Skocz do zawartości

Szkło hartowane


eNse

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Szajbus_89 napisał:

Też mi przyszło to szkło z dziurką z ali.  Przy okazji znalazłem takie https://allegro.pl/oferta/folia-ochronna-polski-banan-do-xiaomi-mi9-mi-9-8318564492

Jest bardzo podobne do naszego szkła z aliexpresu.

Przecież to jest folia a nie szkło. Nigdy nie kupię folii, fu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecali i nie. Był temat tego szkła poruszany i różnie je oceniali. Jeżeli ktoś szuka ochrony ekranu w zasadzie przed zarysowaniem i nosi telefon w etui to banan lub 3mk w zupełności wystarczy. Przed upadkiem mało co chroni.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Czasami mam wrażenie, że jesteś przedstawicielem handlowym polskiego banana, bo ciągłe o tym słabym szkle piszesz.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami mam wrażenie, że jesteś przedstawicielem handlowym polskiego banana, bo ciągłe o tym słabym szkle piszesz.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Też odniosłem takie wrażenie, bo ani Banan ani 3mk nie są dobrymi szkłami.


Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rzecz gustu, ja osobiście bym nie kupił, nie podobają mi się ranty gdzie widać poświatę dla tego też szukałem szkła które całkowicie to zamaskuje i znalazłem z czarnymi rantami. Każdy używa tego co mu przypadnie do gustu i chyba nie ma co dyskutować i przekonywać kogoś na siłę że to jest lepsze bo mi się podoba. Tyle różnych firm wypróbowałem jak każdy stąd i każdy ma swojego faworyta. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w polskim bananie zaczęły wyłazić pęcherzyki powietrza i jest tego coraz więcej. Zasadnicze pytanie - jak? Skoro było założone idealnie i bez żadnych pęcherzyków? Pewnie klej zawodzi...

/Edit: dobra chyba wiem o co chodzi. Szkło jest założone trochę za wysoko i chyba jest już na zaokrągleniu.

Edytowane przez DoreK03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, widocznie jest źle założone i którymś bokiem przy noszeniu w kieszeni haczy. Raczej nic z tym nie zrobisz. Prędzej czy później wymiana szkła Cię czeka. 
Jak najbardziej można zdjąć i wyczyścić. Ja tak robiłem.ostatnio z chińskim szkłem przed nillkinem. Ściągnęłam chińczyka odłożyłem delikatnie klejem do góry. Wyczyściłem.ekran nakleilem nillkina i folie z kilkoma nakleilem na chińczyka. Oczywiście było pełno paprochów między. Jak nillkin pękł to wyczyściłem ekran odkleilme folie z chińczyka i go wyczyściłem tymi naklejkami co dają do szkieł absorb dust? Jakoś tak. Można też zawsze użyć kawałka taśmy przezroczystej albo najlepiej rolki do czyszczenia ubrań. Szkło jak nowe bez paprochow

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, zoltan78 napisał:

Z doświadczenia hybrydę szczerze odradzam. To bardziej folia niż szkło. Na allegro znajdziesz też pożądane szkła z którymi nic się nie dzieje.

Mógłbyś coś podesłać, polecić? Tylko nie Nillkin *D (ze względu na to że jak źle nałożę to będzie przysłaniać ekran) - może skuszę się na Amazing H+ Pro gdy będę mocno zdesperowany xD

Edytowane przez DoreK03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś coś podesłać, polecić? Tylko nie Nillkin *D (ze względu na to że jak źle nałożę to będzie przysłaniać ekran) - może skuszę się na Amazing H+ Pro gdy będę mocno zdesperowany xD
Miałem h+ peklo jak telefon normalnie miałem w kieszeni po 2 dniach i 28 zł poszlo w błoto. Chinczyki bez ramek są za wąskie i mają do D wycięcie na nocza. Obecnie ja używam banana i jest na równi szerokość z amoledem i ma idealnie dopasowane wycięcie na nocza. Mam też chińczyka o takiej samej szerokości ale na długość na cały przód i wycięcie ma dziurkę.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Nillkina i raczej szybko firmy nie zmienię. Testowałem różne przez lata i od dawna już z nich korzysta. Do niczego nie mam zamiaru Cię namawiać. Kupiłem 3D Max ze względu na to iż ma wyprofilowane wszystkie ranty co oo założeniu daje komfort taki iż nie czuć żadnych ostrych krawędzi. Używałem Amazing H+ Pro na MiMix2S i byłem bardzo zadowolony z tego szkła.

PS: Naklejenie szkła tak aby zmniejszyło ekran to nie lada wyczyn. Bez obaw, dał byś radę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, simcold napisał:

Miałem h+ peklo jak telefon normalnie miałem w kieszeni po 2 dniach i 28 zł poszlo w błoto. Chinczyki bez ramek są za wąskie i mają do D wycięcie na nocza. Obecnie ja używam banana i jest na równi szerokość z amoledem i ma idealnie dopasowane wycięcie na nocza. Mam też chińczyka o takiej samej szerokości ale na długość na cały przód i wycięcie ma dziurkę.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

No i właśnie ta szerokość nie jest taka idealna. Wystarczy że lekko spojrzysz pod kąt na telefon i jest wrażenie jakoby szkło nie było do końca na całym ekranie, dlatego h+ swoją szerokością zdaje się być lepszy, no ale skoro pęka to sobie odpuszczę :P

1 minutę temu, zoltan78 napisał:

Ja używam Nillkina i raczej szybko firmy nie zmienię. Testowałem różne przez lata i od dawna już z nich korzysta. Do niczego nie mam zamiaru Cię namawiać. Kupiłem 3D Max ze względu na to iż ma wyprofilowane wszystkie ranty co oo założeniu daje komfort taki iż nie czuć żadnych ostrych krawędzi.

Jak z grubością 3D Max? Albo inaczej: czy czarny kolor bardziej przypomina szary w przypadku większego światła? Na XD CP+ miałem ten problem, czasami czułem się jakbym miał IPS :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te szkła z ramkami mają jeden mankament. Nie są klejone do ekranu na końcach więc wystarczy nawet mocniej czasem nacisnąć na kant j potrafi pęknąć. To samo się ma do szkieł bez ramek ale szerszych do których dają taki olejek czy cos. Więc albo szkło bez ramek na równi z amoledem albo folia. To moje osobiste zdanie. Ale jak mawiają. Gdzie 2 ludzi tam 3 opinie

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, simcold napisał:

Wszystkie te szkła z ramkami mają jeden mankament. Nie są klejone do ekranu na końcach więc wystarczy nawet mocniej czasem nacisnąć na kant j potrafi pęknąć. To samo się ma do szkieł bez ramek ale szerszych do których dają taki olejek czy cos. Więc albo szkło bez ramek na równi z amoledem albo folia. To moje osobiste zdanie. Ale jak mawiają. Gdzie 2 ludzi tam 3 opinie

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Chciałbym zaznaczyć że zaokrąglenie szkła nie zaczyna się w miejscu gdzie kończy się ekran.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te szkła z ramkami mają jeden mankament. Nie są klejone do ekranu na końcach więc wystarczy nawet mocniej czasem nacisnąć na kant j potrafi pęknąć. To samo się ma do szkieł bez ramek ale szerszych do których dają taki olejek czy cos. Więc albo szkło bez ramek na równi z amoledem albo folia. To moje osobiste zdanie. Ale jak mawiają. Gdzie 2 ludzi tam 3 opinie

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka


Fajnie wrzucać wszystko do jednego worka.
Moje szkło jest klejone całe, razem z ramkami, nic nie pęka, także jak kolego wspominałeś, 2 osoby 3 opinie :)

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem... Psy wieszacie na szkłach 3mk... a tutaj telefon, który nawet dzisiaj zaliczył dwie gleby, ponad 2 miesiące trafia do czarnej dziury, albo drzwi do innego wymiaru, razem z dwoma pękami kluczy do biura, na warsztat, pękiem kkuczy do domu i kluczykami do auta, że o drobiazgach typu portfele, długopisy, cienkopisy, pióra, pomadki, prfumiszcza i inne graty będące w tej otchłani jaką jest damska "torebka" nie wspomnę ;-). Żadnej rysy... 

https://photos.app.goo.gl/RkqzjpVPvDd7rM697

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem... Psy wieszacie na szkłach 3mk... a tutaj telefon, który nawet dzisiaj zaliczył dwie gleby, ponad 2 miesiące trafia do czarnej dziury, albo drzwi do innego wymiaru, razem z dwoma pękami kluczy do biura, na warsztat, pękiem kkuczy do domu i kluczykami do auta, że o drobiazgach typu portfele, długopisy, cienkopisy, pióra, pomadki, prfumiszcza i inne graty będące w tej otchłani jaką jest damska "torebka" nie wspomnę ;-). Żadnej rysy... 
https://photos.app.goo.gl/RkqzjpVPvDd7rM697
Ja nie wieszam na 3mk tylko wszystkim chodzi o to że szkło jest mniejsze niż front. Mi to osobiście nie przeszkadza.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem... Psy wieszacie na szkłach 3mk... a tutaj telefon, który nawet dzisiaj zaliczył dwie gleby, ponad 2 miesiące trafia do czarnej dziury, albo drzwi do innego wymiaru, razem z dwoma pękami kluczy do biura, na warsztat, pękiem kkuczy do domu i kluczykami do auta, że o drobiazgach typu portfele, długopisy, cienkopisy, pióra, pomadki, prfumiszcza i inne graty będące w tej otchłani jaką jest damska "torebka" nie wspomnę ;-). Żadnej rysy... 
https://photos.app.goo.gl/RkqzjpVPvDd7rM697
Jaki to dokładnie model 3mk?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, nie mam za bardzo czym zmierzyć, ale ono ma gabaryt ekranu (tej części która się świeci). Daję dwie foty, przy uśpuonym i odpalonym ekranie, to widać jakie ono jest na gabaryt. Krzywo nakleiłem... ale ćsiiiii... dopóki mojej "Perfekcyjnej Pani Domu" nie przeszkadza, to mi tym bardziej ;-)

https://photos.app.goo.gl/sbPZnhhEpSF77ZGD9 - ciemny ekran

https://photos.app.goo.gl/sXPAYtfiv24vJ7QN8 - podświetlony ekran 

Aparatu nie zasłania. 

https://photos.app.goo.gl/hRfMFbacheUuZwfn9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, nie mam za bardzo czym zmierzyć, ale ono ma gabaryt ekranu (tej części która się świeci). Daję dwie foty, przy uśpuonym i odpalonym ekranie, to widać jakie ono jest na gabaryt. Krzywo nakleiłem... ale ćsiiiii... dopóki mojej "Perfekcyjnej Pani Domu" nie przeszkadza, to mi tym bardziej ;-)
https://photos.app.goo.gl/sbPZnhhEpSF77ZGD9 - ciemny ekran
https://photos.app.goo.gl/sXPAYtfiv24vJ7QN8 - podświetlony ekran 
Aparatu nie zasłania. 
https://photos.app.goo.gl/hRfMFbacheUuZwfn9
To jest 3mk? Takie szkło to można na allegro kupić za parę złotych. Identyczne jak polski Arnold. Więc stwierdzam że polski banan ma dużo lepsze wycięcie.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest 3mk...i było zamawiane z telefonem, bodaj w kwietniu... (nie pamiętam dokładnie, ale z premierą 9tki u nas) . Nie wiem czy nadal tak wyglądają. Dopóki nic się z nim nie stanie (sądząc po ostatnich glebach, to niezbyt szybko "coś" będzie) to pewnikiem trafi, wspólnie z telefonem, w zachłanne ręce któregoś Szkodniczka za rok, czy tam dwa... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest 3mk...i było zamawiane z telefonem, bodaj w kwietniu... (nie pamiętam dokładnie, ale z premierą 9tki u nas) . Nie wiem czy nadal tak wyglądają. Dopóki nic się z nim nie stanie (sądząc po ostatnich glebach, to niezbyt szybko "coś" będzie) to pewnikiem trafi, wspólnie z telefonem, w zachłanne ręce któregoś Szkodniczka za rok, czy tam dwa... 
Te szkła ciężko zniszczyć. Prędzej się mocno porysują niż pękną

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...