Skocz do zawartości

Szkło hartowane


eNse

Rekomendowane odpowiedzi

Od patrzenia (czyt. samoistnie) dobrze naklejone szkło nie pęknie i tyle w temacie.
 
PS. Żeby było jasne ja też nie jestem zadowolony ze szkła 3D NILLKIN CP+ MAX.
 
Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 
 
 
 
Mam to samo szkło i jestem zadowolony. Nie pękło, nie porysowane, nie palcuje się. Minus to brak wcięcia na kamerę i tyle.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem FlexibleGlass Max od 3mk na Mi9 swój i żony. Szkło z czarną ramką na cały ekran, jest wycięcie na kamerkę i ogólnie jestem zadowolony.
Jedyny minus to ostre krawędzie które czasami mogą przeszkadzać przy gestach. Przy założonym etui nie ma problemu, bo i tak nie przesuwa się palcem od samej krawędzi ekranu.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem FlexibleGlass Max od 3mk na Mi9 swój i żony. Szkło z czarną ramką na cały ekran, jest wycięcie na kamerkę i ogólnie jestem zadowolony.
Jedyny minus to ostre krawędzie które czasami mogą przeszkadzać przy gestach. Przy założonym etui nie ma problemu, bo i tak nie przesuwa się palcem od samej krawędzi ekranu.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka


Ja mam zwykłego flexible glassa I oprócz palcowania na chwilę obecną nie widzę wad ;)

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mentos123 używałem na mi8. Szkło bardzo dobre, ramki nie zakrywały ekranu. Tutaj ciężko mi powiedzieć. Na pewno dobra opcja do etui spigena, które rozważasz bo na mi8 mialem to szklo i etui bo z inny full szkłem etui podważało je, a ze szkłem spigena nie było problemu(naklada się je z założonym etui i idealnie się komponuje)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.
Głupie pytanie amatora: czy przed naklejeniem szkła ściągamy fabryczną folię z ekranu?
Pytam bo na Asusach których używam od dawna nie było takiej potrzeby i można było kleić szkło na fabryczną folię.
Sciagamy

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27,60 zł 37%OFF | Xiaomi Mi 9 Tempered Glass Xiaomi Mi9 SE Glass Nillkin Amazing H/H+Pro Front Screen Protector For Xiaomi Mi 9 Explore
https://s.click.aliexpress.com/e/GRJhpc8


Ma ktoś to?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka


Używam od 3 tygodni. Złego słowa nie można powiedzieć. Nie rysuje się (przynajmniej przy moim użytkowaniu), nie palcuje się prawie w cale, dotyk działa przyjemnie, na odpowiednim casie gesty działają świetnie (fabryczny troszkę mi przeszkadzal), kurz nie wchodzi pod przednią kamerkę, szkło pasuje idealnie na całą powierzchnię wyświetlacza (nie ma żadnego efektu tęczy na bokach). Polecam.

Sent from my MI 9 using Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam od 3 tygodni. Złego słowa nie można powiedzieć. Nie rysuje się (przynajmniej przy moim użytkowaniu), nie palcuje się prawie w cale, dotyk działa przyjemnie, na odpowiednim casie gesty działają świetnie (fabryczny troszkę mi przeszkadzal), kurz nie wchodzi pod przednią kamerkę, szkło pasuje idealnie na całą powierzchnię wyświetlacza (nie ma żadnego efektu tęczy na bokach). Polecam.

Sent from my MI 9 using Tapatalk

A są bąble po bokach? Możesz pokazać jak leży z casem najlepiej na ekranie jak wyświetla coś jasnego żeby było widać gdzie ekran a gdzie szkło.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A są bąble po bokach? Możesz pokazać jak leży z casem najlepiej na ekranie jak wyświetla coś jasnego żeby było widać gdzie ekran a gdzie szkło.

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

Mam na boku troszkę ale to wyłącznie moja wina przy naklejaniu. Za 2h zedytuje posta umieszczając zdjęcie.

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

 

 

Edit : Zdjęcie dodane

401adf21f80d8a0686c4635a20a254fe.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na boku troszkę ale to wyłącznie moja wina przy naklejaniu. Za 2h zedytuje posta umieszczając zdjęcie. 
Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
 
Edit : Zdjęcie dodane
401adf21f80d8a0686c4635a20a254fe.jpg
A możesz zrobić foto i podesłać jak jest ekran podświetlony? Żeby było widać jak szkło zachodzi

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, eNse napisał:

Z jakim szkłem najlepiej działa czytnik palca? Bo ja jednak z wozinskiego jestem średnio zadowolony <_<

Ja kilka razy przetestowałem czytnik na gołym ekranie i potem minutę później na wozinskim i nie zauważalnej różnicy nie odczułem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co do wozinskiego, to ogromnym minusem jest ten wchodzący kurz pod oczko przedniego aparatu i oczko diody powiadomień. I zrobione jest to jak na złość, to akurat w tych dwóch miejscach szkło na te kilka milimetrów grubości nie ma silikonowej "uszczelki" od wewnętrznej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, na dniach przyjdzie do mnie Mi 9 w wersji lawendowej i potrzebowałbym waszej pomocy w wyborze szkła do niego . Sam telefon będzie umieszczony w etui Nillkin Nature TPU w wersji matowej.

Jeśli chodzi o szkło to chciałbym kupić takie, które się bardzo nie palcuje, pozwala na przyzwoite działanie skanera linii papilarnych oraz gestów, zajmuje jak największą powierzchnię ekranu tak żeby szkło i etui stanowiło całość co jednocześnie pozwoli uzyskać najlepszą ochronę.

 

Dziękuję za pomoc.

Edytowane przez Charr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Charr napisał:

Witam, na dniach przyjdzie do mnie Mi 9 w wersji lawendowej i potrzebowałbym waszej pomocy w wyborze szkła do niego . Sam telefon będzie umieszczony w etui Nillkin Nature TPU w wersji matowej.

Jeśli chodzi o szkło to chciałbym kupić takie, które się bardzo nie palcuje, pozwala na przyzwoite działanie skanera linii papilarnych oraz gestów, zajmuje jak największą powierzchnię ekranu tak żeby szkło i etui stanowiło całość co jednocześnie pozwoli uzyskać najlepszą ochronę.

 

Dziękuję za pomoc.

Mam takie aktualnie naklejone: https://allegro.pl/oferta/szklo-hartowane-wozinsky-na-caly-ekran-xiaomi-mi-9-7922191732 i złego słowa powiedzieć nie mogę, poza tym że zbiera się kurz pod wycięciem na diodę powiadomień i jakiś paproch już też jest pod kamerą przednią. No ale nie używam więc jakoś mi to nie przeszkadza, więc cena/jakość wydaje się bdb.
Czytnik palca w sumie też działa bez problemu na tym szkle, pod warunkiem że nie jest za bardzo upalcowane bo wtedy się myli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam obecnie jakiegoś za 5 zł z Ali. Całe przezroczyste z wycięciem na kamerę. Niestety jest na styk z ekranem nie zachodzi na boki ale jest ok. To od wozinskiego zbiło się jak spadla mi9 na róg. Czekam na szkło od IMAK z ramkami ale z wycięciem na kamerę i klejone po całości. 15 zł z Ali

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój  NILLKIN H+ PRO po miesiącu pękł w dwóch miejscach od patrzenia także.

Stanowczo omijać szerokim łukiem, śmieć. Nigdy nie miałem szkła tak słabej jakości, a miewałem szkła za 10 zł. Kasa w błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Zakupiłem do Mi9 Flexible Gładź Max od 3MK oraz etui: Spigen oraz to niby "oryginalne" od Xiaomi z paskiem na dłoń. Pierwszy problem to podważanie szkła w połączeniu ze Spigenem: nakleiłem je bardzo dokładnie, ale i tak etui powoduje podnoszenie się szkła w niektórych miejscach ponieważ minimalnie na nie zachodzi (widać pod światło, że szkło jest zaginane w dół w niektórych miejscach). Wystarczyła niedokładność rzędu ćwierć mm żeby problem się pojawił. Polecam wiec klejenie szkła z założonym już etui aby nie było takiego problemu. Etui od Xiaomi jest całkiem fajne. Dobrze trzyma telefon i jest właściwie spasowanie. Do was należy zaliczyć fakt, że telefon opiera się często na krawędzi aparatu kiedy leży na płaskim, sam aparat wystaje poza obudowę i jest słabo chroniony oraz mi przeszkadza fakt, że zmuszeni jesteśmy do ciągłego trzymania ręki w pasku. W innym przypadku telefon trzyma się bardzo niewygodnie. 

 

Pytanie do użytkowników Spigena: czy powoduje on niszczenie się przycisków? W poprzednim telefonie (także Xiaomi) etui innej firmy spowodowało porysowanie się oraz znaczne zluzowanie przycisków. Po zdjęciu etui wszystkie przyciski były matowe oraz miały już znaczny luz: były tak jakby częściowo wciśnięte (ledwo wystawały z obudowy). Czy w Spigenie osłonki przycisków też cały czas naciskają na nie i mogą po jakimś czasie dać taki efekt?

Edytowane przez COrel13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...