Skocz do zawartości

Redmi Note 7 - TWRP i xiaomi.eu


Vergiliusz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Mam odblowany bootloader i wersję global systemu. Próbuję wgrać twrp dla note 7.

Niby wszystko idzie ok i wgrywa twrp ale nie mogę wejść do twrp przyciskiem (power) + (vol+)

twrp z tej strony:

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-7/development/recovery-unofficial-twrp-touch-recovery-t3921637

Nic się nie dzieje i uruchamia się system.

A jak na zakończenie wgrywania twrp wpiszę komendę:

Cytat

fastboot boot twrp.img

To prosi o jakieś hasło do androida, którego nie znam. Muszę wielokrotnie wpisywać jakieś błędne hasło aż do wymazania danych z telefonu.

 

Udało się :) trzeba było wcześniej zrobić wipe i ponownie zainstalować twrp.

Edytowane przez gingop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Acid odblokował(a) ten temat

Witam. Ja korzystam z twrp dla CN i działa świetnie. Miałem trochę problemy z pobraniem bo przechodziło do innego modelu ale po kilku próbach się udało.

https://miui.blog/redmi-note-7/lr-team-twrp-lavender/

Mój RN7 jest w wersji GLOBAL M1901F7G

Wgrałem tym MIUI 10.3 i Magisk Manager

Screenshot_2019-05-01-13-01-08-723_com.android.settings.png

Edytowane przez rinomk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.04.2019 o 19:47, prawilnyk napisał:

Jest mi ktoś w stanie pomóc? Przy probie wgranie twrp chyba coś poszło nie tak i teraz nie moge wejść w twrp ani w fastboost a android prosi o hasło :<

Musisz wpisywać byle jakie hasło do skutku aż do wyczyszczenia telefonu do ustawień fabrycznych.

Przed wgraniem twrp musisz wcześniej wejść w ustawienia i zrobić czyszczenie.

Robisz to podczas uruchamiania systemu przyciskiem (power) +( vol+) robisz czyszczenie wipe i wygrywasz swoje twrp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gingop, nie pisz bzdur. albo lepiej nie pisz wcale, jeśli masz kogoś wprowadzać w błąd. Tym bardziej, że nawet nie doczytałeś ze zrozumieniem poradnika instalacji TWRP i MIUI Polska/EU.

@prawilnyk, hasło do TWRP lub hasło Androida, to nic innego jak hasło ekranu blokady, tzw. PIN telefonu (nie mylić z PINem karty SIM!).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziś to zrobiłem. 

0. Odblokowujesz bootloader.
1. Rootujesz telefon Magiskiem. Bez tego mimo, że nieoficjalne TWRP się zainstaluje to i tak zgłaszać będzie się fabryczne recovery.
2. WIPE, czyli czyścisz dane
7. Reboot do trybu fastboot.
3. Wgrywasz fastbootem TWRP z xda
4. Reboot do  recovery.
5. Wgrywasz wersję stabilną MIUI by Xiaomi.eu
6. WIPE - Czyścisz dane (tym razem inaczej to wygląda inaczej, wybierz zaawansowane i zaznacz wszystko poza ostatnimi dwoma pozycjami)
7. Reboot.
8. Odblokowujesz telefon (hasłem do konta xiaomi). 

Wystarczy taki opis?

Ps. hasło do konta Google, do konta Xiaomi ani do blokady telefonu nie działa. Musisz po wszystkie WIPE wymienione wykonać. 

mbx1.jpg

Edytowane przez anacron
dołożenie zrzutu ekranu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.06.2019 o 22:42, anacron napisał:

Dziś to zrobiłem. 

0. Odblokowujesz bootloader.
1. Rootujesz telefon Magiskiem. Bez tego mimo, że nieoficjalne TWRP się zainstaluje to i tak zgłaszać będzie się fabryczne recovery.
2. WIPE, czyli czyścisz dane
7. Reboot do trybu fastboot.
3. Wgrywasz fastbootem TWRP z xda
4. Reboot do  recovery.
5. Wgrywasz wersję stabilną MIUI by Xiaomi.eu
6. WIPE - Czyścisz dane (tym razem inaczej to wygląda inaczej, wybierz zaawansowane i zaznacz wszystko poza ostatnimi dwoma pozycjami)
7. Reboot.
8. Odblokowujesz telefon (hasłem do konta xiaomi). 

 

Żadne rotowanie nie jest potrzebne , zastosowanie się do poradnika skutkuje wgraniem TWRP.  Tak mam rn7 x2  - w każdym tak samo wgranie twrp i instalacja xiaomi eu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

convi33 może te ci odpali

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-7/development/official-orangefox-recovery-project-t3941822

Wysłane z mojego Oppo Reno przy użyciu Tapatalka


Dziękuję kolego po tym twrp wszytko śmiga jak calala jeszcze raz dziękuję za pomoc

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-7/how-to/one-redmi-note-7-unlock-bootloader-t3890751

Cytat

C: Install the TWRP Recovery

a. Your bootloader must be unlocked
b. The official twrp can be downloaded here: https://twrp.me/xiaomi/xiaomiredminote7.html. However the official twrp for Redmi Note 7 is not yet available. For the time being please download the latest unofficial "twrp-x.x.x.img" from here https://forum.xda-developers.com/red...overy-t3921637 and put it into a dedicated folder in your computer and rename it to "twrp".
c. Go to the folder where you have put the twrp-file. Now open a command window inside that folder. To do that hold together "Shift + Right click" on any empty white space inside the folder and then select "Open PowerShell Window Here" or "Open Command Window Here" 
d. Enter fastboot mode by holding together "Volume Down + Power" and connect your device to your computer
e. Enter the terminal command in command line: >>fastboot flash recovery twrp.img<<. Attention: Do not restart your device otherwise Xiaomi's original recovery might overwrite the custom recovery twrp!
f. Boot your device into recovery (3 possible methods)
+ by entering terminal command in command line: >>fastboot boot twrp.img<<, or <-TEN SPOSÓB NIE DZIAŁA
+ by holding together "Volume Up + Power" until you see the MI logo, release "Power" button but keep pressing "Volume Up" until you see the recovery, or
+ by holding together "Volume Up + Volume Down + Power" until you see recovery

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...

Próbuje wgrać recovery orangefox na RN7 w celu instalacji jednego z ostatnich ROMu, w konsoli wpisuje po kolei fastboot devices - wykrywa, potem fastboot flash recovery recovery.img - przesyła i kończy powodzeniem, potem fastboot boot -  tu mam problem ile bym nie trzymał przycisków to albo: krótko - pokazuje się Redmi unlocked i tak wisi, jak przytrzymam dłużej telefon normalnie się uruchamia, tak samo dzieje się w przypadku próby wgrania oryginalnego twrp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuje wgrać recovery orangefox na RN7 w celu instalacji jednego z ostatnich ROMu, w konsoli wpisuje po kolei fastboot devices - wykrywa, potem fastboot flash recovery recovery.img - przesyła i kończy powodzeniem, potem fastboot boot -  tu mam problem ile bym nie trzymał przycisków to albo: krótko - pokazuje się Redmi unlocked i tak wisi, jak przytrzymam dłużej telefon normalnie się uruchamia, tak samo dzieje się w przypadku próby wgrania oryginalnego twrp
fastboot reboot

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy komendzie fastboot boot pojawia się fastboot: usage: expected argument

a przy komendzie fastboot reboot, telefon restartuje się i trzymając dwa przyciski Volume+ i power pojawia się po kolei Redmi by Xiaomi, potem na dole unlocked a potem telefon uruchamia się normalnie

 

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot devices
e1706f1 fastboot

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot flash recovery twrp.img
target reported max download size of 805306368 bytes
sending 'recovery' (41700 KB)...
OKAY [  4.876s]
writing 'recovery'...
OKAY [  0.294s]
finished. total time: 5.170s

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot boot
fastboot: usage: expected argument

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot reboot
rebooting...

finished. total time: -0.000s

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>

 

Teraz jeszcze lepiej, aby uruchomić androida wpisz hasło - od do blokady nie działa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, lucas7911 napisał:

Przy komendzie fastboot boot pojawia się fastboot: usage: expected argument

a przy komendzie fastboot reboot, telefon restartuje się i trzymając dwa przyciski Volume+ i power pojawia się po kolei Redmi by Xiaomi, potem na dole unlocked a potem telefon uruchamia się normalnie

 


C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot devices
e1706f1 fastboot

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot flash recovery twrp.img
target reported max download size of 805306368 bytes
sending 'recovery' (41700 KB)...
OKAY [  4.876s]
writing 'recovery'...
OKAY [  0.294s]
finished. total time: 5.170s

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot boot
fastboot: usage: expected argument

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot reboot
rebooting...

finished. total time: -0.000s

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>

 

Teraz jeszcze lepiej, aby uruchomić androida wpisz hasło - od do blokady nie działa

 

Sprawdz jeszcze czy odpowednie  TWRP wgrywasz po 1 wchodzisz w TWRP Xaoimi Robisz Wipe podpinasz fona instalujsz twrp orange foxs i powinno odpalic 

Edytowane przez convi33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba za dużo namieszałem, po pierwsze czytam , to nie pierwszy raz jak wgrywam twrp, xiaomi.eu, odblokowuje bootloadery, nigdy w sumie nie miałem problemów, uwierz mi że stosowałem każdą kombinację komend i klawiszy , samo vol+ też , telefon po prostu się restartował , teraz wymaga hasła nie do twrp a do uruchomienia androida, ekran twrp wogóle się nie pojawia, obecne próby wgrania twrp zgłaszają wyniki:

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot flash recovery twrp.img
target reported max download size of 805306368 bytes
sending 'recovery' (41700 KB)...
FAILED (data write failure (Too many links))
finished. total time: 1.600s

 

oraz ponowna próba:

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot flash recovery twrp.img
target didn't report max-download-size
sending 'recovery' (41700 KB)...
FAILED (command write failed (No error))
finished. total time: 0.000s

 

10 minut temu, convi33 napisał:

Sprawdz jeszcze czy odpowednie  TWRP wgrywasz po 1 wchodzisz w TWRP Xaoimi Robisz Wipe podpinasz fona instalujsz twrp orange foxs i powinno odpalic 

Tak twrp jak i orangefox przeznaczone do Redmi Note 7 czyli Lavender, nie mogę wejść w TWRP by zrobić wipe, w system normalnie też już nie, ściągam ROM global w wersji fastboot i wrzucę przez miflash

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon podczas wgrywania romu miflashem zgłosił error potem po wyłączeniu już nie startuje w ogóle, nic kompletnie nie reaguje na ładowarkę, miflash widział telefon ROM w wersji global był do lavender , telefon miał odblokowany bootloader, ni mam pojęcia co się stało

Czy jeśli oddam telefon na gwarancję ( a nie włącza się w ogóle ) to mogą odrzucić z powodu modyfikacji systemu, czy raczej nie będzie tego widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...