Skocz do zawartości

RN 7 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe kiedy będzie Android 10 chyba jako ostatni ze zaktualizowanych Androidów bo w tym tempie wydawania nowych urządzeń a kończenia wsparcia dla starych to z końcem roku RN7 będzie pewnie EOL.

A MIUI i tak będzie napchane błędami z aktualizacji w aktualizacje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Vergiliusz napisał:

MIUI i tak będzie napchane błędami z aktualizacji w aktualizacje 

Nie wiem co tym tam robisz z telefonem, ale ja żadnych błędów nie doświadczyłemn na 11.0.6 i teraz 11.0.7. Na 11.0.6 był malutki bug z aplikacją szukaj i launcherem, którą naprawili. W sumie to nie były błędy, bo na Global ich nie było, ale to inna baza aplikacji niż xiaomi eu z której korzystam.

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostał już ktoś tą aktualizację oprogramowania o numerze 11.0.7.0 przez OTA ? ... Xiaomi jeśli chodzi o oprogramowanie, to coraz bardziej mnie zaskakuje oczywiście w sposób negatywny. Nic się w tej kwestii nie polepsza, a tylko pogarsza. Najpierw wprowadzili aktualizację 11.0.3.0, którą szybko usunęli ze względu na błędy, potem dali 11.0.4.0, która oczywiście też nie jest pozbawiona błędów, niedawno wypuścili 11.0.6.0, którą oczywiście też zaraz usunęli i teraz w końcu mamy kolejną wersję 11.0.7.0 i jak na razie cisza, mija kilka dni od jej udostępnienia i telefon nie "widzi" żadnej aktualizacji ... czyżby znów ją wycofali :D To już będzie mój ostatni telefon Xiaomi, wiadomo, że pewnie zdecydowana większość użytkowników kupuje te telefony ze względu na bardzo dobry stosunek cena/jakość podzespołów (sam dysponuje niedużymi finansami i chce dostać jak najwięcej za jak najmniejszą cenę, gdyby mnie było stać najprawdopodobniej ze względu na oprogramowanie nigdy bym nie kupił telefonu Xiaomi).  MIUI to jest nakładka z ciągłym problemem "co zostało zepsute w kolejnej aktualizacji oprogramowania". Często te błędy skutecznie uprzykrzają korzystanie z ich telefonów. 

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, marcin19883 napisał:

Jak tak ci zależy to wgraj ręcznie przez Recovery

Właśnie czekam na OTA, bo chcę uniknąć sytuacji w której zainstaluje oprogramowanie w inny sposób po czym się okaże, że zostało wycofane przez jakieś rażące błędy i dlatego nie pojawia się w telefonie informacja o nowej aktualizacji.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, electro69 napisał:

To już będzie mój ostatni telefon Xiaomi, wiadomo, że pewnie zdecydowana większość użytkowników kupuje te telefony ze względu na bardzo dobry stosunek cena/jakość podzespołów (sam dysponuje niedużymi finansami i chce dostać jak najwięcej za jak najmniejszą cenę, gdyby mnie było stać najprawdopodobniej ze względu na oprogramowanie nigdy bym nie kupił telefonu Xiaomi).  MIUI to jest nakładka z ciągłym problemem "co zostało zepsute w kolejnej aktualizacji oprogramowania". Często te błędy skutecznie uprzykrzają korzystanie z ich telefonów. 

Mam podobne odczucia. Miałem wcześniej HTC i tam wszystko działało tak jak miało działać. Kupiłem note 4 z miui 8 i to był skok jak system szybciej chodził niż w HTC, ale..

Zdjęcia epokę do tyłu, ekran też gorszy, co z tego że więcej ramu jak miui mimo wolnych 2GB ubija apki? Z 4 byłem zadowolony bo bateria trzymała elegancko, 7 ma lepszy aparat ale czas pracy bez jakiś rewelacji. No i jednak ten system nie chodzi tak jakby chociaż w Huawei..

Aha, wrócił telefon z serwisu w sprawie czujników... Nie stwierdzono problemów, jak się cała akcja z covidem skończy i dożyję to zrobię jazdę w sklepie na rękojmię, bo jednak nie działa jak ma działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Ziomek999 napisał:

Mam podobne odczucia. Miałem wcześniej HTC i tam wszystko działało tak jak miało działać. Kupiłem note 4 z miui 8 i to był skok jak system szybciej chodził niż w HTC, ale..

Zdjęcia epokę do tyłu, ekran też gorszy, co z tego że więcej ramu jak miui mimo wolnych 2GB ubija apki? Z 4 byłem zadowolony bo bateria trzymała elegancko, 7 ma lepszy aparat ale czas pracy bez jakiś rewelacji. No i jednak ten system nie chodzi tak jakby chociaż w Huawei..

Aha, wrócił telefon z serwisu w sprawie czujników... Nie stwierdzono problemów, jak się cała akcja z covidem skończy i dożyję to zrobię jazdę w sklepie na rękojmię, bo jednak nie działa jak ma działać.

Zgadzam się w zupełności. Zdjęcia robione przez aplikację stockową to jakiś dramat. Tryb nocny to całkowita porażka. Dobrze, że jest możliwość korzystania z Gcam co ratuje sytuację zwłaszcza w zdjęciach robionych w gorszych warunkach oświetleniowych. Bateria też jakoś do końca nie jestem zadowolony, może za bardzo byłem pozytywnie nastawiony do tych 4000 mAh, miałem kiedyś możliwość korzystać z telefonu Huawei P Smart Z, na którym było zainstalowanych kilka gier i innych aplikacji telefon użytkowany przez 11 latka). Mimo tego telefon działał lepiej niż RN7 :) Wszystko jakoś bardziej "żwawo" się odbywało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co chcą mieć  11.0.7.0 bez czekania. Dla jasności.  Nie wgrywamy nic przez sugerowane tu recovery.  Pobieramy plik pełnej aktualizacji czyli ROM recovery (link udostępniony przez @pkonrad (1,9 GB)) i zwyczajnie instalujemy jak zwykłe OTA przez  "Aktualizację systemu" wskazując pobrany plik. To normalna aktualizacja i wszystko zostaje na swoim miejscu, nic nie zostaje usunięte.

Edytowane przez Adamcom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, electro69 napisał:

...... bo chcę uniknąć sytuacji w której zainstaluje oprogramowanie w inny sposób ......

Totalnie to nie ma wpływu na nic jak zainstalujesz oficjalną aktualizację mimo tego, że  później może  być wycofana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adamcom napisał:

Nie wgrywamy nic przez sugerowane tu recovery.  Pobieramy plik pełnej aktualizacji czyli ROM... i zwyczajnie instalujemy jak zwykłe OTA przez  "Aktualizację systemu" wskazując pobrany plik.

Na jedno wychodzi, bo i tak recovery się uruchamia automatycznie i instaluje soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam wersję MIUI 11 xiaomi.EU ze stycznia, chciałbym zaktualizować do wersji 20.3.26 z tego tygodnia, jednak w TWRP prosi o nieistniejące hasło.

Czytałem, że muszę zaktualizować TWRP, na razie mam LR Team czy jakoś tak, jak to zrobić bo pokazuje po 0 MB w pamięci, czyli tak jakby byla zaszyfrowana.

Mogę wrzucić orangefoxa, ale czy to nie usunie mi danych z telefonu, bo nie mam chęci później wszystkiego przywracać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wrzuć Orangefoxa. Nie usunie ci danych.

Ale uprzedzam - aby zaktualizować, najpierw wrzuć tą wersję: https://files.orangefox.tech/OrangeFox-Stable/lavender/OrangeFox-R10.1_01-Stable-lavender.zip.

Po aktualizacji będzie konieczne wgranie nowszej wersji: https://files.orangefox.tech/OrangeFox-Stable/lavender/OrangeFox-R10.1_02-Stable-lavender.zip, bo od 20.3.5 znowu coś zmienili i też będzie cię o hasło pytać dopóki nie zaktualizujesz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam Redmi Note 7 przeszedłem z Pixel expierience na miui ale mam problem z instalacja aplikacji z sklepu Play do pewnego momentu przywracało mi aplikacje z kopii zapasowej, później nijak nie mogę zainstalować żadnej aplikacji ze sklepu Play. Wyczyściłem wszystko i zainstalowałem od nowa ale po instalacji kilku aplikacji nijak nie idzie zainstalować dalej żadnej aplikacji. Nawet bez przywracania kopii zapasowej. System to 20.3.26

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem już z usuwaniem konta i czyszczeniem pamięci podręcznej restartowalem również . Niestety nic nie pomaga ale niektóre aplikacje mogę zainstalować myślę że problem jest z usługami Google Play za nic nie można zaktualizować w większości właśnie nie można instalować aplikacji Googla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, piotro237 napisał:

Wersja 18.7.19 ale coś jest nie tak z systemem plików bo jak wchodzę na pliki z telefonu to wyświetla mi dziwne znaki zamiast normalnie download i tak wszystkie katalogi.

Zrób format data z "yes" w twrp. Stracisz wszystkie dane z pamięci urządzenia.

Edytowane przez mariusz.ur
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i panowie, miał ktoś problemy z dźwiękiem? Nagle wszystkie dźwięki znikają - dosłownie wszystkie nawet budzik nie dzwoni, pomaga restart i wracają na jakiś czas. Oczywiście godziny ciszy itp powylaczane. Zdarzyło mi się to już z 10 razy . Global 11.0.4 . Przywrócenie fabrycznych nic nie dało. Zauważyłem że najczęściej to się dzieje jak mam dużo aplikacji pootwieranych w tle jak by ubijało serwer dźwięku. System nic nie grzebany

 

 

Dodam jeszcze że poznaje kiedy dźwięki się stracą po tym jak odblokowanie ekranu reaguje z opóźnieniem około 2-3 sekund (na przycisk power lub odcisk palca) tak jak by system był bardzo zajęty czymś.

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie ... czy ktoś z Was dostał aktualizację oprogramowania przez OTA do wersji o numerze 11.0.7.0 ? ... nie wiem co oni robią w tym Xiaomi, ale to już się robi powoli żenujące. Aktualnie mam wersję 11.0.4.0 z poprawkami zabezpieczeń z listopada 2019 :), a przecież to jest jeszcze nowy model telefonu. W rodzinie mam 2 Samsungi (A6 i A7 z 2018 roku). Obydwa telefony mają poprawki bezpieczeństwa z grudnia 2019 r. (możliwe, że są dostępne późniejsze poprawki, tylko, że obydwa telefony są brandowane od operatora więc pewnie są opóźnienia niż gdyby to były wersje bezpośrednio ze sklepu). Mało tego model A6 (2018) czyli "niższa średnia półka" ma dostać aktualizację do androida 10, a startował z androidem 8. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...