Skocz do zawartości

Temat o ładowarkach


kret11

Rekomendowane odpowiedzi

Zamówiłem trochę ponad tydzień temu ładowarkę tę 20w i dostałem dzisiaj informacje, że przeszła odprawę celną. Ktoś też miał sprawdzaną? Ile doliczą?
Miałem też tą informację, nic nie doliczyli.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wtyczka z zestawu i talerzyk z sam talerzyk z tej strony wystarczy do ładowania w 20W?

Pisząc wtyczka masz na myśli ładowarkę sieciową z pudełka telefonu? Jeśli tak to nie wystarczy. Musisz kupić min 27W i 20v na wyjściu. W temacie masz linki.

 

86,13 zł 11%OFF | Oryginalny Xiao mi bezprzewodowa ładowarka 20 W Max mi 9 (20 W) mi X 2 S/3 (10 W) Qi EPP kompatybilny telefon komórkowy (5 W) wiele bezpiecznych

https://s.click.aliexpress.com/e/cWF9aFSg

 

Ja brałem z tego linka, dostawa ok 2 tyg. Wszystko działa jak należy.

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupiłem oddzielnie indukcję 20W i oddzielnie ładowarkę 28W.

Mam dzienny problem. Sama ładowarka ładuje mi telefon, indukcja podłączona pod podstawowa 18W ładowarkę również ładuje telefon. Jednak gdy podłącze indukcję pod 28W ładowarkę to nie działa... W czym może być problem? Z góry dzięki za wskazówki.

IMG_20190520_150916.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie tak samo. Talerzyk kupiony oddzielnie, ładowarka z aliexpress również oddzielnie typ MDY-10-EH. Podłączone razem - nie działa. Talerzyk + ładowarka (słabsza) z zestawu - telefon się ładuje jednak wiadomo, nie na maxa. Ładowarka podpięta oddzielnie wtykiem USB-C do telefonu - telefon ładuje na TURBO. Zgłupiałem, o co w tym wszystkim chodzi? Pewnie, któreś z nich to podróba, tylko które?

Edytowane przez papierki2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierniki w rękę i znajdziecie odpowiedzi. Nikt Wam nie pomoże bo jak? Opcje jest wiele, podróbka, kabel, uszkodzenie.

Możecie też poświęcić się i rozkręcić talerzyki. Chętnie bym zobaczył co w nich siedzi.

Edytowane przez sp4ubw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem 2 ładowarki 30W QC 4.0

Obie wersje 1x USB-A oraz 1x USB-C. Do nich domówiłem poniższy kabel usb-c <-> usb-c.

https://pl.aliexpress.com/item/32949830845.html?storeId=2343184&spm=a2g0o.detail.1000023.4.280b7ca2QZGeep

Na wejściach usb-c ładuje normalną prędkością, bez żadnego standardu QC, natomiast jak włożyłem oryginalny kabel od Mi9 do wejścia usb-a to zaczęło ładować z taką samą prędkością jak oryginalna ładowarka.

Czym to może być spowodowane? Potrzebny jest przewód, żeby obsłużyć QC 4.0?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, sp4ubw napisał:

Mierniki w rękę i znajdziecie odpowiedzi. Nikt Wam nie pomoże bo jak? Opcje jest wiele, podróbka, kabel, uszkodzenie.

Możecie też poświęcić się i rozkręcić talerzyki. Chętnie bym zobaczył co w nich siedzi.

O ile w przypadku ładowarki sieciowej nie jest to problem to przy "talerzyku" już tak. Bez rozbierania chyba się nie obędzie, a nie o to mi chodzi, żeby go demontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele ale jednak odrobinę pocieszający jest fakt, że ktoś ma podobny problem. Mi ładowarka sama ładuje ale nie turbo, ładuje jakaś miernotą. Podgląd z ampera w załączniku. Screenshot_2019-05-20-11-31-31-922_com.gombosdev.ampere.thumb.png.43d1e5fc576569582bd191a0499ab5f7.png

Podejrzewałem kabel ale używam oryginalnego od mi9 i mi 6.

Oba urządzenia wyglądają jak oryginalne oczywiście, odpowiednie oznaczenia i naklejki. Podejrzany tylko był fakt że pudełko od ładowarki nie miało hologramu. Czy podróbka indukcji ma wiatraki w środku bo moja na pewno je ma, słychać przy dłuższym ładowaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, marekneo napisał:

Oba urządzenia wyglądają jak oryginalne oczywiście, odpowiednie oznaczenia i naklejki. Podejrzany tylko był fakt że pudełko od ładowarki nie miało hologramu. Czy podróbka indukcji ma wiatraki w środku bo moja na pewno je ma, słychać przy dłuższym ładowaniu. 

Ja na pudełku z indukcji nie miałem żadnego hologramu (nawet nie wiem czy powinien być), natomiast sieciówka przyszła bez żadnego opakowania, tylko koperta bąbelkowa. Kabelek w sieciówce też jakby odrobinę cieńszy niż tez oryginalny z zestawu z telefonem. Co do wiatraka to się nie wypowiem bo nie wiem. W mojej indukcji wiatraczek słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od indukcji miałem pudełko z hologramem. Ładowarka przyszła w folii bombelkowej. Te pomiary są bardzo niskie jak na ładowarkę 27 watt. Wyższe wskazuje mi na oryginalnej 18 watt. Tak czy inaczej brak mi pomyslu czemu razem to w ogóle nie funkcjonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak... Ponieważ nie miałem miernika usb co poniektórzy, poświęciłem niepotrzebny kabel usb na potrzeby pomiarów  uniwersalnym miernikiem elektronicznym (miernik profesjonalny, nie z marketu za 20 zł.) Na telefonie zainstalowana apka Amper. Pomiary dokonywałem na dwóch zasilaczach: oryginalnym zawartym w zestawie  telefonem QC 3.0 (18W) i zakupionym na aliexpress MDY-10-EH QC 4.0 (20W). I wyszło to tak:

1. QC 3.0 - prąd ładowania 0,515 A (miernik - M); 0,25 A (ap. Amper - A) - podł. bezp. do telefonu

2. QC 4.0 - pr. ład. 0,7 A  - (M); 0,49 A  (A) - podł. bezp. do telefonu

3. QC 3.0 - pr. ład. 1,25 A - (M); 2,1 A (A) - podł. do ład. indukcyjnej, telefon na ładowarce

4. QC 4.0 - brak reakcji - ładowarka nie działa 

Proszę kolegów znających się bardziej na rzeczy niż ja o jakieś przemyślenia co do powyższych wyników. Jak widać aplikacja w telefonie to jakiś farmazon i pokazuje zupełnie inne wartości niż profesjonalny miernik. Pomiary były dokonywane przy naładowanym telefonie około 60 %

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@papierki2 Mierząc prąd mierz napięcie, inaczej podane przez Ciebie wyniki nic nie znaczą. Jak napiszesz prądy z napięciem to coś można wywnioskować, a teraz to po prostu coś napisałeś i tyle. 
Wykorzystaj dwa mierniki i podaj z nich wyniki, jednym nie dasz rady tego zrobić. Jak już rozciąłeś przewód to mierz napięcie najbliżej wtyku USB-C telefonu jak się da.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Zbhok napisał:

Ja u tego sprzedawcy kupowałem sam "talerzyk". Niestety jak opisuję wyżej mam z nim problem. Wydaje mi się, że indukcja zamiast 20W ma tylko 10W a sprzedawana jest jako 20-ka pomimo napisów na opakowaniu i samej ładowarce, że jest tam 20W. Zasilacz kupiony oddzielnie podłączony bezpośrednio do telefonu pokazuje na nim "charge TURBO" więc z nim jest chyba ok.

20 minut temu, sp4ubw napisał:

@papierki2 Mierząc prąd mierz napięcie, inaczej podane przez Ciebie wyniki nic nie znaczą. Jak napiszesz prądy z napięciem to coś można wywnioskować, a teraz to po prostu coś napisałeś i tyle. 
Wykorzystaj dwa mierniki i podaj z nich wyniki, jednym nie dasz rady tego zrobić. Jak już rozciąłeś przewód to mierz napięcie najbliżej wtyku USB-C telefonu jak się da.

 

Niestety nie mam  drugiego :-( Napięcie mierzone na wyjściu zasilaczy przy QC 4.0 pokazywał 5,2 V na QC 3.0 równe 5 V, no ale to było bez odbiorników

Edytowane przez papierki2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sp4ubw napisał:

Bez obciążenia odbiornikiem z qc xx będzie zawsze 5V. 

Jak jesteś z Białegostoku to zapraszam, zmierzę od ręki :-)

Niestety nie jestem z Białegostoku ani z pobliża. Ale czy na podstawie podanych przeze mnie informacji nie można wykluczyć usterki któregoś z urządzeń? Skoro zasilacz sieciowy podłączony bezpośrednio do telefonu ładuje go w trybie TURBO to czy on może być uszkodzony? Bardziej stawiałbym na indukcję która jest mniejszej mocy niż powinna i może dlatego nie reaguje na podłączenie zasilacza o mocy 27W, a reaguje na 18W? No chyba, że jest jeszcze coś czego nie wiem, a co może być przyczyną niedziałania indukcji w połączeniu z zasilaczem 28W. Przewody raczej wykluczam, bo ten w zestawie z telefonem jest gruby i solidny.

Edytowane przez papierki2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@papierki2 naprawdę ciężko cokolwiek powiedzieć. Może zasilacz nie daje napięcia 18V, które potrzebne jest ładowarce aby ładowała 20W, wtedy zostanie tylko tryb 10W i zasilanie 9V. Może masz podróbkę talerzyka. Może to może tamto, nie wiadomo.

Chcesz to podeślij ładowarkę, kabel i talerzyk to Ci sprawdzę. Nic innego nie jestem w stanie wymyślić. Albo przejdź się do sklepu elektronicznego, u mnie w mieście najtańsze mierniki USB kosztują 15zł, z pomiarem do 20V. Ewentualnie kup tani multimetr za 20zł i też zmierzysz. Tutaj dokładność nie jest potrzebna, więc czy zmierzy Ci 12.4V czy 12.6V to nie ma znaczenia żadnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, sp4ubw napisał:

@papierki2 naprawdę ciężko cokolwiek powiedzieć. Może zasilacz nie daje napięcia 18V, które potrzebne jest ładowarce aby ładowała 20W, wtedy zostanie tylko tryb 10W i zasilanie 9V. Może masz podróbkę talerzyka. Może to może tamto, nie wiadomo.

Chcesz to podeślij ładowarkę, kabel i talerzyk to Ci sprawdzę. Nic innego nie jestem w stanie wymyślić. Albo przejdź się do sklepu elektronicznego, u mnie w mieście najtańsze mierniki USB kosztują 15zł, z pomiarem do 20V. Ewentualnie kup tani multimetr za 20zł i też zmierzysz. Tutaj dokładność nie jest potrzebna, więc czy zmierzy Ci 12.4V czy 12.6V to nie ma znaczenia żadnego. 

Wszystko ok, tylko czy miernik w ogóle coś wskaże przy podłączonym wtyku do indukcji skoro ona nie reaguje na podłączenie ładowarki o większej mocy? Jeżeli myślisz, że tak będzie przejdę się do jakiegoś elektronicznego, kupię i sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą odłączyłem telefon od ładowarki zakupionej na aliexpress która nie chce współpracować z indukcją. Efekt: telefon naładowany w 1 godz. od stanu 19% do 100%. Czyli nie ma zmiłuj, w moim przypadku ładowarka musi być dobra. Podczas podłączania do telefonu pojawia się ikona "Charge TURBO" i rzeczywiście ładowanie jest bardzo szybkie. Czyli u mnie felerny talerzyk (słabszej mocy, podejrzewam 10W), ale dla spokoju i tak jeszcze zrobię pomiar aby wykluczyć wszystkie wątpliwości.

Na przyszłość co mogę poradzić osobom, które zastanawiają się nad kupnem ładowarki indukcyjnej, to to żeby kupowali wszystko w zestawie (jeden BOX), a nie oddzielnie tak jak ja i kolega powyżej.

Edytowane przez papierki2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, papierki2 napisał:

Na przyszłość co mogę poradzić osobom, które zastanawiają się nad kupnem ładowarki indukcyjnej, to to żeby kupowali wszystko w zestawie (jeden BOX), a nie oddzielnie tak jak ja i kolega powyżej.

Nie zgodzę się... Kupiłem stację indukcyjną Baseus:

https://allegro.pl/oferta/baseus-ladowarka-indukcyjna-bezprzewodowa-qi-fast-7663113059?

i mam ja podłączoną do ładowaki:

https://www.sferis.pl/ladowarka-qoltec-2400-ma-12w-50130-p479679

i śmiga jak trzeba. A to, czy naładuje 20% baterii w 10 czy 15 minut, jest tak istotne...? Ważne, że ładuje szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mrosi napisał:

Nie zgodzę się... Kupiłem stację indukcyjną Baseus:

Trudno żebyś się zgodził, skoro my rozmawiamy o ładowarce 20W i kompatybilności z nią (która jest IMHO tragiczna). 

Ten Baseus ładuje 10W i każda ładowarka z nim pójdzie, w przypadku spodka od Xiaomi jest problem żeby uzyskać 20W. Powiesz że co z tego, skoro ładuje 10W, no ok... Ale ktoś kupił ze względu na 20W i nie działa :) 

Edytowane przez galakty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, galakty napisał:

Ten Baseus ładuje 10W i każda ładowarka z nim pójdzie, w przypadku spodka od Xiaomi jest problem żeby uzyskać 20W. Powiesz że co z tego, skoro ładuje 10W, no ok... Ale ktoś kupił ze względu na 20W i nie działa :) 

No OK. W kontekście tego, że nie można uzyskać odpowiedniej mocy, zgadzam się. Pytanie, czy to również na fabrycznej ładowarce sieciowej, dołączanej do zestawu z telefonem staja nie "wyciągnie" 20W?

Co zaś do Baseusa, wygląda genialnie na biurku i nie ma osoby, która wchodzi do mojej kancelarii i nie zapyta o niego... ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mrosi napisał:

No OK. W kontekście tego, że nie można uzyskać odpowiedniej mocy, zgadzam się. Pytanie, czy to również na fabrycznej ładowarce sieciowej, dołączanej do zestawu z telefonem staja nie "wyciągnie" 20W?

Co zaś do Baseusa, wygląda genialnie na biurku i nie ma osoby, która wchodzi do mojej kancelarii i nie zapyta o niego... ;) 

Już sam nie wiem, ludzie kupowali osobno ładowarkę sieciową MDY i działało 20W, teraz piszą ze mają MDY i nie działa. Ja to w ogóle kupiłem zestaw od Chińczyka z ładowarką 1A1C, która kompletnie nie wspiera 20W na spodku mimo wyjścia 27/30W :| 

Fakt, wygląda świetnie, podoba mi się takie przeszklenie na elektronikę (i to nie fake jak w EE u Xiaomi), chociaż 20W spodek też jest niezły, masywny i z gumowaną powłoką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, galakty napisał:

Już sam nie wiem, ludzie kupowali osobno ładowarkę sieciową MDY i działało 20W, teraz piszą ze mają MDY i nie działa. Ja to w ogóle kupiłem zestaw od Chińczyka z ładowarką 1A1C, która kompletnie nie wspiera 20W na spodku mimo wyjścia 27/30W :| 

Fakt, wygląda świetnie, podoba mi się takie przeszklenie na elektronikę (i to nie fake jak w EE u Xiaomi), chociaż 20W spodek też jest niezły, masywny i z gumowaną powłoką.

Przy MDY ważny jest cały ciąg kodowania ładowarki ;) a nie sam początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...