Skocz do zawartości

Redmi Note 7 - GCam


Vergiliusz

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

Który konkretnie plik tego hypercam ściągnąłeś z tej strony ?

Plik dla Androida 9.

czy jest język polski ?

Tak. Aplikacja jest po polsku (niektóre opcje w ustawieniach są w języku angielskim)

Wgrywałeś jakieś ustawienia specjalnie dla RN7 z pliku xml ?

Nie. Na razie używam "czystej instalacji.

O ile dobrze zrozumiałem, to osoba, która o tej wersji wspomniała napisała, że ten Hypercam ma problemy z zapisywaniem zdjęcia w hdr i bateria przez to szybciej się rozładowuje czy u Ciebie też to występuje ?

Wydaje mi się, że bateria szybciej się rozładowuje. Muszę to jeszcze potestować.

...Kusi mnie żeby zainstalować  ... ale właśnie widzę, że pojawiła się nowa wersja Gcam od Parrot043 i dam jeszcze kolejną szansę tej aplikacji. Może w końcu stanie się "cud" i poprawi się coś z tymi "wyblakłymi" kolorami.

Możesz zainstalować obydwie aplikacje. Będziesz mógł używać obu naprzemiennie. Aplikacje nie kłócą się ze sobą. Nawet ikonki są różne. W związku z powyższym nie będę wklejał zdjęć. Każdy może sobie wgrać i potestować.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kriss.kg

Zainstalowałem nową wersję Gcam od Parrot043 v.1.1. Ta wersja jest trochę "dziwna" ponieważ nie ma możliwości wgrania własnych ustawień aparatu pod konkretny model z pliku xml. W końcu aplikacja jest dostępna w języku polskim. Co do problemów z kolorami ... dalej jest to samo :). "Ten typ już chyba tak ma" i żadna wersja tego nie zmieni,

Wgrałem też ten Hypercam. To jest jakaś stara wersja aplikacji Gcam. Patrząc na interfejs jest to wersja 6. Co do jakości zdjęć ... dalej ten sam problem z kolorami :). Zrobiłem zdjęcie jedno po drugim Gcam i Hypercam i praktycznie żadnej różnicy nie widać. Obydwie mają problem z kolorem nieba. W chwili robienia zdjęcia było jasnoniebieskie. Obydwie aplikacje zrobiły kolor taki niebieski w każdym razie zauważalnie różniący się od rzeczywistości. Hypercam tak jak to było napisane wcześniej rzeczywiście ma większe zapotrzebowanie na baterię (sprawdziłem w wykresach baterii porównując czas działania procesora i procentowe zużycie baterii)).  Także dla mnie nie ma różnicy w jakości zdjęć, a dodatkowo większe zużycie baterii i przestarzały interfejs ją dyskwalifikuje.

Cały czas problem z tymi przekłamaniami kolorów tkwi najprawdopodobniej w balansie bieli. Albo ja nie wiem gdzie szukać, albo w Gcam nie ma możliwości ustawienia ręcznie jaki chcesz akurat balans bieli czyli np. "światło dzienne", "żarówka", "halogen" itp. Szukałem też po internecie informacji jak "naprawić" ten kolor nieba na zdjęciach, oczywiście odpowiedzi brak :), ale najlepsze w tym wszystkim było to, że ludzie szukają sposobów jak właśnie zrobić, żeby niebo było bardziej niebieskie ;). Chyba muszę się już z tym pogodzić, bo i tak innej alternatywy nie ma. Aplikacja aparatu od Xiaomi, tzn. jakość zdjęć, to jakaś parodia. Tryb nocny, nie wiem w ogóle po co tam jest, nie dość, że nic nie poprawia, to psuje tak zdjęcie, że jest do usunięcia. Patrząc na przepaść w jakości zdjęć robionych przez Gcam a aplikację stockową (chodzi mi tu głównie o zdjęcia w pomieszczeniach), mam nieodparte wrażenie, że oni specjalnie ten aparat popsuli, albo mają tak nieudolnych programistów, że to jakaś tragedia jest.

 

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Matheusz napisał:

Na telegramie masz już kolejną wersję v2
https://t.me/s/googlecamera_mod

Jest tylko mały problem. Nie mogę ściągnąć tej wersji ponieważ nie jestem zarejestrowany na Telegramie. Jeśli to nie problem mógłbyś wrzucić ten plik na jakiś serwer lub napisać gdzie ewentualnie na innej stronie internetowej można go bezpośrednio pobrać, ponieważ na stronie https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-parrot043/ nie jest dostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kriss.kg napisał:

Zdjęcia wykonane:

1 - orginalny soft Xiaomi

2 - HeperCam

3 - Parrot043 ver. 7.3.020 v3

Wszystkie zdjęcia z włączonym HDR+

Ciekawe, że najjaśniejsze zdjęcie zrobiła stockowa aplikacja Xiaomi. Przecież to właśnie Gcam ma ten atut robienia "jaśniejszych" zdjęć. Na tych zdjęciach właśnie dobrze widać efekt różnych kolorów tej samej ściany. Która odcień ściany jest tym prawidłowym, bo na każdym się on różni ?

Zainstalowałem najnowszą wersję Gcam od Parrota właśnie V3. W ustawieniach jest opcja "automatycznego balansu bieli" i można wybrać z jakiego telefonu ma ona być (dotyczy Pixeli). W wersji V3 dodane zostały modele Pixel 3XL i Pixel 3a XL. Zrobiłem dwa zdjęcia jedno po drugim dla porównania .... i stał się "cud" na ustawieniach automatycznego balansu bieli od Pixela 3XL kolor mojej "sławnej" ściany w pokoju w końcu wygląda na zdjęciu jak w rzeczywistości, inne kolory też są bardziej realistyczne (nie ma tego rozjaśniania). W przypadku ustawienia opcji Pixela 3a XL ściana zamiast jasno niebieskiego odcienia ma ciemno niebieski (jak się porówna dwa zdjęcia to jest znacząca różnica w kolorystyce ściany). Jaki wniosek tak jak myślałem całą winę tych kolorów ponosi balans bieli. 

Inna sprawa, że aplikacja Gcam potrafi robić nierówne zdjęcia. Tam gdzie w pokoju mam okno i światło bije na przeciwległą ścianę robi dobre zdjęcia z dobrze odwzorowanymi kolorami. robiąc zdjęcie już w dalszej części pokoju gdzie już światło dzienne nie dochodzi, ale w dalszym ciągu jest jasno potrafi za bardzo rozjaśnić ogólnie zdjęcie, co powoduje, że np. niektóre kolory są tak rozjaśnione, aż wygląda to dziwnie i brzydko. 

Edytowane przez zoltan78
Usunięcie screena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kriss.kg

Też mi się wydaje, że zdjęcie numer 3. Za to zdjęcie nr. 4 (to których ustawień używam) jest takie "żółte" i rzeczywiście robiąc zdjęcia też czasem odnosiłem takie wrażenie, że te zdjęcia takie są z "powłoką" żółtą. Zmieniłem na Pixel 4XL i kolory się nie zniekształciły chociaż pamiętam, że w wersji V1 lub V2 Gcam na tych ustawieniach ściana w pokoju miała przekłamany kolor niż w rzeczywistości, więc może coś w wersji V3 zostało w tej kwestii poprawione.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem tego najnowszego gcam którego wrzucił matheusz i póki co jedyny minus to to że nie ma podglądu w aparacie zrobionych zdjęć i trzeba wchodzić w zobacz zdjęcia żeby zdjęcie przybliżyć :( ale plus jest taki że się nie zacina podczas przełączania trybów jak w mojej starej wersji (tej z 1 strony z tego wątku) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, eidur napisał:

Mam V2, chyba mogę nadpisać wersję bez czyszczenia danych aplikacji, prawda?

Napisałem, działa:) widzę, że trochę się pozmieniało w ustawieniach.

Każdą kolejną wersję Gcam od Parrot043 można instalować "jedną na drugą", natomiast sam autor zaleca, żeby jednak po takiej aktualizacji usunąć wszystkie dane aplikacji, żeby ewentualnie nie było jakiś błędów.

@kriss.kg

Wróciłem z powrotem do balansu bieli z Pixela 3XL, jednak on daje najbardziej rzeczywiste kolory (nie przekłamuje ich). Powiedz, które z tych zdjęć, co wgrałeś oddaje najbardziej realne kolory obiektów na zdjęciu ?. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, drabollo napisał:

Ale nie widzę też możliwości wgrania własnych configów z pliku. W v5 jak dzisiaj zainstalowałem to nie widziałem opcji zmiany na 16:9 chyba że gdzieś mocno zaszyta była w opcjach. Btw to duże różnice między 018 a 020 są? 

W tych nowych Gcam z końcówką 20 począwszy o wersji V1 nie wiem dlaczego, ale nie można już stosować ustawień xml dla konkretnych modeli.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do strony autora

Ver: MGC_7.3.020_Parrot043_V6.apk

Changelog:

 IMG_20200529_221833.thumb.jpg.31d35fbb55f2049f0873a5f4e8089cae.jpg

 

Btw, ten temat powinien już dawno polecieć i zastąpić go normalny gdzie pierwszy post jest opisem modyfikacji wraz z linkami prowadzącymi do strony. Zatęskniłem za czasami forum pierwszych xperii gdzie każdy temat musiał być uporządkowany. Są osoby takie jak ja które śledzą temat, ale są też takie które wpadają zobaczyć czy jest nowa wersja, jeśli nie ma to nie będą szukać w gąszczu postów. Ewentualnie będą sprawdzać tylko stronę autora i oleją forum, a chyba nie o to chodzi żeby forum świeciło pustkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem fenomenu wersji od Parrota, zarówno tutaj jak i na xda jego gcam wydaje się być najpopularniejszy.
Z początku używałem wersję od BSG, później za tłumem zainstalowałem Parrota, a teraz używam wersję od tigr (https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-tigr/)
Nie widzę dużych różnic, szczególnie jeśli chodzi o odwzorowanie kolorów.
Skąd więc te zachwyty nad Parrotem? Nie robię zdjęć zbyt często to może czegoś nie widzę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

Nie rozumiem fenomenu wersji od Parrota, zarówno tutaj jak i na xda jego gcam wydaje się być najpopularniejszy. Z początku używałem wersję od BSG.... 

 

 Ja zacząłem swoją historię używania GCam od wersji od BSG bo... na tym forum ktoś ją polecił. Ten moder w opisie swojej wersji miał informację, że jest przygotowana dla Note 7. Później przeszedłem na wersję od Parrot043 bo tę wersję znowu ktoś polecił na tym forum. Spodobała mi się bo interfejs był fajniejszy i miała jedną funkcje, której BSG nie miał a była dla mnie szalenie istotną, gdyż poprawiała w znacznym stopniu komfort używania aplikacji (mówię tu o wyłączeniu zapisywania zdjęć w trybie 'Portrait" w osobnych katalogach). Nigdy mi się nie chciało próbować wersji innych moderów.

Podejrzewam, że nie jestem odosobnionym przypadkiem w kwestii używania GCam od Parror043.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RymQo @kriss.kg

Dobra przetestowałem ten mod Gcam od tigr ... i zostałem przy Parrot043. Standardowo jak to już bywa w każdej modyfikacji Gcam zdjęcia starają się być jak najbardziej "jasne". W "trcamera"mimo, sprawdzenia wszystkich możliwości balansu bieli i wgrania ustawień pod RN7 pojawił się już standardowy problem tych modyfikacji czyli przekłamane kolory. Może zdjęcia były troszkę bardziej "ostre", wyraźniejsze, ale to pewnie dzięki specjalnym ustawieniom dla naszego telefonu (Parrot043 nie ma takiej możliwości). Natomiast często pojawiała się taka sytuacja, że niektóre obiekty na zdjęciach np. ściana były tak jasne, że przez to był zupełnie inny kolor niż w rzeczywistości, a to już przynajmniej dla mnie jest niedopuszczalne. Modyfikacja od tigr też robi dłużej zdjęcia. W normalnym trybie ok. 3 sek. gdzie Parrot043 klikasz i już jest zapisane. W trybie nocnym też dłużej to trwało u tigr. Plus dla Parrot043 za tłumaczenie aplikacji na język polski (choć nie wszystko jest do końca przetłumaczone). 

ps.

W aplikacji (Parrot043) możemy znaleźć opcję tzw. "lib patcher", gdzie można jeszcze dodatkowo zmieniać kilka ustawień jakości zdjęć. Pytanie zasadnicze jako, że nie mam pojęcia jak można to poprawnie ustawić, a nie będę robił setek zdjęć po zmianie każdego ustawienia ;), może ktoś z Was ma jakieś swoje propozycje co można tam zmienić ?, może gdzieś w internecie są jakieś gotowce (chociaż mi się nie udało ich znaleźć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...