Skocz do zawartości

Recenzja Xiaomi Mi9


alilove-pl

Rekomendowane odpowiedzi

Recenzja flagowego telefonu XIAOMI MI 9

Mi9 to pierwszy na świecie telefon z procesorem Snapdragon 855. Topowy model zarówno na świecie jak i w portfolio Xiaomi. Posiada kilka innowacyjnych rozwiązań znanych z telefonów innych producentów. Czy warto go kupić? Zdecydowanie tak!

Zapraszam do wideorecenzji.

 

Edytowane przez alilove-pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałeś:

"Dokładne wymiary to 15,5cm na 7,5cm"

Słaba ta Twoja dokładność, szczególnie, że prawdziwe wymiary to: 

74.7 mm x 157.5 mm x 7.6 mm

To albo podajesz dokładne i prawdziwe, albo niedokładne. W każdym razie po plastikowych plecach to kolejna ściema.

 

 

8 godzin temu, kosinho4 napisał:

Dobrze widziałem ikonę powiadomienia z messengera na Always on Display?

A nie powinno jej tam być? Normalnie jest pokazywana, jak gmail i inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.03.2019 o 15:35, sp4ubw napisał:

W każdym razie po plastikowych plecach to kolejna ściema.

Odpowiem komentarzem na Youtube:

"

Skąd informacja o GG5? W specyfikacji mowa jest o szkle GG6 na froncie, szkle z domieszką szafiru na aparacie, plastikiem i aluminium. Xiaomi na swojej stronie też nic nie wspomina o GG5 na plecach. Tym bardziej, że w dotyku i po prostu pukając w plecki, brzmią jak plastik, a nie szkło. Mi Note3 jest wykonany z obu stron ze szkła i jest cięższy, twardszy i inaczej brzmiący od mi9. Jedyna wzmianka o szkle na plecach jest w nagłówku "Holographic Glass Design", który oznacza nie, że plecy są wykonane ze szkła, ale w stylu szkła holograficznego. Dalej nie ma ani słowa o szkle, a tym samym GG5. Ten sam efekt "holographic glass" można uzyskać np. na paznokciach za pomocą odpowiedniego lakieru ;) No ale mogę się mylić, dlatego prosiłbym o sensowne źródło, bo może być, że przeoczyłem ;)
"
Dnia 18.03.2019 o 15:35, sp4ubw napisał:

74.7 mm x 157.5 mm x 7.6 mm

Oczywiście wszyscy recenzenci podają dane aż do dziesiątych miejsc po przecinku, a nie po samemu zmierzeniu. Masz na filmie pomiar z suwmiarki.

 

Dnia 18.03.2019 o 00:45, sp4ubw napisał:

Testowałeś wersję chińską, więc masz przycisk asystenta MIUI, w wersji globalnej jest to skrót do asystenta Google. 

Dokładnie, tak samo mówiłem o tym przy recenzji Mixa3. W globalu jest asystent googla, bo asystent miui nie działa jeszcze poza chinami. Jak zacznie działać to wierz mi, ale to on będzie się włączał po wciśnięciu przycisku, a nie asystent google.

 

Dnia 18.03.2019 o 08:40, kosinho4 napisał:

Dobrze widziałem ikonę powiadomienia z messengera na Always on Display?

Tak, masz też ikonę maila, połączenia, sms na AoD. Snap i IG nie pojawiają się tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz kiepską suwmiarkę, skoro przekłamuje aż o 2,5mm.

Nie wierzę ani trochę, w wersji global będzie to asystent Google.

Masz rację, a do tego w wersji transparent jest pewnie też przezroczysty plastik. Rozbierz i sam sprawdź, jak nie wierzysz. Natomiast jak nie jesteś pewien to nie wprowadzaj w błąd w recenzji.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, sp4ubw napisał:

w wersji transparent jest pewnie też przezroczysty plastik.

to cię zasmucę, ale wersja transparent nie pokazuje wnętrza telefonu, tylko grafikę.

11 minut temu, sp4ubw napisał:

Natomiast jak nie jesteś pewien to nie wprowadzaj w błąd w recenzji. 

Xiaomi nigdzie nie deklaruje, że plecy to szkło, a tym bardziej pokryte GG5. Pytam więc skąd to info? Zapewne z Xkom?

Edytowane przez alilove-pl
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy na forum wiemy co jest pokazywane. Tylko nie jest to żadna grafika i na pewno nie przez przezroczyste tworzywo sztuczne. 

 

Dnia 19.03.2019 o 22:51, alilove-pl napisał:

Xiaomi nigdzie nie deklaruje, że plecy to szkło, a tym bardziej pokryte GG5. Pytam więc skąd to info? Zapewne z Xkom?

Jakbyś uważniej czytał opis na oficjalnej stronie to byś doczytał, że to szkło. W dwóch miejscach jest to napisane.

Edytowane przez sp4ubw
Literówka
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.03.2019 o 22:51, alilove-pl napisał:

Xiaomi nigdzie nie deklaruje, że plecy to szkło, a tym bardziej pokryte GG5. Pytam więc skąd to info? Zapewne z Xkom?

Po 1. Jerry rysował te plecki swoimi rysikami i są wg niego szkłem GG 5

Po 2. podczas droptestu Mi 9 plecki pękły w pajeczynkę jak szkło

Po 3. alilove pitolisz głupoty z tym plastikiem...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze źródło. Tutaj masz test, a Jerry jest najbardziej sprawdzonym źródłem.

Drugie źródło: https://www.corning.com/gorillaglass/worldwide/en/products-with-gorilla-glass/gorilla-glass-front-and-back/xiaomi/mi-9.html

"On the front is Corning® Gorilla® Glass 6 for best-in-class cover-glass protection from drops. On the back, tough, drop-resistant Corning® Gorilla® Glass 5."

Z tego co pamiętam na prezentacji chińskiej jak i tej w Polsce na slajdach było także wspomniane o GG 5 z tyłu. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...