Vergiliusz

Redmi Note 7 - GCam

Recommended Posts

@Voltron ok, ale to już wieczorem sprawdzę jak będzie ciemno

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Dnia 8.05.2019 o 07:54, tpawel napisał:

Wczoraj wrzuciłem na rn7 tą wersję v2e
Zdjęcie w trudnych warunkach oświetleniowych w domu, 1W żarówka w lampce nocnej na 25m2 pokój. Pierwsze zdjęcie tryb nocny stockowej apki, drugie tryb nocny GCAM. Miazga. Tapatalk robi mocna kompresję, ale widać i tak różnice w jakości i jasnosci591ec1866b311151b0d0fdafa8b0d38e.jpg4d56a050fe69dd4affb3f7793ae2196e.jpg

O kurcze różnica w zdjęciach jest kolosalna. Powiem szczerze, że aż nie chce mi się wierzyć, że te oba zdjęcia zostały zrobione tym samym telefonem. Do tej pory nie przypuszczałem, że dzięki lepszemu oprogramowaniu można robić takie "cuda" z fotografiami. Teraz kwestia jest taka czy Xiaomi jest tak słabe w tworzeniu dobrego oprogramowania, czy może specjalne nie chcą robić za dużej konkurencji swoim droższym modelom jeśli chodzi o możliwości fotograficzne.

Pytanie może nie dotyczy bezpośrednio Redmi 7 Note, ale może ktoś z Was ma wiedzę czy na Redmi 7, będzie działać aplikacja Gcam (z tego co czytałem to telefon musi mieć androida 9.0 i odblokowany plik camera2 api). Moim celem zakupowym jest Note 7, ale jeśli finanse nie pozwolą to kupię Redmi 7 i świetnie byłoby aby tam też można było móc korzystać z  takiej aplikacji. Oczywiście jestem świadom tego, że Redmi 7 ma słabszy jakościowo moduł aparatu i zdjęcia na pewno będą gorszej jakości przy korzystaniu z Gcam :).

Edited by electro69

@electro69 miałem gcama na mi8 i efekty były ale nie takie. Myślę że tu samo Xiaomi nie dodaje wszystkiich możliwości w aplikacji aparatu. Nie ma siły. To za duża różnica. Sensor jak widać jest całkiem niezły jak na tą półkę. Wieczorem wrzucę najnowsza wersję na rn7 i się podzielę opinią.

Edit: MGC_6.2.030 wrzuciłem, delikatnie lepiej ostrzy.

Domyślam się, że po zainstalowania aplikacji GCam działa ona w ten sposób, że robiąc zdjęcie włączam tą aplikację lub wyłączam i wtedy robię zdjęcie w standardowym trybie aparatu. Innymi słowy, żeby zrobić zdjęcie bez GCam...nie muszę odinstalowywać tej aplikacji?

Możesz robić zdjęcia na przemian, raz Gcam drugi aplikacją fabryczną są niezależne

A da się tak ustawić żeby zdjęcia z GCam zapisywały się na karcie SD a nie w pamięci telefonu jak tak to jak to ustawić bo grzebie w telefonie i nic 

wersji MGC_6.2.024_RN7_V1d_plusplus
Chyba nie ma porównania pytanie jak na stałe wgrać w system 94f877e2080576a4760903fef6029e84.jpg14654e12e63df16834fbc92eba43aa8d.jpg

Nie wiem czy ja mam tylko taki problem z gcam ale jak nagrywam wideo to nie zawsze mi nagrywa z dźwiękiem. Tzn włączam nagrywanie i nie wiem czy mi nagra z głosem czy nie. Przeważnie nagrywa ale już 3 ważne wideo nagrało mi bez dźwięku.

Żona używa i chwali MGC_6.2.030_RN7_V1e

Czy ta wskazana w poście wyżej nie jest starszą wersją? 

Ale najnowsza bezwzględnie, czy najnowsza wersja BSG? :)

Z dwóch powyższych, to MGC_6.2.030_RN7_V1a_FINAL.apk 

Tutaj znajdziesz pełną listę (średnio przydatną)

Witam, czy w gcam można ustawić by robić zdjęcia 48mpx

Korzysta ktoś z najnowszej wersji od BSG i ma porównanie z poprzednimi?

Najnowsza: MGC_6.2.030_RN7_V1a_FINAL.apk (BSG, 2019-06-05, changelog)

Ja mam wrażenie że czasami przymuli co nie ma miejsca w stockowej aplikacji, czasami są problemy z nagrywaniem dźwięku przy video ale ogólnie zdjęcia wychodzą bardzo ładnie

google obcięło jakość ale nie jest źle

IMG_20190714_194502.jpg