Skocz do zawartości

Szkło hartowane


eNse

Rekomendowane odpowiedzi

@emarcin dzięki za info, bo źle zrozumiałem opis, a wcześniej ludzie chwalili szkło że ma otwory. Więc niepotrzebnie lampka mi się w głowie zapaliła. Montaż to widzę nie wąski jest.....
No nic kupione zapłacone i już pewnie sprzedawca wysłał... Trzeba się będzie z tym zmierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam źle to napisałem, chodzi o to że nie jest wycięty otwór pod kamerę i pod diodę, jest wszystko pokryte szkłem, przezroczystym w tych miejscach oczywiście, ktoś wcześniej pisał że woli mieć tak jak by dziurki wycięte żeby zdjęcia były ładniejsze a nie jak za mgłą. 

A druga sprawa to sam montaż, tak jak kolega pisał wyżej i ja wcześniej, pod szkłem jest rak jak by biały plastik przez który nie ma jak dopasować otworów kamery i diody, pozycjonowanie jest trochę na czuja i sprawia wrażenie że albo się uda albo nie. Mi siadło idealnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem na mi9 0,2 nillkina h+ pro. Krawędź górna szkła była dość ostra ale dziś zamiast case od MI wjechał case https://allegro.pl/oferta/etui-pancerne-carbon-szklo-do-xiaomi-mi9-7952359468 krawędzie wystają ponad szkło i dzięki temu jest gładko u góry, case jest ciasny, do tego aparat lekko schowany i case nie jest śliski.

Edytowane przez AKG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, AKG napisał:

Ja założyłem na mi9 0,2 nillkina h+ pro. Krawędź górna dość ostra ale dziś zamiast case od MI wjechał case https://allegro.pl/oferta/etui-pancerne-carbon-szklo-do-xiaomi-mi9-7952359468 krawędzie wystają ponad szkło i dzięki temu jest gładko u góry, case jest ciasny, do tego aparat lekko schowany i case nie jest śliski.

Podeślij proszę fotki jak to wygląda w realu na telefonie, też kusiło mnie to etui.

Jak wygląda ochrona tylnego aparatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam źle to napisałem, chodzi o to że nie jest wycięty otwór pod kamerę i pod diodę, jest wszystko pokryte szkłem, przezroczystym w tych miejscach oczywiście, ktoś wcześniej pisał że woli mieć tak jak by dziurki wycięte żeby zdjęcia były ładniejsze a nie jak za mgłą. 
A druga sprawa to sam montaż, tak jak kolega pisał wyżej i ja wcześniej, pod szkłem jest rak jak by biały plastik przez który nie ma jak dopasować otworów kamery i diody, pozycjonowanie jest trochę na czuja i sprawia wrażenie że albo się uda albo nie. Mi siadło idealnie.
Też masz bąble powietrza? Podobno one pod wpływem ciepła znikają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TEDNiestety, nie mam jak zrobi fotek bo jestem na wyjeździe. Aparat jest praktycznie na styk z case (ciutkę niżej) natomiast jak tel położysz na płaskim to krawędź górna i dolna casa robi robotę bo są wyżej niż powierzchnia plecków. Innymi słowy plecki nie są płaskie a lekko zagięte. Na case jest takie nacięcie na dole i u góry i od tych miejsc case staje się nieco wyższy przez co pod pleckami jest niewielka pusta przestrzeń.

Edytowane przez AKG
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, gore2kill4 napisał:
14 minut temu, TED napisał:
Przepraszam źle to napisałem, chodzi o to że nie jest wycięty otwór pod kamerę i pod diodę, jest wszystko pokryte szkłem, przezroczystym w tych miejscach oczywiście, ktoś wcześniej pisał że woli mieć tak jak by dziurki wycięte żeby zdjęcia były ładniejsze a nie jak za mgłą. 
A druga sprawa to sam montaż, tak jak kolega pisał wyżej i ja wcześniej, pod szkłem jest rak jak by biały plastik przez który nie ma jak dopasować otworów kamery i diody, pozycjonowanie jest trochę na czuja i sprawia wrażenie że albo się uda albo nie. Mi siadło idealnie.

Też masz bąble powietrza? Podobno one pod wpływem ciepła znikają.

Nie mam, pisałem chyba wyżej.

Pojawił mi się jeden malutki, lecz dwa przetarcia szmatką i odrwzu zniknął. Tak więc po 20sek od naklejania zero bąbli!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, seba112 napisał:

Ibywind z Amazona założone, z tego szkła jestem naprawdę zadowolony. Zachodzi na naprawdę dużą część ekranu, mało się palcuje, jest przyjemnie zaokrąglone na rogach, przez co nie ma problemów z gestami, czytnik linii papilarnych również działa bardzo dobrze.

Zestaw dwóch szkieł kosztuje 6,99GBP, czyli niecałe 35zł.

20190411_115342.jpg20190411_115401.jpg20190411_115414.jpg

zamówione
tyle że jeszcze nie mam telefonu xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkło hartowane od "Chronsmarta" jest bardzo podobne wielkościowo do 3MK Hardglass, więc nie zasłania całego ekranu na bokach i będzie widoczny efekt tęczy. Też średnio polecam default_smile.png

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka


Ja mam hardglass Max i nie mam takiego efektu. Ale Max ma czarna ramkę

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz ja, tak na szybko po aplikacji zestawu od Nillkin, szkło 3d CP+ MAX i etui Frosted shield.

Instalacja szkła prosta, dzięki ramkom mam wrażenie. Zostały bąble powietrza w rogach ( liczę, że i u mnie znikną po czasie). Szkło przykrywa cały ekran, krawędzie ma zaokrąglone. W połączeniu z etui tworzą w zasadzie równą powierzchnię więc gesty działają bezproblemowo. Fabryczne etui jest miękkie i potrafiłem je odsunąć podczas przeciągania a teraz jest ok, choć faktycznie etui jest śliskie. Czytnik działa poprawnie, minimalnie dłużej, później ustawie odciski na nowo i dam znać czy jest poprawa. Jak powietrze z rogów zniknie pełnia szczęścia.dc97af33260ad0b66ffe65795de143a9.jpg6988404fc95fff2f10d171ad001fb19f.jpgd7138fe6f9a31f504b0fd5ec04a70cca.jpgc6f22cb1156ade7e2f332c7e37601657.jpg4108cd60d13958f9f70904d9124ef067.jpgfd33b97dbd0c24b21f2e6a46b48c9fae.jpgcbd58e61b47a3707a9906a82db298317.jpg

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

24ce4bcd7e4457858513973dd086ed0b.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje zdejmowałem i zakładałem chyba  z 8 razy ;) . Teraz jest czysto i bez bąbli, zniknęły po ok 18 godzinach.  I znalazłęm fajny sposób na pozbycie się kurzu i paprochów ze szkła i telefonu (przy tak częstym zakładaniu/zdejmowaniu jak u mnie nie ma rady, żeby nie było) - rolka klejowa do ubrań :)  Tak czy inaczej, matowa folia od 3mk jest w drodze.

Edytowane przez Soplus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszło szkło hybrydowe od 3mk. Cena około 50 PLN w oficjalnym sklepie. Zamówiłem bo mam taka w LG G6, ale...

 

Tam pasowała idealnie bo ekran nie jest wygładzony tzw 3d a ma fajną metalowa ramkę. Tutaj jest inaczej jak w każdym aktualnie sprzedawanym flagowcu.

 

Jak widać na zdjęciach, szkło nie jest na całym ekranie. Mi to akurat w niczym nie przeszkadza. Aplikacja jest bardzo łatwa i zajmuje maksymalnie 5 minut, brak bąbli i innych problemów.

 

Jedyne wycięcie jest na aparat l, tam zbiera się brud, więc wydaje mi się że szkła bez tego są lepsze w użytkowaniu. Szczególnie jak ktoś nie ma super czystych kieszeni a telefon wkłada aparatem do dołu hehe.

 

Gesty wykonuje się lepiej a niżeli bez tego szkła, mowa o testach wykonywanych w oryginalnym etui z zestswu. Notabene przy grubości szkła 0,2 nie zrównuje się ono z etui, jest lekko schowane.

 

 

Szklo przykleiłem bliżej prawej strony, gesty wykonywane od prawie są wygodne, bardzo naturalne. Te z lewej wymagają przyzwyczajenia to przerwy między etui a szkłem l, tak samo z dołu. Myślę że kwestia przyzwyczajenia.

 

Nie ma żadnej tęczy. Palcem nie czuje foli tylko szkło lub coś co nim jest. Co do palcowania to zostają ślady.

 

Chyba wyczerpałem temat. Jeżeli nie to pytajcie.

 

 

737c87cddde1ada872fcb159c187bd16.jpgfcaa9a17a566463008062cc05d0500ac.jpgfe09a2742458560f49d95b7bf2fadecc.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje zdejmowałęm i zakładałem chyba  z 8 razy  . Teraz jest czysto i bez bąbli, zniknęły po ok 18 godzinach.  I znalazłęm fajny sposób na pozbycie się kurzu i paprochów ze szkła i telefonu (przy tak częstym zakładaniu/zdejmowaniu jak u mnie nie ma rady, żeby nie było) - rolka klejowa do ubrań   Tak czy inaczej, matowa folia od 3mk jest w drodze.
Po dobie powietrza już mniej, więc tu jest postęp, poczekam do jutra.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkło Nilkin 3D Cp + Max do tego Nillkin Nature Series TPU i jestem mega zadowolony. Szkło klei się idealnie a jakość powala na kolana. Szkło mam już od przedwczoraj ale po przeczytaniu komentarzy że łatwo je uszkodzić lub źle się klei, zwlekałem z instalacją. Nie używałem pasków do pozycjonowania z winy białej podklejki, nawet mokra szmatką się nie przydała. Przetarłem tylko ekran sucha szmatką (miałem łatwiej ponieważ oryginalna folię zdjąłem dopiero przed nałożeniem Nillkina. Naprawdę jakość ślizgu palca jest niesamowita i wraz z Casem dopasowało się idealnie. Gdybym miał 2 raz kupować na pewno bym go wybrał, lub może dla porównania wersję CP.

 

Edit: Bardzo dziękuję wszystkim biorącym udział w dyskusji za sugestie i opinie.

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wadą szkieł bez dziury na aparat jest kurz pod szkłem i czesto pogorszenie optyki xd chyba, że ktoś nie używa przedniego aparatu to ujdzie
Zgadza się. Mam 3MK Hardglass Max, nazbierał się kurz, ale przy aparacie nie ma kleju więc spokojnie raz na jakiś czas czyszczę wkładając zwykły kawałek papieru, nie wiedziałem, że to będzie takie proste :)

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.04.2019 o 17:09, bartaspoz napisał:

Zgadza się. Mam 3MK Hardglass Max, nazbierał się kurz, ale przy aparacie nie ma kleju więc spokojnie raz na jakiś czas czyszczę wkładając zwykły kawałek papieru, nie wiedziałem, że to będzie takie proste :)

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Serio ? xd

Mam to szkło z nillkin 3d xd coś tam i faktycznie w miejscu gdzie jest przedni aparat oraz dioda jest strasznie dużo paprochów. Tydzień używania.

Jutro sprawdzę z tą kartką papieru, chociaż ja się tam nie przejmuje ponieważ nie używam za często przedniej kamery :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10,51 zł 11%OFF | 6D Full Glue Cover Tempered Glass For Xiaomi Pocophone F1 Mi 9 8 SE A2 Lite Max 3 Redmi Note 7 6 5 Pro Screen Protector Film
https://s.click.aliexpress.com/e/cdegFu68


Takie coś doszło.

Płaciłem 7.5zl teraz widzę 10

Pasuje bardzo dobrze. Powietrze zginęło po 3h.
Czytniki działa bardzo dobrze. Z oryginalnym silikonem z pudełka mi9 ekran jest teraz na równo z krawędzią silikonu.
Żadnych przebarwień.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem na początek zwykły tani Wozinsky Full Glue, idealnie spasowuje się z casem Nillkin Frosted, nie ma lipy jak chce się używać gestów. Jak to tańsze szkła, trochę się palcuje, nie to co sam ekran z gorilla.

Jak to po szkle, troche gorzej działał czytnik linii ale z upem 10.2.22 jest gitara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkło nilkin 3d cp+max po tygodniu szlag trafi, popękało po chwili spędzonej w kieszeni spodni razem z kluczykami od auta...
Etui jest super ale szkło do d...
To jaka jest suma doświadczeń? Maks wypełnienie ekranu i dobra widoczność w słońcu, co polecacie?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Szkło nilkin 3d cp+max po tygodniu szlag trafi, popękało po chwili spędzonej w kieszeni spodni razem z kluczykami od auta...

Etui jest super ale szkło do d...

 

 

 

Coś w tym jest bo u mnie po niecałych dwóch tygodniach pojawiają się rysy. Rozumiem, że szkło jest od tego aby chronić wyświetlacz ale coś takiego mam poraz pierwszy po tak krótkim czasie użytkowania. O zbierającym kurzu pod szkłem na przednim aparacie już nie wspomnę jak tak dalej będzie to aparat przedni będzie tylko jako atrapa

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...