Skocz do zawartości

RN 7 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, marcin19883 napisał:

Programiści przenosza funkcje z czystego Androida, więc to nie Xiaomi wymyśliło.

No to ciekawe. Czy ktoś ich do tego zmusił siłą ?, Jeśli coś jest debilnym rozwiązaniem, to po co to wprowadzać. Jeszcze ciekawsze jest to, że mam do tej pory Redmi 4a, telefon ma z 5 lat, androida 7 i też ma te statystyki, mimo, że to tak stara wersja Androida. Wszystkim wcisnęli ten syf bez względu na model telefonu i wersję androida podczas którejś z aktualizacji ich aplikacji "Panel sterowania".

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 2.08.2020 o 12:38, Matheusz napisał:

@eidur miałem to samo.

Wejdź w USTAWIENIA/ O TELEFONIE / PAMIĘĆ i kliknij na pole DANE PAMIĘCI PODRĘCZNEJ. Zapyta czy chcesz wyczyścić klikasz TAK. Później uruchom ponownie tel i sprawdź czy sytuacja się poprawi.

Ktoś wie, gdzie to jest w MIUI 12?

Telefon zaczyna mi mulić, a wykonanie tego procesu na MIUI 11 pomagało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie żebym jakoś "napalał" się na kolejne wersje MIUI, ale czy nasz telefon dostanie jeszcze ta wersję 12.5 czy już można zapomnieć ?. Jak na razie nie znalazłem żadnych konkretnych informacji, żeby RN7 był przewidziany do aktualizacji. Chyba już trzeba się przygotować na to, że zaraz skończy się jakiekolwiek wsparcie w postaci aktualizacji oprogramowania.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, electro69 napisał:

czy nasz telefon dostanie jeszcze ta wersję 12.5

Chyba dostanie, ale będzie to ostatnie wydanie Miui na ten telefon. Ja osobiście siedze na Miui 11.0.7 i nie zamienie go na żaden inny rom. Bateria trzyma super, jest znacznie mniej lagów i wszystko działa co ma działać.

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma problem z głośnikiem do rozmów w RN7? Mam w domu dwie sztuki, jedną na globalu, a swoją na MIUI 21.4.22. W moim RN7 słabo słychać rozmówcę, na globalu jest dużo głośniej. Na forum znalazłem, że może to być wina wpisu w build.prop (ro.config.vc_call_vol_steps=14), ale u mnie go w tym pliku nie znalazłem. Ktoś ma jakieś pomysły, co sprawia, że głośnik jest cichszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.06.2021 o 10:30, matti napisał:

Zmieniłem, multimedia na dolnym głośniku i poprzez BT stały się głośniejsze, ale rozmowy na głośniku do rozmów nie.

Sprawdź sobie to co pisałem w tamtym wątku: https://miuipolska.pl/forum/topic/52551-miui-201029/?do=findComment&comment=582082

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

 

Sprawdziłem przed chwilą i dalej nie mam aktualizacji mimo włączonej opcji w ustawieniach aby ją dostać w przerwszej kolejności przed innymi. W końcu to Xiaomi, a ta firma to niekwestionowany "mistrz" "bezproblemowo działającego" oprogramowania.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.08.2021 o 22:51, marcin19883 napisał:

Jest różnica w szybkości działania(np.animacje) względem 12.0.1?

Jest kolosalna różnica w szybkości działania. Telefon dostał drugie życie. Animacje płynne, przeskakiwanie pomiedzy programami natychmiastowe. Mniejsze ubijanie aplikacji w tle.

Jak dla mnie pierwsza aktualizacja która coś wnosi na plus. Polecam instalować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rusiadek

Nie wiem czy to jest Twój pierwszy telefon tej marki ale jeśli chodzi o oprogramowanie, jego jakość, to jedna z najgorszych firm. Mam dwa telefony więc wiem co mówię. Ile już razy była sytuacja, że pojawia się informacja na telefonie o nowej aktualizacji po czym po jakimś czasie sama znikała ponieważ ja wycofali ze względu na błędy :)Niby ma się jeszcze pojawić wersja MIUI 12.5 (jest już wersja globalna nie przeznaczona na rynek europejski, a takie telefony są z oficjalnej polskiej dystrybucji), ale znając Xiaomi, to często jest tak, że więcej jest nerwów z nowej aktualizacji niż pożytku. Człowiek już boi się aktualizować, (zwłaszcza, że wsparcie już kończy się dla tego modelu), bo okaże się, że już więcej nie będzie nowych aktualizacji i zostanie się z oprogramowaniem, które ma błędy.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na stronie Miui Polska, że RN7 będzie jeszcze kilka razy aktualizowany (co kwartał). Nie chodzi mi o jakieś wielkie aktualizacje, ale niech to będzie chociaż 12.0.35 - nowsze aktualizacje bezpieczeństwa. 

Miałem poprzednio Redmi 7a. Aktualizacje na bieżąco, a nawet wcześniej - zero problemów, a miałem też te wycofywane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rusiadek

Te wiadomości są tak wiarygodne jak polscy politycy. Zawsze mnie to śmieszy jak co chwila pojawiają się te listy telefonów przeznaczonych do aktualizacji kolejnych wersji miui. Później dziesiątki komentarzy "dlaczego nie ma mojego telefonu" itd. Już dawno przestałem się "podniecać" tego typu wiadomościami nie mam 15 lat, ani nie jestem wyznawcą "zakochanym" w Xiaomi jak co poniektórzy. Widzisz zresztą ile te wiadomości są warte :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.08.2021 o 19:32, rusiadek napisał:

Tam przecież jest napisane "Xiaomi będzie aktualizowało poprawki zabezpieczeń przez co najmniej dwa lata po wprowadzeniu produktu na rynek". Redmi Note 7 miał premierę w 1 kwartale 2019 roku, wiec jego czas już minął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
15 minut temu, electro69 napisał:

@FromWP

Sugerowałem się tym co jest napisane na tej stronie internetowej

Rzeczywiście tak to tam nazywają. Dlaczego? Nie wiem. W innym wiarygodnym źródle napisali jedynie że wydawana partiami i niedostępna w regionach Polska i Francja.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.09.2021 o 15:28, electro69 napisał:

@FromWP

"global beta".

Poczekaj na fastboota, to się zmieni na stable.

 

ps. Zainstalowałem z ciekawości Global v12.5.1 i jestem w szoku. Telefon przyśpieszył. Wcześniej na v12 były lagi. Teraz już to usunęli. Nawet rom jest płynniejszy od mojego Mi 10T Lite.  :D

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to w ostatniej wersji 12.5.1, czy trochę wcześniej, bo dawno tu nie zaglądałem, ale przywrócili czas pracy na baterii od ostatniego ładowania, bo poprzednio były tylko statystyki z ostatnich 24 godzin.

1632229761721.thumb.jpg.56ae8b2d597703ce68154a6083eba1af.jpg

Edytowane przez Lekter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lekter

Nic nie przywrócili (naprawili) przynajmniej na wersji 12.0.3. Jeśli chodzi o aktywność telefonu to owszem jest podany czas od ostatniego odłączenia ładowarki, ale czas działania poszczególnych aplikacji (zużycia baterii) dalej pokazuje tylko z ostatnich 24 godzin np. aktywność telefonu mam 28 godzin, ale ten niebieski wykres ta linia pokazuje mi czas od 18 do 18 godz. następnego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, electro69 napisał:

@Lekter

Nic nie przywrócili (naprawili) przynajmniej na wersji 12.0.3. Jeśli chodzi o aktywność telefonu to owszem jest podany czas od ostatniego odłączenia ładowarki, ale czas działania poszczególnych aplikacji (zużycia baterii) dalej pokazuje tylko z ostatnich 24 godzin np. aktywność telefonu mam 28 godzin, ale ten niebieski wykres ta linia pokazuje mi czas od 18 do 18 godz. następnego dnia.

masz napisane ze chodzi o wersje 12.5.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...