Sign in to follow this  
poli1990

Pomoc w zakupie mi boxa

Recommended Posts

Witam, chciałbym kupić mi boxa, jednak nie wiem która wersję wybrać 4K czy S. Czy użytkowa ktoś obie wersje? Która lepiej się sprawuje u nas w Polsce. Różnica cenowa nie wielka a jak wygląda użytkowanie. Są jakieś szczególne różnice oprócz pilota i wersji androida? Co polecacie? 

A co ma ta nowsza "eska" usprawnione, poza tym,  że m.in. nie obsługuje DTS HD i DD HD? Kupuj starą wersję, jest lepsza. 

Ma lepszą antenę wifi. Ma nowszy system Android TV 8.1 z nowszym poprawkami bezpieczeństwa, zmieniony pilot i kilka pomniejszych modyfikacji. Także zależy co Ci bardziej leży. Moim zdaniem zmiana z 4k na S nie ma sensu, ale jeśli kupujemy pierwszy mi box to powinno się brać nowszy. Jeśli natomiast weźmiesz 4k to polecam adapter ethernet.

Pomogłem podziękuj.

Ksiaomi Biedmi Nołt Pińć & Tapatalk

tak jak radzi @Radasss kupuj Mibox 4K (starsza wersja) w S wykastrowali trochę z dżwięku a pyzatym to te same podzespoły nowszy android niewiele zmienia te same problemy co z Oreo

Edited by darekgra

7 godzin temu, darekgra napisał:

tak jak radzi @Radasss kupuj Mibox 4K (starsza wersja) w S wykastrowali trochę z dżwięku a pyzatym to te same podzespoły nowszy android niewiele zmienia te same problemy co z Oreo

Co dokładnie masz na myśli odnośnie dźwięku? Do tv mam podłączone głośniki 5.1, czyli z wersją S nie będzie to dobrze grać? 

22 godziny temu, Matheusz napisał:

Ma lepszą antenę wifi.

WiFi w eSce jest kiepskie.

Nie wiem czy to kwestia modelu ale u mnie jest okej. Nawet jak router postawie za ścianą. Nic nie tnie nic nie ścina. Sama się zastanawiam dlaczego. Może inne bebechy albo rom tudzież inne wewnętrzne oprogramowanie. Podajcie swoje werjse oprogramowań i innych rzeczy w zakladce boxa  to porównamy bo coś nie jest tak. Gdybym sugerowała się tym co piszecie nigdy bym boxa nie kupiła. Teraz kiedy uzywam go i nie mam problemów żadnych polecam go każdemu. Dlatego coś musi byc na rzeczy że mamy tak skrajne doznania. Moze te nowsze mają coś poprawione ? ja kupiłam około 3 tyg temu w cyfrowe.pl

23 minuty temu, Paraglobularna napisał:

Nie wiem czy to kwestia modelu ale u mnie jest okej. Nawet jak router postawie za ścianą. Nic nie tnie nic nie ścina. Sama się zastanawiam dlaczego. Może inne bebechy albo rom tudzież inne wewnętrzne oprogramowanie. Podajcie swoje werjse oprogramowań i innych rzeczy w zakladce boxa  to porównamy bo coś nie jest tak. Gdybym sugerowała się tym co piszecie nigdy bym boxa nie kupiła. Teraz kiedy uzywam go i nie mam problemów żadnych polecam go każdemu. Dlatego coś musi byc na rzeczy że mamy tak skrajne doznania. Moze te nowsze mają coś poprawione ? ja kupiłam około 3 tyg temu w cyfrowe.pl

Masz eSke czy starsza wersję? 

Mam  eskę, na którą takie narzekania, a jestem zachwycona. Wszytko mi działa i jedyny minus że przez nią nie spię tylko po nocach oglądam co się da :)

Niestety, S nie obsługuje dźwięku HD, a jedynie dźwięk przestrzenny w podstawowej wersji (DTS lub DD). Jeśli komuś to nie przeszkadza to ok. Lecz jest to krok wstecz względem poprzedniego modelu.

A czy oferowana na aliexpress wersja koreańska a europejska różni się czymś? Czy wielka różnica jest w tym dźwięku? Mam głośniki 5.1, odczuje jakąś różnice? 

Czy wersje się różnią? Nie wiem, lecz wydaje mi się, iż lepiej zainwestować w wersję EU czy global. Natomiast co do dźwięku, dźwięk HD jest z natury wyższej jakości.Ale czy to usłyszysz? nie wiem. I powiem tak, część ludzi słucha muzyki na przenośnych głośnikach bluetooth i jest zadowolonych, co z kolei dla audiofila jest profanacją dźwięku. Każdy ma inne potrzeby.Aby mieć dźwiek HD, po pierwsze trzeba mieć amplituner z odpowiednimi dekoderami i HDMI (poprzez połączenia optyczne lub elektryczne można przesłać jedynie "core", czyli DTS lu DD. Każdy wyższej jakości dźwięk (DD+, DTS MA i inne )potrzebuje do przesyłu właśnie HDMI), jakiś przyzwoity zestaw kolumn .A jeśli filmy, to konfiguracja minimum 5.1 lub więcej. Można w sieci znaleźć odpowiednie fora (choćby forum audio), gdzie można o tym wszystkim poczytać, zadać pytanie i co nieco się dowiedzieć.

Edited by IronCXII

16 minut temu, poli1990 napisał:

Czyli co ty byś wybrał? Nowa czy starą wersję? 

Nie kombinuj.  Kup starą wersję global.