Skocz do zawartości

Redmi Note 7 - GCam


Vergiliusz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeszcze z wersji sprzed aktualizacji systemu? Czy tej którejś V1,V2 pod wyższy numerek androida? Ja po aktualce musiałem wyczyścić dane, bo lagowało podglad, menu, generalnie wszystko. Teraz imo też chodzi i włącza się wolniej niż starsze wersje, ale może to takie błędne odczucie i przekonanie po tych pierwszych lagach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze z wersji sprzed aktualizacji systemu? Czy tej którejś V1,V2 pod wyższy numerek androida? Ja po aktualce musiałem wyczyścić dane, bo lagowało podglad, menu, generalnie wszystko. Teraz imo też chodzi i włącza się wolniej niż starsze wersje, ale może to takie błędne odczucie i przekonanie po tych pierwszych lagach. 

Tak. Ja po prostu zainstalowałem wersję V1 na wersji z Androida 9 a później aktualizowałem do wersji V3. Przynajmniej tak mi się wydaje.

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was zmieniał ustawienia w ustawieniach "lib patcher" jest tam kilka opcji do wyboru. Próbowałem szukać gotowych ustawień w internecie, ale nic nie znalazłem. Druga kwestia odnoszę takie wrażenie od paru wersji Gcam, że ten tryb nocny nic nie daje :). Tzn. aktualnie mam teraz tą wersję "V3" i wczoraj robiłem zdjęcie wieczorem w pokoju przy zasłoniętych roletach na oknie. W pokoju było dość ciemno. Zrobiłem zdjęcie tego samego fragmentu pokoju w trybie normalnym i "nocnym" efekt ... jak dla mnie nie ma żadnej różnicy, trzeba by było na siłę się doszukiwać jakiś różnic. Nic ten tryb w takich warunkach nie "rozjaśnia" zdjęcia.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, szukam porady,  potrzebuję GCam'a na Note 7, ale to nie jest mój telefon i nie będę miał jak przetestować różnych wersji, więc czy moglibyście mi doradzić, która wersja najlepiej się spisuje? Głównie chodzi o lepsze zdjęcia przy słabym świetle. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gainus napisał:

Panowie, szukam porady,  potrzebuję GCam'a na Note 7, ale to nie jest mój telefon i nie będę miał jak przetestować różnych wersji, więc czy moglibyście mi doradzić, która wersja najlepiej się spisuje? Głównie chodzi o lepsze zdjęcia przy słabym świetle. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Jak dla mnie zdecydowanie ta od Parrota043 o której piszemy cały czas w tym wątku. Czasem próbowałem też innych wersji, ale zawsze coś mi w nich nie pasowało, albo były rzadko aktualizowane itp. dlatego zawsze wracałem do wersji Parrota043. Często robię sobie takie porównania zwłaszcza w gorszych warunkach oświetleniowych, robię zdjęcia jedno po drugim aplikacją gcam (tryb nocny) i stockową Xiaomi (też tryb nocny). Zdjęcia z gcam to inna bajka jeśli chodzi o ogólną jakość zdjęć. Jakby ktoś zobaczył te zdjecia, to nie uwierzyłby, że były robione tym samym telefonem co pokazuje jak programiści Xiaomi są beznadziejni w towrzeniu oprogramowania aparatu. 

Edytowane przez electro69
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, electro69 napisał:

Zdjęcia z gcam to inna bajka jeśli chodzi o ogólną jakość zdjęć. Jakby ktoś zobaczył te zdjecia, to nie uwierzyłby, że były robione tym samym telefonem co pokazuje jak programiści Xiaomi są beznadziejni w towrzeniu oprogramowania aparatu. 

Dokładnie, sam miałem identyczne uczucia kiedy po raz pierwszy zacząłem korzystać z GCam (nie pamiętam już pierwszej wersji jaką wgrałem, obecnie tylko z Parrot'a korzystam). Była i nadal jest to jakościowa przepaść (na korzyść rzecz jasna GCam'a), trudno dać wiarę że aplikacja i soft są w stanie wycisnąć takie możliwości ze sprzętu i jak słusznie zauważył electro69 nasuwa się pytanie dlaczego to programiści Xiaomi nie potrafią tego zrobić. Cóż, na to pytanie chyba trzeba odpowiedzieć wedle własnych wniosków.

Aktualnie korzystam z najnowszej V4 i testuję, porównuję zdjęcia robione z włączonym oraz wyłączonym automatycznym balansem bieli. Moje pierwsze odczucie jest takie że zdjęcia na automacie mają ogólnie cieplejszą barwę, zaś z wyłączonym jest odwrotnie, zdjęcia mają nieco chłodniejszą ogólną barwę ale są bliższe rzeczywistemu obrazowi. Jakie są Wasze spostrzeżenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Warren1987 napisał:

Aktualnie korzystam z najnowszej V4 i testuję, porównuję zdjęcia robione z włączonym oraz wyłączonym automatycznym balansem bieli. Moje pierwsze odczucie jest takie że zdjęcia na automacie mają ogólnie cieplejszą barwę, zaś z wyłączonym jest odwrotnie, zdjęcia mają nieco chłodniejszą ogólną barwę ale są bliższe rzeczywistemu obrazowi. Jakie są Wasze spostrzeżenia?

Balans bieli to właśnie największa wada Gcam. Ile już się namęczyłem z ustawieniami tej opcji i dalej nie jestem do końca zadowolony. Balans w Gcam ma tą wadę, że mocno potrafi  przekłamywać kolory co jest dla mnie niedopuszczalne np. często dotyczy to nieba. Sprawdzałem ustawienia balansu bieli dla różnych modeli Pixela dostępnych w ustawieniach aplikacji Gcam i jedyną sensowną, która dla mnie nie przekłamuje kolorów, to ta z Pixela 3XL. Minusem tego ustawienia jest to, że zdjęcia są takie jakby "zażółcone" czyli chyba mają taką cieplejszą barwę o której napisałeś (jestem "kowalskim" fotografii ;) ), natomiast na pozostałych ustawieniach np. z Pixela 4XL jest na odwrót zdjęcia mają chłodniejszą barwę (co mi bardziej odpowiada), ale jak dla mnie właśnie wtedy przekłamuje kolory np. ściana w moim pokoju ma kolor taki "zielonkawo-morski", a na zdjęciach wychodzi taki dość mocno niebieski :). Przerobiłem już z 10 różnych wersji Gcam od Parrota043 i dalej jest ten problem z balansem bieli.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kriss.kg

No i które zdjęcie jest według Ciebie lepsze ?, które przede wszystkim najbardziej wiernie oddaje realną kolorystykę, bo widać właśnie różnicę choćby głównie w kolorze nieba i ogólnie widać, że to zdjęcie z Pixela 3XL jest takie właśnie "ciepło - żółtawe" ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=59062]kriss.kg[/mention] No i które zdjęcie jest według Ciebie lepsze ?, które przede wszystkim najbardziej wiernie oddaje realną kolorystykę, bo widać właśnie różnicę choćby głównie w kolorze nieba i ogólnie widać, że to zdjęcie z Pixela 3XL jest takie właśnie "ciepło - żółtawe" default_wink.png.

 

Moim zdaniem pierwsze czyli 4XL. Niestety ja jestem facet (czytaj: daltonista) więc zasięgnąłem konsultacji u mojej żony (która rozróżnia pierdyliard odcieni jednego koloru nie mówiąc o całej reszcie) i jej zdaniem również 4XL jest lepsze.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=59062]kriss.kg[/mention]
Dzięki za Twoją i żony opinię ;). Zmieniałeś coś w tych ustawieniach "lib patcher" ? ... jest tam chyba z 6 różnych ustawień więc można być coś "pokombinować" jak się wie co i jak ustawić
Nie zmieniałem. Za "cienki Bolek" że mnie. Nie mam specjalnie czasu aby testować różne ustawienia. W sieci nie spotkałem się z żadnymi informacjami o tych ustawieniach ale i też muszę się przyznać, że specjalnie mocno ich nie szukałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli moje odczucia były dobrze ukierunkowane... problem, wygląda na to że tkwi właśnie w niuansach związanych z owym balansem bieli. Moim zdaniem również zdjęcia z Pixel 4XL są bliższe rzeczywistemu stanowi rzeczy, i tą opcję również mam ustawioną w opcjach. Będę w wolnej chwili testował jeszcze te ustawienia balansu bieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

MGC 7.4.104 V5

https://megawrzuta.pl/download/06c55465e97c67900ccbbbbec56168e1.html

MGC 7.4.201 V1

https://megawrzuta.pl/download/ce9cdf7b4bfffc305c0d2c0757791e38.html 

Spoiler

Zmiany 7.4.201

30 września 2020 r

• Główne poprawki (Retusz, "Ruch", Spowolnienie, Retusz, Portret, Samowyzwalacz, 4K UHD w "Przyspieszenie")

 • Naprawiono czarny ekran w MIUI China.

 • Opcja włączania / wyłączania dźwięku migawki jest pole na siłę.

 - Dodano możliwość wyboru Auto / 24/30/60 FPS.

• Dodano 4K60FPS dla Mi9 / 9TPro / Sdm845.

• Naprawiono FPS dla SDM845.

• Dodano restart w ustawieniach.

• Dodano obsługę SDM710 / 845.

• Dodano pozycję „Astro” i „AWB” do migawki.

• Złącze optyczne jest dostępne w niektórych modelach, jak sprawdzić w 7.4.104.

• Naprawiono przedni aparat w OnePlus.

• Śledzenie ostrości jest spalanie w filmie, z wyjątkiem Mi A3, Redmi Note 7/8 / 8T, Asus Max Pro M1.

• Naprawiono główny aparat w Asus Max Pro M1.

• Po locie (projekty) kamery w folderze Android / data / com.google.android.GoogleCamera / files / logcat tworzy plik logcat.

• I dużo drobnej pracy.

 

Edytowane przez Matheusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak. Testy nowej wersji.

Dodałem listę zmian.

MGC 7.4.201 V1.1

https://megawrzuta.pl/download/63fdbb2aec14fec80b2e4680bfeb9eab.html

Spoiler

Aparat Google 7.4.201 v1.1

01 października 2020

• Dodano rozszerzony xdr w trybie portretowym.

• Teraz zdjęcia portretowe są domyślnie zapisywane w folderze Dcim / Camera.

• W przypadku portretu domyślne powiększenie to 1x.

• UserX jest używany dla biblioteki głównej. Dzięki, UserX.

• Wyłączone zdjęcia Google. Teraz po kliknięciu przeglądarki zdjęć zostanie wyświetlony monit, w której aplikacji należy otworzyć to zdjęcie.

 

Edytowane przez Matheusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...