Skocz do zawartości

RN 7 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

@electro69 automatycznej jasności nie naprawili. Ciągle samoistnie zjeżdża zbyt nisko i ręczną korektę pamięta tylko przez chwilę (może jest trochę lepiej). Bateria całkiem dobrze, po 15 godzinach od ładowania zostało 64% przy SOT 3 godziny (dane głownie po WiFi). Żadnego oszczędzania, ze wszystkim włączonym (WiFi, bt, dane, gps)

Screenshot_2020-07-26-07-16-40-664_com_miui.securitycenter.thumb.png.a8d58a5304e1bd454239a1a883ce3828.pngIMG_20200726_072626.thumb.jpg.87ee610e3f2d1dd17b21ea2f9af243a7.jpgScreenshot_2020-07-26-07-17-15-492_com_miui.securitycenter.thumb.png.4c1902b243c142ffdf7fd37e427bd90e.png

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kriss.kg

Ile miałeś SOT ekranu ? Czyli ogólny czas pracy jeśli chodzi o baterię nie uległ pogorszeniu, ale czy się poprawił ? Czy ogólne działanie telefonu uległo poprawie ? I jeszcze jedno chodzi i Gcam ... Korzystałeś może z tej najnowszej wersji od Parrot043, która jest dostępna tylko na androida 10 ?, Widać jakąś poprawę jakości zdjęć w stosunku do starszych wersji ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"electro69"

 

 

Ile miałeś SOT ekranu ?

 

Niestety nie spojrzałem na ten parametr, ale na pewno duży bo zdjęcia robiłem wiele razy.

 

 

Czyli ogólny czas pracy jeśli chodzi o baterię nie uległ pogorszeniu, ale czy się poprawił ? Czy ogólne działanie telefonu uległo poprawie ?

 

W obu kwestiach nie zauważyłem jakiejś różnicy. Na razie za krótko go używam z Androidem 10.

 

 

Korzystałeś może z tej najnowszej wersji od Parrot043, która jest dostępna tylko na androida 10 ?, Widać jakąś poprawę jakości zdjęć w stosunku do starszych wersji ?

 

Tak. Korzystałem z tej wersji. Na razie nie widzę różnicy. Jeszcze nie sprawdzałem zdjęć na komputerze więc moja opinia nie jest wiarygodna.

 

Działa nagrywanie rozmów po aktualizacji?

Nie używam tej funkcji ale specjalnie dla Ciebie ją sprawdziłem.

Tak. Działa i to nawet nieźle.

(Tzn. podczas testowej rozmowy telefonicznej wcisnąłem ten guzik nagrywanie i rozmowa się nagrała. Odtwarzałem z aplikacji dyktafon)

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj z ciekawości sprawdziłem i dostałem aktualkę. Region polski, wersja Global (dystrybucja indyjska jak się nie mylę).

Generalnie tragedia. Telefon potrafi łapać zwiechy przy byle pierdołach. Gcam zaktualizowany do v3 pod dziesiątkę od parrota (MGC_7.4.104_Parrot043-v3) zacina jak jasny pieron. Podgląd i robienie zdjęć laguje jak fiks. Tutaj może być winna sama wersja apki która jest wczesnym buildem pod 10. Zmian gołym okiem nie zauważyłem żadnych. Połowę ikon mam kwadratowych, połowę zaoblonych (poco launcher).

Chyba będę musiał poświęcić wieczór na factory reset. Tak, dane gcam były czyszczone po instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam takich objawów.

U mnie telefon z polskiej dystrybucji. ROM EU.

Zdjęcia Gcam-em Parrot043 v2 zrobiłem ze 150. Wersję v3 tylko zainstalowałem i testowo zrobiłem ze 3 zdjęcia. Wszystko chodzi płynnie.

Może to ma związek z tym, że ja pobrałem z tej strony aktualizację 1,9GB.

Z tego co pamiętam jak dostawałem aktualizację przez OTA to było to 600-700MB.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wersję global (oficjalnej dystrybucja) przed chwilą sprawdziłem aktualizacje ręcznie przez OTA ...polski region brak, ustawiłem na Szwajcarię (zawsze była tam aktualizacja dostępna), a teraz nie ma. Może wycofali ją ze względu na błędy. Kompletnie by mnie to nie zdziwiło.

edit.

Sprawdziłem region Niemcy i też brak aktualizacji do androida 10. Coś mi się wydaje niemożliwe, żeby aktualizacja nie była dostępna w żadnych z tych regionów (wcześniej właśnie bez problemu mi się pojawiała aktualizacja gdy nie było jest u Nas). Pewnie ją wycofali z OTA :D

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=56124]eidur[/mention] miałem to samo.
Wejdź w USTAWIENIA/ O TELEFONIE / PAMIĘĆ i kliknij na pole DANE PAMIĘCI PODRĘCZNEJ. Zapyta czy chcesz wyczyścić klikasz TAK. Później uruchom ponownie tel i sprawdź czy sytuacja się poprawi.
A czy ta opcja nie wymaże mi konwersacji z Whatsapp-a, e-maili z aplikacji pocztowej myMail, SMS-ów itp.?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kriss.kg nigdy mi nic nie usunęło.
To są dane, które powala na szybsze uruchomienie/ działanie aplikacji. Gdybyś wyczyścił dane aplikacji to usunęły by się ustawienia i dane logowania. Pierwsza opcja spowoduje jedynie,że pierwsze uruchomienie po wyczyszczeniu będzie minimalnie dłuższe, bo usunie instrukcje działania na danym systemie.
Przy zmianie systemu na wyższy mogły zostać wprowadzone pewne zmiany, które powodują wolniejsze działanie apek, które mają zapisane dane z poprzedniej wersji systemu. Nie wiem jak to wytłumaczyć prościej.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.08.2020 o 12:27, electro69 napisał:

Mam wersję global (oficjalnej dystrybucja) przed chwilą sprawdziłem aktualizacje ręcznie przez OTA ...polski region brak, ustawiłem na Szwajcarię (zawsze była tam aktualizacja dostępna), a teraz nie ma. Może wycofali ją ze względu na błędy. Kompletnie by mnie to nie zdziwiło.

edit.

Sprawdziłem region Niemcy i też brak aktualizacji do androida 10. Coś mi się wydaje niemożliwe, żeby aktualizacja nie była dostępna w żadnych z tych regionów (wcześniej właśnie bez problemu mi się pojawiała aktualizacja gdy nie było jest u Nas). Pewnie ją wycofali z OTA :D


Dzisiaj mi wyskoczyło :P (Szwajcaria)

4leNYkp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RymQo

Mam już tą aktualizacje od około 2 dni. Co ciekawe pojawiła się sama przez OTA na polskim regionie gdzie ostatnie dwie aktualizacje oprogramowania musiałem ściągać właśnie z Szwajcarii.

Pierwsze wrażenia, to takie, że ogólnie telefon szybciej działa (zobaczymy co będzie np. po miesiącu). Zużywa minimalnie mniej baterii w stanie czuwania. Gesty wydaje mi się, że płynniej działają niż na androidzie 9. O baterii się jeszcze nie wypowiem (chociaż sporo osób napisało, że jednak trzyma trochę krócej niż na androidzie 9). I na koniec automatyczna jasność na tą chwilę praktycznie działa jak przedtem czyli chyba nic nie naprawili. Przez jakiś czas w miarę reaguje czujnik poprawnie by po godzinie w czuwaniu znów się zawiesił i nie chce obniżać jasności. W dodatku co mnie jeszcze mocno irytuje, to gdy jasność się zwiększa to szybko ekran robi się jasny gdy się ten suwak jasności zmniejsza to trzeba odczekać ok. 5 sekund zanim rzeczywiście realnie zacznie się ekran ściemniać. Tragedia co za badziew.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@electro69 Zmienił byś w końcu ten telefon, a nie mamrał co drugi post o czujniku światła :D wiem, że jest to wkurzające, ale wątpię, że Staff Xiaomi czyta miui polska :D z tym regionem to też prawdopodobnie nie jest tak prosta sprawa, ota leci falami (imo) żeby serwery nie siadły w jednym momencie.

 

Co do aktualizacji, wszystko jest ok, jako tako zmiany marginalne, appki zmieniały wygląd jeszcze na poprzedniej wersji miui kiedy dostawałem do nich aktualki.

Telefon wyraźnie odżył po zaleceniach @Matheusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, eidur napisał:

@electro69 Zmienił byś w końcu ten telefon, a nie mamrał co drugi post o czujniku światła :D wiem, że jest to wkurzające, ale wątpię, że Staff Xiaomi czyta miui polska :D z tym regionem to też prawdopodobnie nie jest tak prosta sprawa, ota leci falami (imo) żeby serwery nie siadły w jednym momencie.

Gdyby to było takie proste, to bym się długo nie zastanawiał, ale niestety z kasą krucho, a nie jestem typem człowieka, który wystawia telefon na sprzedaż po allegro czy olx ;) jakoś nie lubię takich "zabaw".  Ja po prostu nie jestem w stanie tego pojąć jak programiści od tak długiego czasu nie są w stanie zauważyć tego problemu. Przecież wystarczy godzina korzystania z tego telefonu i już wiadomo, że ten czujnik źle działa. Chętnie bym tak za karę kazał im z niego korzystać parę miesięcy bez możliwości zmiany ręcznej jasności :), tylko na "automacie". 

Żeby nie było, że tylko narzekam, to rzeczywiście telefon przyspieszył po aktualizacji do androida 10. Gesty płynnie działają. Tylko teraz pytanie czy po części jest to zasługa właśnie tej wyczyszczonej pamięci o której napisał @Matheusz (za co dziękuję). W końcu telefon działa tak jak powinien ze względu na jego podzespoły.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem typem człowieka który ustawia jasność na pałę i zmienia ją zazwyczaj rano i wieczorem ale oczywiście zgadzam się, że takie coś nie powinno mieć miejsca. Jeśli chodzi o płynność to telefon z czasem cholernie zwolnił, przywieszał się przy byle czym. Po aktualizacji to już w ogóle była tragedia, ale po czyszczeniu wróciło do normy. Używam tego sprzątacza wbudowanego, ale to gówno daje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, eidur napisał:

Ja jestem typem człowieka który ustawia jasność na pałę i zmienia ją zazwyczaj rano i wieczorem ale oczywiście zgadzam się, że takie coś nie powinno mieć miejsca. Jeśli chodzi o płynność to telefon z czasem cholernie zwolnił, przywieszał się przy byle czym. Po aktualizacji to już w ogóle była tragedia, ale po czyszczeniu wróciło do normy. Używam tego sprzątacza wbudowanego, ale to gówno daje. 

Jeszcze kilka dni przed aktualizacją do "10" też miałem coraz większe problemy z "muleniem" telefonu np. instalowała się aktualizacja aplikacji z Google Play i chciałem w międzyczasie włączyć inną aplikację, to kilka razy zdarzyło się tak, że zamiast aplikacji pojawił się czarny ekran :), tak jakby telefon się wyłączył, trzeba było włączyć ekran skanerem odcisków., albo była sytuacja, że ta włączana aplikacja się zawieszała, że nie reagowała przez 3-4 sekundy. To jest niedopuszczalne, żeby takie rzeczy się działy przy zwykłej aktualizacji aplikacji. Może Snapdragon 660, to nie jest demon wydajności, ale to jest niemożliwe, żeby taka czynność tak mogła obciążyć telefon.

Natomiast nie wypowiem się jak to wyglądało po aktualizacji do "10", ponieważ od razu przeprowadziłem wyczyszczenie tej pamięci. Mam nadzieję, że to będzie efekt długotrwały. W każdym razie jak się znów zacznie "mulenie", to przynajmniej będzie wiadomo co robić :).

 

Edytowane przez electro69
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, electro69 napisał:

 

na koniec automatyczna jasność na tą chwilę praktycznie działa jak przedtem czyli chyba nic nie naprawili. Przez jakiś czas w miarę reaguje czujnik poprawnie by po godzinie w czuwaniu znów się zawiesił i nie chce obniżać jasności. 

Mi tam nic sie nie zawiesza. Czujnik światła reaguje błyskawicznie. Ja jak już to zawsze delikatnie obniżam jasność, potem samo się naprawia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.08.2020 o 16:59, electro69 napisał:

Gdyby to było takie proste, to bym się długo nie zastanawiał, ale niestety z kasą krucho, a nie jestem typem człowieka, który wystawia telefon na sprzedaż po allegro czy olx ;) jakoś nie lubię takich "zabaw". 

Polecam się jednak zainteresować, kupiłem już 2 razy tak telefon Xiaomi:

-czekam na ciekawą ofertę promocyjną z GearBest/Alliexpress i kupuję z przesyłką Priority Line DPD (bez cła/VAT) 
-użytkuję telefon rok
-sprzedaję lokalnie na olx za cenę zakupu rok wcześniej ;)

W przykadku RN7 jedyne na czym jestem stratny to 2 szkła hartowane i 1 etui, które zużyłem w trakcie eksploatacji - aby telefon zachował się w stanie idealnym, przez co mogłem uzyskać cenę 650zł za niego w sprzedaży, gdzie zakupiłem go za 605zł.

 

Teraz zakupiłem Redmi Note 9 Pro 6/128 i mam zamiar zrobić to samo :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Necrontyr napisał:

gdzie w tym nieintuicyjnym bagnie ustawień jest opcja instalacji aplikacji i aktualizacji z nieznanych źródeł?

W ustawieniach każdej aplikacji której chcesz użyć do instalowania z nieznanych źródeł powinno to być. A zezwolenie na aktualizacje danej aplikacji z nieznanych źródeł jest też w jej własnych ustawieniach. Z ustawień systemu to zniknęło.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różne Romy są do każdego telefonu, nie tylko marki Xiaomi. Miui polska jest odsyfione, ma różne dodatki, jak się nie mylę część zmian wprowadzają wcześniej (tak jakby wprowadzane nowości często są w plikach, ale nie są włączone). Ogólnie miałem miui polska na mi8se, teraz mam redmi note 7 na globalu i nie widzę najmniejszego sensu przechodzenia na miui polska. Reklamy blokuję polskim programem blokada, część aplikacji po prostu wyłączyłem, wszystko działa ok. Powiedziałbym, że do normalnego użytkowania szkoda zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, eidur napisał:

nie widzę najmniejszego sensu przechodzenia na miui polska. Reklamy blokuję polskim programem blokada, część aplikacji po prostu wyłączyłem, wszystko działa ok.

Masz roota na Globalu? Jeśli nie, to nie widziałeś nigdy partycji systemowych i ile śmieci jest w romie Global. Xiaomi EU je usuwa i doprowadza rom do porządku. Dla mnie to duży plus. Do tego nie ma tyle aplikacji od Google(Google filmy, Google Muzyka itp.), których nie idzie wyłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

youtu. be /t7CO02hytKM

(nie mogę dodać filmu, blokuje mnie jakiś skrypt WordFence)

 

Proszę. Jak widzisz, usunąłem filmy bez problemu. Piszesz tak jakbyś czytał ale nie rozumiał co napisałem. Miałem miui polska na mi8se i w normalnym użytkowaniu nie ma większych różnic. Napisałem jeszcze raz, bo chyba nie zrozumiałeś. Poza tym to nie czasy xperii x8 gdzie wywalało się appki od systemowych tapet żeby zaoszczędzić kilka mb. Bawiłem się we wgrywanie romów, zmianę kerneli na wielu telefonach gdzieś od 2011-12 roku więc wiem co zobaczę mając roota na telefonie. Poza tym te aplikacje zobaczysz "zarządzaj aplikacjami-trzy kropki-pokaż wszystkie aplikacje". Każde kolejne wydanie androida daje większy wgląd w uprawnienia, większy dostęp do zarządzania swoim telefonem. Kiedyś telefon rootowało się żeby przedłużyć jego żywotność, wgrać zoptymalizowany software przez community xda czy też żeby zwyczajnie dostać nowsze wydanie andka kiedy producent zakończył wsparcie. Na chwilę obecną (i możesz się nie zgodzić, bo jest to moja opinia) rootowanie telefonu to sztuka dla sztuki i bardziej chęć zabawy niż jakiś realny przyrost jeśli chodzi o responsywność telefonu itd. Wbrew pozorom i opiniom global nie jest zasyfiony w takim stopniu żeby tęsknił za miui polska z którym byłem długo na mi8se, w aplikacjach tak samo nie mam żadnych reklam. Nie potrzebuję już nawet roota żeby vanced działał w okienku czy w tle. Blokada działa bez roota jako lokalny vpn, a do zarządzania uprawnieniami nie muszę stosować modułów xposed tylko mam to wszystko w systemie. Gcam działa tak samo niepotrzebując roota. Nie wiem co jeszcze mogłoby mnie ciągnąć do miui polska, pewnie tylko przedłużone wsparcie aktualizacjami (bo to będzie się pewnie powoli kończyć dla rn7). A poza tym co, jak mówi stare polskie powiedzenie "z gówna bicza nie ukręcisz" i niewiele więcej można wycisnąć z tego telefonu :D  Kiedyś modowane telefony odżywały, teraz producenci jako tako radzą sobie z oprogramowaniem które tworzą.

 

@marcin19883

Edytowane przez eidur
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...