Skocz do zawartości

Redmi Note 7 - GCam


Vergiliusz

Rekomendowane odpowiedzi

@electro69 używam zawsze najnowszej wersji od Parrot043 (https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-parrot043/). Ogarnął wersję 7.2, a teraz 7.3 na Android 9, gdzie oficjalna apka google nie działa na tej wersji systemu. Najnowsza teraz to: MGC_7.3.018_Parrot043-v2.apk
Co do plików ustawień to używam zawsze najnowszego pliku .xml, który pojawia się na stronie: https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/configs-parrot-03/

Nie zauważyłem jakiegoś większego zużycia baterii. Tak samo czas przetwarzania zdjęcia po jego wykonaniu mi nie przeszkadza. To jakieś pierdoły, którymi nie zaprzątam sobie głowy.

Co do tej opcji to znalazłem tylko coś takiego. Inaczej się nazywa, ale to chyba to.
Screenshot_2020-02-21-21-18-36-881_com.google.android.GoogleCamera.thumb.jpg.5b1473ad96e6f1530f1a04d48b55c2f6.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Matheusz napisał:

@electro69 używam zawsze najnowszej wersji od Parrot043 (https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-parrot043/). Ogarnął wersję 7.2, a teraz 7.3 na Android 9, gdzie oficjalna apka google nie działa na tej wersji systemu. Najnowsza teraz to: MGC_7.3.018_Parrot043-v2.apk
Co do plików ustawień to używam zawsze najnowszego pliku .xml, który pojawia się na stronie: https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/configs-parrot-03/

Nie zauważyłem jakiegoś większego zużycia baterii. Tak samo czas przetwarzania zdjęcia po jego wykonaniu mi nie przeszkadza. To jakieś pierdoły, którymi nie zaprzątam sobie głowy.

Co do tej opcji to znalazłem tylko coś takiego. Inaczej się nazywa, ale to chyba to.
Screenshot_2020-02-21-21-18-36-881_com.google.android.GoogleCamera.thumb.jpg.5b1473ad96e6f1530f1a04d48b55c2f6.jpg

 

Zainstalowałem tą najnowszą wersję (z tymi najnowszymi ustawieniami xml) i zrobiłem zdjęcia (po godz. 16 bez dodatkowego oświetlenia pokoju czyli już był taki lekki półmrok). W trybie "nocnym" w porównaniu do tej wersji co mam (7.009), to kolor ścian jest jaśniejszy (jakby słońce tam świeciło) i kolory są lepiej odwzorowane, natomiast z kolei podłoga wychodzi słabo (mam położone panele i jest ich kiepska szczegółowość, wszystko jest takie zamazane jakbym zdjęcie robił apką od Xiaomi). Zrobiłem jeszcze zdjęcie w normalnym trybie i to już tragedia, ciemność i jakość jakbyś robił zdjęcie telefonem za 400 zł. Nie testowałem dalej, wróciłem do wersji poprzedniej i zrobiłem od razu zdjęcia dla porównania, bo byłem pewny, że ta stara wersja lepsze zdjęcia robiła. W trybie "nocnym" wyszły chyba jeszcze gorsze :) (było ciemniejsze i też podłoga była pozbawiona szczegółów). Wydawało mi się za to, że ta nowsza wersja Gcam jakby jednak szybciej zapisywała zdjęcia. Teraz znów chyba będę musiał z powrotem instalować tą najnowszą wersję i dłużej ją potestować w różnych warunkach otoczenia ... oszaleć już można z tym, za duży wybór i za dużo kombinacji :)

Co do tych ustawień z obrazka, to też wydaje mi się, że to o nie chodzi, bo nic innego podobnego tam nie ma. U mnie te ustawienia były na 12 u Ciebie są na 6 (sam przestawiałeś czy to zasługa któregoś z pliku xml, jeśli tak to który dokładnie z nazwy jeśli możesz podać).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem jeszcze raz tą najnowszą wersję i już jej ponownie nie odinstalowałem ;). W porównaniu do poprzedniej wersji z której korzystałem (7.0.009) zdecydowana poprawa szybkości działania tj. szybkie "robienie" samego zdjęcia bez względu czy jest to tryb zwykły czy nocny. Po zrobieniu zdjęcia i wejściu od razu do galerii nie ma tego "zapisywania" zdjęcia, które trwało nawet 2-3 sekundy w poprzedniej wersji. Wydaje mi się też, że baterii mniej ubywa podczas korzystania z tej najnowszej Gcam. Tak, że pod tym względem nie pamiętam, żeby któraś wcześniejsza wersja (a już ich kilka testowałem) tak szybko i sprawnie działała.

Co do gotowych ustawień xml, to testowałem wszystkie podane wyżej i mi najbardziej pasuje jeśli chodzi o jakość zdjęć (kolorów) wersja o nazwie "parrot7.3_ryam.xml".

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.12.2019 o 22:35, jacoGURU napisał:

Z moich doświadczeń najlepiej mnie się działa na tym  MGC_6.2.030_RN7_V1a_FINAL.

 

Czy to jest najnowsza wersja MGC?

Czy aktualizacja odbywa się z poziomu aplikacji czy konieczne jest zainstalowanie pliku APK? I czy konieczna jest wcześniejsza deinstalacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Robinson napisał:

Czy to jest najnowsza wersja MGC?

Czy aktualizacja odbywa się z poziomu aplikacji czy konieczne jest zainstalowanie pliku APK? I czy konieczna jest wcześniejsza deinstalacja?

Tutaj są wszystkie wersje od tego modera: https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-bsg/#apk827 ... natomiast ta o której pisałeś wcześniej jest "najnowszą" a zarazem już bardzo starą wersją jeśli chodzi o gcam, któraa ma w nazwie RN7.

Za każdym razem musisz pobrać nowy plik apk. Nie musisz najpierw usuwać tej wersji gcam, którą już masz zainstalowaną, ale warunek jest taki, że musi być ona od tego samego modera, Gcam (czyli np. MGC). Po zainstalowaniu nowej wersji zalecane jest wyczyszczenie wszystkich danych aplikacji Gcam, żeby nie było ewentualnie jakiś problemów z jej działaniem po aktualizacji.

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Aktualizacja GCAM Parrot043
MGC_7.3.020_Parrot043-v1

Pliki konfiguracyjne: https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/configs-parrot-03/

Spoiler

After a month of work on the modification, I and the testers are ready to release it. A lot of work has been done, in particular towards Oc Android 10. A lot of bugs have been fixed, as well as Auto White Balance buttons and astrophotographs have been added to the application shutter, for that we can express a huge thank you to B-S-G. Also, thank you to Urnyx05 for fixing the departure with the Magisk Eszdman module at 48MP (12 is used anyway).

• Celsoazevedo moderators for their help and source code for the modification, because they made a significant contribution to the modification.

• Thank you very much for the tester for checking the application for finding bugs.

Recall that the priority devices are Xiaomi Redmi Note 5,7,7s, 7 Pro, Asus M1, LeEco LeMax x820 (x2). For other devices, it is extremely difficult for me to make fixes. The camera can work on other phones, but 100% support is not guaranteed.

Good luck with the photo!

Edytowane przez Matheusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem, gdy używam GCam. Proszę zwrócić uwagę na nagrany obraz.

Na domyślnej kamerze nie ma takiego efektu.

Co może być tego przyczyną?

Chodzi mi o to delikatne zbliżanie i oddalanie obrazu.

Video: MPEG4 Video (H264) 640x352 59.94fps 2057kbps [V: h264 high L3.0, yuv420p, 640x352, 2057 kb/s]
Audio: AAC 44100Hz stereo 183kbps [A: aac lc, 44100 Hz, stereo, 183 kb/s]

Edytowane przez Robinson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja GCAM Parrot043
MGC_7.3.020_Parrot043-v2

Pliki konfiguracyjne: https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/configs-parrot-03/

Spoiler

Changes:
• Fixed ISO in libpatcher.
Also left points which work.
• Added to support ASUS 2019. Thanks Arnova8G2.
• Added focus to infinity in night shooting.
• Updated IQ library, now has naming IQ Alice. Thanks r0m10.
• Fixed viewfinder zoom in 16: 9 format.
• Corrected the item "Disable zoom in portrait mode".

Good luck to you photo!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że ta powyższa to inny mod niż ten, który mam teraz (MGC_6.2.030_RN7_V1a_FINAL.apk), czyli konieczna jest deinstalacja przed ewentualnym zainstalowaniem powyższego GCAM Parrot043?

Ciekawe, czy mój problem z video, o którym to problemie napisałem powyżej, zostałby rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam najnowszą wersję od Parrot043. Zawsze wgrywałem do aplikacji plik xml z  specjalnymi ustawieniami dla RN7 (testowałem różne dostępne kombinacje) i cały czas miałem problem z przekłamywaniem niektórych kolorów np. ściany w pokoju mam pomalowane na kolor turkusowy (jest to taki mniej więcej jasny zielony), a na zdjęciach wychodził kolor niebieski,  niebo było bardziej niebieskie itp.. Robiłem też zdjęcie dachu garażu, który miał kolor mocno zielony, a na zdjęciach wychodził blady zielony, trawa też była mniej zielona niż w rzeczywistości. W końcu usunąłem te wszystkie pliki xml i zostawiłem "gołą" wersję" Gcam (zmieniając balans bieli) i teraz już kolory są bardzo zbliżone do tych realnych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem pierwszy raz modyfikację gcam dzisiaj, oczywiście najnowszą. 

GCAM Parrot043
MGC_7.3.020_Parrot043-v2

Przeleciałem wszystkie cfg podane na stronie pod nasz model i na chwilę obecną najlepiej wypadła opcja @electro69 czyli wypieprzenie wszystkich cfg i korzystanie z gołego softu delikatnie przestawionego pod siebie.  Na jednym kolory są przekombinowane, na innym hdr taki, że las wygląda jak z horroru, na kolejnym wideo zacina się jak przy odtwarzaniu.

Ktoś ma jakieś lepsze doświadczenia z tymi cfg? Możecie jakiś konkretny polecić który sprawdza się u Was? Na chwilę obecną w moich oczach więcej problemu niż zysku z posiadania gcam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam już z którejś z kolei modyfikacji Gcam od Parrot043 i za każdym razem nie mogę sobie poradzić z jednym problemem. Mianowicie chodzi o to, że aplikacja przekłamuje na zdjęciach niektóre kolory (np. niebo jest bardziej niebieskie niż w rzeczywistości, ściana zamiast koloru jasno zielonego jest jasno niebieska) W aplikacji stockowej Xiaomi zdjęcia mają poprawną kolorystykę. Dzisiaj w Gcam wyłączyłem tryb hdr i o dziwo zdjęcia miały poprawną kolorystykę czyli jednak da się tą aplikacją zrobić takie zdjęcia ... tylko, że niestety jakość zdjęć bez hdr jest zauważalnie gorsza niż po włączeniu trybu hdr. Więc z tego wynika, że winowajcą problemów z poprawnymi kolorami jest tryb hdr w Gcam. Przez godzinę zmieniałem różne ustawienia w aplikacji Gcam i nic dalej to samo. Ponownie wgrywałem kilka gotowych ustawień do RN7 i nic to nie zmieniło. Odnoszę wrażenie, że po prostu "ten typ tak ma" i nic się nie da z tym zrobić. Czy ktokolwiek z Was ma jakiś pomysł jak to "naprawić", może jednak jest jakaś "magiczna" opcja w Gcam, która poprawi te kolory w trybie hdr ;)

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

https://prntscr.com/ryezxr

 

https://drive.google.com/file/d/1C21GeqEsgVsF62TDxabijIsBKATIds3W/view?usp=drivesdk

(lightshot chyba obcina jakość z tego co widzę) 

Mogę Ci podesłać więcej zdjęć jeśli chcesz chcesz, sam poustawiałem pod siebie, kolorów nie ruszałem. Nie zauważyłem żeby mi przekłamywał kolory, zdjęcia robię z hdr+, ale tym szybszym, puste kółko. 

Cfg masz w załączniku, spróbuj sobie. Wszystkie te Cfg podane na stronie były beznadziejne. 

 

@electro69

Eidur.xml

Edytowane przez eidur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, eidur napisał:

https://prntscr.com/ryezxr

 

https://drive.google.com/file/d/1C21GeqEsgVsF62TDxabijIsBKATIds3W/view?usp=drivesdk

(lightshot chyba obcina jakość z tego co widzę) 

Mogę Ci podesłać więcej zdjęć jeśli chcesz chcesz, sam poustawiałem pod siebie, kolorów nie ruszałem. Nie zauważyłem żeby mi przekłamywał kolory, zdjęcia robię z hdr+, ale tym szybszym, puste kółko. 

Cfg masz w załączniku, spróbuj sobie. Wszystkie te Cfg podane na stronie były beznadziejne.

@electro69

Eidur.xml 7 kB · 1 download

Dziękuję za odzew na moje pytanie :) Jutro przetestuję Twoje ustawienia i dam znać czy coś się poprawiło w kwestii kolorów. Co do tych pozostałych gotowych ustawień dla RN7, które są dostępne na stronie z wersjami aplikacji gcam, to rzeczywiście wszystkie przetestowalem i żadna z nich mi nie przypadła do gustu, niektóre wręcz robiły gorsze zdjęcia niż podstawowa wersja gcam bez wgranego pliku xml. Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Robinson niet, to zwykły tryb zdjęć :)

@kriss.kg @electro69 niżej wrzucam moje porównanie

Z kartką gcam, bez stock.

Nie ustawiałem ostrości, aplikacjami robiłem zdjęcie zaraz po ich uruchomieniu. Przy ustawianiu ostrości na dany obiekt wiadomo zmieniało się światło, kolorystyka całego zdjęcia :)

 

https://prnt.sc/rz2jnv app ver

Edytowane przez eidur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kriss.kg

W końcu ktoś to zauważył, że te kolory są właśnie nie takie jak powinny być. Dokładnie tak jak napisałeś często (oczywiście nie zawsze, głównie sytuacja występuje w pomieszczeniach) są takie blade pewnie przez to, że Gcam usilnie stara się wszystko jak najwięcej rozjaśnić i stąd może taka sytuacja, no ale to tylko moje domysły jestem zwykłym "kowalskim" fotografii ;)

@eidur

Sprawdziłem Twoje ustawienia i niestety problem z przekłamywaniem niektórych kolorów dalej występuje. Mnie najbardziej interesują nie zdjęcia, które są wykonane na zewnątrz w dobrych warunkach oświetleniowych, bo tutaj akurat wszystko jest w większości w porządku. Prawdziwe możliwości aplikacji i ewentualne problemy pojawiają się kiedy trzeba zrobić zdjęcie w pomieszczeniu, gdzie np. jest ograniczona ilość światła (choćby w godzinach popołudniowych). Jeśli możesz, to wyślij jakieś zdjęcia tego typu. Zwróć uwagę na kolor ściany (jeśli masz inny niż biały) czy nie przekłamuje kolorów.

Wydaje mi się, że problem tych kolorów, może być związany z nie odpowiednim doborem balansu bieli przez aplikację. Dzisiaj robiłem zdjęcie telefonem Samsunga (stockowa aplikacja). W trybie automatycznym też przekłamało kolor ściany , natomiast w trybie "manualnym" sprawdziłem kilka możliwości ustawienia balansu bieli (chmurka, słońce, oświetlenie itd.)  Za każdym razem ściana pokoju miała troszkę inny kolor ;)  Dopiero przy ustawieniu ikonki "chmurki" ściana miała taki kolor  na zdjęciu jak w rzeczywistości . Teraz pytanie gdzie w Gcam i czy w ogóle jest możliwość ewentualnie użycia trybu manualnego, żeby można było coś pozmieniać w balansie bieli, bo jak na razie to widzę tylko możliwość wyłączenia/włączenia i trybu auto ?.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eidur

Wysłałeś tyle zdjęć, że już się pogubiłem w sprawdzaniu :). Mnie najbardziej zainteresowało zdjęcie tego dywanu z nóżkami od stołu. Właśnie o to mi chodzi , ten sam dywan, a zupełnie inna kolorystyka i ja mam właśnie podobnie w niektórych kolorach. Powiedz mi teraz, który kolor dywanu to ten prawdziwy ? :) i która aplikacja bardziej "przekłamuje" kolory  w zdjęciach, które zrobiłeś gcam czy stockowa ?

Zdjęcia z Gcam z reguły bardzo łatwo poznać, ze względu na zdecydowanie lepszą szczegółowość, mniej szumów. Te z aplikacji Xiaomi często są rozmazane, brak szczegółów są tylko takie plamy. Mam kilka takich zdjęć, zrobionych jedno po drugim obydwoma aplikacjami, że ktoś oglądając je nie uwierzyłby, że były zrobione tym samym telefonem ;), co świadczy o tym jak Xiaomi jest kiepskie w oprogramowaniu lub specjalnie to robią, żeby kupować droższe telefony do robienia zdjęć.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@electro69 Grupowałem po 2 linki :D

Oświetlenie jest już bardzo słabe, chodziłem teraz i porównywałem rzeczy w różnych kolorach. Na chwilę obecną wszystkie kolory były praktycznie takie same z regułą, że na każdym zdjęciu z gcam jest ciut jaśniej i ciut bardziej jaskrawo.

 

A to co piszesz o apce do aparatu xiaomi to prawda znana od dawna i również się z tym zgadzam, tak jak powiedziałeś widać to po szczegółowości zdjęcia.

 

Ja tam osobiście zbytnio się nie przejmuję delikatnym przekłamywaniem kolorów które u mnie występuje do czasu aż trawa nie będzie jaskrawo zielona :D Na pierwszych tel z nowej ery typu Samsung E250, Sony Ericcson k500i, k750i to dopiero każde zdjęcie inaczej wychodziło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś z Was zwrócił uwagę na to, że Gcam zdarza się zrobić zdjęcia, które są zniekształcone ? i nie chodzi mi tu o samą scenerię która jest uwieczniona na zdjęciu tylko o ogólny rozmiar zdjęcia. U mnie jest tak, że z reguły występuje ono w trybie pionowym z reguły po prawej stronie tak mniej więcej od środka zdjęcia w górę coraz bardziej się zwęża, także u góry jest ok. 1 mm zwężone. Znalazłem temat na innym forum, który bezpośrednio nie dotyczy Gcam, ale pokazuje ten sam problem, o który mi chodzi: https://forum.android.com.pl/topic/202349-aparat-zniekształca-zdjęcia/

Jeden z użytkowników opisuje dlaczego mogą takie zwężenia zdjęcia powstawać i sumie może on mieć rację, ponieważ większość zdjęć robiłem w pomieszczeniach, gdzie jest gorsze światło, nie korzystałem z lampy błyskowej i takie zdjęcia w większym lub mniejszym stopniu w zdecydowanej większości mają problem z tym zwężeniem, natomiast zdjęcia, które były robione na zewnątrz już takiego problemu nie mają i są z każdej strony "równe". Z tego co pamiętam problem ten występował na każdej zainstalowanej wersji Gcam od Parrot043, teraz zainstalowałem Gcam od  Urnyx05 i dalej to samo problem występuje.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zmieniłem starą wersję BSG nanajnowszego Parrota (MGC_7.3.020_Parrot043-v2.apk) i zdjęcia jakby lepsze, ale apka strasznie mi muli za pierwszym odpaleniem i próbą zrobienia zdjęcia. Haczy, a fotkę robi po 20 sekundach. Po skillowaniu apki i jej odpaleniu na nowo problem znika. Tylko u mnie apka tak się zachowuje? Mam RN7 z MIUI 12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, matti napisał:

Zmieniłem starą wersję BSG nanajnowszego Parrota (MGC_7.3.020_Parrot043-v2.apk) i zdjęcia jakby lepsze, ale apka strasznie mi muli za pierwszym odpaleniem i próbą zrobienia zdjęcia. Haczy, a fotkę robi po 20 sekundach. Po skillowaniu apki i jej odpaleniu na nowo problem znika. Tylko u mnie apka tak się zachowuje? Mam RN7 z MIUI 12.

Nie mam takich problemów (ma tą samą wersję Gcam). Najprawdopodobniej problem tkwi w tym jeszcze "eksperymentalnym" MIUI12, który sobie wgrałeś zapewne razem z Xiaomi.eu. Innej możliwości za bardzo nie widzę, skoro u mnie jest wszystko w porządku. Korzystam z wersji oprogramowania 11.0.7.0 i jest to wersja global stable (oficjalna polska dystrybucja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, kriss.kg napisał:

U mnie niczego takiego nie ma. Jedyny bug to trzeba w opcjach całkowicie wyłączyć HDR bo inaczej zdjęcia są "wyblakłe". Ewidentnie HDR i HDR+ w tej wersji są skopane.

Wersja MIUI 11, ROM 11.0.7.0 global EU.

Oczywiście się z Tobą zgadzam w tej kwestii. Zdjęcia potrafią być czasem (ale nie zawsze) "wyprane" z kolorów. Najczęściej się to zdarza podczas zdjęć w gorszych warunkach oświetleniowych (np. w pomieszczeniu). Dzisiaj dla porównania zrobiłem zdjęcie w pokoju jedno po drugim z hdr i bez hdr. Na zdjęciu bez hdr widać było "ziarno" i nie było takiej ostrości, było widać takie "rozmazanie" wzorku na panelach podłogowych (tak jak ma to miejsce w stockowej aplikacji tylko, że tam wygląda to jeszcze gorzej). Natomiast kolory były bardziej naturalne tak jak wyglądają w rzeczywistości (tak mniej więcej) tylko co z tego jak ogólna jakość zdjęcia była słaba w porównaniu do zdjęcia zrobionego z hdr. Tam wszystko było "idealnie" ostre i wyraźne (oczywiście jak na możliwości tego aparatu). Nie było efektu "ziarna". 

Wydaje mi się, że to nie jest wina tylko tej wersji Gcam, to już jest od kilku poprzednich wersji. Nie wiem czy osoba tym zajmująca się nie widzi tego, że coś jest nie tak z tymi kolorami, ?, nie potrafi tego jakość "naprawić", czy jej się podoba taka kolorystyka. W każdym razie z tego co kiedyś gdzieś tam czytałem, to ten moder Parrot043 ma właśnie RN7 więc tym bardziej ta wersja Gcam powinna być "dopieszczona" pod ten model ;).

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to najlepsze zdjęcia robił mi GCam od BSG. Niestety tam znowu był bug a właściwie to brak opcji zapisu wszystkich zdjęć w jednym folderze. Jak robiło się zdjęcia w trybie "Portrait" to GCam automatycznie zapisywał je w nowym folderze. Porządkowanie zdjęć po każdym dniu w wakacje doprowadzało mnie do szału.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc się bawiłem by dobrać sobie tą odpowiednią, każdego dnia przy okazji spaceru z psem testowałem i bawiłem się ustawieniami. Zgadzam się, od BSG ładne robi zdjęcia ale zwróciłem uwagę na ostrość i szczegóły, nie są najlepsze. Przetestowałem chyba wszystkie, każdego modera i najlepiej spisują mi się dwie. HyperCamera od Raizen https://www.gcambrasil.com.br/hypercam oraz PXCamera od csstark27 najnowsza 7.2.014 https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-cstark27/ . Przy dobrych ustawieniach szczegółowość, ostrość, przejrzystość i detale są sporo lepsze. Zostałem przy HyperCamera. Co prawda mam Mi A3, ale Tata ma Redmi Note 7. Wersja pod androida 9 ma mały problem z zapisem, przetwarzaniem HDR, zarówno na androidzie9 i 10, wiesza się w połowie i powiadomienie nie znika, wpływa bardzo źle na baterię, coś jest nie tak. Natomiast wersja pod androida 10 działa świetnie i stabilnie. Na redmi note 7 nie testowałem, musicie sami sprawdzić. Od Raizen powinna działać, od csstark nie wszystko działa.. Jak ktoś chcę, do HyperCamery mogę wysłać swoje ustawienia (xml). Jak na filmiku ze strony HyperCam, zainstalujcie apkę, można pobrać różne konfigurację.

Edytowane przez Archon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kriss.kg napisał:

Dzisiaj poużywałem tej aplikacji HyperCam i powiem, że robi bardzo ładne zdjęcia. Na obecną chwilę wywaliłem Gcam-a i używam HyperCam-a.

Dzięki za info o apce emoji16.png

Który konkretnie plik tego hypercam ściągnąłeś z tej strony ? czy jest język polski ?. Wgrywałeś jakieś ustawienia specjalnie dla RN7 z pliku xml ? O ile dobrze zrozumiałem, to osoba, która o tej wersji wspomniała napisała, że ten Hypercam ma problemy z zapisywaniem zdjęcia w hdr i bateria przez to szybciej się rozładowuje czy u Ciebie też to występuje ? Jeśli możesz wrzuć jakieś przykładowe zdjęcie najlepiej zrobione w pomieszczeniu, bo wtedy najlepiej sprawdzić jak sobie radzi aplikacja jeśli chodzi o ogólną jakość zdjęcia.

Kusi mnie żeby zainstalować ;) ... ale właśnie widzę, że pojawiła się nowa wersja Gcam od Parrot043 i dam jeszcze kolejną szansę tej aplikacji. Może w końcu stanie się "cud" i poprawi się coś z tymi "wyblakłymi" kolorami.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...