Skocz do zawartości

RN 7 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Daniel99 napisał:

Skąd takie oprogramowanie można pobrac

Ogólnie ja się w to nie "bawię" więc Ci nie powiem ze swojego doświadczenia. Masz tutaj informację co trzeba zrobić na przykładzie Mi9 (ale domyślam się, że procedura wgrania jest podobna w innych modelach), raczej to nie jest łatwe ;)  https://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi-eu-i-twrp-na-mi9/, nie wiem też czy nie tracisz gwarancji jeśli telefon jest z oficjalnej polskiej dystrybucji. Tutaj jest strona z plikami do ściągnięcia: https://miuipolska.pl/pobierz-miui-11/  

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.04.2020 o 20:56, marcin19883 napisał:

Wyszła aktualizacja xiaomi.eu 11.0.1 na Androidzie 10. Trochę mylna numeracja, ale zobaczymy czy się postarali. Będę testować :)

Mam pytanie do Ciebie w sprawie testów. Na telefon mojej żony też pobrałem tą aktualizację i zonk ... Przestał działać mikrofon w aplikacji telefon. Słyszy rozmówcę ale rozmówca już nic nie słyszy. Natomiast jak używa WhatsApp'a to wszystko jest OK. Słyszy rozmówcę i rozmówca słyszy. Telefon w Play. Sprawdzone wszystkie uprawnienia w tym do mikrofonu i wydaje się że wszystko jest jak ma być. Czy u ciebie jest też takie zjawisko, czy wszystko jest jak należy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestał działać mikrofon w aplikacji telefon. Słyszy rozmówcę ale rozmówca już nic nie słyszy. Natomiast jak używa WhatsApp'a to wszystko jest OK. Słyszy rozmówcę i rozmówca słyszy. Telefon w Play.

Co prawda już nie mam tego buildu, bo launcher posiada błędy, ale rozmowy były ok. Coś tam narzekałem, że słabo słychać rozmówcę, ale mój mikrofon był ok

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych co mają Androida 10 na RN7. Czy zauważyliście konieczność włączenia lokalizacji w appkach, w których kiedyś nie było to konieczne? Kiedyś wchodziłem w Mapy, Fuelio, MiFit czy Amazfit i wyłączona lokalizacja nie była problemem - pokazywało mapę albo łączyło się z opaską. Teraz Mapy nie pokażą przybliżonej lokalizacji, opaska się nie połączy, a w Fuelio nie widać mapy w ogóle.

 

Screenshot_2020-05-07-08-36-52-506_com.kajda.fuelio.jpg

Screenshot_2020-05-07-09-20-23-743_com.huami.watch.hmwatchmanager.jpg

Screenshot_2020-05-07-09-21-00-983_com.google.android.gms.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Do tych co mają Androida 10 na RN7. Czy zauważyliście konieczność włączenia lokalizacji w appkach, w których kiedyś nie było to konieczne?

 

Android 9 miał możliwość włączenia lokalizacji w trybie oszczędzania energii, czyli przez sieć komórkową i wifi.

W Androidzie 10 zniknęła ta opcja i teraz jest możliwość wszystko razem (łącznie z GPS) lub nic uruchomić.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, marcin19883 napisał:

Android 9 miał możliwość włączenia lokalizacji w trybie oszczędzania energii, czyli przez sieć komórkową i wifi.

W Androidzie 10 zniknęła ta opcja i teraz jest możliwość wszystko razem (łącznie z GPS) lub nic uruchomić.

Dzięki serdeczne za odpowiedź. Już się bałem, że to jakiś bug tylko u mnie. Szkoda, ze tak zrobili, bo GPS zwykle mam wyłączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Ziomek999 napisał:

chodzę od majówki z włączonym GPS i BT i nie zauważyłem żeby krócej trzymała bateria.

Być może w Androidzie 10 jest trochę inaczej. Podczas nieużywania, GPS jest w stanie uśpienia. Włącza się, tylko podczas korzystania z danej aplikacji. Tryb oszczędny, czyli AGPS działa cały czas. GPS włącza się tylko gdy korzystamy z nawigacji itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.04.2020 o 07:01, tomasiek napisał:

Co do podświetlenia. U mnie czujnik automatyczny zaczął działać. A może bardziej ja mu pomogłem. Rom oficjalny, ostatnia aktualizacja. Od ponad tygodnia za każdym razem kiedy widzę że czujnik słabo działa, rozwijam belkę i poprawiam go ręcznie, a to za ciemno, a to za jasno i tak za każdym razem, na słońcu, w deszczu, w ciemnym pokoju, w aucie . Od dwóch dni nie muszę tego robić. Czujnik zaczął sam ustawiać właściwe podświetlenie w zależności od światła jakie mam dookoła.

Minęło około tygodnia (wersja oprogramowania 11.0.7.0) od momentu jak codziennie za każdym razem kiedy czujnik światła źle ustawia jasność automatyczną, sam ją reguluję (taka sytuacja jest bardzo często) . Jakie są efekty ... ŻADNE :) dalej sobie czujnik światła działa jak chce. Na 10 prób np. podejścia do okna (jasność podnosi się do około połowy) 8 z nich kończy się tym, że po powrocie do ciemniejszej części pokoju ekran dalej sobie "wali" po oczach podświetleniem i nie zniży się dopóki sam tego nie zrobię. Takiego dziadostwa w życiu nie widziałem. Gdybym mógł natychmiast wymieniłbym go na inny telefon tylko nie Xiaomi. Niestety nie mam wyjścia i muszę się z nim męczyć. Na ten moment czekam jeszcze na androida 10 i MIUI12 ostatnia nadzieja, może ten "szmelc" w końcu zacznie działać jak powinien. Druga kwestia ten telefon dalej w działaniu jest taki "zmulony". I nie mówię tego jako wcześniejszy użytkownik "flagowego" telefonu, tylko jako posiadacz bardzo budżetowego Redmi 4A,

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żonka po przesiadce na RN7 narzekała na brak codziennych tapet na ekranie głównym i blokady.

Zmieniłem region na Indie i apka się pokazała, ale jest dostępna tylko jedna kategoria "Daily digest", a w niej raptem parę obrazków i tyle.

Próbowałem paru innych regionów, np. Szwajcarii, ale apka ponownie znikała. Można coś na to poradzić pozostając przy sofcie Global?

Wersja: MIUI Global 11.0.7 | Stabilna 11.0.7.0(PFGEUXM)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały offtop, jest(była) promocja na rn8t za 799zł z mi bandem 4, żal było nie brać, Chodzi tak samo jak 7, nie ma diody powiadomień, aparat na stock robi gorsze zdjęcia szczególnie w gorszym oświetleniu ale.. ma NFC(nie korzysztam), czujniki działają tak jak mają działać, mam wrażenie że ekran jest lepszy. Mój nie mam żadnych problemów z wifi i BT i jest niebieski:D

Może jest nadzieja jeszcze w xiaomi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Ziomek999 napisał:

Mały offtop, jest(była) promocja na rn8t za 799zł z mi bandem 4, żal było nie brać, Chodzi tak samo jak 7, nie ma diody powiadomień, aparat na stock robi gorsze zdjęcia szczególnie w gorszym oświetleniu ale.. ma NFC(nie korzysztam), czujniki działają tak jak mają działać, mam wrażenie że ekran jest lepszy. Mój nie mam żadnych problemów z wifi i BT i jest niebieski:D

Może jest nadzieja jeszcze w xiaomi..

Jeśli ten model robi gorsze zdjęcia w słabszym oświetleniu, to musi być jakaś tragedia. Przecież RN7, to już jest całkowita porażka w kwestii stockowej aplikacji aparatu (patrząc głównie na zdjęcia w pomieszczeniu i z użyciem trybu nocnego). Na początku jak zobaczyłem tą "jakość" zdjęć, to myślałem na poważnie, że mam uszkodzony moduł aparatu. Zainstalowałem Gcam i stał się "cud". Oczywiśnie nie mówię tu o zdjęciach w dobrych warunkach oświetleniowych, bo tutaj jakość jest podobna z obydwu aplikacji aparatu, ale warunki gorszego światła to już przepaść na korzyść Gcam. Tam gdzie stockowa aplikacja robi praktycznie ciemne zdjęcie w pokoju, Gcam robi takie zdjęcie, że wszystko na nim widać. Myślę, że jakby komuś dać te dwa zdjęcia nie uwierzyłby, że były robione o tej samej porze dnia, tym samym aparatem telefonu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, RymQo napisał:

U mnie jest ;) telefon już zaktualizowany. Region ustawiony mam na Szwajcarię.

Tak to ja też bym miał aktualizację, bo właśnie ostatnio też musiałem na ten region zmienić, żeby ją dostać :). Chodzi mi o polską lokalizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą miałem dziwne zdarzenie z telefonem. Od około pół godziny z niego korzystałem (przeglądarka internetowa i facebook) i nagle pojawił się czarny ekran. Myślałem, że przez przypadek zgasiłem wyświetlacz, ale po podwójnym stuknięciu w ekran się nie wybudził. Po paru sekundach się sam włączył, ale pojawił się ekran startowy z tym "ludzikiem androidem" i nazwą telefonu. Ten ekran był przez tylko 3-4 sekundy i już normalnie się uruchomił pulpit. Mam rozumieć, że coś mu się w systemie "pomieszało" i się sam zresetował ?. Telefon mam od 10 miesięcy i pierwszy raz coś takiego mi się przydarzyło. Wczoraj aktualizowałem oprogramowanie do 11.0.8.0. Mam nadzieję, że to nie jest jakiś objaw zbliżającej się awarii. Ktoś z Was miał już takie coś ?

Edit. Po tej "przygodzie" w telefonie nie działają statystki baterii. Po prostu się zawiesiły i od wczoraj się nie aktualizują. Pewnie problem się sam naprawi po ponownym naładowaniu baterii (raz już dawno temu miałem taką sytuację).

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, rafmik napisał:

Wiadomo coś o aktualizacjach bezpieczeństwa w RN7? Xiaomi znowu w kulki leci, prawie 4 miesiące obsuwy...

 

Zmień sobie region w ustawieniach telefonu z polskiego na Szwajcarię. Powinna pojawić się aktualizacja do 11.0.8.0 z majowymi poprawkami bezpieczeństwa. Po zmianie regionu sprawdzaj ręcznie aktualizacje. Jeśli się nie pojawi od razu po zmianie regionu poczekaj jeszcze z 2-3 godziny i jeszcze raz spróbuj wyszukać aktualizacje (u mnie tak właśnie było z tą ostatnią aktualizacją oprogramowania).

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...