ZduneX25

RN 7 - pytania ogólne - watek zbiorczy

Recommended Posts

3 minuty temu, piotro237 napisał:

Wersja 18.7.19 ale coś jest nie tak z systemem plików bo jak wchodzę na pliki z telefonu to wyświetla mi dziwne znaki zamiast normalnie download i tak wszystkie katalogi.

Zrób format data z "yes" w twrp. Stracisz wszystkie dane z pamięci urządzenia.

Edited by mariusz.ur
  • Thanks 1

Panie i panowie, miał ktoś problemy z dźwiękiem? Nagle wszystkie dźwięki znikają - dosłownie wszystkie nawet budzik nie dzwoni, pomaga restart i wracają na jakiś czas. Oczywiście godziny ciszy itp powylaczane. Zdarzyło mi się to już z 10 razy . Global 11.0.4 . Przywrócenie fabrycznych nic nie dało. Zauważyłem że najczęściej to się dzieje jak mam dużo aplikacji pootwieranych w tle jak by ubijało serwer dźwięku. System nic nie grzebany

Dodam jeszcze że poznaje kiedy dźwięki się stracą po tym jak odblokowanie ekranu reaguje z opóźnieniem około 2-3 sekund (na przycisk power lub odcisk palca) tak jak by system był bardzo zajęty czymś.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Ponawiam pytanie ... czy ktoś z Was dostał aktualizację oprogramowania przez OTA do wersji o numerze 11.0.7.0 ? ... nie wiem co oni robią w tym Xiaomi, ale to już się robi powoli żenujące. Aktualnie mam wersję 11.0.4.0 z poprawkami zabezpieczeń z listopada 2019 :), a przecież to jest jeszcze nowy model telefonu. W rodzinie mam 2 Samsungi (A6 i A7 z 2018 roku). Obydwa telefony mają poprawki bezpieczeństwa z grudnia 2019 r. (możliwe, że są dostępne późniejsze poprawki, tylko, że obydwa telefony są brandowane od operatora więc pewnie są opóźnienia niż gdyby to były wersje bezpośrednio ze sklepu). Mało tego model A6 (2018) czyli "niższa średnia półka" ma dostać aktualizację do androida 10, a startował z androidem 8. 

1 godzinę temu, electro69 napisał:

czy ktoś z Was dostał aktualizację oprogramowania przez OTA do wersji o numerze 11.0.7.0 ? ... nie wiem co oni robią w tym Xiaomi, ale to już się robi powoli żenujące. Aktualnie mam wersję 11.0.4.0 z poprawkami zabezpieczeń z listopada 2019 :)

11.0.4 wyszło w listopadzie, więc poprawki miało najnowsze. 11.0.7 Wyszło w marcu i ma poprawki z lutego. Nie wiem o co ci chodzi. Wszystko gra, aktualizacje każdy juz dostał. Nie ma z niczym problemów.

Edited by marcin19883

1 godzinę temu, marcin19883 napisał:

11.0.4 wyszło w listopadzie, więc poprawki miało najnowsze. 11.0.7 Wyszło w marcu i ma poprawki z lutego. Nie wiem o co ci chodzi. Wszystko gra, aktualizacje każdy juz dostał. Nie ma z niczym problemów.

Kto dostał ? bo jakoś nikt na forum do tej pory nie potwierdził, że dostał aktualizację 11.0.7.0 przez OTA ? (sprawdzałem na oficjalnym forum Xiaomi i tam też ludzie pisali o braku aktualizacji).

ps. 

Możliwe, że dostały aktualizację te osoby, które mają wersję globalną, natomiast ja mam wersję na Unię Europejską (telefon pochodzi o oficjalnej polskiej dystrybucji).

Edited by electro69

3 godziny temu, electro69 napisał:

Ponawiam pytanie ... czy ktoś z Was dostał aktualizację oprogramowania przez OTA do wersji o numerze 11.0.7.0 ?

Tak, dostałem ją parę dni temu oczywiście przez OTA (telefon z PLAY).

Edited by RymQo

1 godzinę temu, electro69 napisał:

Możliwe, że dostały aktualizację te osoby, które mają wersję globalną, natomiast ja mam wersję na Unię Europejską (telefon pochodzi o oficjalnej polskiej dystrybucji).

To pobierz ręcznie, albo zmień region. Są już oficjalne linki do pobrania https://c.mi.com/pl/miuidownload/detail?device=1700360

Też miałem 11.04. Zmieniłem region na Szwajcarię i od razu mi pobrało aktualizacje 11.07. Po aktualizacji powrót na Polska. Rom mam global wersja EU.

Wiadomo już kiedy będzie oficjalnie w OTA w Polsce aktualizacja softu? Przecież to jest żenada, że od prawie 6 miesięcy nie ma aktualizacji bezpieczeństwa, zwłaszcza, że w lutym była łatana mega dziura w BT. 

Wiadomo już kiedy będzie oficjalnie w OTA w Polsce aktualizacja softu? Przecież to jest żenada, że od prawie 6 miesięcy nie ma aktualizacji bezpieczeństwa, zwłaszcza, że w lutym była łatana mega dziura w BT. 
Twój telefon jest wyjątkowy. Nie dostajesz aktualizacji, bo jesteś niegrzeczny. Każdy już dostał, ale nie ty.

19 godzin temu, rafmik napisał:

U mnie było to samo nie mogłem się doczekać na aktualizację przez OTA, więc tak jak tu wcześniej było napisane zmieniłem region na Szwajcarię. Wszedłem w aktualizację i ręcznie ją wyszukałem, od razu się pojawiła o tym samym oznaczeniu co w polskim regionie. Pobrałem, zainstalowałem i wszystko działa ;).

Inna sprawa to mam takie wrażenie i nie tylko ja, że ten telefon jest ogólnie taki "zmulony" https://in.c.mi.com/thread-2173110-1-0.html Czasem podczas korzystania z niego nie odczuwam wielkiej różnicy w szybkości działania porównując go do starego budżetowego Redmi 4A (Snapdragon 425, 2 gb ramu). Jedyna jeszcze nadzieja w androidzie 10 może telefon dostanie trochę nowego "życia", chociaż czytając opinie użytkowników innych modeli Xiaomi, którzy takową aktualizację dostali, to z reguły jak to standardowo u nich więcej jest problemów niż pożytku choćby standardowo z krótszym działaniem baterii na pojedynczym ładowaniu.

Edited by electro69

14 godzin temu, marcin19883 napisał:

Twój telefon jest wyjątkowy. Nie dostajesz aktualizacji, bo jesteś niegrzeczny. Każdy już dostał, ale nie ty.

Nie, po prostu widać, że Xiaomi jest już molochem, i na wsparcie nie ma co liczyć (tak samo jak w Samsungu, LG, Huaweiu itd). Telefony z półki budżetowej/średniej niższej po kilku, kilkunastu miesiącach tracą wsparcie i tyle. Robi się po prostu jak u reszty "świata Androida".

Mam Xiaomi od dawna (zaczynałem z Redmi 2) i widzę postępujący regres we wsparciu. Po prostu szkoda, że powoli wypada nam kolejny producent, który może być brany pod uwagę przy zakupie telefonu (żeby telefon "starczył" chociaż na 2-3 lata). W świecie Androida pozostaje na ten moment chyba tylko HMD Global, i bezpośrednio Google. 

• Like 1

W świecie Androida pozostaje na ten moment chyba tylko HMD Global, i bezpośrednio Google.

RN7 dostaje aktualizacje. Średnio co 2 miesiące. Ostatnia pod koniec marca była. Miui 11.0.7. Jeśli nie dostajesz, to masz coś nie tak ustawione w telefonie. Używasz VPN, blokady reklam, czy innych dnsów?

15 godzin temu, marcin19883 napisał:

RN7 dostaje aktualizacje. Średnio co 2 miesiące. Ostatnia pod koniec marca była. Miui 11.0.7. Jeśli nie dostajesz, to masz coś nie tak ustawione w telefonie. Używasz VPN, blokady reklam, czy innych dnsów?

Może i dostaje co 2 miesiące, ale chyba tylko na "papierze" ;). Szybko napiszę jak wyglądają te częste "aktualizacje" na przykładzie MIUI11 :). Pierwsza aktualizacja 11.0.3.0 - szybko została wycofana (jak już nie raz Xiaomi przyzwyczaiło użytkowników wypuszczając nową wersję nakładki MIUI lub androida pierwsza aktualizacja ma pełno błędów). Kolejna wersja 11.0.4.0 ta była "dobra", później była 11.0.6.0 (nie pamiętam już czy przypadkiem nie było też wersji 11.0.5.0) i oczywiście co ? ... szybko została wycofana z OTA (bo jakieś tam kolejne problemy) i teraz po około 5 miesiącach ! od wersji 11.0.4.0 mamy kolejną "stabilną" wersję o numerze 11.0.7.0 (której nie usunęli). 

Edited by electro69
  • Like 1

18 godzin temu, marcin19883 napisał:

Często używam VPNa (a jak używam to odpytania idą przez dedykowany serwer DNS). Lokalizacja na Polskę ustawiona i mam wersję 11.0.4.0. Wersja Global, kupiony w PL od PL dystrybutora.

Telefon niecały rok po premierze i w praktyce pozbawiony jest wsparcia :( I nie chodzi mi tutaj o rozwój czy coś, same podstawy podstaw - czyli łatki bezpieczeństwa. A to już prawie PÓŁ ROKU obsuwy.

Edited by rafmik

Często używam VPNa (a jak używam to odpytania idą przez dedykowany serwer DNS).  

No i wszystko jasne. Na czas aktualizacji wyłącz vpn i dns. Spróbuj ponownie. Jeśli masz Global, to jest 11.0.5. Wersja europejska ma 11.0.7

37 minut temu, marcin19883 napisał:

No i wszystko jasne. Na czas aktualizacji wyłącz vpn i dns. Spróbuj ponownie. Jeśli masz Global, to jest 11.0.5. Wersja europejska ma 11.0.7

Ale z VPN nie korzystam w momencie sprawdzania aktualizacji. I nic nie znajduje.

Ale z VPN nie korzystam w momencie sprawdzania aktualizacji. I nic nie znajduje.
A dns? Bo mi się zdarzyło, ze np adguard blokował aktualizacje

18 godzin temu, marcin19883 napisał:
22 godziny temu, rafmik napisał:

A dns? Bo mi się zdarzyło, ze np adguard blokował aktualizacje

Też nie, jak rozłączam apke od VPN to wskakują dnsy "normalne" (a Adnku to chyba Googlowe są domyślne)

EDIT:

A jednak nie, teraz spr i są to DNSy mojego ISP (tel teraz z netu korzysta po wifi).

Edited by rafmik

Też nie

Nie wiadomo co namieszałeś z telefonem. Jedynie przywrócenie do ustawień fabrycznych pomoże. A najlepiej przez fastboota wgrać soft z czyszczeniem.

Miał ktoś problem z rootem na Androidzie 10? Miałem stary soft (grudzień 2019) i zaktualizowałem do najnowszego z marca 2020 i nie idzie zainstalować Magiska. Próbowałem 20.3 i 20.4 i nic. W recovery wszystko idzie, żadnych błędów nie wywala, ale potem w apce menedżera pokazuje, że Magiska nie zainstalowano.

Dobra, zmieniłem teraz region na Szwajcarię i od razu pojawiła się aktualizacja do 11.0.7.0 - właśnie się instaluje. Poprawki maja być na luty 2020 - dobrze, że dziura w BT będzie załatana.

Po aktualizacji znowu zmienię region na PL. 

Napisałem już wcześniej, że telefon ma problem z czujnikiem światła (mimo kolejnej aktualizacji do 11.0.7.0). Telefon bez problemu rozjaśnia ekran, natomiast ma duże problemy, żeby z powrotem się ściemnił (często nie reaguje w ogóle, muszę sam ręcznie ściemniać ekran). Sytuacja z dzisiaj, podchodzę do okna, ekran rozjaśnia się do około 50 %. Odchodzę od okna do kąta pokoju gdzie panuje taki półmrok i czekam sobie 10 sekund, w tym czasie jasność nie zniża się tak jakby się zawiesił, a podświetlenie "pali" w oczy. W końcu nie wytrzymuje i sam zniżam jasność.

Poszukałem w sklepie Google Play aplikacji do regulowania samemu jasności na określone procenty. Włączyłem w niej tryb "auto" i ... "CUD" :) podchodzę do okna 50 % odchodzę od okna w kąt i po ok. 1-2 sekundach jasność normalnie obniża się w sposób płynny bez żadnych przeskoków. Testowałem kilkadziesiąt razy telefon będąc w różnych warunkach oświetleniowych i  praktycznie za każdym razem bez problemu podnosi jasność i przede wszystkim ją szybko obniża bez "zawieszenia" się. Co prawda dla mnie często te wartości są troszkę za jasne, ale to może moje przyzwyczajenia z poprzednich telefonów gdzie ustawiałem dość niskie jasności ze względu na niewielkie baterie. Co ciekawe gdy jest zupełnie ciemno w pokoju jasność jest obniżona dzięki aplikacji niżej niż w przypadku gdy nie była ona zainstalowana co jest na plus, ponieważ ta ustawiona przez Xiaomi jest za jasna.

Więc jaki z tego wniosek ... ano taki, że Xiaomi po raz kolejny się popisało z oprogramowaniem. Po raz kolejny "nie zawiedli" swoich fanów i udostępniają wadliwe oprogramowania, z błędami, które nie są naprawiane. Jestem prawie pewny, że to wina tego tragicznego MIUI11 (miałem jeszcze MIUI10 i tam tego problemu nie zauważyłem), zresztą w internecie jest pełno narzekań użytkowników różnych modeli na tą wersję MIUI. Xiaomi oby tak dalej. Na szczęście coraz więcej osób to zauważania, że oprogramowanie to tragedia i zmienia telefony na te od innych producentów.

Edited by electro69

Mam wersje z premiery z salonu Mistore i dzisiaj dostałem powiadomienie o 11.0.7.0

Tylko mam pytanie do już posiadających, korzysztam z nagrywania rozmów a słyszałem że podobno już znika w nowych Xiaomi.

Czy update usuwa nagrywanie rozmów? (zamienia dailer na googlowy)

28 minut temu, dzorcz napisał:

słyszałem że podobno już znika w nowych Xiaomi

Dobrze słyszałeś, w nowych, a twój już stary i nie zniknie.

Ja ustawiam jasność ręcznie. Co ciekawe nie wiem czy to bug czy też zamierzone działanie, ale ekran ustawiony ręcznie na 100% podbija jasność w słońcu jeszcze bardziej więc tak jakby 100% ustawione ręcznie, to nie jest 100% jasności ekranu. @electro69

Witam dziś do otrzymałem informację na telefonie że jest nowa aktualizacja. Czy ktoś już aktualizował swoją 7 do wersji MIUI 11.0.7.0 i jest w stanie potwierdzić czy zostało nagrywanie rozmów czy zostało to usunięte. Czy panel dzwonienia (zielony przycisk) i sms-ów ( żółty przycisk) jest w wersji pierwotnej czy już jest to według Google( niebieskie przyciski) i nie ma możliwości nagrywania rozmów. Pytam bo nagrywanie jest dla mnie koniecznie i niezbędne w pracy. Jeżeli bym tego nie miał to musiałbym zmienić telefon. Dziękuję za odpowiedź. Tak z innej beczki dodam że ostatnio kupiłem 8t i tam już jest wszystko w wersji Google (brak możliwości nagrywania) i niestety musiałem oddać ten telefon bo był dla mnie kompletnie bezużyteczny.

Edited by cziku1

Mam tą aktualizację zainstalowaną i nagrywanie rozmów jest i działa.
Z tego co wiem Xiaomi to wprowadzało tylko dla nowych telefonów. Nie słyszałem, żeby wprowadzali to aktualizacją.

• Thanks 1

Czy można zmienić ikonę trybu sieci "H+" na 3G?

Zdarzyło się wam widzieć artefakty na ekranie głównym tzn przezroczysty, ale widoczny obrys ekranu przy ramce? Coś jak cień, ale jasny? Korzystałem z Pixel Experience i to widać zawsze. W Miui stabilnym tego nie ma, ale jak korzystałem z appki youtube i po obejrzeniu filmu nagle minimalizowałem, to został przezroczysty obraz. Czy to wypalanie ekranu, a może bug grafiki? Jak wyłącze telefon i włącze to wszystko wraca do normy.

Edited by marcin19883

48 minut temu, marcin19883 napisał:

Czy to wypalanie ekranu, a może bug grafiki? 

Raczej wina wyświetlacza, ale wypaleniem tego bym nie nazywał. Sprawdź w diagnostyce jakiego producenta masz lcd. Prawdopodobnie Tianma.