Skocz do zawartości

Szkło hartowane


eNse

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie polecacie szkła hartowane do tego modelu + dodatkowo na zabezpieczenie obiektywu? O ile jest sens naklejać coś na obiektyw.
Jest tego tyle na ali, że nie mam pojęcia na co się zdecydować, a ktoś może ma jakieś większe pojęcie na ten temat.
Jest sens przepłacać?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.03.2019 o 09:52, ziomeczek napisał:

Z mojej strony polecam szkło marki Nillkin Amazing H+Pro, takiego używałem w Mi5. Jest cienkie 0.2mm i niezawodne.

Mógłbyś powiedzieć czy to szkło dobrze pasuje na wyświetlacz? Próbuje już trzecie szkło i każde to jakiś bubel, za wąskie, za krótkie... Szukam takiego jak w załączonych zdjęciach

18-32-14-mi-9-4.jpg18-32-04-mi-9-1.jpg18-32-11-mi-9-3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zamówiłem mocolo (znowu xD) https://pancernik.eu/xiaomi-mi-9/szklo-hartowane/mocolo-tg-full-glue-czarna-ramka

Niby pełny klej. Na mi8 byłem srednio zadowolony, ale teraz wzialem wersje z klejem na calej powierzchni. I od razu wzialem od nich etui msvii. Najbardziej boje się podważania bo z tym mialem problemy na mi8. Pewnie z czasem coś innego będę musiał kupić, ale mam sentyment do mocolo bo od premiery mi5 mam go na telefonie i oprócz normalnie nie widocznych mikrorysek spisuje się super.

Jakby ktoś miał tego nilkina to niech wrzuci fotkę bo myślałem o nim długo, ale boje się, że będzie za małe. Mam nadzieje, że będzie od spigena wersja case friendly bo z tego szkła na mi8 byłem strasznie zadowolony. Pokrywał cały ekran i z etui nie było problemów oraz kurzem, który na innych potrafił mi wchodzić pod te czarne ramki.

@SzymekSNK o takie szkło mi się marzy:)

Edytowane przez stereo0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda mniej więcej jak szkło hybrydowe od 3mk. Niestety producent jeszcze nie wypuścił dedykowanych produktów do tego modelu.

Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.amazon.de/dp/B07NYD1XM9/ref=cm_sw_r_cp_apap_H6JKleOH69Kmj

 

Proszę o to takie szkło jak na zdjęciach które dałem wyżej, świetne zakrywa całą powierzchnię roboczą wyświetlacza a nie tak jak ten szajs z allegro gdzie zostaje pół centymetra marginesu na wyświetlaczu, czas oczekiwania dość szybki, zamówiłem we wtorek w tamtym tygodniu a wczoraj przyszło, zestaw zawiera 2 sztuki szkła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ernet napisał:

@SzymekSNKCzy rzeczywiście jest to szkło na cały ekran, bo ja mam od Nillkin'a i niestety trochę zostawia miejsca na ekranie ;-( Czy możesz wrzucić zdjęcia, jak to wygląda ?

Szkło wygląda tak jak na tych zdjęciach które dałem wyżej, w trzecim komentarzu, nie pozostawia żadnego marginesu i zakrywa obszar roboczy wyświetlacza, zachodzi mniej więcej 1mm na boczne ramki ekranu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, SzymekSNK napisał:

Szkło wygląda tak jak na tych zdjęciach które dałem wyżej, w trzecim komentarzu, nie pozostawia żadnego marginesu i zakrywa obszar roboczy wyświetlacza, zachodzi mniej więcej 1mm na boczne ramki ekranu

Jasne. Jeśli Ci pasuje to Ok, chociaż na aukcji jest wyraźnie napisane "The protective film is narrower than the screen ". Takie same szkło mam od Nillkin'a, jednak nie pokrywa całego ekranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ernet napisał:

Jasne. Jeśli Ci pasuje to Ok, chociaż na aukcji jest wyraźnie napisane "The protective film is narrower than the screen ". Takie same szkło mam od Nillkin'a, jednak nie pokrywa całego ekranu.

Lepszego w tym momencie nie ma, nawet te niby full screen 5d są węższe od tego

received_288400778728981.jpeg

Edytowane przez SzymekSNK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w temacie o case wrzucałem fotki z tym szkłem https://pancernik.eu/xiaomi-mi-9/szklo-hartowane/mocolo-tg-full-glue-czarna-ramka

Wady według mnie:

- ramki zwężają ekran

- czytnik odcisku palcu czasem ma problemy

- brak dziurki na aparat przedni co powoduje mgłę na zdjęciach jak przy brudnym aparacie 

Jutro, albo w poniedziałek będę miał takiego nilkina bez ramek https://allegro.pl/oferta/szklo-hartowane-nillkin-h-pro-0-2-xiaomi-mi-9-7920622985?utm_source=notification&utm_medium=buyerCart&utm_campaign=transaction-notifications:buyerCart

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.04.2019 o 17:22, seba112 napisał:

Założyłem najtańsze szkło, niby wszystko fajnie, ale na białym tle widać "kaszę". Zamówiłem jeszcze 3MK Hardglass i polecane Ibywind z Amazona. Dam znać jak będą leżeć.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

@seba112 i do innych.Przy Waszych zamówieniach podawajcie linki do nich aby inni też mogli zobaczyć i ( ewentualnie ) kupić.

Dnia 5.04.2019 o 18:34, stereo0 napisał:

Wczoraj w temacie o case wrzucałem fotki z tym szkłem https://pancernik.eu/xiaomi-mi-9/szklo-hartowane/mocolo-tg-full-glue-czarna-ramka

Wady według mnie:

- ramki zwężają ekran

- czytnik odcisku palcu czasem ma problemy

- brak dziurki na aparat przedni co powoduje mgłę na zdjęciach jak przy brudnym aparacie 

Jutro, albo w poniedziałek będę miał takiego nilkina bez ramek https://allegro.pl/oferta/szklo-hartowane-nillkin-h-pro-0-2-xiaomi-mi-9-7920622985?utm_source=notification&utm_medium=buyerCart&utm_campaign=transaction-notifications:buyerCart

Mam takie szkło ale w wersji "Extreme" i niestety nie obejmuje ono całego ekranu. Podejrzewam, że w tym zamówionym przez Ciebie będzie tak samo. Jak ktoś już tu napisał jeszcze-chyba- nie ma szkła na cały ekran. Nie rozumiem jaki może być problem aby wyprodukować szkło na cały ekran ( case w tym by raczej nie przeszkadzał )...

Edytowane przez ernet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkło na cały ekran jest możliwe tylko wtedy, gdy nie ma zaokrąglonych krawędzi 2,5D, nie ma też wtedy czarnej ramki. Do tego każde szkło przyklei się bez pęcherzyków powietrza. Ogólnie szkła na cały ekran z czarną ramką, po prostu zasłaniają powietrze na bokach, ale i tak wpuszczają kurz pod ekran w miejscach niedoklejenia. 

Przerobiłem już wiele szkieł na różnych telefonach i najlepiej kupić zasłaniające głównie ekran, ale przylegające całą powierzchnią. 

Na poprzednim telefonie miałem szkło od sklepu "ChronSmarta" za 9,99zł i naprawdę dobrze przylegało, może ktoś zaryzykuję i kupi na Mi9 :)

Edytowane przez seba112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ernet @seba112 najbardziej mi odpowiadało szkło spigen do mi8. Też z ramkami, ale one nic nie zasłaniały i nie wpadały paprochy no i było ciut mniejsze niż ekran, ale z spigen armor komponowało się idealnie. 

Nie chcę też po ściągnięciu szkła mieć czegoś takiego chociaż nigdy mi się to nie zdarzyło a na mi8 kilka szkieł mialem:

Najbardziej teraz mi zależy na czytniku palców:p zobaczę tego nilkina bo jest cieńszy niż cp i ten drugi z wyglądu identyczny jak ten co zamówiłem. No i chce coś co nie zasłania oczka aparatu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, stereo0 napisał:

Nie chcę też po ściągnięciu szkła mieć czegoś takiego chociaż nigdy mi się to nie zdarzyło a na mi8 kilka szkieł mialem:

Pierwsze widzę. Może trzymał telefon w samochodzie na tapicerce w 40 stopniowym upale i się zgrzało, innego wytłumaczenia nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A używał ktoś z Was https://nillkin.sklep.pl/product-pol-15863-Szklo-Nillkin-XD-CP-MAX-Xiaomi-Mi-9-Black.html

Używałem go zarówno na Mi 8 jak i na Samsung S8 i dla mnie zawsze było najlepsze - idealnie przylegało do krawędzi.

 

EDIT: zawsze używałem szkła 3D CP+ MAX, a tutaj jest XD CP+ MAX.

EDIT2: dowiedziałem się od dystrybutora, że "Szkło XD CP+ MAX (w odróżnieniu od 3D CP+ MAX) posiada powłokę zapobiegającą powstawaniu pęcherzyków powietrza pomiędzy wyświetlaczem a szkłem."

Edytowane przez Razor65
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up szkło jutro powinno być u mnie, jak dojdzie i założę na telefon to zrobię zdjęcia i wstawię.
Jeśli używasz etui to zrób proszę fotę tego szkła i casa, wygląda dobrze, jestem ciekaw czy przykryje cały ekran, do krawędzi etui.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A używał ktoś z Was https://nillkin.sklep.pl/product-pol-15863-Szklo-Nillkin-XD-CP-MAX-Xiaomi-Mi-9-Black.html
Używałem go zarówno na Mi 8 jak i na Samsung S8 i dla mnie zawsze było najlepsze - idealnie przylegało do krawędzi.
 
EDIT: zawsze używałem szkła 3D CP+ MAX, a tutaj jest XD CP+ MAX.
EDIT2: dowiedziałem się od dystrybutora, że "Szkło XD CP+ MAX (w odróżnieniu od 3D CP+ MAX) posiada powłokę zapobiegającą powstawaniu pęcherzyków powietrza pomiędzy wyświetlaczem a szkłem."
W tym opisie raz jest Szkło Nillkin XD CP+ MAX Xiaomi Mi 9 - Black

a później Specyfikacja: Szkło NILLKIN 3D CP+ MAX Xiaomi Mi 9

Ciekawe co wyślą?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym opisie raz jest Szkło Nillkin XD CP+ MAX Xiaomi Mi 9 - Black 

a później Specyfikacja: Szkło NILLKIN 3D CP+ MAX Xiaomi Mi 9

 

Ciekawe co wyślą?

To chyba niuanse marketingu, jak czytnik będzie działał i szkło zakryje cały ekran to ja biorę  

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...