Skocz do zawartości

RN 7 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, FromWP napisał:

W żony jest BOE i "powidoków" brak.

Trafiłem na tianmę - ale nie widzę śladów powidoków... mam telefon od 3 miesięcy, ale wcześniej też był on używany, chyba mniej więcej od maja 2019. Może po prostu mam szczęście (zobaczymy...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Orjon napisał:

Trafiłem na tianmę - ale nie widzę śladów powidoków... mam telefon od 3 miesięcy, ale wcześniej też był on używany, chyba mniej więcej od maja 2019

Ja też mam dokładnie ten sam wiek i używany. Tutaj o tym piszą XDA.

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tianma z maja 2019 i nie mam żadnego problemu z wyświetlaczem. Za to z czujnikiem oświetlenia to przeleciałem dużo apek z marketu i żadna nie naprawia czujnika w moim przypadku. Winię za to sam czujnik lub sterowniki jego bo czy jest oświetlenie na 7 czy 50lx to on zawsze pokazuje 0, dopiero po przekroczeniu jakiegoś progu lub obróceniu ekranem do źródła światła sama wartość na czujniku się zmienia. Dodatkowo mam takie samo wrażenie jak  electro69.  Miui to jednak teraz syf, co z tego że na papierze wyglądają podzespoły ładnie jak rn7 chodzi podobnie jak huawei za 400zł.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Ziomek999 napisał:

Za to z czujnikiem oświetlenia to przeleciałem dużo apek z marketu i żadna nie naprawia czujnika w moim przypadku.

Ja nie mam z nim problemów. Miej na uwadze fakt, że czujniki światła szaleją, jeśli masz w domu żarówki LED. Zauważyłem to na różnych telefonach w ciągu ostatnich lat, gdy zmieniałem żarówki zwykłe na led.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Ziomek999 napisał:

Rozumiał bym jakby rn4 i rn5 przy tych samych żarówkach nie robił cyrków.

Jaki masz kolor obudowy?

Mam niebieski kolor obudowy. Dzisiaj testowałem kolejną aplikację, które autor zapewniał, że działa poprawnie z androidem 9.  Wniosek ... nie działa poprawnie :). W żadnej z testowanych aplikacji (było ich około 4-5), ustawiałem widget na pulpicie gdzie miałem ustawione gotowe jasności do zmiany np. 10%, 25 % , 100 % ... za każdym razem po wyborze np. 100 % suwak jasności zatrzymywał się na około 30 % :), np. 75 % to systemowy suwak miał z 20 % jasności. Nie wiem czy to jest wina samego android 9 czy oczywiście tego badziewia Miui, podejrzewam jednak, że Xiaomi, bo na niektórych aplikacjach była informacja, że może nie działać poprawnie z telefonami tego producenta.

Jeszcze jedno wczoraj już pisałem o jednej aplikacji, którą mi system "ubił" po kilku godzinach. Zmieniłem jeszcze jedno ustawienie w systemie i po nocy o dziwo aplikacja nie została "ubita". Już się ucieszyłem i co ... aplikacja niby "działała" a tak naprawdę się "zawiesiła" i trzeba było ją wyłączyć i od nowa uruchomić. Po prostu ręce opadają.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, electro69 napisał:

Dzisiaj testowałem kolejną aplikację, które autor zapewniał, że działa poprawnie z androidem 9

Jeśli bawisz się w custom romy, to Mokee Rom ma inne ustawienia jasności. Testowałem i jasność nie była tak agresywna.

ps. Testowałeś aplikacje: Velis Auto Brightness?

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, marcin19883 napisał:

Jeśli bawisz się w custom romy, to Mokee Rom ma inne ustawienia jasności. Testowałem i jasność nie była tak agresywna.

ps. Testowałeś aplikacje: Velis Auto Brightness?

Testowałem dzisiaj tą aplikację o której piszesz. Ma tyle ustawień konfiguracji w dodatku praktycznie nie są one przetłumaczone na język polski, że nie wiedziałem czy wszystko dobrze poustawiałem :). W każdym razie i tak nie ma to już większego sensu z tego powodu, że ta aplikacja ma apetyt na prąd, co ją kompletnie wyklucza. Miałem ją zainstalowaną tylko ponad godzinę, a już zauważyłem, że podczas korzystania z telefonu szybciej "lecą" procenty baterii, w dodatku w statystykach baterii pozycja "inne" systematycznie rosła. Korzystam z systemowych gestów i przy opcji wyjścia z aplikacji i powrotu do pulpitu głównego telefon za każdym razem łapał zawieszkę do tego stopnia, że przez 1-2 sekundy pulpit był czysty (tzn. nie było żadnych ikonek). W komentarzach w Google Play ludzie napisali, że ta aplikacja obciąża telefon i ma zwiększone zużycie baterii w dodatku ktoś jeszcze napisał, że nie działa poprawnie z androidem 9 i MIUI11 (dlaczego mnie to jakoś nie dziwi). Po jej odinstalowaniu wszystko wróciło do normy.

Nie mam już kompletne pomysłu co jeszcze można zrobić. Już chyba wszystkie dostępne aplikacje w sklepie Google Play testowałem. Pomijając już tą automatyczną regulacje jasności, to nawet nie ma możliwości dodania widgetu na pulpit gdzie miałbym kilka zdefiniowanych poziomów jasności, żeby można było szybko między nimi się przełączyć, a nie rozwijać belkę powiadomień i regulować ręcznie. Niestety tak jak już pisałem wcześniej nie wiem czy to przez android 9 czy przez MIUI takie ustawianie jasności nie działa. Co ciekawe mam jeszcze inny Xiaomi z androidem 7.1.2 i tam na jednej z testowanych aplikacji takie ustawianie poziomów jasności działało poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego że huawei p40lite nie ma gapsów i pewnie zdąży się zestarzeć zanim dostanie mam pytanie bo muszę kupić telefon i czy jako użytkownicy rn7 macie styczność z rn8t i czy polecilibyście go zamiast rn5. W sumie za rogiem redmi note 9s ale cena będzie dużo wyższa niż 8t a wielkość ekranu to już troszkę będzie przegięcie. No i przekroczona zostanie psychiczna granica 1000zł za telefon czego chciałbym uniknąć. Może nie ten temat ale skoro już się narzeka na "7" to można po debatować co zamiast xiaomi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ziomek999

Skąd taka teza, że jako użytkownicy RN7 mielibyśmy mieć styczność z RN8t ? ;)  Myślę, że jeśli ktoś ma RN7 to nie ma sensu zamienić go na RN8t. Jedyny tak naprawdę powód zmiany, to jest obecność modułu NFC w "8". Jeśli by Ci zależało jeszcze na Xiaomi, to jedyna taka alternatywa jeśli chodzi o najlepsze podzespoły/cena, to oczywiście Redmi Note 8 Pro (ostatnio był na promocji za 899 zł).

Jeśli chodzi o alternatywy, to chyba jedną z najciekawszych jest Motorola G8 Power (bateria 5000 mAh, głośniki stereo, czysty android), minusy to brak NFC, średniej jakości aparat (brak choćby trybu nocnego), ale zawsze można użyć Gcam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle zadałem pytanie, styczność tzn pomacanie w sklepie, u znajomych czy choćby w domu ktoś w rodziny ma ten model.

Na podzespołach tak mi nie zależy ale nikt mnie nie przekona do mtk więc 8 pro odpada. Czy czysty android jest taką zaletą? 

na amazonie de widziałem za 229ojro note9s

Edytowane przez Ziomek999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do podświetlenia. U mnie czujnik automatyczny zaczął działać. A może bardziej ja mu pomogłem. Rom oficjalny, ostatnia aktualizacja. Od ponad tygodnia za każdym razem kiedy widzę że czujnik słabo działa, rozwijam belkę i poprawiam go ręcznie, a to za ciemno, a to za jasno i tak za każdym razem, na słońcu, w deszczu, w ciemnym pokoju, w aucie . Od dwóch dni nie muszę tego robić. Czujnik zaczął sam ustawiać właściwe podświetlenie w zależności od światła jakie mam dookoła.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, FromWP napisał:

Czyli EEA. Czekam żeby to w końcu zaczęło działać na zwykłym globalu. Żona używa i zrezygnowała z automatycznej jasności, obecnie nie da się. Dla  niej to jedna z większych wad tego telefonu.

A myślałem, że mam już jakieś paranoje odnośnie problemów z tą automatyczną jasnością ;) , a tu widzę, że coraz więcej osób się na to skarży. Jeśli można wiedzieć, to co Twojej żonie konkretnie nie pasuje w ustawieniach jasności, co ją denerwuje ?.

@tomasiek

Dzięki za informację. Będę robić to samo co Ty i zobaczę czy przyniesie to zamierzony efekt ... oby, bo obecnie mam tą samą wersję oprogramowania o której pisałeś.

ps.

Żeby nie było, że to MIUI zawsze jest takie złe, to muszę stwierdzić, że po ostatniej aktualizacji do 11.0.7.0 wydłużył się u mnie czas pracy na baterii. Do tej pory od aktualizacji ładowałem telefon 2 razy i za każdym razem średnio o 1 godzinę był dłuższy czas na włączonym ekranie. A jak u Was po aktualizacji zwróciliście na to uwagę ?, czy tylko u mnie taki "cud" się stał ;)

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, FromWP napisał:

@electro69 Zbyt ciemny ekran przy słabszym oświetleniu zewnętrznym. Jasność za wcześnie zjeżdża prawie do minimum i co chwilę trzeba ręcznie korygować, bo nie zapamiętuje zachowań. W Mi 9 Lite było podobnie, ale po ostatniej aktualizacji to naprawili.

U mnie za to jest na odwrót :). Ja z kolei mam ustawianą za dużą jasność. Co chwila muszę ją zmniejszać. Po prostu coś pięknego, to pokazuje właśnie "mistrzostwo" w tworzeniu oprogramowanie przez Xiaomi. Nie rozumiem tego jak można tak podstawową funkcję zepsuć i nie naprawić jej przez tyle czasu. To jest niewyobrażalne co ci programiści tworzą, przecież muszą o tym wiedzieć. Wystarczy godzina używania RN7 i każdy nawet laik zauważy, że coś jest nie tak z automatyczną regulacją podświetlenia, chyba, że oni mają w głębokim poważaniu oprogramowanie na rynki europejskie i jesteśmy traktowani jako "druga kategoria". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, electro69 napisał:

chyba, że oni mają w głębokim poważaniu oprogramowanie na rynki europejskie i jesteśmy traktowani jako "druga kategoria". 

Ale kolega z romem europejskim twierdzi że u niego to teraz działa lepiej. Z tego co widziałem większośc narzeka na zbyt niską jasność. Nieliczni na zbyt wysoką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, FromWP napisał:

większośc narzeka na zbyt niską jasność. Nieliczni na zbyt wysoką.

Mam często za wysoką, ale delikatnie. Po jakimś tygodniu ciągłego posuwania palcem na ciemniej, w końcu jakoś to działa. Coś tam się uczy. Na Androidzie 10, to trochę poprawili, jest lepiej.  Ja siędze na stabilnej 9tce 11.0.7. Ciekawe kiedy wyjdzie na Androidzie 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.04.2020 o 17:37, Ziomek999 napisał:

Z racji tego że huawei p40lite nie ma gapsów i pewnie zdąży się zestarzeć zanim dostanie mam pytanie bo muszę kupić telefon i czy jako użytkownicy rn7 macie styczność z rn8t i czy polecilibyście go zamiast rn5. W sumie za rogiem redmi note 9s ale cena będzie dużo wyższa niż 8t a wielkość ekranu to już troszkę będzie przegięcie. No i przekroczona zostanie psychiczna granica 1000zł za telefon czego chciałbym uniknąć. Może nie ten temat ale skoro już się narzeka na "7" to można po debatować co zamiast xiaomi?

Moja narzeczona ma, w wersji z romem EEA. W codziennym użytku powiedziałbym, że to klon mojego RN7, ale z większą powierzchnią na pleckach odstającą (aparat) i możliwością płacenia NFC. Więcej różnic to nie dostrzegam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mocin napisał:

Moja narzeczona ma, w wersji z romem EEA. W codziennym użytku powiedziałbym, że to klon mojego RN7, ale z większą powierzchnią na pleckach odstającą (aparat) i możliwością płacenia NFC. Więcej różnic to nie dostrzegam.

Tak jak napisałem wcześniej jak ktoś ma już RN7, to nie ma najmniejszego sensu kupować RN8t. Różnica w wydajności między Snapdragonem 665 a 660 jest praktycznie żadna, jedynym plusem jest niższy proces technologiczny bo 11 nm (Snap 665), co teoretycznie powinno pomóc w oszczędzaniu baterii. Oczywiście największa różnica to NFC, ale skoro ktoś kupował RN7 bez tej funkcji, to widocznie jej nie potrzebuje ;). Z tego co gdzieś tam kiedyś wyczytałem w internecie, to RN8t ma nowszą wersję modułu aparatu głównego jest to model Samsung GM2 (RN7 ma GM1). Na ile to robi jakąś różnicę w jakości zdjęć, to ciężko powiedzieć, ale raczej bym się nie spodziewał jakiejś spektakularnej. Zresztą fabryczne oprogramowanie aparatu Xiaomi i tak potrafi czasem skutecznie pogorszyć jakość zdjęć (zwłaszcza robionych w pomieszczeniach), dlatego i tak trzeba korzystać z aplikacji Gcam ;).

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam zaktualizowałem xiaomi .eu z wersji 7_9.11.7 do najnowszej wersji aktualizując wcześniej twrp do orange fox R10.1_01-Stable-lavender, po aktualizacji tel uruchomił się normalnie wiec zaktualizowałem Orange fox do wersji R10.1_02-Stable-lavender, niestety po reboocie tel pyta o hasło. jest jakaś możliwość na uruchomienie systemu bez czyszczenia danych , dodam ze próbowałem sposobu z  sideload niestety dalej pyta o hasło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli co mam teraz zrobić żeby wogóle uruchomić system, z tego co przeczytałem tylko format data pomoże, ale czy potem tel bedzie się normalnie uruchamiał zostając na tym sofcie czy za każdym razem będzie się upominało o to hasło

 

 

Edytowane przez rafcio166ns
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...