Skocz do zawartości

RN 7 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Czy u was też po ostatniej aktualizacji MIUI zniknęło menu podręczne uruchomionych aplikacji?

Chodzi mi o te 3 czy tam 4 przyciski wyskakujące po tym jak dłużej dotknąłem na podglądzie konkretenej aplikacji. Był tam m. in. przycisk kłódki, który powodował, że aplikacja nie była ubijana przez moduł oszczędzania baterii.

MIUI Global 12.5.1.0(QFGEUXM)

Android 10 QKQ1.190910.002

Screenshot_2021-10-11-16-59-29-269_com.android.systemui.jpg

Edytowane przez sungonetohell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, sungonetohell napisał:

Czy u was też po ostatniej aktualizacji MIUI zniknęło menu podręczne uruchomionych aplikacji?

Tak zniknęła. Teraz "kłódkę" trzeba zakładać w panelu sterowania, przyspieszenie prędkości.

Edytowane przez FromWP
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@weki

Mam od około 2 tygodni zainstalowaną tą najnowszą wersję miui (wersja global) i nie spotkałem się jeszcze z sytuacją, żeby telefon sam się wyłączał. Natomiast jeśli chodzi o baterie, to tak średnio jestem zadowolony. U mnie więcej pobiera w stanie czuwania. W poprzedniej wersji przez noc praktycznie zawsze nie spadało nawet 1 procent teraz jest to bardzo różnie 1,2 nawet 3 procent mimo, że cały czas telefon jest użytkowany tak samo. Procenty szybko spadają w przedziale od 100 do ok. 90 procent. Nic się nie zmieniło na plus w szybkości czy płynności telefonu w porównaniu do poprzedniej wersji. Całe Xiaomi jak zwykle gadanie głupot jak to nowa wersja Miui poprawi działanie telefonu, a potem jak zwykle rozczarowanie. Przecież ta wersja 12.5 miała tak zrewolucjonizować miui, "odchudzić", miał być zdecydowanie bardziej płynny itp. i jak zwykle nic z tego nie wyszło. Żeby nie było, że wiecznie narzekam, to w końcu po ok. półtora roku :) naprawili działanie czujnika automatycznej jasności. W końcu w miarę poprawnie i szybko reaguje na zmianę otoczenia. 

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wyłączania, to dzieje sie tak po ok.5-10 sek. po nawiązaniu połączenia przychodzącego. Zanim odbiorę telefon pada, a dodatkowo nie wiadomo kto dzwonił, bo nie ma tego połączenia w historii. W dodatku przy próbie włączenia telefonu pokazuje zerowy stan baterii i trzeba go podłączyć do ładowarki (nawet pomimo 60% naładowania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.10.2021 o 09:56, electro69 napisał:

jeśli chodzi o baterie, to tak średnio jestem zadowolony.

U mnie na 12.5.1 nic sie nie zmieniło. Bateria śmiga tak samo jak na innych romach. Tylko ja usuwam kilka zbędnych aplikacji programem ADBAppControl. Tylko nie sądze, żeby wpływały na baterie. Więc to chyba aplikacje zainstalowane przez Sklep Google. Przejrzyj sobie je. Każdy ma co innego, więc stąd zjadanie baterii u jednych a u innych nie.

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zauważyłem inną przypadłość. W samochodzie korzystam z Yanosika. Przy używaniu apki na kablu wszystko było ok.

Jednak wystarczyła chwila działania tylko na baterii i telefon się wyłączał. Stan baterii na początku podróży 100%. Pierwszy wypad po ok. 10 min. i stanie baterii 65%. Po ponownym uruchomieniu telefonu i aplikacji, kilka sekund działania i ponownie wyłączenie. I tak jeszcze trzy razy. W końcu dałem sobie spokój.

Nie wiem już czy to soft, czy sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.10.2021 o 22:17, weki napisał:

W samochodzie korzystam z Yanosika. Przy używaniu apki na kablu wszystko było ok.

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, w ogóle nie jestem żadnym ekspertem. Dzisiejsze telefony mają niby funkcję ochrony przed przeładowaniem, ale jak bateria jest przez tę godzinę czy dwie podpięta to jakiś prąd tam chyba mimo wszystko płynie i jakoś na tę baterię oddziaływuje. Nie wiem czy aż na tyle, żeby po dłuższej eksploatacji w taki sposób żywotność ogniwa drastycznie spadła, ale coś w tym chyba jednak jest.

Osobiście jestem przewrażliwiony na punkcie dbania o baterię i jak ognia unikam sytuacji, w których korzystam pod dużym obciążeniem (np. nawigacja) z telefonu podpiętego do ładowania. Nawet jak bateria jest na full to odrazu odłączam od prądu. Nie ładuję przez noc, tylko raczej doładowuję, niekoniecznie do pełna. No ale jak jesteś kierowcą to w sumie nie masz wyjścia.

Może to przesadam, bo w końcu telefon wraz z baterią jest dla nas a nie my dla nich. Pozdrowienia 😆

 

P.S. Jak się u was ma sygnalizacja diody dla nieodebranych połączeń, pali czy nie? Bo u mnie od długiego czasu to nie działa 😐

Edytowane przez sungonetohell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z USB radia idzie 300mA, max co może niby pójść to 500.
Inna sprawa że w radiu nie ma tak zaawansowanych układów jak w zasilaczu który "rozmawia/negocjuje" z telefonem o prądzie ładowania, ale przy tak małej wydajności USB radiowym, jest to i tak mniej niż to co zużywa sam fon podczas korzystania z nawigacji.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, sungonetohell napisał:

jak bateria jest przez tę godzinę czy dwie podpięta to jakiś prąd tam chyba mimo wszystko płynie i jakoś na tę baterię oddziaływuje.

Kompletna bzdura. Elektronika odcina prąd ładowania całkowicie, nic przez baterie nie płynie. Tu chodzi o to, jakby np. ubyło 1% baterii, to od razu ładowarka ładuje i tak w kółko. To skraca żywotność, "podbijanie baterii". Gdy telefon jest pod ładowarką, to pobiera z niej prąd, więc bateria ubywa bardzo powoli. Nie jest szkodliwe, zostawienie telefonu podłączonego na kilka godzin. Za tu już na kilka dni tak.

Edytowane przez marcin19883
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...