Skocz do zawartości

Szkło hartowane


eNse

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje w najbliższym czasie zakup Mi 9.

Jakie szkło wybrać, żeby nie było problemów z czytnikiem linii papilarnych? Zależy mi na szkle bez ramek (zawsze mamy obudowy lekko wystające i zachodzące na ekran).

"Od zawsze stosuje najtańsze szkła H9 z Ali lu Allegro i zwykle są dla mnie całkowicie wystarczające.

 

Co proponujecie kupić? Zastanawiam się nad testem jakieś "nano folii", też je widzę po kilka pln na Ali.

 

 

Edytowane przez rafmik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje w najbliższym czasie zakup Mi 9.
Jakie szkło wybrać, żeby nie było problemów z czytnikiem linii papilarnych? Zależy mi na szkle bez ramek (zawsze mamy obudowy lekko wystające i zachodzące na ekran).
"Od zawsze stosuje najtańsze szkła H9 z Ali lu Allegro i zwykle są dla mnie całkowicie wystarczające.
 
Co proponujecie kupić? Zastanawiam się nad testem jakieś "nano folii", też je widzę po kilka pln na Ali.
 
 
JeZeli chcesz tanie szkło które pokrywa całkowicie wyświetlacz i jest idealnie dociete to kup polski banan. Mam je parę dni i jest lepszd niż chinczyki. Nillkina za 30 zł nie kupuj bo się mija z celem.

Xiaomi Mi 9 xiaomi.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, simcold napisał:

JeZeli chcesz tanie szkło które pokrywa całkowicie wyświetlacz i jest idealnie dociete to kup polski banan. Mam je parę dni i jest lepszd niż chinczyki. Nillkina za 30 zł nie kupuj bo się mija z celem.

Xiaomi Mi 9 xiaomi.eu
 

Nie zależy mi na pokryciu całego ekranu, może być luz (nawet lepiej po etui nie będzie podnosić szkła).

A jak z czytnikiem linii papilarnych po naklejeniu szkła? Działa normalnie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JamCiTo napisał:

Na 3mk czytnik działa bardzo dobrze (jak na optyczny) i to nawet jak jest ciemno (przed chwilą Żony mi odblokowywałem, żeby alarmu się pozbyć z rana) ;-)

Akurat to czy jest ciemno czy nie to nie ma większego znaczenia bo po przyłożeniu palca w miejsce czytnika jest od razu włączane podświetlanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up Ciekawe czy żona wie, że w pewien sposób na "nią" się tak dużo powołujesz, tu na forum. Bardzo dużo informacji tak swobodnie podajesz z życia drugiej osoby. Oczywiście zrobisz dalej jak uważasz. Ale myślę że dobrze odbierzesz ten post default_smile.png.

Edytowane przez mrosi
Po co tyle pustych wierszy w poście...?
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolejnym upadku szkło 3D NILLKIN CP+ MAX pękło w dwóch miejscach jeszcze się trzyma i wszystko działa. Nawet przy podświetleniu nie widać pęknięć. Mimo wszystko chcę mieć dobre szkło na rezerwie. Co polecacie kupić w naszych sklepach?

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam szkło Benks, nie ucina ekranu, mam je przyklejone od miesiąca, nie pęka, nie kruszy się a warstwa oleofobowa jest prima sort.
Dziwię się, że nikt jeszcze nie polecił tego szkła.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka


Polecali i nie. Był temat tego szkła poruszany i różnie je oceniali. Jeżeli ktoś szuka ochrony ekranu w zasadzie przed zarysowaniem i nosi telefon w etui to banan lub 3mk w zupełności wystarczy. Przed upadkiem mało co chroni.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojej żonie spadł redmi note 7 ze szkłem na betonowy chodnik, ekranem centralnie. Nigdy jeszcze nie widziałem tak pobitego szkła. Szkoda, że zdjęcia nie zrobiłem. Bała się je odkleić bo myślała, że ekran pękł. Zdjąłem szkło, usunąłem resztki pobitego szkła i po wytarciu zobaczyłem, że ekran jest cały.

Mogę się o wszystko założyć, że bez szkła w życiu lcd by nie przetrwał.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojej żonie spadł redmi note 7 ze szkłem na betonowy chodnik, ekranem centralnie. Nigdy jeszcze nie widziałem tak pobitego szkła. Szkoda, że zdjęcia nie zrobiłem. Bała się je odkleić bo myślała, że ekran pękł. Zdjąłem szkło, usunąłem resztki pobitego szkła i po wytarciu zobaczyłem, że ekran jest cały.

Mogę się o wszystko założyć, że bez szkła w życiu lcd by nie przetrwał.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka


I tu się mylisz. Bo pękło właśnie szkło. Szklo przeważnie wystaje ponad lub jest na równi z pokrowcem więc nie mając szkła masz przestrzeń. Więc nie do końca szkło chroni przed uszkodzeniem przy upadku. Kwestia dyskusyjna

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylkoydla tego że upadł centralnie i nie trafił na jakiś kamień. Tu masz zdjęcie Redmi Note 5 które wypadło dziecku na panele. Jak widać trzeba też mieć szczęście. Spadł centralnie na ekran poczym odbił się i delikatnie uderzył bokiem. Ekran do wymiany. 

IMG_20190806_225352.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkło ma znaczenie przy upadkach jednak w erze gorilli glass 5/6 gdzie szkło się rysuje jak ch.... w zamian za większą trwałość nie tak wielkie jak w przypadku ajfonów gdzie wystarczy cięższe spojrzenie żeby była pajęczynka :) 

Co do Nillkina jeszcze ostatnie informacje ode mnie - to szkło jest zdecydowanie grubsze od "tradycyjnych" przez co czarny kolor bardziej przypomina szary przy świetle, na cieńszych szkłach tego problemu nie ma. Poza tym górna część (w przypadku XD CP+) nie jest zaokrąglona, przez co wysuwanie paska powiadomień było niezbyt przyjemne. Poza tym odnotowałem problemy z działaniem czytnika linii papilarnych, często działy się cuda pokroju pierw wykrywa palec a potem nagle nie, przez co przy wyłączonym ekranie miałem trochę disco-mode xD Na początku myślałem że to wina telefonu czy coś jednak to była kwestia tego szkła.

Dobra, Nillkin wylądował w śmieciach, teraz o bananie: mam polskiego banana - dwie sztuki 9H i jedną 3D. Pierw chciałem założyć to 3D, jednak... kto normalny nie daje kleju na całe szkło? To jest tak dziwny wynalazek że w miejscu na aparat nie ma żadnego wycięcia/dziurki (wbrew tego co jest na renderach), jest samo szkło bez kleju. Nawet nie chcę wiedzieć ile paprochów by się tam dostało - będę próbował to szkło zwrócić. Zdjęcia: https://imgur.com/a/nG6eB2K
3D raczej odradzam.

Teraz o szkle 9H: jest w porządku. Nie obraziłbym się gdyby było dłuższe o 0,5mm max  1mm z lewej i prawej strony, ponieważ lekką tęczę widać niestety, aczkolwiek nie jest to tak irytujące jak w moim pierwszym szkle. Zaletą jest też to, że po położeniu szkła na ekran szkło się nie zaczęło przyklejać więc mogłem ewentualnie poprawić tak by było w miarę równo - na przykład Nillkin od razu zaczął łapać ekran, więc na poprawki było za późno :< Najlepsze jest to, że W KOŃCU nie ma żadnych pęcherzyków powietrza (ciekawe jak będzie za kilka dni), mimo że w sumie nie starałem się jakoś bardzo z tym wyczyszczeniem ekranu, bo robiłem to jakąś godzinę temu i byłem zmęczony. Także zakup jak za te pieniądze zdecydowanie polecam, w końcu jakieś szkło które mnie zadowoliło bez większego zgrzytu zębami.
Edit: szkło jest jakoś zaokrąglone na bokach więc nie ma problemu z gestami itd
 

Edytowane przez DoreK03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkło ma znaczenie przy upadkach jednak w erze gorilli glass 5/6 gdzie szkło się rysuje jak ch.... w zamian za większą trwałość nie tak wielkie jak w przypadku ajfonów gdzie wystarczy cięższe spojrzenie żeby była pajęczynka  

Co do Nillkina jeszcze ostatnie informacje ode mnie - to szkło jest zdecydowanie grubsze od "tradycyjnych" przez co czarny kolor bardziej przypomina szary przy świetle, na cieńszych szkłach tego problemu nie ma. Poza tym górna część (w przypadku XD CP+) nie jest zaokrąglona, przez co wysuwanie paska powiadomień było niezbyt przyjemne. Poza tym odnotowałem problemy z działaniem czytnika linii papilarnych, często działy się cuda pokroju pierw wykrywa palec a potem nagle nie, przez co przy wyłączonym ekranie miałem trochę disco-mode xD Na początku myślałem że to wina telefonu czy coś jednak to była kwestia tego szkła.

Dobra, Nillkin wylądował w śmieciach, teraz o bananie: mam polskiego banana - dwie sztuki 9H i jedną 3D. Pierw chciałem założyć to 3D, jednak... kto normalny nie daje kleju na całe szkło? To jest tak dziwny wynalazek że w miejscu na aparat nie ma żadnego wycięcia/dziurki (wbrew tego co jest na renderach), jest samo szkło bez kleju. Nawet nie chcę wiedzieć ile paprochów by się tam dostało - będę próbował to szkło zwrócić. Zdjęcia: https://imgur.com/a/nG6eB2K

3D raczej odradzam.

Teraz o szkle 9H: jest w porządku. Nie obraziłbym się gdyby było dłuższe o 0,5mm max  1mm z lewej i prawej strony, ponieważ lekką tęczę widać niestety, aczkolwiek nie jest to tak irytujące jak w moim pierwszym szkle. Zaletą jest też to, że po położeniu szkła na ekran szkło się nie zaczęło przyklejać więc mogłem ewentualnie poprawić tak by było w miarę równo - na przykład Nillkin od razu zaczął łapać ekran, więc na poprawki było za późno : Edit: szkło jest jakoś zaokrąglone na bokach więc nie ma problemu z gestami itd

 

+ oczywiście taki że wycięcie na aparat jest w zasadzie identyczne jak notch. W chińczykach trzeba często używać zmień ksztalt wycięcia bo są większe. Dziś przyszło mi szkło z Ali z dziurką cena jakoś 6 zł. Jest identyczne jak polski banan na szerokość a na długość po przyłożeniu wydaje się że od maskownicy głośnika aż do samego dołu. Nie założę bo narazie polski banan się spisuje idealnie więc...

 

7,01 zł 10%OFF | MRELF Tempered Glass for Xiaomi Mi 9 Screen Protector Phone Film for Xiaomi Mi 9 on Protective Glass for Xiaomi Mi9 Safety Glass

https://s.click.aliexpress.com/e/bnaYULcy

 

.1805ade788b9e6cfdbd25bd1dd459068.jpg

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...