XD, ale 3D ponoć jest idealnie dopasowany. Do 3mk nie miałbym zaufania też
Imo najlepiej całe przezroczyste z wycięciem na aparat. Ze wszystkich szkieł które miałem polski banan zdaje się być najlepszym wyborem. Nałożyłem wczoraj nową sztukę, tym razem niżej - zobaczymy czy będzie się coś odklejać.
Ale ja właśnie pisałem o Nillkin 3D a nie XD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam szkło hartowane Nillkin 3D CP+ Max, jest niemal idealnie dopasowane na cały przedni panel, jest otwór za szkłem w czarnym pasku na diodę powiadomień. Krawędzie są lekko zagięte, więc nie czuć przy gestach. Nie zauważyłem żeby ucinało wyświetlacz a jeśli już to minimalnie. Poślizg jest świetny, bardzo dobre czucie i nie palcuje się, jak tańsze szkła. Czytnik nie zauważyłem by działał gorzej lub wolniej, działa tak samo. Szkło nie psuje też kolorów, jak inne a jakość pierwsza klasa, podobna albo taka sama, jak oryginalne szkła OnePlus 3D. Ogólnie bardzo polecam, ale przy zakładaniu trzeba bardzo uważać na paproszki bo trzeba kilka razy szkło poprawiać, poza tym u mnie na rogach zrobiły się pęcherze i musiałem trochę z nimi powalczyć. Może zrobiły się dlatego, że kilka razy podważałem i zakładałem szklo, ale jak już udało mi się z nimi uporać to wygląda świetnie. Na pewno kupił bym drugi raz, tylko bardziej przyłożył się do montażu. Może wrzucę potem jakąś fotkę, jak to wygląda.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda Nillkin 3D CP+ Max na moim Mi 9 . Śmiało mogę napisać, że to jedne z lepszych szkieł z jakimi miałem do czynienia. Świetne dopasowanie oraz feeling i powierzchnia oleofobowa. Mam też szklo Wozinsky z czarną ramką na RN7, jest tanie, dopasowanie ma dobre, ale strasznie kruche i palcuje się niemiłosiernie. Dzisiaj mój RN7 wypadł mi z wysokości klatki piersiowej na podłogę, na szczęście etui armor dobrze chroni, nic się nie stało, ale że uderzył rogiem to szkło Wozinsky pokruszyło się w tym miejscu . To już drugie szkło Wozinsky od 3 tygodni i raczej już go nie kupię, poza tym przez ostre krawędzie w cienkim etui, łatwo jest je posczszerbić, normalnie kruszą się od patrzenia. Najlepiej sprawdzają się w etui typu Hybrid Armor.fbccb485d7898fd240b54f9bb70a9086.jpga11249f9d03603b617f16e8d1913312b.jpg8130510c94029854c63aee9fb5c2b303.jpg50aca9218b1f196b513ff8fd2a10510c.jpg7b61f633229343d6644bbd296ce102f8.jpg0c9ec1e1c9c2a9d10ec1c42ab0716101.jpg616896c71e5ce5425d55723f6458aa38.jpga6d8a32a0c504fbc023bef85bc3b7838.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak siedzi na telefonie Polski Banan 9h, za cenę 11 zł myślę że nic lepszego nie ma aczkolwiek dla mnie jest za wąskie (napisałem do nich i powiedziałem że tak jest). Żadnej tęczy nie ma, ja polecam. Jeśli zmienią szerokość na chociaż 1mm więcej to będzie idealne szkło w mojej opinii :)

received_395622037811807.jpeg

received_707180126448967.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, simcold napisał:

Jest takie jakie jest. Ja dokładnie mierzyłem przez zamawianiem bo dokładnie podają jakie jest. Możesz kupić szersze hybrydowe.

Jest takie jakie jest, więc wyrażam swoją opinię - jak dla mnie mogłoby być trochę szersze. może by się nie kleiło po bokach dobrze wtedy - nie wiem, ale myslę że nie było by problemu. Nie chciałem mieć tych szkieł z czarną ramką tylko zwykłe, dlatego też się na to zdecydowałem - nie żałuje tak czy inaczej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest takie jakie jest, więc wyrażam swoją opinię - jak dla mnie mogłoby być trochę szersze. może by się nie kleiło po bokach dobrze wtedy - nie wiem, ale myslę że nie było by problemu. Nie chciałem mieć tych szkieł z czarną ramką tylko zwykłe, dlatego też się na to zdecydowałem - nie żałuje tak czy inaczej
Mam.takie samo szkło na szerokość ale np dluzo dłuższe + zamiast wycięcia łezki z dziurką ale jeszcze nie kleilem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Falonso napisał:

A czy to jest to szkło spigen z czarną ramką? Bo z tego co gdzieś czytałem to tam klej jest tylko na ramce wokół a w Nillkin 3D CP+ Max na całej powierzchni.

tak z ramką, jak będzie lipne to pójdzie do śmieci i tyle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na mi8 miałem combo spigena i było super. Nilkin nie pasował z tym etui a na dodatek zakrywał ekran ramkami. W spigenie nie było tego bo miał węższe te czarne ramki i z tym etui pasował idealnie
Ten Nillkin 3D CP+ Max właśnie praktycznie nie ucina ekranu, przynajmniej ja tego nie zauważyłem, nie mam porównania ze Spigen. Miałem oryginalne szkło 3D na swoim OnePlus 6, które są przecież świetnej jakości i szczerze to tam ucinało nieznacznie ekran, ale jeśli chodzi o jakość to ten Nillkin jest na tym samym poziomie, przede wszystkim tak jak szkła OnePlus klei się na całej powierzchni a nie tylko ramki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2019 o 16:23, mihaszek napisał:

Czy ktoś używał miał/ma szkła baseus, ers(ibywind)? Chodzi mi o pełne szkło. Czy używał ktos szkla z filtrem światła niebieskiego -super wyglada ale czy to ma sens?

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Ciekawy ten Baseus. Zapytałem się sprzedawcy o kilka rzeczy, jeżeli spełni moje oczekiwania to chyba zamówię, mam też na oku szkło ibywind z amazon.co.uk, z dostawą nieco ponad 50 zł więc nie najgorzej, a dwie sztuki są :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w miejscu aparatu jest szkło czy dziurka? Czy czuć że szkło nie jest przyklejone do ekranu (bo w końcu jest tylko na brzegach klej)?

Jest szkło. Poza tym klejone jest na całej powierzchni z zaokrąglonymi krawędziami (chyba szkło Spigen klejone jest na czarnych ramkach a kosztuje podobnie), także bardzo estetycznie to wygląda, dopasowanie jest super. Ma dobrą powłokę oleofobową, więc nie zbiera palców jak inne a jeśli już to łatwo je usunąć. Nie psuje też kolorów, dobrze odwzrowane, ostre i pełne, widać że to wysokiej jakości szkło a nie jakieś hybrydy czy tanie szkiełka z AliExpress, czucie i poślizg takie samo jak na oryginalnej powłoce. Także szczerze polecam, kosztuje swoje ale warte swojej ceny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3D CP+ Max nie jest klejone na całej powierzchni chyba xD
Szkło na aparacie... głupie bardzo. Wezmę to ibywind chyba.
Właśnie chyba na odwrót przecież sam montowałem i klejone jest cała powierzchnią a nie ramki, jak w innych, jak np Spigen. Po nałożeniu to jest tafla dobrej jakości szkła, kolory pełne, tak samo jakość obrazu, nic nie psuje, świetny poślizg i czucie, świetna powierzchnia oleofobowa. Pisałem już wcześniej a miałem do czynienia z wieloma szkłami, Nillkin 3D CP+ Max to prawdopodobnie najlepsze szkło z ramkami na Mi 9 na rynku, jeśli chodzi o jakość i dopasowanie oraz ogólnie jedne z najlepszych z jakimi miałem do czynienia. Ostatnio z podobnej jakości szkłem miałem do czynienia z oryginalnym OnePlus 3D w OP6, również klejone na całej powierzchni, ale tam nieznacznie ucinało wyświetlacz a ten Nillkin, jak widzisz po zdjęciach praktycznie w ogóle a jeśli nawet to są dziesiętne mm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chyba na odwrót przecież sam montowałem i klejone jest cała powierzchnią a nie ramki, jak w innych, jak np Spigen. Po nałożeniu to jest tafla dobrej jakości szkła, kolory pełne, tak samo jakość obrazu, nic nie psuje, świetny poślizg i czucie, świetna powierzchnia oleofobowa. Pisałem już wcześniej a miałem do czynienia z wieloma szkłami, Nillkin 3D CP+ Max to prawdopodobnie najlepsze szkło z ramkami na Mi 9 na rynku, jeśli chodzi o jakość i dopasowanie oraz ogólnie jedne z najlepszych z jakimi miałem do czynienia. Ostatnio z podobnej jakości szkłem miałem do czynienia z oryginalnym OnePlus 3D w OP6, również klejone na całej powierzchni, ale tam nieznacznie ucinało wyświetlacz a ten Nillkin, jak widzisz po zdjęciach praktycznie w ogóle a jeśli nawet to są dziesiętne mm.
A jak jest w tym nillkinie z klejem pod aparatem? Bo te wszystkie chinole mają klej też wszędzie ale nie pod aparatem i się kurz dostaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest w tym nillkinie z klejem pod aparatem? Bo te wszystkie chinole mają klej też wszędzie ale nie pod aparatem i się kurz dostaje.
Właśnie, u mnie póki co nic, zadnego kurzu. W Redmi Note 7 mam szkło Wozinsky i pod dniu syf na przednim aparacie pod szkłem. Ale to dwa zupełnie inne szkła, Nillkin jest gładziutki, śliski, szybko można usunąć plauchy, błyszczy się jak psu j.jca, po prostu widać że to jest szkło a Wozinsky i inne tego typu to takie wyblakłe, kruche i brudzą się jak cholera . Przy nakladniu tego Nillkin trzeba dobrze odtłuścić i oszczyścić taflę, ale to chyba każdy wie. Trzeba dobrze wypozycjonować i uważać na paproszki a po nałożeniu, jak już klej łapie dobrze wyprasować dołączoną ściereczką i dociskać i powypychać ewentualne powstałe pęcherze. Efekt końcowy jest naprawdę super.33b93d312621dce01952a9b93de0152f.jpg3bfa94064458a50086cfd10dd6cb6713.jpg62fd5031d273074ac29a6562d3d735cc.jpg6f40bb16afd5d73a6b862f61e9d652d3.jpgfee56a26fa8591e3f10157afbcece1a4.jpg 

 Jak widać u mnie idealnie pasuje w combo z etui typu Hybrid Armor. Coś tam pogrubia, ale dla mnie ważniejsza jest ochrona i funkcjonalność niż oglądanie szklanych plecków. Przynajmniej nie mam obaw o obicia czy lekkie upadki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z jakością zdjęć z przedniego aparatu w 3d cp+?

Wracając do baseusa/ibywind: Ogółem ten baseus z allegro (3d) bardzo ciekawie się prezentuje, dostałem odpowiedź że ramki nie zakrywają ekranu, a w miejscu aparatu jest dziurka. Tylko... Wczoraj zamówiłem już ibywind xD

Edytowane przez DoreK03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, simcold napisał:
3 minuty temu, galakty napisał:
Panowie, dorwałem na jednej aukcji szkiełko na aparat + ramkę metalową, która ma chronić obiektyw. Korzysta ktoś z takiego rozwiązania? Na razie nie mam jak sprawdzić emoji4.png 

Po zmroku pogarsza jakość zdjec

Nawet bez lampy błyskowej? Ciekawe czy samą ramkę da się założyć bez szkła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z jakością zdjęć z przedniego aparatu w 3d cp+?
Wracając do baseusa/ibywind: Ogółem ten baseus z allegro (3d) bardzo ciekawie się prezentuje, dostałem odpowiedź że ramki nie zakrywają ekranu, a w miejscu aparatu jest dziurka. Tylko... Wczoraj zamówiłem już ibywind xD
Ja aparatu selfie używam tylko do odblokowania twarzy, ale strzeliłem kilka fotek i wszystko wydaje się być ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...