Skocz do zawartości

Redmi Note 7 - GCam


Vergiliusz

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj trochę testowałem możliwości aparatu- wszystkie zdjęcia były robione w automacie. (rozdzielczość zdjęć została zmniejszona do wymagań tego forum)

                                                                          oryginalna aplikacja vs gcam

stock1.jpggcam1.jpg

stock2.jpggcam2.jpg

stock3.jpggcam3.jpg

stock5.jpggcam6.jpg

Edytowane przez bojanpnf
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.03.2019 o 19:55, osimaru napisał:

Tak odnośnie GCam - po dłuższych testach stwierdzam, że najlepiej działa u mnie wersja z 8.02 z tej strony:

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-bsg/

Oznaczona na czerwono jako BSG V2e ;-)

@mateusztbg łap, używam tej i działa bardzo dobrze. Jeśli chodzi o instalację to po prostu instalujesz aplikację z pliku apk bez żadnych kombinacji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok panowie, bo minęło kilka dni kilka nowych wersji się pojawiło.

Odebrałem dziś swojego rn7 więc doradźcie mi najlepszą wersję do niego z tych wszystkich dostępnych, nie znam się na tym dlatego liczę na pomoc.

 

pozdr

Ściągnij kilka, idź w ciemne miejsce i rób zdjęcia. Sam zdecydujesz... Masz też xda i xiaomi.eu

 

Wytapatalkowane z MI 8 SE

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mateusztbg napisał:

Ok panowie, bo minęło kilka dni kilka nowych wersji się pojawiło.

Odebrałem dziś swojego rn7 więc doradźcie mi najlepszą wersję do niego z tych wszystkich dostępnych, nie znam się na tym dlatego liczę na pomoc.

 

pozdr

przecież jest wyżej napisane. A w następnym poście masz zdjęcia. Ja pobrałem tę i wydaje się być ok (na pewno lepsza niż stockowa a to już dużo). Później się przesiądę na nowszą bo zawsze może coś poprawią.

Edytowane przez dreq02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.03.2019 o 19:55, osimaru napisał:

Tak odnośnie GCam - po dłuższych testach stwierdzam, że najlepiej działa u mnie wersja z 8.02 z tej strony:

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-bsg/

Oznaczona na czerwono jako BSG V2e ;-)

ok, tylko nie wiem czy w każdej wersji czy tylko w tej jest możliwość nagrywania slow motion. Po wybraniu tej opcji gcam się wyłącza i przechodzi do pulpitu. Drugie pytanie: w standardowej apk aparat mamy ładne rozmycie tła w trybie portetowym. Jak zrobić ten sam efekt na gcam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wrzuciłem na rn7 tą wersję v2e
Zdjęcie w trudnych warunkach oświetleniowych w domu, 1W żarówka w lampce nocnej na 25m2 pokój. Pierwsze zdjęcie tryb nocny stockowej apki, drugie tryb nocny GCAM. Miazga. Tapatalk robi mocna kompresję, ale widać i tak różnice w jakości i jasnosci591ec1866b311151b0d0fdafa8b0d38e.jpg4d56a050fe69dd4affb3f7793ae2196e.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wrzuciłem na rn7 tą wersję v2e
Zdjęcie w trudnych warunkach oświetleniowych w domu, 1W żarówka w lampce nocnej na 25m2 pokój. Pierwsze zdjęcie tryb nocny stockowej apki, drugie tryb nocny GCAM. Miazga. Tapatalk robi mocna kompresję, ale widać i tak różnice w jakości i jasnosci591ec1866b311151b0d0fdafa8b0d38e.jpg4d56a050fe69dd4affb3f7793ae2196e.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka


Zrób jeszcze dedykowana dla rn7 od bsg. Powinna być lepsza

Wytapatalkowane z MI 8 SE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.05.2019 o 07:54, tpawel napisał:

Wczoraj wrzuciłem na rn7 tą wersję v2e
Zdjęcie w trudnych warunkach oświetleniowych w domu, 1W żarówka w lampce nocnej na 25m2 pokój. Pierwsze zdjęcie tryb nocny stockowej apki, drugie tryb nocny GCAM. Miazga. Tapatalk robi mocna kompresję, ale widać i tak różnice w jakości i jasnosci591ec1866b311151b0d0fdafa8b0d38e.jpg4d56a050fe69dd4affb3f7793ae2196e.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

O kurcze różnica w zdjęciach jest kolosalna. Powiem szczerze, że aż nie chce mi się wierzyć, że te oba zdjęcia zostały zrobione tym samym telefonem. Do tej pory nie przypuszczałem, że dzięki lepszemu oprogramowaniu można robić takie "cuda" z fotografiami. Teraz kwestia jest taka czy Xiaomi jest tak słabe w tworzeniu dobrego oprogramowania, czy może specjalne nie chcą robić za dużej konkurencji swoim droższym modelom jeśli chodzi o możliwości fotograficzne.

Pytanie może nie dotyczy bezpośrednio Redmi 7 Note, ale może ktoś z Was ma wiedzę czy na Redmi 7, będzie działać aplikacja Gcam (z tego co czytałem to telefon musi mieć androida 9.0 i odblokowany plik camera2 api). Moim celem zakupowym jest Note 7, ale jeśli finanse nie pozwolą to kupię Redmi 7 i świetnie byłoby aby tam też można było móc korzystać z  takiej aplikacji. Oczywiście jestem świadom tego, że Redmi 7 ma słabszy jakościowo moduł aparatu i zdjęcia na pewno będą gorszej jakości przy korzystaniu z Gcam :).

 

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...