Skocz do zawartości

RN 7 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Dwa dni testowania stabilnej wersji Miui 11.0.2 na Androidzie 10 i znów powrót do 9tki 11.0.7. Niestety problem z cichym głośnikiem przy rozmowie nadal aktualny. Mało dzwonię, ale wczoraj przy idealnym zasięgu nic nie słyszałem. Dzwięk jak przez ścianę. Mam nadzieję, że w Miui 12 to naprawili. Nie będę ściągał bety, szkoda transferu neta mobilnego. Ktoś może potwierdzić na becie problem cichego głośnika rozmów?

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.06.2020 o 08:06, marcin19883 napisał:

Dwa dni testowania stabilnej wersji Miui 11.0.2 na Androidzie 10 i znów powrót do 9tki 11.0.7. Niestety problem z cichym głośnikiem przy rozmowie nadal aktualny. Mało dzwonię, ale wczoraj przy idealnym zasięgu nic nie słyszałem. Dzwięk jak przez ścianę. Mam nadzieję, że w Miui 12 to naprawili. Nie będę ściągał bety, szkoda transferu neta mobilnego. Ktoś może potwierdzić na becie problem cichego głośnika rozmów?

Posiadam xiaomi.eu 11.0.2.0 żadnych problemów nie mam z głośnikiem , elegancko się rozmawia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.06.2020 o 11:23, kamillm napisał:

@marcin19883 zastanawiam się czy to nie problem sprzętowy a nie oprogramowania, ja również nie mam żadnego problemu z głośnikiem.

Nie mam uszkodzonego głośnika rozmów, bo na innych romach(Miui 11, Pixel Experience, Lineageos, mokee rom itp) głośnik normalnie działa. Problem jest tylko na Miui bazującym na Androidzie 10.

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Matheusz napisał:

Moje konto xiaomi znalazło się na liście beta testerów, więc czekam na pierwszą wersję MIUI 12 dla regionu EEA.
Jak otrzymam podzielę się wrażeniami i zrzutami ekranu.

Selected Users For RN7, RN8PRO, Pocophone F1.pdf 629 kB · 3 downloads

Najbardziej chyba większość osób interesuje co nowego zepsuli. Czy nie ma problemów z baterią i dużym jej zużyciem przez "system android" z którym to problemem od androida 10 zmagają się użytkownicy Redmi Note 8 Pro. Osobiście mam prośbę, aby sprawdzić jak działa automatyczny czujnik światła (czy się "uczy" moich ustawień jasności, ponoć w androidzie 10 tak jest). To jest ostatnia szansa dla tej firmy. Jeśli nie naprawią tego problemu w MIUI12 a w dodatku dołożą kolejne błędy, to nigdy już nie kupię telefonu Xiaomi i każdemu będę je odradzał. Niestety jeszcze sporo osób jest nieświadomych i wybiera te telefony ze względu na dobry stosunek parametry/cena nie wiedząc o bardzo słabym oprogramowaniu. 

Ciekawe kiedy pojawi się wersja stabilna MIUI12, bo jak to będzie szło takim tempem, to może pod koniec wakacji się doczekamy.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.04.2020 o 09:54, Matheusz napisał:

Mam tą aktualizację zainstalowaną i nagrywanie rozmów jest i działa.
Z tego co wiem Xiaomi to wprowadzało tylko dla nowych telefonów. Nie słyszałem, żeby wprowadzali to aktualizacją.

Matheusz a testowales najnowsza aktualizacje 11.0.9.? Jest nagrywanie rozmów czy zmieniki dialery na googlowskie i koniec z nagrywaniem?

Edytowane przez cziku1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 5.07.2020 o 10:02, Matheusz napisał:

Moje konto xiaomi znalazło się na liście beta testerów, więc czekam na pierwszą wersję MIUI 12 dla regionu EEA.
Jak otrzymam podzielę się wrażeniami i zrzutami ekranu.

Selected Users For RN7, RN8PRO, Pocophone F1.pdf 629 kB · 6 downloads

Dalej jeszcze nie dostałeś tego MIUI12 ? :) ... jeśli będzie to "szło" takim tempem, to nie wiem czy do końca sierpnia się pojawi global stable.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Matheusz napisał:

@electro69 juz mialo zostać udostępnione, ale xiaomi w ostatniej chwili wycofało aktualizację, bo jakieś grubsze problemy wyszły. emoji23.pngemoji1787.png Coraz gorzej z oprogramowaniem u nich.

I dlaczego mnie to zupełnie nie dziwi. Oni nigdy nie byli asami jeśli chodzi o niezawodność oprogramowania, ale to co teraz się dzieje, to woła o pomstę do nieba. Ostatnio dla modelu Mi A3 wypuścili przez OTA dla UE wersję oprogramowania dla meksyku, która oczywiście coś psuła. RN7 to był mój ostatni telefon od Xiaomi co mnie dobitnie utwierdza w przekonaniu dobrej decyzji jak czytam te artykuły czy też wpisy innych użytkowników narzekających na błędy w oprogramowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pkonrad napisał:

Jest aktualizacja do Android 10 dla Global Stable ROM

MIUI V11.0.1.0.QFGMIXM

Recoveryhttps://bigota.d.miui.com/V11.0.1.0.QFGMIXM/miui_LAVENDERGlobal_V11.0.1.0.QFGMIXM_62e6d87225_10.0.zip

To kto "odważny" teraz jako pierwszy zaryzykuje instalacje androida 10 ? ;) Patrząc na to ile problemów mają z nim użytkownicy Redmi Note 8 Pro jakoś się nie spieszę z instalacją. Rozumiem też, że to nie jest wersja z Miui12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, electro69 napisał:

To kto "odważny" teraz jako pierwszy zaryzykuje instalacje androida 10 ? ;) Patrząc na to ile problemów mają z nim użytkownicy Redmi Note 8 Pro jakoś się nie spieszę z instalacją. Rozumiem też, że to nie jest wersja z Miui12.

No jak numer wersji na to wskazuje nie jest.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, electro69 napisał:

Rozumiem też, że to nie jest wersja z Miui12.

Chyba źle rozumiesz. W nazwie romu jest że Miui 11. Wieczorem wgram żonie. Może w końcu na Androidzie 10 ogarnęli automatyczną jasność, bo na to najbardziej narzeka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, FromWP napisał:

Chyba źle rozumiesz. W nazwie romu jest że Miui 11. Wieczorem wgram żonie. Może w końcu na Androidzie 10 ogarnęli automatyczną jasność, bo na to najbardziej narzeka. 

No właśnie to jest na ten moment jedyny argument za tym żeby od razu zainstalować tą wersję. Od około miesiąca mam wyłączoną automatyczną jasność, bo nie da się z niej normalnie korzystać. Pierwszy raz się z takim dziadostwem spotykam w telefonie. Ktoś kiedyś napisał, że właśnie w androidzie 10 lepiej działa ta jasność, przede wszystkim telefon w końcu "uczy" się naszych ustawień jasności, ale że to jest Xiaomi, to na razie sceptycznie podchodzę do tej wiadomości bo oni jeśli chodzi o oprogramowanie są zdolni wszystko popsuć i najgorsze w tym wszystkim jest to że często tego nie naprawiają.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, electro69 napisał:

 Ktoś kiedyś napisał, że właśnie w androidzie 10 lepiej działa ta jasność, przede wszystkim telefon w końcu "uczy" się naszych ustawień jasności

Tak było np z moim Mi9lite, ale dopiero w drugim wydaniu romu z Androidem 10 automatyczna jasność zaczęła działać poprawnie.

Niestety nie chce się aktualizować z pliku. Komunikat po weryfikacji, że rom jest w testach beta.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.07.2020 o 12:39, FromWP napisał:

Tak było np z moim Mi9lite, ale dopiero w drugim wydaniu romu z Androidem 10 automatyczna jasność zaczęła działać poprawnie.

Niestety nie chce się aktualizować z pliku. Komunikat po weryfikacji, że rom jest w testach beta.

Czyli zostaliśmy wprowadzeni w błąd i nie ma na razie stabilnej wersji global.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.07.2020 o 16:33, electro69 napisał:

Czyli zostaliśmy wprowadzeni w błąd.

Bez przesady. Po prostu jak zwykle wypuścili, zezwolili na początek małej grupce zainstalować i na razie zablokowali możliwość instalacji. Trzeba poczekać, oficjalnie na razie wersje chińskie i indyjska dostały Androida 10.

W piątek udostępnili ponownie. Aktualizacja powinna pojawić się przez OTA.

Przynajmniej poprawki bezpieczeństwa w miarę aktualne, z 5.07.2020

Screenshot_2020-07-25-14-11-33-609_com.android.settings.thumb.jpg.b09ac7aade835523fb58073215e17b9d.jpg

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zainstalowałem MIUI 12 STABLE ( xiaomi.eu) , tak pokazało mi w update :-) generalnie pobrałem plik .zip zainstalowałem do z poziomu telefonu , po tym zabiegu telefon lekko ścina ( laguje ) czy to normalne czy coś jest nie halo ? Czy wyczyszczenie telefonu całkowicie za pomocą twrp i zainstalowanie romu z mui 12 rozwiąże problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.07.2020 o 16:48, FromWP napisał:

Bez przesady. Po prostu jak zwykle wypuścili, zezwolili na początek małej grupce zainstalować i na razie zablokowali możliwość instalacji. Trzeba poczekać, oficjalnie na razie wersje chińskie i indyjska dostały Androida 10.

W piątek udostępnili ponownie. Aktualizacja powinna pojawić się przez OTA.

Przynajmniej poprawki bezpieczeństwa w miarę aktualne, z 5.07.2020

 

U mnie jak zwykle jeszcze nie ma jeśli chodzi o OTA. Mam telefon z oficjalnej polskiej dystrybucji i nie pierwszy raz się pojawia taka sytuacja, że ktoś napisał na forum iż dostał nową aktualizacje przez OTA, po czym czekam z 2 tygodnie, sprawdzam codziennie ręcznie aktualizacje, nawet mam włączoną jakąś opcję o pozwoleniu na dostawanie "wcześniejszych aktualizacji" i cisza. Dopiero zmiana regionu na Szwajcarię pomaga.

Dobra a teraz podstawowe 2 pytania :)

1. Czy naprawili ten automatyczny czujnik światła ?

2. Czy przypadkiem nie zepsuli czasów działania telefonu na pojedynczym ładowaniu i czy nie ma zwiększonego zużycia baterii przez "system android" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, electro69 napisał:

1. Czy naprawili ten automatyczny czujnik światła ?

2. Czy przypadkiem nie zepsuli czasów działania telefonu na pojedynczym ładowaniu i czy nie ma zwiększonego zużycia baterii przez "system android" ?

Na te pytania odpowiem po kilku dniach używania. Minęło raptem kilka godzin od instalacji. Zresetowałem program Device Health Services odpowiedzialny za działanie automatycznej jasności i zobaczymy. Telefon działa, na razie niczego niepokojącego nie zauważyłem. Ty masz prawdopodobnie wersję EEA dla której jeszcze tego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...