Skocz do zawartości

RN 7 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, electro69 napisał:

 po sprawdzeniu ręcznie aktualizacji wyskakuje mi ta "stara" o numerze 12.0.2.0).

Musisz zaktualizować do 12.0.2, potem wyskoczy do 12.0.3. Przy OTA musisz zachować ciągłość aktualizacji. Miałem tak w Redmi 6, którego długo nie aktualizowałem. Najpierw starsza aktualizacja, potem wyskoczyła najnowsza.

Edytowane przez marcin19883
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Telefon zaktualizował mi się do 12.0.3.0 (QFGEUXM) GLOBAL

Od tego momentu nie mam większości powiadomień na ekranie blokady.

Wcześniej wszystko pięknie działało. Uprawnienia w aplikacjach ponadawane. 

Bardzo proszę o jakąś wskazówkę.

Z góry dzięki, Tomek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś aktualizował do wersji 12.0.3.0 ze stycznia 2021 swojego redmi note 7 i może powiedzieć czy dalej jest nagrywanie rozmów ( klawisz słuchawki jest zielony a wiadomości żółty) czy już interfejs google i wszystko niebieskie. Odświeżam temat ale wolę wiedzieć czy aktualizacja pozostawia nagrywanie rozmów czy coś zmienia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marcin19883 napisał:

agregacja LTE w sieci PLAY?

Czasami działa. Play ostatnio reglamentuje agregację (przynajmniej w mojej okolicy). Łączę się z nadajnikiem który ma cztery obsługiwane pasma, sygnał Max, a agreguje sporadycznie. Sprawdzone na różnych telefonach i routerze LTE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, FromWP napisał:

Czasami działa.

Testowałem dwa telefony: RN7 i RN8T. Z tego samego miejsca. Na RN8T agregacja działała :-( Na RN7 nigdy nie doświadczyłem agregacji w tej sieci. Za to Orange, T-mobile, Plus, śmiga bez przeszkód. Oczywiście wiem, że RN7 obsługuje tylko łączenie B3+B1. Nie obsługuje B20 czy B7 z czymkolwiek.

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich użytkowników forum, jest to mój pierwszy post.

Zdecydowałem się na utworzenie konta tutaj, ponieważ posiadam telefon Redmi Note 7, z którym ostatnio zaczynam mieć coraz więcej problemów.

Więc najpierw pierwszy... Wczoraj postanowiłem zaktualizować system z MIUI 11 do 12. Niestety teraz już wiem, że to był duży błąd...

Mianowicie od momentu aktualizacji telefon zaczął się mocno przegrzewać. Najbardziej dzieje się to podczas ładowania baterii, ponadto w momencie podłączania złącza po kilku chwilach pojawia mi się powiadomienie na pół ekranu, abym sprawdził czy ładowarka jest dobrze podpięta, lub czy aby na pewno jest oryginalna (dołączam zrzut ekranu). Rzecz jasna korzystam z oryginalnej ładowarki, adaptera wraz z kablem. Ten zestaw otrzymałem w pudełku razem z telefonem, więc nie mam pojęcia skąd taki problem. Kabel nie jest przerwany, ani nic z tych rzeczy. Oprócz lekko żółtawej izolacji wygląda jak nowy.

Bateria wolno się ładuje i szybko rozładowuje. 15% potrafi mi spaść w ciągu 20 minut, a wcześniej było to może nie wiem... 40 minut? To nie może być aż takim zbiegiem okoliczności, że tuż po aktualizacji systemu bateria zaczęła się kończyć.

Co zrobić z tym fantem? Myślałem nad downgrade systemu do poprzedniej wersji, która nie sprawiała żadnych kłopotów.

Drugi problem z tym telefonen jest dosyć nietypowy, aczkolwiek znany.

Jakiś tydzień temu zauważyłem, że mój telefon jest krzywy...Mniej więcej od połowy, wszystko leci w stronę aparatów, wygląda trochę jak banan. Nie jest to duża różnica, lecz te 1,5mm widać gdy popatrzy się na niego z boku. Nigdy nie trzymam telefonu w tylnych kieszeniach spodni, więc nie ma możliwości aby wygiął się od siadania/kucania. Na pewno też nie opierałem się o niego ani nie siadałem bezpośrednio. Po prostu nie robię tego z urządzeniami elektronicznymi. Czy mogło się to stać od ciepła? Nieraz w okresie letnim na plaży przychodziły mi powiadomienia o intensywnym przegrzewaniu się telefonu. Wszystko działa poprawnie, wyświetlacz, dotyk... Coś z tym zrobić czy zostawić i niech sobie krzywy jest?

Telefon posiadam od października 2019.

Liczę na porady.

Pozdrawiam,

KrystianScreenshot_2021-02-16-06-44-52-193_com.android.settings.thumb.jpg.7b64a563b267391c7e812c588e0a3067.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Korzystam już od ponad miesiąca z stabilnej wersji Miui 12.0.3.  Jak zwykle znów pojawiły się u mnie 2 irytujące problemy. Pierwszy to częsta sytuacja w której po wybudzeniu telefonu do ekranu głównego trzeba odczekać 2-3 sekundy zanim pojawią się te ikonki na górze ekranu (np. powiadomienia, bateria, zasięg itd.). W tym czasie też nie można "ściągnąć" belki z powiadomieniami. Najczęściej ta sytuacja ma miejsce jak telefon jest dłużej nieużywany. 

Drugi problem, to oczywiście ten sławny automatyczny czujnik światła. Ogólnie teraz działa lepiej coś tam reaguje , tylko pojawiła się strasznie irytująca przypadłość, że jak korzystam popołudniu z telefonu w pokoju gdzie świeci się światło, to czujnik co kilkanaście sekund ściemnia i potem znów po kilkunastu sekundach rozjaśnia ekran i tak w kółko. Teraz wyłączyłem lampę i było całkiem ciemno w pokoju, korzystałem  z telefonu obok włączonego ekranu laptopa i znów to samo. Oszaleć można. Ostatnia kwestia, to z reguły czujnik w telefonie zwiększa jasność szybko natomiast jak przejdę do ciemniejszego miejsca, to belka z podświetleniem się zmniejsza, ale realnie ekran ściemnia się dopiero po około 7 sekundach. To też bardzo irytuje bo ekran "wali" Ci po oczach i tak na prawdę nie wiesz czy ten czujnik zareagował i za chwilę zmniejszy jasność czy się może "zawiesił" i trzeba będzie ręcznie to zrobić.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, electro69 napisał:

po wybudzeniu telefonu do ekranu głównego trzeba odczekać 2-3 sekundy zanim pojawią się te ikonki na górze ekranu (np. powiadomienia, bateria, zasięg itd.)

Nie mam takich objawów, podczas użytkowania. Być może coś ci drenuje pamięć RAM i system musi od nowa wszystko ładować. Efekt "3 sekund" występuje po restarcie telefonu, ale to norma w telefonach.

2 godziny temu, electro69 napisał:

automatyczny czujnik światła

Nie mam problemów. Co prawda czujnik nigdy nie był idealny, ale ściemnia się błyskawicznie.

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.03.2021 o 19:51, electro69 napisał:

Korzystam już od ponad miesiąca z stabilnej wersji Miui 12.0.3

Ta wersja to totalna porażka, też korzystam z niej i mam następujące problemy, które mnie najbardziej irytują. Wyczyszczenie wszystkich uruchomionych aplikacji "X" powoduje u mnie również restart launchera (wcześniej tak nie było). Czasami się przywiesza budzik (miałem już 2 razy taką sytuację) dzwoni dopiero gdy wybudzi się ekran. Dwa razy przestawił się też sam zegarek tak o ok. 5 minut. Teoretycznie mógłbym spróbować factory reset, ale powiem szczerze szkoda mi na to czasu, wcześniej telefon działał stabilnie szybko itp. itd. wraz z nowymi aktualizacjami zaczęły się problemy jak i również zauważalne spowolnienie systemu - obstawiam, że jest to celowe działanie XIAOMI, żeby "postarzyć" produkt. Jeśli kolejna aktualizacja nie naprawi błędów, a pewnie nie naprawi, robię przesiadkę na xiaomi.eu. Szkoda mi już nerw i irytacji na Globala, który jest jaki jest. Wszystkim swoim znajomym nie zalecam robienia aktualizacji do nowego Globala, tak wiem zabezpieczenia itp. itd... ale przynajmniej im telefon płynnie działa i bez problemów :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamillm

Dlaczego mnie to jakoś nie zdziwiło co napisałeś. Niestety Xiaomi, to badziew jeśli chodzi o oprogramowanie i zdania już nie zmienię. Muszę się jeszcze męczyć z tym telefonem ze względów finansowych, bo już dawno bym go wymienił na smartfon innej firmy. Nigdy więcej nie dam się nabrać na Xiaomi. Wolę już mieć telefon o gorszej specyfikacji, ale który będzie działać stabilnie na oprogramowaniu. Co do zegarka, to też miałem taką samą sytuację z tym, że u mnie spóźniał około 14 minut (oczywiście nie zmieniałem żadnych ustawień itd.). Wyłączyłem opcje, pobierania godziny przez telefony od sieci GSM i na razie jest spokój, zobaczymy na jak długo. Ostatnio też zauważyłem takie losowe "mulenie" telefonu , który zachowuje się przez kilka minut jakby miał z 2 GB ramu i słaby procesor. Kolejna denerwująca sytuacja, to mam zainstalowaną prostą, niewymagającą aplikacje, która ma wszystkie opcje ustawione, aby jej nie "ubijać", a telefon i tak to cykliczne robi. Xiaomi jest mistrzem irytujących błędów, ale co tam ważne, że wypuszczają co pół roku nową serię smartfonów a "pelikany" się podniecają. Później wchodzę na forum Xiaomi, to oficjalne i jest pełno tematów gdzie ludzie się skarżą bo coś nie działa, bo występuje problem po aktualizacji oprogramowania itd. 

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, kamillm napisał:

z RN7 byłem mega zadowolony do momentu aktualizacji do v12

Ja już od dawna pisałem, że v12 nie ma takiej płynności co v11. Szczególnie animacje lagują strasznie. Na wyłączonych jest lepiej, płynnośc systemu jest, ale nie tak dobra jak w v11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, krzyzu napisał:

Na najnowszej aktualizacji jakoś dziwnie bateria bardzo na plus
 

Ja nie odczuwam różnic w działaniu baterii na żadnym sofcie. Wszędzie jest tako samo. Wszystko zależy od ustawień konfiguracyjnych użytkownika, zasięgu gsm, zasięgu wifi, częstotliwości używania i ustawień samych appek itp. :)

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grzegorz_dwcześniej używałeś v11 i nie widzisz różnicy między v12 czy od początku jedziesz praktycznie na v12 i masz małę porównanie do v11? Wykonałeś factory reset czyli tak jak być powinno, być może sam przetestuje jednak u siebie to rozwiązanie i zobaczymy czy coś da ten zabieg. @marcin19883 robiłeś factory reset po aktuliacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, krzyzu napisał:

Na najnowszej aktualizacji jakoś dziwnie bateria bardzo na plus ;) 21.3.10

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Ja nawet nie mam jak w cywilizowany sposób sprawdzić czy mam lepszy czy gorszy SOT ekranu bo jakiś dureń z Xiaomi delikatnie mówiąc zrobił tak genialne statystki baterii, że teraz nic z tego nie wiadomo. Czy oni tam choć raz potrafią coś dobrze zrobić żeby czegoś innego nie zepsuć. Komu to przeszkadzało ?. Ja widzę tylko jeden cel tego idiotyzmu, który wymyślili chodzi o "ukrycie" gorszych czasów działania na baterii po każdej ich "udanej" aktualizacji. Dawniej lubielm sobie sprawdzić SOT ile udało mi się godzin osiągnąć teraz to wyższa matematyka jeśli ktoś ładuje telefon rzadziej niż raz na dobę. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, electro69 napisał:

Ja widzę tylko jeden cel tego idiotyzmu, który wymyślili chodzi o "ukrycie" gorszych czasów działania na baterii po każdej ich "udanej" aktualizacji.

Zbyt szybko wysuwasz takie wnioski. Przecież w informacjach o baterii masz informacje o SOT, nie rozumiem wzburzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, kamillm napisał:

Zbyt szybko wysuwasz takie wnioski. Przecież w informacjach o baterii masz informacje o SOT, nie rozumiem wzburzenia.

To że dawniej było tak jak w każdym normalnym telefonie innego producenta, że czas działania na baterii aplikacji i SOT był liczony od odpięcia telefonu z gniazdka do ponownego jego podpięcia, a teraz co z tego wiem skoro na jednym ładowaniu telefon działa mi około 2 dni, to jak mam niby obliczyć ten SOT, który w tym czasie był skoro pokazuje tylko 24 godziny, które są cały czas "ruchome". Mam z kartką papieru zapisywać SOT na daną godzinę i później robić sumowanie ;) Przecież to jakaś parodia. Czy któryś z innych producentów coś takiego stosuje w swoich statystykach baterii ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...