Vergiliusz

Redmi Note 7 - TWRP i xiaomi.eu

Recommended Posts

Czy istnieje już poradnik do Redmi Note 7 z instrukcją jak wgrać TWRP i xiaomi.eu? Ten na portalu xiaomi.eu jest jakoś mało zrozumiały i nie ma przejrzystej instrukcji. Czy jest już sprawne TWRP pod ten telefon?

Instrukcja jest taka sama jak zwykle i z tego co wiem jest już sprawne TWRP.

• Like 2

Tak.

Ewentualnie poradnik przecież napisałem tu na forum;)

• Like 2

Witam.

Mam odblowany bootloader i wersję global systemu. Próbuję wgrać twrp dla note 7.

Niby wszystko idzie ok i wgrywa twrp ale nie mogę wejść do twrp przyciskiem (power) + (vol+)

twrp z tej strony:

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-7/development/recovery-unofficial-twrp-touch-recovery-t3921637

Nic się nie dzieje i uruchamia się system.

A jak na zakończenie wgrywania twrp wpiszę komendę:

Cytat

fastboot boot twrp.img

To prosi o jakieś hasło do androida, którego nie znam. Muszę wielokrotnie wpisywać jakieś błędne hasło aż do wymazania danych z telefonu.

Udało się :) trzeba było wcześniej zrobić wipe i ponownie zainstalować twrp.

Edited by gingop

Jest mi ktoś w stanie pomóc? Przy probie wgranie twrp chyba coś poszło nie tak i teraz nie moge wejść w twrp ani w fastboost a android prosi o hasło :<

Dnia 29.04.2019 o 19:47, prawilnyk napisał:

Jest mi ktoś w stanie pomóc? Przy probie wgranie twrp chyba coś poszło nie tak i teraz nie moge wejść w twrp ani w fastboost a android prosi o hasło :<

Musisz wpisywać byle jakie hasło do skutku aż do wyczyszczenia telefonu do ustawień fabrycznych.

Przed wgraniem twrp musisz wcześniej wejść w ustawienia i zrobić czyszczenie.

Robisz to podczas uruchamiania systemu przyciskiem (power) +( vol+) robisz czyszczenie wipe i wygrywasz swoje twrp.

@gingop, nie pisz bzdur. albo lepiej nie pisz wcale, jeśli masz kogoś wprowadzać w błąd. Tym bardziej, że nawet nie doczytałeś ze zrozumieniem poradnika instalacji TWRP i MIUI Polska/EU.

@prawilnyk, hasło do TWRP lub hasło Androida, to nic innego jak hasło ekranu blokady, tzw. PIN telefonu (nie mylić z PINem karty SIM!).

• Like 1

Dziś to zrobiłem. 

0. Odblokowujesz bootloader.
1. Rootujesz telefon Magiskiem. Bez tego mimo, że nieoficjalne TWRP się zainstaluje to i tak zgłaszać będzie się fabryczne recovery.
2. WIPE, czyli czyścisz dane
7. Reboot do trybu fastboot.
3. Wgrywasz fastbootem TWRP z xda
4. Reboot do  recovery.
5. Wgrywasz wersję stabilną MIUI by Xiaomi.eu
6. WIPE - Czyścisz dane (tym razem inaczej to wygląda inaczej, wybierz zaawansowane i zaznacz wszystko poza ostatnimi dwoma pozycjami)
7. Reboot.
8. Odblokowujesz telefon (hasłem do konta xiaomi). 

Wystarczy taki opis?

Ps. hasło do konta Google, do konta Xiaomi ani do blokady telefonu nie działa. Musisz po wszystkie WIPE wymienione wykonać. 

mbx1.jpg

Edited by anacron
dołożenie zrzutu ekranu

Dnia 23.06.2019 o 22:42, anacron napisał:

Dziś to zrobiłem. 

0. Odblokowujesz bootloader.
1. Rootujesz telefon Magiskiem. Bez tego mimo, że nieoficjalne TWRP się zainstaluje to i tak zgłaszać będzie się fabryczne recovery.
2. WIPE, czyli czyścisz dane
7. Reboot do trybu fastboot.
3. Wgrywasz fastbootem TWRP z xda
4. Reboot do  recovery.
5. Wgrywasz wersję stabilną MIUI by Xiaomi.eu
6. WIPE - Czyścisz dane (tym razem inaczej to wygląda inaczej, wybierz zaawansowane i zaznacz wszystko poza ostatnimi dwoma pozycjami)
7. Reboot.
8. Odblokowujesz telefon (hasłem do konta xiaomi). 

Żadne rotowanie nie jest potrzebne , zastosowanie się do poradnika skutkuje wgraniem TWRP.  Tak mam rn7 x2  - w każdym tak samo wgranie twrp i instalacja xiaomi eu

A u mnie bez roota na fabrycznym nie startował TWRP. Zresztą informacje o rootowaniu znalazłem na forum xda, bo nie tylko ja miałem taki problem. 

Witam panowie jakiego Romu używacie i jak z drenażem baterii po instalacji ???

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Dnia 26.06.2019 o 18:06, newelco napisał:

robie wszytko w kolejnosci jak w poradniku i nie ma bata nie moge wejsc w twrp fastboot mi cały czas wyskakuje

Jak rozpoznać czy mam 7 czy 7pro? W necie mam sprzeczne info i się pogubiłem. Chciałbym TWRP wgrać i rom ale nie do końca wiem który. 

Ktoś mi odpisze co robię źle z tym beta twrp który nie chce się ładować ???

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

U mnie dopiero ruszyło gdy po zainstalowaniu twrp zrobiłem wipe z systemowej apki. Cały czas chciał kod do odszyfrowania mimo, że nie był nigdy ustawiany. Po tym zabiegu telefon normalnie się zrobił, root również bez problemu.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-7/how-to/one-redmi-note-7-unlock-bootloader-t3890751

Cytat

C: Install the TWRP Recovery

a. Your bootloader must be unlocked
b. The official twrp can be downloaded here: https://twrp.me/xiaomi/xiaomiredminote7.html. However the official twrp for Redmi Note 7 is not yet available. For the time being please download the latest unofficial "twrp-x.x.x.img" from here https://forum.xda-developers.com/red...overy-t3921637 and put it into a dedicated folder in your computer and rename it to "twrp".
c. Go to the folder where you have put the twrp-file. Now open a command window inside that folder. To do that hold together "Shift + Right click" on any empty white space inside the folder and then select "Open PowerShell Window Here" or "Open Command Window Here" 
d. Enter fastboot mode by holding together "Volume Down + Power" and connect your device to your computer
e. Enter the terminal command in command line: >>fastboot flash recovery twrp.img<<. Attention: Do not restart your device otherwise Xiaomi's original recovery might overwrite the custom recovery twrp!
f. Boot your device into recovery (3 possible methods)
+ by entering terminal command in command line: >>fastboot boot twrp.img<<, or <-TEN SPOSÓB NIE DZIAŁA
+ by holding together "Volume Up + Power" until you see the MI logo, release "Power" button but keep pressing "Volume Up" until you see the recovery, or
+ by holding together "Volume Up + Volume Down + Power" until you see recovery

Z czego ten dla levandera jakiś ułomny w luj :>
Poczekam na oficialne, u wielu znajomych niechce startowac - startuje te zwykłe