Skocz do zawartości

RN 7 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Od jakis paru tygodni zauwazylem problem z odtwarzaczem filmow w galerii.

Tzn. wlacza sie dluzej i na dolnym pasku z klatkami od razu pokazuje ostatnią, a wczesniej lecial od poczatku plynnie je przewijajac.

Chetnie zmienilbym odtwarzac na inny. Da rade bez podlaczania telefonu do kompa *MI Site nie widzi telefonu) i sciagania roota?

MIUI global 11.0.7

Mam jeszcze Redmi Note 4x i tam odtwarzacz video w galerii jest calkiem inny, szybszy, z mozliwoscia zmiany podswietlenia, glosnosci, wlaczenia napisow itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.08.2020 o 14:18, FromWP napisał:

Da się bez problemu i bez roota. Ten argument odpada, ale są inne.

Przecież ten sposób nie usuwa fizyczenie  aplikacji z partycji systemowych. On je tylko zamraża i ukrywa. Bez root nic nie zrobisz, tak czy inaczej.

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, marcin19883 napisał:

Przecież ten sposób nie usuwa fizyczenie  aplikacji z partycji systemowych.

Nie usuwa. Tylko co to zmienia? Co zyskujesz usuwając je fizycznie z partycji systemowej? Chodzi o to żeby nie działały, nie aktualizowały się i nie były widoczne.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.  Mam pytanie do forumowiczów  . Zainstalowałem. Muiu 12. Na rn7  czemu nie mogę pobrać i zainstalować google Chrome  dodam ,że wszystkie inne aplikacje pobierają się i instalują normalnie. Po kliknięciu w zainstaluj wyskakuję.  Na chwilę google protekt i nic dalej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem parę dni temu aktualizacje Panelu Sterowania. I przywitał mnie nowy wygląd (pewnie ten z Miui12). Wchodzę w statystyki baterii i nie wierzę w to co widzę ... Co oni z tym zrobili, co za dureń to wymyślił ? W tej chwili nie mogę sprawdzić czasu czuwania ani całego SOT ekranu licząc od ładowania do kolejnego ładowania. Komu to przeszkadzało ? To są po prostu mistrzowie jak coś zepsuć co dobrze działało. Nie chcę się już wkurzać, ale naprawdę bardzo się starają żebym jednak jak najszybciej się z nimi raz na zawsze pożegnał bez żalu. Ktoś z was korzysta z jakiejś aplikacji do statystyk zużycia baterii ? Zależy mi na tym aby ta aplikacja była jak najprostszą bo te Accubattery u Gsam bateryy to chyba bardzo rozbudowane są i jeszcze same w sobie przez to zużywają baterie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eidur

Dokładnie o te statystki mi chodzi. One pokazują tylko dzisiejszy dzień. Niedawno podpiąłem telefon do ładowania przy 20 % baterii. Praktycznie zawsze mam wtedy SOT w granicach 7 godzin, teraz jak sprawdziłem miałem tylko 3 godz. 43 minuty, co jest niemożliwe, tak samo pokazuje inne wartości jeśli chodzi o czas czuwania. Po prostu pokazuje teraz statystyki dobowe, a nie od odpięcia ładowarki do ponownego jej podpięcia. To co mam teraz sobie liczyć codziennie i sumować spisywać na karteczce ... żenujące to jest, tylko to śmieszne Xiaomi jest do tego zdolne, żeby taką głupotę wymyślić, a z drugiej strony może chcą tym zabiegiem ukryć gorsze czasy działania telefonu na baterii po ich kolejnych "świetnych" aktualizacjach oprogramowania.

Edytowane przez electro69
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.08.2020 o 07:00, zbiq25 napisał:

Witam.  Mam pytanie do forumowiczów  . Zainstalowałem. Muiu 12. Na rn7  czemu nie mogę pobrać i zainstalować google Chrome  dodam ,że wszystkie inne aplikacje pobierają się i instalują normalnie. Po kliknięciu w zainstaluj wyskakuję.  Na chwilę google protekt i nic dalej 

Skąd masz MIUI 12? ja ciągle czekam na tą aktualizację. nawet Androida do wersji 10 nie zaktualizowali 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, eidur napisał:

A to nie zauważyłem, pewnie nie prędko zobaczę, bo podpinam co noc tel pod ładowarkę. Zresztą sot sprawdzałem z 3 razy na rn7, nie widzę potrzeby sprawdzania tego codziennie.

Ja akurat lubię sobie sprawdzać jak się bateria sprawuje i czy coś jej nie obciąża. Z reguły ładuje telefon co 2 - 3 dni więc aktualnie tą całą statystykę baterii można sobie wsadzić w "cztery litery". Większej głupoty dawno nie widziałem, ale przecież to "xiaomilepsze" ... żenada.

8 minut temu, Necrontyr napisał:

Skąd masz MIUI 12? ja ciągle czekam na tą aktualizację. nawet Androida do wersji 10 nie zaktualizowali 

Nie ma na tą chwilę oficjalnej wersji dla Global MIUI12. Po co Ci to całe MIUI12, żeby tylko się później wkurzać, że coś jak zwykle nie działa jak trzeba, telefon muli, bateria słabiej "trzyma".  Idź na oficjalne forum Xiaomi i poczytaj sobie ilu ludzi ma problemy z tym nowym MIUI i to na telefonach znacznie mocniejszych jeśli chodzi o podzespoły. 

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, electro69 napisał:

Nie ma na tą chwilę oficjalnej wersji dla Global MIUI12. Po co Ci to całe MIUI12, żeby tylko się później wkurzać, że coś jak zwykle nie działa jak trzeba, telefon muli, bateria słabiej "trzyma".  Idź na oficjalne forum Xiaomi i poczytaj sobie ilu ludzi ma problemy z tym nowym MIUI i to na telefonach znacznie mocniejszych jeśli chodzi o podzespoły. 

No spodobały mi się te ruchome pulpity z planetami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Necrontyr napisał:

No spodobały mi się te ruchome pulpity z planetami

I tylko dlatego chcesz to MIUI :). Z tego co czytałem, to zapomnij o tym, że te tapety będą dostępne w RN7. Nie wiem jaki jest oficjalny powód braku, ale chyba telefon jest "za słaby" co jest oczywiście śmieszne. Zresztą to już nie pierwsza taka sytuacja, że coś obiecują w nowej odsłonie MIUI po czym dostajemy aktualizację i co ... a no nic nie ma tej funkcji "zaginęła w akcji". Można te tapety sobie jakoś samemu zainstalować już teraz nawet bez MIUI 12, ale sobie musisz poszukać w internecie jak to zrobić, bo mnie to jakoś nie interesuje. Lepiej niech się zajmą ogólną stabilnością systemu i wyeliminowaniem błędów niż takimi "głupotami dla dzieci" ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Necrontyr napisał:

MIUI to i tak rak i najgorsza nakładka na Androida jaką widziałem

Po co kupiłeś ten telefon ? pytam poważnie bez złośliwości.  Nie byłeś tego podczas kupna telefonu świadomy. Ja już 2 razy dałem się nabrać na kupno ich telefonu i już trzeci raz tego błędu nie popełnię dzięki właśnie beznadziejnemu oprogramowaniu.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, electro69 napisał:

Zainstalowałem parę dni temu aktualizacje Panelu Sterowania. I przywitał mnie nowy wygląd (pewnie ten z Miui12). Wchodzę w statystyki baterii i nie wierzę w to co widzę ... Co oni z tym zrobili, co za dureń to wymyślił ? W tej chwili nie mogę sprawdzić czasu czuwania ani całego SOT ekranu licząc od ładowania do kolejnego ładowania. Komu to przeszkadzało ? To są po prostu mistrzowie jak coś zepsuć co dobrze działało. Nie chcę się już wkurzać, ale naprawdę bardzo się starają żebym jednak jak najszybciej się z nimi raz na zawsze pożegnał bez żalu. Ktoś z was korzysta z jakiejś aplikacji do statystyk zużycia baterii ? Zależy mi na tym aby ta aplikacja była jak najprostszą bo te Accubattery u Gsam bateryy to chyba bardzo rozbudowane są i jeszcze same w sobie przez to zużywają baterie.

W moim przypadku, wskazania dot. zużycia baterii były przekłamywane już we wcześniejszych wersjach Panelu Sterowania. Być może programiści nie potrafili dać sobie z tym rady i ograniczyli statystyki tylko do jednej doby. Nadmienię jeszcze, że korzystam z zaplanowanego włączenia/wyłączenia więc możliwe, że ma to jakiś wpływ na fałszowanie statystyk.

Pozdrawiam.

P.S. Proszę o odniesienie się także do problemu opisanego przeze mnie tutaj: https://miuipolska.pl/forum/topic/51605-android-10/?do=findComment&comment=573273

Dzięki.

Edytowane przez sungonetohell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ziomek999 napisał:

Wskoczyła u mnie 10 na pokład. Nie zauważyłem większych zmian w usprawnieniach UI, ale system jakby troszkę szybciej działa. Bateria raczej bez większych zmian ale to za krótko żeby coś więcej powiedzieć.

Telefon z dystrybucji PL.

A ja zauważyłem:

- brak możliwości wyłączenia ekranu z poziomu ekranu blokady poprzez dłuższe dotknięcie;

- niektóre powiadomienia nie przychodzą/dioda nie świeci pomimo odpowiedniego ustawienia;

- "wiesza się" podczas czyszczenia pamięci z ostatnio otwartych aplikacji (wraca do aplikacji zamiast zabić proces)

- "wysypuje się" podczas próby wejścia w opcję Ustawienia/Ekran główny/Układ ekranu głównego.

To tyle co w tej chwili pamiętam. Mam nadzieję, że następna aktualizacja MIUI pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Nie wiem co to było za dłuższe dotknięcie, ale w przypadku podwójnego kliku na wybudzenie ekranu tak samo usypia go dwuklikiem

-mnie się nie wiesza przy czyszczeniu

-Korzystam z poco launcher, ale zmieniłem na systemowy, normalnie mogę zmienić siatkę czyli układ.

 

Spróbuj sobie o telefonie-pamięć-dane w pamięci podręcznej.

Mi po wyczyszczeniu tego (2.5gb) telefon chodzi ok. Po aktualce miałem lagi wszędzie. Teraz tylko gcam się zacina, pieron wie o co chodzi, wersja ta sama v3 z której korzystają goście z forum i nie mają problemów. Dane appki też czyściłem i nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, eidur napisał:

-Nie wiem co to było za dłuższe dotknięcie, ale w przypadku podwójnego kliku na wybudzenie ekranu tak samo usypia go dwuklikiem

"Dłuższe dotknięcie" opisałem tutaj: https://miuipolska.pl/forum/topic/51605-android-10/?do=findComment&comment=573273. Używam takiego motywu, który po podwójnym dotknięciu wyświetla nakładkę odtwarzacza muzyki, a poza tym nie jestem przekonany co do takiego sposobu wybudzania telefonu (zbyt wiele przypadkowych wybudzeń no i ponownie w moim motywie aparat uruchamia się jednym dotknięciem z poziomu ekranu blokady, tak więc przypadkowe wybudzenie w konsekwencji mogłoby odpalić aparat). "Dłuższe dotknięcie" było dla mnie po prostu idealnym rozwiązaniem...

49 minut temu, eidur napisał:

Spróbuj sobie o telefonie-pamięć-dane w pamięci podręcznej.

Ktoś już wcześniej o tym wspomniał tutaj na forum, więc spróbowałem ale nie zauważyłem żadnej poprawy z wyjątkiem tego, że wszystko co zostało usunięte musi się teraz z powrotem wgrać, co w przypadku niektórych aplikacji trochę trwa.

53 minuty temu, eidur napisał:

Mi po wyczyszczeniu tego (2.5gb) telefon chodzi ok. Po aktualce miałem lagi wszędzie.

Ja nie miałem żadnych lagów. Przed czyszczeniem ok. 1.9 GB. Może dlatego, że nie mam zawalonej pamięci no i staram się nie korzystać z aplikacji, które zaśmiecają system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegrzebałem ustawienia włącznie z ustawieniami programisty ale nie znalazłem nic takiego o czym mówisz. A co do pamięci to mi bezpośrednio po aktualizacji zaczął lagować tel, tutaj nie bardzo chodzi o używanie "aplikacji które zasyfiają system" tylko o fakt, że coś mogło się pokrzaczyć (tak jak zawsze robiło się wipe przy przy zmianie romów żeby uniknąć potencjalnych błędów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, sungonetohell napisał:

A ja zauważyłem:

- brak możliwości wyłączenia ekranu z poziomu ekranu blokady poprzez dłuższe dotknięcie;

- niektóre powiadomienia nie przychodzą/dioda nie świeci pomimo odpowiedniego ustawienia;

- "wiesza się" podczas czyszczenia pamięci z ostatnio otwartych aplikacji (wraca do aplikacji zamiast zabić proces)

- "wysypuje się" podczas próby wejścia w opcję Ustawienia/Ekran główny/Układ ekranu głównego.

To tyle co w tej chwili pamiętam. Mam nadzieję, że następna aktualizacja MIUI pomoże.

Sprawdziłem wszystkie te rzeczy i z żadnym nie mam problemu, dioda miga zawsze, nie wiesza się podczas czyszczenia ostatnio otwartych, a przy zmianie układu głównego menu jest ok 0.5s zwłoki ale to chyba wynika z przemieszania zawartości pulpitu w locie. Co do braku możliwości wyłączenia ekranu poprzez dłuższe dotknięcie ekranu całym kciukiem to możesz mi powiedzieć gdzie jest/była taka opcja bo od miui 8 nie pamiętam żebym to gdzieś widział. Dwuklik tak-tego nie. A co do wyłączania ekranu to mam go podpiętego pod przytrzymanie przycisku wstecz- może o to Ci chodziło?

Edytowane przez Ziomek999
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.08.2020 o 19:25, eidur napisał:

Przegrzebałem ustawienia włącznie z ustawieniami programisty ale nie znalazłem nic takiego o czym mówisz.

12 godzin temu, Ziomek999 napisał:

Co do braku możliwości wyłączenia ekranu poprzez dłuższe dotknięcie ekranu całym kciukiem to możesz mi powiedzieć gdzie jest/była taka opcja bo od miui 8 nie pamiętam żebym to gdzieś widział.

Tzn. takiej opcji jako takiej w ustawieniach nie było. Wydaje mi się, że była to domyślna funkcja systemu... Chyba, że jest to funkcja customowego motywu i wraz z aktualizacją przestała działać? Ale czy sklep z motywami ma wersje dedykowane dla danego modelu telefonu?

12 godzin temu, Ziomek999 napisał:

A co do wyłączania ekranu to mam go podpiętego pod przytrzymanie przycisku wstecz- może o to Ci chodziło?

Właśnie nie o wyłączanie chodzi, bo do tego używam po prostu przycisku wyłączenia ekranu czy to na ekranie głównym czy na belce skrótów.

Dzięki za tak gromki odzew. Może macie jakieś sugestie co by tu można było zrobić, żeby te niedogodności, o których wspomniałem wyżej wyeliminować? (nie licząc ustawień fabrycznych :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...