deamonix

Mi MIX2s Ładowanie QI

Recommended Posts

Witam niedawno kupiłem ładowarkę QI Xiaomi i mam pewien problem Mi MIX ładuje sie od 6 do 50-55% i przestaje dioda na ładowarce miga po ponownym położeniu telefonu ładuje się do 90-95% i znów przestaje sam z siebie o co może chodzić jest to wina cewki czy samej ładowarki ???? dodam że raz na jakiś czas nie ma żadnego problemu ładuje sie do 100%

Znalazłeś jakiś rozwiązanie tego problemu nie wiem czy wysyłać Telefon na gwarancję czy ładowarkę

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Edited by deamonix

wydaje mi się, że uruchamia się jakieś zabezpieczenie przed przegrzaniem, ale pewien nie jestem

Właśnie telefon nie jest jakoś bardzo nagrzany ;/

dziś dotarła do mnie nowa ładowarka Baseus 10W Qi mi mix naładował sie z 65 % do pełna bez problemu potestuje i  zobaczymy czy nie winna była oryginalna ładowarka xaiomi

Baseus 10W

c3a15b7626b4d3c6f19397bc94fbe626.jpg

Edited by deamonix

Miałem chwilowy problem z termostatem w aucie, telefon w uchwycie QI, nawigacja, muzyka, dane zczytywane po OBD2 i wyświetlane na podzielonym ekranie żeby monitortować temp płynu. Auto chłodziłem grzaniem do kabiny, to powiedzmy nie był problem ale po lewej stronie miałem zamknięte wywietrzniki przez co z czasem cała deska nagrzała się bardzo mocno... gorąca deska + słońce, + nawigacja i + ładowanie QI skończyło się komunikatem systemowym " Przegrzewanie. Ochrona przed wysoką temperaturą - dane, Wi-Fi, GPS, aparat itd. będą ograniczone". W skrócie... jak się telefon przegrzeje to to zauważysz ;) telefon był bardzo gorący, jak go schłodziłem wystarczyło ręcznie włączyć internet, wifi i gps. Moim zdaniem powinien być jakiś przycisk w powiadomieniach żeby mieć możliwość po schłodzeniu przywrócenia wszystkich funkcji to stanu sprzed przegrzania.

Dziś ładowanie nową ładowarka przebiegło bez problemu tylko dość długo ile powinno trwać ładowanie mi mix2s qi 7.5 W

Na stronie Mi w specyfikacji ich ładowarki jest podane, że ma ona 2 tryby ładowania: 5W i 7.5W. Da sie to jakoś przełczyć z poziomu telefonu? Czy ładowarka sama dopasowuje sobie to w zależności od możliwości telefonu?

Automatycznie chip ładowarki ustawia moc ładowarki np. mi mix 2s ma 7.5 W tak samo iPhone X

Etui mam MSVII telefon nie nagrzewa się jakość bardzo widać że jest ciepły temp bateria 39 C

A na Baseusie mniej się grzeje

Ale i wolniej ładuje dziś zamówiłem lepszy kabel i miernik USB więc przetestuje

Właśnie nie wiem czy wysyłać telefon na gwarancję czy ładowarkę :/

Kładłem Samsunga i iPhona na tej ładowarce - ładuje bez problemu. Z kolei Mi Mix 2S działa bez problemu na samsungowej. W sobotę udam się do salonu, zobaczymy co powiedza.

Ja pisałem do nich i kazali odesłać ładowarkę ale to chyba mija się z celem sprawdza na innym smartfonie i powiedzą że nie ma problemu urządzenie sprawne ;/

Ja zgłosiłem też ten bład przez narzedzie do raportowania błedów, ale póki co bez odzewu. Spróbuje jeszcze ruszyć temat na angielskim forum ale nie robie sobie nadziei. Może tylko my mamy ten problem :P