Skocz do zawartości

Temat o ładowarkach


kret11

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko nie wiem dlaczego na spodku pokazywało mi wartości przez pół mniejsze w tej aplikacji. Albo aplikacja do bani(na telefonie był napis turbo), albo kabel do bani bo na kablu używam nie przewodu xiaomi od ładowarki przewodowej  z mi9 tylko starego blitzwolfa. Niestety przydałby mi się jakiś miernik, a nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowarka z zestawu musi ładować 20W ( od tego zależy wiele czynnikow wiadomo i odpowiednie warunki). Dyskusje prowadzicie nt. tej drugiej 45W tak? Potwierdzam, ta aplikacja nadaje się na ryż do paprykarza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Padre napisał:

Dyskusje prowadzicie nt. tej drugiej 45W tak?

Nie, chodzi o to, że ludzie tutaj dostali ładowarki MDY, które na wyjściu mogą mieć 20V, a ja dostałem inną ładowarkę, która 20V nie ma, posiada natomiast 27/30W mocy. Nie mam jak sprawdzić czy działa poprawnie z talerzem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, galakty napisał:

Nie, chodzi o to, że ludzie tutaj dostali ładowarki MDY, które na wyjściu mogą mieć 20V, a ja dostałem inną ładowarkę, która 20V nie ma, posiada natomiast 27/30W mocy. Nie mam jak sprawdzić czy działa poprawnie z talerzem. 

Wiesz jak będzie :-)

Ps. Mam ładowarkę 48W i co z tego jak ma 12V i 4A. Nawet ze starszym talerzem 10W nie dogaduje się i leci ładowanie 5W, a konkretnie to 4W bo straty dochodzą. 

@Padre

b3a9dc4c41d0.jpg

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gore2kill4 napisał:

@up na aukcji był wybór jaką chcesz ładowarkę? No chyba że był , a wysłali Ci nie tą którą wybrałeś. Ja za Twoją poradą, wybrałem tą z jednym wyjściem czyli MDY.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Nie było wyboru, była 1A a zamawiałem z aukcji gdzie inni kupowali... Może wcześniej była MDY, a potem zmienili. Za późno się zorientowałem, sądziłem że skoro dają zestaw, to będzie dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i? Program pokazuje prawidłowo na obu filmach. Jak zresztą widać na mierniku.

Swoją drogą chiński 10W to żadne 10W jak widać, masz podrobkę. A 20W szybko się nagrzal i przeskoczył na połowę mocy. 

Oba są kiepskie co pokazują te filmy. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie umiesz :-) słaby to oryginał co się przegrzal po minucie ładowania. 

A ten drugi, to masz zdjęcia moje w tym wątku jak wygląda w środku 

Obecnie warto, jeśli ktoś chce talerzyk 10W oryginalny, kupić taki w mi-home.pl. Są te metalowe dostępne po 69zł i ładują 10W. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mój chińczyk to taki. Dziwne, że mi nie ładuje 10w lub w okolicy. Będę musiał go jeszcze potestować.

Tą oryginalną też muszę przetestować dokładnie bo ładuje bardzo szybko.

29,80 zł 49%OFF | DCAE Qi Wireless Charger For iPhone 8 X XR XS Max QC3.0 10W Fast Wireless Charging for Samsung S9 S8 Note 8 9 S7 USB Charger Pad
https://s.click.aliexpress.com/e/csDERr6o

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny co liczyć nie umie, ech. 

Nauczcie się przeliczać. Wewnątrz telefonu siedzi dodatkowa przetwornica. Nie działa tylko w przypadku podawania 5V na wejście USB. Konkretnie to nie działa do 5,5V z tego co sprawdzałem, czy tam 5.6V, jakoś tak.

W przypadku większego napięcia na wejściu włącza się i zmniejsza napięcie z wejścia do 5V, którym jest zasilany układ ładowania.

Program Ampere pokazuje prąd wyliczając go z przyrostu napięcia, uwzględniając czas i kilka innych pierdół gdyż nie ma dostępu do pomiaru tegoż. Upraszczając, liczy to w stosunku do 5V, czyli tego co dostaje układ ładowania wewnątrz, po przetwornicy.

Reasumując i licząc:

2,8A i 5V to P= 14W i tyle dostaje telefon rzeczywiście i taką mocą ładuje akumulator.

To co dostaje na wejściu to pokazuje miernik i tutaj tez są rozbieżności, zależnie od wpięcia miernika i rezystancji kabla. Największą moc i najwyższe napięcie pokaże miernik wpięty bezpośrednio w ładowarkę, gdyż tam ma napięcie ładowarki, a nie napięcie na wejściu usb telefonu. 

Nie wiem gdzie mierzyłeś, zakładam, ze właśnie tak jak opisuję, więc masz 6,6V na wyjściu ładowarki, potem przewód i spadek napięcia na nim. Powiedzmy, że przewód ma metr i jest dobrej jakości, czyli ma duży przekrój przewodów. Załóżmy, że to przewód z przekrojem 0,3mm^2 co daje spadek napięcia na nim przy prądzie 2,5A wynoszący około 0,3V i spadek mocy na nim około 0,8W, to do wejścia USB w telefonie dociera już napięcie nie 6,6V tylko 6,3V i moc wyliczana przez miernik jest mniejsza o 0,8W. Więc telefon dostaje nie 16,7W tylko 15,9W i ma napięcie ładowania 6,3V. To dochodzi na przetwornicę wewnętrzną, a na niej jest zmieniane na 5V ze sprawnością tejże. Ampere pokazuje 14W, telefon dostaje 15,9W więc wychodzi, ze sprawność jej to około 85% co jest jak najbardziej prawdopodobne i realne.

Wniosek: Ampere pokazuje prawdę. Straty wynoszą około 2,7W na zasilaniu, a konkretnie na tym co napisałem wyżej. Pozostałe 14W ładuje telefon.

Edytowane przez sp4ubw
Literówki
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie poczytałem i nic nie zrozumiałem :) w każdym razie niewiele.
Mam jednak pytanie jaki zestaw muszę skompletować by wykorzystać w pełni potencjał ładowania Mi9 bezprzewodowo?
Jeśli mogę prosić, to poproszę o linki.

W oko wpadł mi taki zasilacz/ładowarka czy warto ją kupić by osiągnąć zamierzony cel?

 

PS. A może warto się wstrzymać jeszcze jakiś czas z zakupem i poczekać na coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie rowniez mam problem. 

Zakupilem talerzyk MDY-10-EP oraz ładowarkę MDY-10-EH + kabel byl w zestawie. 

Zagadka jest interesujaca, caly komplet nie laduje ani S10 ani XR z Iphona. 

Dodatkowe info jest taki ze podlaczajac talerzyk pod ladowarke blitzwolfa to dziala ale bez QC4.0 bo ta ladowarka ma tylko 3.0, a podlaczajac ladowarke pod talerzyk z blitzwolfa to laduje pelna moca. 

Wedlug mnie talerzyk jest uszkodzony albo jakis podrobiony. Czy robie cos zle? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Szajbus_89 napisał:

U nas niestety ciężko coś znaleźć z Quick Charge 4+,

Jedynie

https://www.razer.com/eu-en/mobile/razer-phone-power-adapter

Generalnie lepiej dołożyć parę zł. i skompletować odpowiedni, wydajny i pewny zestaw talerzyka i ładowarki za te kilkadziesiąt zł. więcej, niż martwić się czy po pracy będzie do czego wracać :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, wingerman napisał:

Generalnie lepiej dołożyć parę zł. i skompletować odpowiedni, wydajny i pewny zestaw talerzyka i ładowarki za te kilkadziesiąt zł. więcej, niż martwić się czy po pracy będzie do czego wracać :)

 

O to akurat bym się nie bał ładowarka Razera jest certyfikowana przez qualcomma do QC4.0+. Niestety cena odstrasza 170 zł z dostawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli można śmiało zamawiać z tej aukcji bez obawy przed podróbką i będzie ładowało tak jak powinno? Bo już trochę się pogubiłem czytając cały wątek od początku...

https://pl.aliexpress.com/item/32976262381.html?tt=sns_none&aff_platform=default&cpt=1558075235969&sk=ZDc5M7n&aff_trace_key=61ce93d2e92744b2a94d0e5983a45ae5-1558075235969-04738-ZDc5M7n&terminal_id=3f16cf44dd374d1db3bd96d5ba28bf7d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam od tego sprzedawcy obydwie ładowarki, oryginały ładujące moją Mi 9 indukcyjnie w godzinę z haczykiem:

https://pl.aliexpress.com/item/Oryginalny-Xiaomi-bezprzewodowy-adowarka-20-W-Max-15-V-27-W-wtyczka-stosuje-si-do-Xiaomi/32981978854.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.189b5c0fOGm8eU

i

https://pl.aliexpress.com/item/Oryginalny-Xiao-mi-mi-jia-bezprzewodowa-adowarka-samochodowa-20-W-Max-elektryczne-Auto-szczypta-2-5D/32976064147.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.189b5c0fOGm8eU

I ciekawostka:

-xiaomi wciskało, że systemu chłodzenia w tych ładowarkach "niesłychać"- co jest nieprawdą. W przypadku talerza, jeżeli macie go w sypialni ok 1-2m od głowy to po prostu go...słychać, acz nie jakoś strasznie upierdliwie- do zignorowania po pewnym czasie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam od tego sprzedawcy obydwie ładowarki, oryginały ładujące moją Mi 9 indukcyjnie w godzinę z haczykiem:
https://pl.aliexpress.com/item/Oryginalny-Xiaomi-bezprzewodowy-adowarka-20-W-Max-15-V-27-W-wtyczka-stosuje-si-do-Xiaomi/32981978854.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.189b5c0fOGm8eU
i
https://pl.aliexpress.com/item/Oryginalny-Xiao-mi-mi-jia-bezprzewodowa-adowarka-samochodowa-20-W-Max-elektryczne-Auto-szczypta-2-5D/32976064147.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.189b5c0fOGm8eU
I ciekawostka:
-xiaomi wciskało, że systemu chłodzenia w tych ładowarkach "niesłychać"- co jest nieprawdą. W przypadku talerza, jeżeli macie go w sypialni ok 1-2m od głowy to po prostu go...słychać, acz nie jakoś strasznie upierdliwie- do zignorowania po pewnym czasie.
Mam tą samochodową, wszystko fajnie działa ale ten mechanizm montowania do kratki jest według mnie kiepski. Słabo to się trzyma. Przykleiłem do deski rozdzielczej adapter, który jest w komplecie i jest o wiele lepiej. Wolałbym jednak żeby była opcja z przyssawką do szyby. Próbowałem nawet coś dopasować ale w tych przyssawkach które mam jest inna średnica kulki. Ktoś może próbował coś dopasować?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...