Skocz do zawartości

Redmi Note 7 - GCam


Vergiliusz

Rekomendowane odpowiedzi

@electro69 miałem gcama na mi8 i efekty były ale nie takie. Myślę że tu samo Xiaomi nie dodaje wszystkiich możliwości w aplikacji aparatu. Nie ma siły. To za duża różnica. Sensor jak widać jest całkiem niezły jak na tą półkę. Wieczorem wrzucę najnowsza wersję na rn7 i się podzielę opinią.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Edit: MGC_6.2.030 wrzuciłem, delikatnie lepiej ostrzy.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Domyślam się, że po zainstalowania aplikacji GCam działa ona w ten sposób, że robiąc zdjęcie włączam tą aplikację lub wyłączam i wtedy robię zdjęcie w standardowym trybie aparatu. Innymi słowy, żeby zrobić zdjęcie bez GCam...nie muszę odinstalowywać tej aplikacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Dnia 21.06.2019 o 23:08, Norbas napisał:

Żona używa i chwali MGC_6.2.030_RN7_V1e

Czy ta wskazana w poście wyżej nie jest starszą wersją? 

Nie :

(i tak, mocno to wszystko pokręcone :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Pierwszy raz mam styczność z aplikacją Gcam. Używam tej najnowszej MGC_6.2.030_RN7_V1a_FINAL.apk . I mam jedno pytanie i jedno spostrzeżenie ;)

Jak włączę aplikację i widać obraz z kamery, to na dole ekranu pojawiają się jakieś dane, które się zmieniają. Domyślam się, że aplikacja pokazuje na bieżąco jakieś dane techniczne ewentualnie zrobionej w danym momencie fotografii, ale moje pytanie brzmi czy można to jakoś wyłączyć ?. I tak nie mam pojęcia o co tam chodzi, a to troszkę denerwuje i przeszkadza ;).

I takie spostrzeżenie. Na jednym z forum użytkownik napisał cytuję: "Sekret GCam tkwi w tym, że robi wszystkie zdjęcia w zaawansowanym HDR+ (przy okazji pobierając dużo więcej prądu, bo tylko Pixele mają osobny układ odpowiedzialny za sklejanie HDR)". Zrobiłem 3 zdjęcia przy pomocy tej aplikacji i rzeczywiście w statystykach baterii od razu się pojawiła. Z tego co pamiętam spadek był o 2 % baterii. Czy zwróciliście uwagę, na to, że ta aplikacja rzeczywiście ma większe zapotrzebowanie na energię z baterii, niż standardowa stockowa aplikacja aparatu ?

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja preferuje fabryczną aplikację, kilka fotek na manual i kilka HDR, resztę to dopracowuję na Laptopie, ale fotki z telefonu to tak sporadycznie, jak nie mam Nikona D7000, lubię mieć jednak porządnej jakości zdjęcia, telefony nawet te topowe tego nie zapewniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jakiś czas temu wyszła nowa wersja wersja GCam dla RN7 oznaczona numerem 6.3.017. Jej twórcą jest Bulkin043 aka InnocentParrot z forum xda-developers.com.

Jest to wersja stale rozwijana. Nanowsza wrzutka oznaczona nr. V8 pochodzi z 21.08.2019r. Wg autora jest to wersja testowa i mniej niestabilna od 6.2.030. Ja natomiast zauważyłem tylko jedną niedogodność - nie działa tryb "photobooth".

Link do 6.3.017
Link do tematu na xda

Edytowane przez Matheusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam wersji 6.3.017 V9, tylko jak pisałem wyżej nie działa w nim opcja "photoboth". Nie wiem co ten tryb robi. Jeśli nie przeszkadza Ci ta niedogodność instaluj najnowszą, jeśli jednak wolisz mieć wszystkie opcje aktywne wybierz wersję 6.2.030.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to tak średnio po "testowaniu" Gcam jestem zadowolony z tej aplikacji. Jestem zwykłym "kowalskim" fotografii ;). Wszystkie zdjęcia robię w automacie (w aplikacji aparatu stockowej miałem zawsze włączone AI i HDR). Dla celów testowych robiłem zdjęcia w pomieszczeniach, gdzie nie dochodziło dużo światła jak na zewnątrz (wiadomo, że w dzień to z każdej aplikacji będą ładne zdjęcia). Powiem tak w większości zdjęć nie widziałem jakiejś znaczącej różnicy na korzyść Gcam, jeśli nawet była to nie jakaś duża. Czasem mi się nawet zdarzyło, że to właśnie Gcam robiło gorsze zdjęcia. Rzadko ale takie sytuacje miały miejsce. Zdjęcia dla zachowania porównywalnych warunków robiłem obiema aplikacjami, zawsze jedno po drugim tego samego obiektu, który fotografowałem. Co ostatecznie przemówiło za tym, że na co dzień będę jednak korzystać z aplikacji aparatu od Xiaomi, to spore zużycie energii przez aplikację Gcam, kiedy są robione zdjęcia. Zdarzało się tak np. że po zrobieniu zdjęcia jeszcze przez kilkanaście sekund było przetwarzanie przez tryb HDR+, co zapewne właśnie odpowiadało za zwiększoną "konsumpcję" baterii. Czytałem też, że ta aplikacja po prostu zawsze będzie pobierała więcej energii z tego powodu, że jest przystosowana tylko dla Pixeli i to się potwierdziło. Także samej aplikacji nie odinstaluje, ale korzystać z niej raczej nie będę, co nie zmienia faktu, że jak się pojawi jakaś nowsza wersja to z ciekawości ją na pewno zainstaluje, żeby przetestować :).

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszła kolejna wersja GCam'a od Bulkin043 aka InnocentParrot. Oparta została na najnowszej wersji Google Camera v.7.0.009
Link do tematu na xda

PMGC_7.0.009_FlameNexus5XVersion_V7

Spoiler

Changes: First build of Google Cameras 7.0.009.259843690.
September 15, 2019

• Transferred half of the settings from Google Cameras 6.3.017.
• Fixed black screen on MIUI.PRO.
• Added P3.
• Disabled Saber by default.
• Added fix for Portrait mode. Thanks nullby.
• Fixed a Hexagon bug.
• Added AE settings for photos and Night shots.
• Added the item "Disable focus tracking".
• Added item "Hide Item slowdown".
• Added hue fix on the front camera. Thanks nullby.
• Added advanced saturation settings.
• Added HDR + quality.
• Added item "Exposure compensation".
• Added opening settings when not long pressing the camera change button.
• Added topic selection.
• Added settings for "Bitrate".
• Added the item "Hint Night mode" forcibly.
• Moved the item "Blur" in the dockbar to the sub-item "MORE"

 

Change 7.0.009 version 2
September 16, 2019

• Added a toggle switch on / off Google Photos.
• The item “Shutter sounds” are visible.
• Removed portrait mode from the lower dock of the bar. How to fix the correct.
• The motion function is turned off forcibly.

 

Changes in version 7.0.009 DogFood version 3.
September 16, 2019

• Fixed sticky flashlight with HDR ++ on MIUI 10-11.
• Added the item "Maximum brightness." Increase the screen brightness to maximum in viewfinder mode.
• Added 60 frames per second to the video selection.
On Redmi Note 7 with 60 frames + stabilization, there is no crop in the viewfinder.
• Minor changes in the code.
• Optimization.


Changes to the version of Google Cameras 7.0.009 version 4.
September 16, 2019


• Added the item "Faster settings", according to the canon of the old modification.
• Fixed focus selection in Night Scene.
• Added UHD 4K item in “Acceleration” mode.
• Added Auto White Balance settings.
• Corrected the rounding in the design. Now there are no straight lines as in previous versions.
• Added item "For developers"
• Minor changes regarding optimization.


Changes to Google Camera 7.0.009 version 6.
September 17, 2019

• Completely redid the choice of shutter speed, making it look like a choice from Google Camera 6.3.017.
• Fixed front camera on Redmi Note 5 Pro (whyred).
• Added the item "DogFood recommendations". At the very beginning of the settings there will be recommendations DogFood version.
• Application optimization.
• Minor edits imperceptible externally.


Changes in version 7.0.009 version 7.
September 17, 2019

• Completely repaired the front camera on Redmi Note 5Pro with HDR +. Thanks for testing the wildpisos fix.
• Fixed a green fill on the front camera on Redmi Note 5 Pro.
• Fixed spots on the front camera on the Redmi Note 7 device.
• Fixed toggle disabling the "Slowdown" icon. Thank you for finding the Stranger_47 error.

Modyfikacja przechodzi w wydanie stabilne:
PMGC_7.0.009_TimeLapsFixedVersion_V1.1

Spoiler

Changes in version 7.0.009 V1.1
September 19, 2019


• Fixed a crash in the "Acceleration" mode, with the video stabilization turned off.

The solution was found in pairs, but what else can you do on them?)

 

Edytowane przez Matheusz
Aktualizacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to tak średnio po "testowaniu" Gcam jestem zadowolony z tej aplikacji. Jestem zwykłym "kowalskim" fotografii ;). Wszystkie zdjęcia robię w automacie (w aplikacji aparatu stockowej miałem zawsze włączone AI i HDR). Dla celów testowych robiłem zdjęcia w pomieszczeniach, gdzie nie dochodziło dużo światła jak na zewnątrz (wiadomo, że w dzień to z każdej aplikacji będą ładne zdjęcia). Powiem tak w większości zdjęć nie widziałem jakiejś znaczącej różnicy na korzyść Gcam, jeśli nawet była to nie jakaś duża. Czasem mi się nawet zdarzyło, że to właśnie Gcam robiło gorsze zdjęcia. Rzadko ale takie sytuacje miały miejsce. Zdjęcia dla zachowania porównywalnych warunków robiłem obiema aplikacjami, zawsze jedno po drugim tego samego obiektu, który fotografowałem. Co ostatecznie przemówiło za tym, że na co dzień będę jednak korzystać z aplikacji aparatu od Xiaomi, to spore zużycie energii przez aplikację Gcam, kiedy są robione zdjęcia. Zdarzało się tak np. że po zrobieniu zdjęcia jeszcze przez kilkanaście sekund było przetwarzanie przez tryb HDR+, co zapewne właśnie odpowiadało za zwiększoną "konsumpcję" baterii. Czytałem też, że ta aplikacja po prostu zawsze będzie pobierała więcej energii z tego powodu, że jest przystosowana tylko dla Pixeli i to się potwierdziło. Także samej aplikacji nie odinstaluje, ale korzystać z niej raczej nie będę, co nie zmienia faktu, że jak się pojawi jakaś nowsza wersja to z ciekawości ją na pewno zainstaluje, żeby przetestować :).
Używałeś HDR+ czy HDR+ enchanced? Używaj tego drugiego. Po zrobieniu zdjęć przybliż na max i zobaczysz ile detali uchwycisz na gcam

Wysłane z mojego One Plus 7 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa wersja i nowości
PMGC_7.0.009_PortraitVersion_V2

Spoiler

Changes to Google Cameras version 7.0.009 version 2
September 21, 2019
What new things happened in 3 days? But what!

• Added portrait mode to the lower dock with blur.
• The portrait mode is fully fixed. In order for blurring to work better, go to the settings and change some parameter.
• The zoom on the front camera in the "Portrait" mode has been removed. There is a main zoom.
• The item "Use the" Motion "function has been added. Use the" Motion "function for live photos. If the" Motion "icon is hidden, the function will be turned off. Please note that application errors in 4: 3 aspect ratio are possible.
• Added the item "Black-and-white photo". The resulting image will have a black-and-white contract. We recommend that you go after the first run and change some parameter, otherwise the final image will be grayish.
• Added the item "Save to / DCIM / Camera". Do not create separate folders by saving portrait photos in a shared folder. Please also note that if the item is activated, some pictures may be deleted from your device.
• Minor code optimizations.

PMGC_7.0.009_CRASHVersion_V3

Spoiler

Change Google Camera version 7.0.009 version 3
September 22, 2019

• Added item "Flicker suppression".
• Removed portrait mode from the lower dock, anyone who wants to turn it on can use the slider in the advanced settings.
• Added the item "Enable portrait mode".
• Code optimization, now the application runs much faster.
• Updated some items icons.

Edytowane przez Matheusz
Aktualizacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dajcie jakieś przykładowe zdjęcia dzienne i nocne na nowszej wersji i wasze konfiguracje, po co ten temat skoro jest martwy
Przecież jest oficjalna strona gdzie developerzy wrzucają gcam... Zainstaluj sobie kilka wersji i wybierz to co Ci się podoba
https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/

Wysłane z mojego One Plus 7 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...