Skocz do zawartości

Redmi Note 7 - GCam


Vergiliusz

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 12.10.2019 o 21:17, vladek napisał:

Jakiej wersji gcam nie ściągnę to któraś z opcji aparatu nie działa. Albo tryb nocny, albo portret albo główny tryb. Po wciśnięciu przycisku migawki aparatu nie reaguje. Niektóre tryby nie pokazują w ogóle podglądu (cały czas czarny ekran). Problem pojawił się po przejściu na miui 11. Jakieś rozwiązanie oprócz powrotu do miui10? :smile:

Potwierdzam na mojej wersji 11 z mipolska jest dokładnie to samo. Najlepsze jest to, że jeśli już jakaś funkcja działa, to po jakimś czasie nagle przestaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-tigr/

Pod tym linkiem masz dobrą wersję do zdjęć, ale nie nadaje się podobnie jak inne gcamy do nagrywania video - zarówno 4k jak i full HD są bez stabilizacji video i przez to takich nagrań nie da się oglądać zbytnio. Do nagrywania trzeba korzystać ze stockowej apki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.10.2019 o 13:15, Kisielek123 napisał:

Stabilizacja video nie działa. Zrób parę kroków z włączonym nagrywaniem video na gcam , potem powtórz korzystając ze stockowej apki, potem obejrzyj nagrania. Zobaczysz bardzo wyraźną różnicę na niekorzyść gcama.

Haha ... Stabilizacja przestała i mi działać :) i na stock i na gcam :D chyba jest zależność bo działało wczoraj a dzisiaj aktualizowałem systemowe aplikacje Themes i jakiś MIUI BI i nie działa stabilizacja... 

Edit: Zapomniałem ze na Gcam stabilizacja działa tylko przy 30fps przy 60 nie działa. ;p

Edytowane przez gawllo
po prostu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotreq86 

Nagrywanie w slow motion jest, ponieważ można włączyć taką opcję, natomiast albo jestem ślepy, albo w ustawieniach aparatu nie ma możliwości zmienić liczby klatek. Nie wiem nawet w jakiej liczbie nagrywa, ponieważ tylko jest przycisk do włączenia tej opcji,ale nic więcej nie pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie jest możliwość w 120 fps. Pytanie, czy można to zmienić na 240fps?

Czy np. ta wersja, wspomniana kilka postów wyżej sukcesywnie to zmienia

Dnia 23.09.2019 o 11:21, Matheusz napisał:

PMGC_7.0.009_SlowMotion_120-240FPSVersion_V4

 

  Odkryj ukrytą treść

Changes to version 4 of Google Cameras 7.0.009
September 25, 2019

• Added a fix for slow motion. Thank you for the fix M0bi Dick.
• Added a fix for the choice of 1/4 and 1 / 8. The principle of fix is the same as in version 6 if you do not have 1/8 support, the camera will shoot in 1/4, but not the essence. The main thing works.
• By default, we activated photo shooting of stars by default. We still didn't understand how to call this item, but we need to have an excellent processor to make it all work.
• Added an item about modification settings. At the moment, the article is in process so much can be done from 6.3.017 but over time everything will be fixed.
• Minor changes in the code.

 

?

W Internecie można trafić na informacje, że Snapdragon 660 byłby w stanie obsłużyć nawet  do 720p przy 480 fps, oczywiście jeśli pozwoli na to kamera oraz inne komponenty.

Edytowane przez piotreq86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja. Finalne wersje 7.0

PMGC_7.0.009_CuttleIsoBuild_V1

Spoiler

Changes in version 7.0.009 V1
October 15, 2019

• Updated excerpt. Thanks markin-ku.
• Fixed a black photo with a slow shutter speed.
• The item "HDR + Quality" has been hidden.
• Updated translation.

PMGC_7.0.009_XmlSupportFrames_V2

Spoiler

Revision of version 7.0.009 V2.
October 17, 2019

• Added XML configs. Saving occurs in the / DCIM / CameraConfiguration / folder. Thanks Arnova8G2, it's just awesome!
• Added item selection of HDR + quality, up to 36 frames.
• The HDR + quality item was also tied to night shooting.
• Fixed the buffer, now when you take a photo, the camera immediately flies to the photo menu.
• What else I do not remember.

 

Edytowane przez Matheusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.10.2019 o 07:56, Matheusz napisał:

Aktualizacja. Finalne wersje 7.0

PMGC_7.0.009_CuttleIsoBuild_V1

  Odkryj ukrytą treść

Changes in version 7.0.009 V1
October 15, 2019

• Updated excerpt. Thanks markin-ku.
• Fixed a black photo with a slow shutter speed.
• The item "HDR + Quality" has been hidden.
• Updated translation.

PMGC_7.0.009_XmlSupportFrames_V2

  Odkryj ukrytą treść

Revision of version 7.0.009 V2.
October 17, 2019

• Added XML configs. Saving occurs in the / DCIM / CameraConfiguration / folder. Thanks Arnova8G2, it's just awesome!
• Added item selection of HDR + quality, up to 36 frames.
• The HDR + quality item was also tied to night shooting.
• Fixed the buffer, now when you take a photo, the camera immediately flies to the photo menu.
• What else I do not remember.

 

Ja już tego nie ogarniam. Która z tych wersji jest lepsza, bardziej stabilna ?. Tak sobie czytam te wersje Gcam, które tutaj podajesz i to się już robi trochę "chore" ;) w sensie, że praktycznie co kilka dni jest jakaś nowa wersja. W końcu człowiek traci ochotę w ogóle z tego korzystać. Tym bardziej, że jak dobrze rozumiem, to za każdym razem trzeba odinstalować starą wersję, żeby można było tą nową wgrać. Nie wiem czym to jest spowodowane, czy te wersje Gcam mają tak dużo błędów, że trzeba je co chwilę poprawiać czy o co chodzi ?. Czy nie mogli by każdą kolejną wersję wypuszczać minimum co 2 tygodnie lub co miesiąc (zrobić coś raz a dobrze, a nie tak co 3-4 dni nową wersję dawać). 

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze. Nikt Ci nie każe z tego korzystać. Po drugie autor moda cały czas nad nią pracuje i poprawia to ma czekać na Ciebie, bo Tobie się nie chce aktualizować? Proszę Cię.
Nie trzeba odinstalowywać za każdym razem. Robisz aktualizację i git. Jakby się coś sypało to czyścisz dane aplikacji.
Aplikacja nie jest przygotowana przez Google na wszystkie telefony, więc ogarnięcie jej żeby odkryć i sprawdzić, które funkcje w jakim stopniu działają na danym telefonie to nie jest jednodniowa robota. Pytasz czy mają dużo błędów. Nie mają. Ale nie były programowane dla naszego fona, jego aparatu i systemu. To nie jest takie proste, żeby wszystko działało. Apka aparatu to nie jakaś prosta aplikacja do wyświetlenia pogody lub coś takiego nieskomplikowanego.

Zawsze ostatnia wrzucona wersja jest tą najnowszą.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Matheusz napisał:

Po pierwsze. Nikt Ci nie każe z tego korzystać. Po drugie autor moda cały czas nad nią pracuje i poprawia to ma czekać na Ciebie, bo Tobie się nie chce aktualizować? emoji23.png Proszę Cię.
Nie trzeba odinstalowywać za każdym razem. Robisz aktualizację i git. Jakby się coś sypało to czyścisz dane aplikacji.
Aplikacja nie jest przygotowana przez Google na wszystkie telefony, więc ogarnięcie jej żeby odkryć i sprawdzić, które funkcje w jakim stopniu działają na danym telefonie to nie jest jednodniowa robota. Pytasz czy mają dużo błędów. Nie mają. Ale nie były programowane dla naszego fona, jego aparatu i systemu. To nie jest takie proste, żeby wszystko działało. Apka aparatu to nie jakaś prosta aplikacja do wyświetlenia pogody lub coś takiego nieskomplikowanego.

Zawsze ostatnia wrzucona wersja jest tą najnowszą.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Spokojnie bez urazy ;). Szacunek się im należy, że im się chce :). Czyli tak jak piszesz bez problemu np. zainstaluje najpierw wersję finalną V1, a później na "tą wersję", która już jest wgrana zainstaluje tą V2, bez usuwania poprzedniej i rozumiem, że będę mógł tak robić z każdą kolejną wersją, którą tutaj dodasz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Matheusz napisał:

Ja tak robię od samego początku i jest wszystko okej. Tak jak wspomniałem. Jak coś by się sypało to czyścisz dane aplikacji w ustawieniach.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

A jeśli mam już zainstalowaną aplikację Gcam od innej osoby, która ją modyfikuje, to rozumiem, że muszę ją odinstalować, żeby korzystać z tej o której piszesz.

Po wgraniu tej wersji Gcam, którą dodajesz, ja jako zwykły "kowalski" fotografii, który robi zdjęcia w automacie ;) muszę coś jeszcze tam zmieniać w ustawieniach, żeby polepszyć ich jakość zdjęć czy już bez problemu można robić zdjęcia od razu po zainstalowaniu i też będą "ładne" ;).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz zainstalować modyfikację od innego autora, to wypadałoby usunąć starą wersję, aby uniknąć problemów.
Oczywiście możesz strzelać fotki z automatu. Możesz też popróbować swoich ustawień (opis ustawień tutaj - Link), bądź poszukać plików .xml z ustawieniami dla danego modelu smartfona (poradnik dotyczący instalacji/zapisywania plików ustawień - Link) Natomiast na telegramie jest grupa, gdzie użytkownicy udostępniają swoje ustawienia i testują, gcam od którego autora robi najlepsze zdjęcia - Link.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się kolejna wersja Gcam o numerze "PMGC_7.0.009_ConfigsVersion_V3.apk"  https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-parrot043/

Dla mnie osobiście dużym plusem tej wersji jest dodanie pliku xml z gotowymi ustawieniami "najlepszych" parametrów w Gcam dla Redmi Note 7. Jak rano instalowałem tą wersję był tylko jeden plik o nazwie "yngl_7.01", teraz są kolejne 4 nowe ustawienia https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/configs-parrot-01/  ;) I co tu wybrać, żeby to były najbardziej uniwersalne ustawienia, dobre zarówno w dzień jak i w nocy ?

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja: Stabilna Wersja V4
PMGC_7.0.009_CoachVersion_V4

Spoiler

Changes in version 7.0.009 V4.
October 21, 2019

• Added the item "Use a hint about the position of the phone relative to the horizon."
• I changed the shutter speed. It goes without ISO. The questions why I did it for my own reasons were first of all black photos with a long shutter speed on Redmi Note 7.
• Branded application icon. Thanks to Marat from TG.
• Cleaning application resources.
• Removed some items from the settings for the developer.
• Something else, I don’t remember ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuje już którąś z kolei wersję Gcam i jest ten sam nie wiem czy to nazwać błąd czy może celowe działanie tej aplikacji. Mianowicie zrobiłem teraz zdjęcie w pokoju w którym jest całkowicie ciemno. W trybie "nocnym" nie ma najmniejszego sensu robić jakichkolwiek zdjęć Gcam, bo to jest tragedia, nic tam nie widać, dodatkowo w tym trybie nie działa lampa błyskowa (albo ja coś źle mam włączone lub nie w ustawieniach aplikacji). Więc pozostaje tylko tryb "normalny" z użyciem lampy błyskowej i tu jest ten problem. Mianowicie wygląda to tak jakby Gcam używała tylko około połowy mocy lampy błyskowej (tak jest na każdej wersji Gcam, testowałem 3 różne). W aplikacji stockowej zdjęcia przy takiej samej konfiguracji wychodzą zdecydowanie bardziej jasne i ogólnie wygląda to lepiej. Nie wiem co jest tego powodem, że tak się dzieje, ktoś ma jakieś pomysły, zauważył to u siebie ? 

 

testIMG_20191023_184541.jpg

testIMG_20191023_184623.jpg

Gdyby nie to, że na drugim zdjęciu jest podpis, że to zdjęcie było robione RN7, to bym się upierał, że było zrobione Gcam, że względu właśnie na tą zdecydowanie lepszą jasność zdjęcia przez co też wszystko lepiej widać.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, electro69 napisał:

Testuje już którąś z kolei wersję Gcam...

No chłopie zastanów się trochę jak działa tryb nocny... i dlaczego musisz unieruchomić telefon na czas zdjęcia... Jeżeli nie wiesz to może poczytaj jakieś artykuły, zapoznaj się z funkcjami.

GCam vs Stock dobierają inne parametry jak wejdziesz w szczegóły zdjęcia... jeżeli chcesz zeby GCam "walił" lampą sprawdź na wyłączonym HDR, HDR, Ulepszony HDR zobaczysz różnice, Poza tym każda aplikacja ma swojego Flasha - Stockowa po prostu nim "wali" żeby rozświetlić jak najwięcej. Daje Ci 2 zdj stock tryb nocny i GCam tryb nocny i sie zastanów czy jest sens.  Wyszukujesz tylko problemy.

2 (2).jpg

1 (2).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja: Stabilna wersja V5
PMGC_7.0.009_Version_V5

Ważne.
Uwaga po zainstalowaniu modyfikacji wyczyść dane aplikacji, w przeciwnym razie aplikacja może powodować problemy.

Spoiler

Changes to the version of Google Cameras 7.0.009 V5.
October 22, 2019

Attention after installing the modification, clear the application data, otherwise the application may experience problems while working with it. I hope for understanding.

• Added the item "Use improved bonding of frames" Saber "". Saber is a merge method created by Google that improves the quality of photos in some modes. Some call it “super resolution” because of the sharpness / detail refinement. Sometimes "Saber" is not supported by all cameras, and Google Camera crashes after shooting. In this case, the only solution is to disable Saber. It was done in the majority at the request of the owners of Redmi K20 Pro.
• Added the item “Auto white balance in Auto HDR +.” Selecting automatic white balance will work the same on Auto HDR +.
• Added item "Image Zoom". Thanks xenius9.
• Fixed "Astrophotography" mode.
• "Astrophotography" mode is activated by default, no need to go into any settings. Installed and use. It was tested on Redmi K20 PRO. Thank you burial.live for tests and patience.
• IQ library updated to version 3.7.Thanks r0m10.
• Added item "Suppression of hot pixels". Hot pixels in the photo will be suppressed. Thanks xenius9.
• Added item "Ignore black pixels". Black dots in the photo will be suppressed. Thanks xenius9.
• Added item "Compression DNG" RAW "". Reduces the size of DNG files "RAW". There is no direct relationship between quality and final size.
• The items related to the mode in the item "Settings for Developers" are changed to:

camera.cuttle.tripod - the tripod itself.
camera.cuttle.tripod_interface - interface.

In general, I do not recommend turning it off.
• Added code to hide slow motion due to its inoperability on devices: MI 9T, MI 9, Redmi K20, Redmi K20 Pro, Redmi Note7 Pro, Redmi Note 4, Zenfone Max Pro M2.
• Saber is now working on Redmi Note 7, but only with a tripod, otherwise I’ll be blurry. It’s not known how I achieved this in the testing process already.
• Replaced a third of all the icons.
• Minor changes.

PMGC_7.0.009_Version_V6

Spoiler

Google Camera V6 Version Changes
October 24, 2019
Attention after installing the modification, clear the application data, otherwise the application may experience problems while working with it. I hope for understanding.

• Now the modification on Redmi Note 7 does not crash when Saber is turned on. It was forcibly turned off in the code.
• Slow motion hidden on Mi 9T.
• Added a choice of auto exposure in seconds:
5 sec. - ISO 100 (Somewhere it will be to this value + or -) - Great for those who do not have astro. We put the smartphone on a tripod and go ahead and take a photo at night.
4 sec
3 sec
2.64 seconds
1 sec
At this shutter speed, Redmi Note 7 may have black photos. Alas, this problem is only on this device and it is on modifications 7.x.xx.

PMGC_7.0.009_Astrophotography Version_V7

Spoiler

Changes to the version of Google Cameras 7.0.009 v7
October 26, 2019

Now astro mode works for everyone. Thanks for the code Arnova8G2.
Added item "Use" Astrophotography mode "". New mode "Astrophotography", which is great for photographing celestial bodies using your smartphone. Use of a tripod is recommended. The recommended processor is not weaker than the Qualcomm snapdragon 670, it may not work on processors of the younger series. Users of the Mi 9T and K20 do not have to include this item.
This item was added for those who previously did not activate this mode. It may work as normal Night mode because it may not match the requirements for this mode, or maybe something is missing in the firmware of the device. We don’t know exactly because on what depends did not understand.
Added the choice of RAW format to the settings in the item "For the developer." Thank you munkee for the code that he provided to me.
Added the choice of IMG format to the settings in the item "For the developer." Thanks munkee for the code that he provided to me.
Minor edits within the application.

Edytowane przez Matheusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja: Stabilna wersja V8
PMGC_7.0.009_Full_Version_v8

Spoiler

Changes to the version of Google Cameras 7.0.009 V8
October 28, 2019

• Updated shutter speed.
• Added the item "Fix dark areas on the front camera in enhanced HDR +". The fix was specifically made for Redmi Note 7.
• Minor edits mowing the translation and the little things in the code.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja: Stabilna V10
PMGC_7.0.009_McFlyLibPatcherVersion_V10

Spoiler

Changes to the version of Google Cameras 7.0.009 V10
October 30, 2019


• Saber is now always disabled on the front camera. Thanks burial.live
• McFly fixed on the front camera.
• Added new values to shutter speed.
• Added manual patch lib. The author of this function is on 7.0.009 xenius9, and the author of this patch is Marcello.
   Note! On Redmi Note 7, 32 seconds does not work.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja: Stabilna V10
PMGC_7.0.009_McFlyLibPatcherVersion_V10
Spoiler

Changes to the version of Google Cameras 7.0.009 V10
October 30, 2019

• Saber is now always disabled on the front camera. Thanks burial.live
• McFly fixed on the front camera.
• Added new values to shutter speed.
• Added manual patch lib. The author of this function is on 7.0.009 xenius9, and the author of this patch is Marcello.
   Note! On Redmi Note 7, 32 seconds does not work.

 

A to jest na redmi note 7?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja: Stabilne V11

PMGC_7.0.009_PatchLibVersion_V11

Spoiler

Changes to the version of Google Cameras 7.0.009 V11
October 31, 2019

• Updated lib patcher.
Added ISO selection
Added a choice of photo saturation, as well as in the shadow.

Thanks:
TlnNeun wrote the code, r0m10 looked for the address, xenius9 adapted for Google Camera 7.0.009.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Matheusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...