Skocz do zawartości

RN 7 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, amularix napisał:

Witam, zastanawiałem się nad kupnem redmi note 7 4/64, ale czekałem na premierę note 8t by zobaczyć różnicę, procek trochę szybszy, nfc raczej mi nie potrzebne, nie wiem czy dla samych obiektywów warto dopłacać (zdjęcia będą znacząco lepsze?), bo widzę że dziś mediaexpert przecenił 7 na 699 zł co uważam za całkiem atrakcyjną cenę:)

Według mnie nie warto. Głównym atutem tego modelu w stosunku do RN7 jest NFC , którego nie potrzebujesz. Procesor jeśli chodzi o benchmark antutu jest praktycznie identyczny, czasem minimalnie słabszy, natomiast atutem Snapdragona 665 jest to, że jest po prostu nowszy i wykonany w niższym procesie litograficznym 11 nm zamiast 14 nm w 660. Teoretycznie powinien być ten procesor bardziej energooszczędny. 4 aparaty w tanim telefonie, to w większości marketingowa ściema. Jedyne co jest rzeczywiście przydatne, to aparat szerokokątny. Natomiast zdjęcia tym aparatem jest sens robić tylko w dobrych warunkach oświetleniowych czyli w dzień, po zmroku, to nawet szkoda go uruchamiać. Pozostałe 2 aparaty, to już typowy marketing, obydwa mają tylko 2 mpix i ciemne przysłony z tego co pamiętam, to aż F/2.4.

6 godzin temu, Matheusz napisał:

Aktualizacja V11.0.4.0.d02c069ec4693d6484400c753a5476df.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

U mnie oczywiście na razie ani widu, ani słychu o tej aktualizacji.  Sprawdzałem "ręcznie" czy jest dostępna. Jak Wy to robicie, że wam się od razu pojawia i to jeszcze "automatycznie". W tej aplikacji aktualizacyjnej w telefonie w ustawieniach włączyłem opcję gdzie niby "mam dostawać wcześniej aktualizację niż standardowo" i dalej cisza ;). Mam telefon z oficjalnej polskiej dystrybucji.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, amularix napisał:

widzę że dziś mediaexpert przecenił 7 na 699 zł co uważam za całkiem atrakcyjną cenę:)

Na ceneo RN 8T 4/64 jest za 749 z darmową wysyłką. Tylko 50 zł drożej to chyba jednak warto, nowszy, podobno "trochę" uszczelniony (oprócz dialera która ma niestety od Googla, czyli gorszy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, FromWP napisał:

Na ceneo RN 8T 4/64 jest za 749 z darmową wysyłką. Tylko 50 zł drożej to chyba jednak warto, nowszy, podobno "trochę" uszczelniony (oprócz dialera która ma niestety od Googla, czyli gorszy).

Jest tylko jedno duże "ale" z tą ceną 749 zł :). To nie jest oficjalna polska dystrybucja bez autoryzowanego serwisu Xiaomi w Polsce, tylko gwarancja "sprzedawcy", gdzie mogą się różne "cuda" dziać, byle tylko nie naprawić. Dziękuję bardzo, ale wolę dopłacić i mieć spokój. 

Co do tego uszczelnienia, to przecież Redmi Note 7 ma nano powłokę hydrofobową firmy P2i https://www.gizmochina.com/2019/03/08/xiaomi-reveals-the-redmi-note-7-pro-features-p2i-nano-hydrophobic-coating/. Redmi Note 8t, nie spełnia oficjalnie żadnego stopnia wodoszczelności, nie ma certyfikatu IP, więc podejrzewam, że ma tą samą powłokę co RN7 i nic więcej.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, electro69 napisał:

To nie jest oficjalna polska dystrybucja bez autoryzowanego serwisu Xiaomi w Polsce, tylko gwarancja "sprzedawcy"

Tak, nie jest to oficjalna polska dystrybucja. Podobno biorą z Czech, albo Słowacji, wersje EU. Znajomy reklamował u nich RN5 i jakoś to poszło (wymienili ekran). Moim zdaniem warto kupić nowszy model (ale to tylko moje zdanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rosol napisał:

powiem wam w sumie może nie na temat ale w tym tygodniu mam już po raz drugi aktualizacje dyktafonu jestem wręcz przekonany że ta aktualizacja nie zmienia nic w dyktafonie tylko jest jakaś łatka po prostu pod tą nazwą 

No nie na temat, nikogo aktualizacje dyktafonu nie interesują to ze nie widzisz różnicy nie znaczy że w kodzie nie naprawili błędów. Może uprościli kod może naprawili coś o czym sami się dopatrzyli. Co kogo to... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gawllo napisał:

No nie na temat, nikogo aktualizacje dyktafonu nie interesują to ze nie widzisz różnicy nie znaczy że w kodzie nie naprawili błędów. Może uprościli kod może naprawili coś o czym sami się dopatrzyli. Co kogo to... 

Nie denerwuj się. Moja narzeczona dostała aktualizacje do miui 11 na redmi 4x a u mnie na rn7 nadal ni widu ni slychu dziwne.

Edytowane przez Rosol
Dodanie treści
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie nietypowe pytanie do osób, które korzystają już z MIUI11. Czy jest możliwość włączenia takiej opcji, żeby powiadomienia wyglądały i był taki ich dźwięk jak na filmiku ?

.Może to taka pierdółka, ale świetnie to wygląda i komponuje się jeśli chodzi o te dźwięki powiadomień. Mi to się bardzo podoba. Z drugiej strony jakoś mnie to kompletnie nie zdziwi, jak się okaże, że takiej możliwości nie ma. Xiaomi coś obiecuje, że będzie, a potem się okazuje, że pojawi się w jakiejś następnej aktualizacji nie wiadomo kiedy, lub jedne modele telefonów dostaną jakąś zapowiadaną funkcję, a inne nie.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po przebojach z jednym z takich sklepów z dystrybucji EU się wyleczyłem. Biorę w markecie i spokój. Nie są to jeszcze jakieś straszne oszczędności żeby za 150zł tracić sporo nerwów w przypadku awarii. Jeśli komuś na kasie zależy niech kupi globala z Ali. Ja nie mam aktualizacji do 11.0.4. Co do 8T miałem kupować żonce ale.. Jest wg mnie brzydszy niż 7, nfc nie korzystałem i nie korzystam, procek różnica pomijalna. Aparaty to marketing, pamięć nie jest szybsza niż w 7 a 8pro ma mediateka. Kusi mnie za to mi 9lite ale jak dla mnie jest 200zł za drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Ziomek999 napisał:

Ja po przebojach z jednym z takich sklepów z dystrybucji EU się wyleczyłem. Biorę w markecie i spokój. Nie są to jeszcze jakieś straszne oszczędności żeby za 150zł tracić sporo nerwów w przypadku awarii. Jeśli komuś na kasie zależy niech kupi globala z Ali. Ja nie mam aktualizacji do 11.0.4. Co do 8T miałem kupować żonce ale.. Jest wg mnie brzydszy niż 7, nfc nie korzystałem i nie korzystam, procek różnica pomijalna. Aparaty to marketing, pamięć nie jest szybsza niż w 7 a 8pro ma mediateka. Kusi mnie za to mi 9lite ale jak dla mnie jest 200zł za drogi.

Mi też się podoba mi 9.lite, kwestie ceny pomijam bo za.jakis czas stanieje, ale widziałem na filmikach działanie czytnika w ekranie i niestety działa gorzej niż na pleckach, a odblokowywania twarzą nie trawię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w htc a9s miałem z przodu i wiem że to jest dla mnie lepsze bo często mi telefon leży na papierach albo w  uchwycie samochodowym. Odblokowanie twarzą w uchwycie się jeszcze sprawdza ale na stole już tak średnio. Z tego co pisali to i tak lepiej działa niż w mi 9. Mi 9T czy pro to wystający ruchomy element który może się urwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Ziomek999 napisał:

Ja w htc a9s miałem z przodu i wiem że to jest dla mnie lepsze bo często mi telefon leży na papierach albo w  uchwycie samochodowym. Odblokowanie twarzą w uchwycie się jeszcze sprawdza ale na stole już tak średnio. Z tego co pisali to i tak lepiej działa niż w mi 9. Mi 9T czy pro to wystający ruchomy element który może się urwać.

Ale tu chodzi o czytnik linii papilarnych, wbudowany w ekran telefonu, a taki posiada Mi 9 lite. Czytniki tego typu na na razie działają gorzej niż te standardowe, które są najczęściej umieszczone z tyłu obudowy telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o co chodzi, tyle że ten z htcka nie był jakąś rewelacją, był wolniejszy niż ten z redmi note 4 (bo na takiego się przesiadłem) i nie rozpoznawał tak jak ten z xiaomi. Ale był z przodu i tego mi brakowało. To że będzie wolniejszy niż na pleckach pewnie zbytnio by mi nie przeszkadzało, tak jak teraz używałbym faceunlock. Mam w domu właśnie stary rn4 i wylądował na nim dzisiaj miui11. Jak go kupowałem siedziała 8:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, camel77 napisał:

Witam. Posiadam telefon zakupiony z Chin. Czy aktualizacje dostanę automatycznie, czy muszę odblokowywać ?d2406cc269efc314985d7c7cc35f0c86.jpg

 

 

 

Odblokowywac nic nie musisz. Masz PFGEUXM czyli soft eaa oficjalny na Europe mozesz czekac a mozesz pobrac EAA Stable i zainstalowac Z TEGO linku jest juz najnowszy V11.0.4.0.PFGEUXM jak przechodzisz z miui 10 to mozesz pobrac pod ota jak ktos przechodzi z 11.0.3.0 wersja ota nie idzie trzeba wersje recovery i zrobic tak samo jak ta z ota zadne dane sie nie kasuja aktualizuje tylko do 11.0.4.0

Edytowane przez ccvv
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odblokowywac nic nie musisz. Masz PFGEUXM czyli soft eaa oficjalny na Europe mozesz czekac a mozesz pobrac EAA Stable i zainstalowac Z TEGO linku jest juz najnowszy V11.0.4.0.PFGEUXM jak przechodzisz z miui 10 to mozesz pobrac pod ota jak ktos przechodzi z 11.0.3.0 wersja ota nie idzie trzeba wersje recovery i zrobic tak samo jak ta z ota zadne dane sie nie kasuja aktualizuje tylko do 11.0.4.0
Aktualizacja pobrana i zainstalowana. DZIĘKUJĘb69598cd93e04a2600a7d506741de165.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

20 godzin temu, ccvv napisał:

Odblokowywac nic nie musisz. Masz PFGEUXM czyli soft eaa oficjalny na Europe mozesz czekac a mozesz pobrac EAA Stable i zainstalowac Z TEGO linku jest juz najnowszy V11.0.4.0.PFGEUXM jak przechodzisz z miui 10 to mozesz pobrac pod ota jak ktos przechodzi z 11.0.3.0 wersja ota nie idzie trzeba wersje recovery i zrobic tak samo jak ta z ota zadne dane sie nie kasuja aktualizuje tylko do 11.0.4.0

Dzięki, miałem 11.0.3 EU i wgrałem Recovery jak pisałeś sposobem OTA przeszło bez problemu z zachowaniem własnych danych czyli nic nie usunęło. Wszystko OK dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, lucas_13579 napisał:

U mnie się pojawiła aktualizacja przed południem, pobrałem ale chciałem zainstalować w domu...i nagle zniknęła...

U mnie znów jest ta sama sytuacja co u Ciebie (już raz tak miałem z wersją 11.0.3.0). To już są jaja co oni wyprawiają z tą aktualizacją. Wczoraj była u mnie dostępna, dzisiaj rano sprawdzam telefon, brak powiadomienia o aktualizacji, sprawdzam ręcznie dostępność ... brak. Ileż można, to jakaś zabawa w chowanego, czy o co chodzi, żenujące to jest co oni odwalają z tą aktualizacją.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Lucano napisał:

Hej,

Czy ktoś używa jakiegoś adaptera do ładowania bezprzewodowego? Jeśli tak to jakiej marki i sprawdza się to na w ogóle?

Za bardzo nie rozumiem o jaki adapter Ci chodzi, po za tym przecież RN7 nie obsługuje ładowania bezprzewodowego, to nie ta półka cenowa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, electro69 napisał:

Za bardzo nie rozumiem o jaki adapter Ci chodzi, po za tym przecież RN7 nie obsługuje ładowania bezprzewodowego, to nie ta półka cenowa ;)

Dokładnie chodzi mi o taką cienką płytkę podłączaną do portu usb dzięki której po położeniu na ładowarce indukcyjnej będzie isę ładował bezprzewodowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem w końcu dzisiaj telefon do MIUI11 i jak zwykle w przypadku Xiaomi ma zastosowanie powiedzenie "z dużej chmury, mały deszcz". Jestem rozczarowany tą aktualizacją. Menu ustawień w telefonie jest teraz jakieś takie "duże" i są spore odstępy między poszczególnymi ustawieniami, wygląda mi to trochę jak w telefonach dla seniorów ;). Oczywiście nie ma trybu "super" oszczędzania baterii, nie ma tej opcji o której wcześniej pisałem, a która dotyczyła tego, że w ciągu dnia zmieniają się dźwięki powiadomień i zmienia się kolor tych powiadomień (tj. wieczorem powiadomienie ma kolor czarny i powiadomienie wtedy ma dźwięk sowy itd.), nie ma takiej możliwości, żeby takie coś włączyć. Ja w ciągu dnia lubię sprawdzać statystyki baterii i Ci geniusze już to zepsuli, ponieważ teraz np. wchodzę w ustawienia czasu pracy ekranu, po czym wychodzę do ekranu głównego telefonu i znów chcę przez panel sterowania sprawdzić statystyki baterii, to wtedy nie pojawią się od razu wykresy baterii tylko panel główny z wszystkimi ustawieniami i trzeba się przeklikiwać, żeby dojść do statystyk baterii (w MIUI10 tak nie było, system pamiętał i po wejściu w panel sterowania od razu były te statystyki baterii na których ostatnio byłem). Trzeba od nowa ustawiać wszystkie ustawienia dotyczące powiadomień w poszczególnych aplikacjach. W artykułach na temat MIUI11 miała być wprowadzona aplikacja "licznik kroków",  oczywiście jej nie ma. Nie ma też opcji "szuflady aplikacji", która była też zapowiadana. Po aktualizacji nie widzę żadnej poprawy, jeśli chodzi o jakość robionych zdjęć tylnym aparatem, na szczęście można korzystać z aplikacji Gcam. Mam tylko jeszcze nadzieję, że nie popsuli czasu działania baterii na pojedynczym ładowaniu (ale to się dopiero okaże). Jedynym plusem jest jak na razie tylko, to, że ikonki powiadomień pojawiają się na stałe na górze ekranu.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych pojawiających się ikonek powiadomień na stałe, to chyba za wcześnie je "pochwaliłem" ;). Po lewej stronie jest zegar i włączyłem opcję pokazywania prędkości internetu i co ... pokazuje na stałe tylko jedną ikonkę z aplikacji :D, a jeśli jest więcej powiadomień, to dodatkowo ikonkę tych "trzech kropek", żeby sobie sprawdzić co jeszcze dostałem z powiadomień. Zawsze pewnie lepsze to, niż to co było w MIUI10, ale jak się popatrzy na ten obszar ekranu gdzie się pojawiają te ikonki, to spokojnie można było by tam jeszcze zmieścić jedną dodatkową ikonkę czyli powinno być - 2 ikonki aplikacji plus ta ikonka "trzech kropek".

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@electro69

Pobaw się dłuższą chwilę i przejdź na xiaomi.eu w wersji stable. Miałem Redmi 4x przez 2,5 roku i zawsze się obawiałem modyfikować coś w telefonie, aby ten nie dostał bootloopa. I błąd, bo mam wrażenie, że dzięki odchudzonej wersji od xiaomi.eu telefon po prostu działa lepiej (w sensie, że RN7, bo 4x nie doczekał się ode mnie modyfikacji). A i są funkcję z tym dźwiękiem, o których mówisz (sam Ci je wcześniej opisywałem gdzie się znajdują). Polecam

Edytowane przez mocin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Kadi napisał:

Czy zakupy na f-rę ze strony mi-home.pl są bezpieczne? Jak z gwarancją ew. reklamacją?

Typed by Redmi Note 3 Pro SE
 

Jak najbardziej, jest to sklep oficjalnego dystrybutora Xiaomi w Polsce. Gwarancja realizowana jest oczywiście przez autoryzowany serwis. W przypadku Xiaomi, serwisuje je CCS https://www.ccsonline.pl/

Tutaj masz jeszcze artykuł w którym są wymienione aktualnie wszystkie sklepy, które sprzedają telefony Xiaomi z oficjalnej dystrybucji: https://gsmonline.pl/artykuly/gdzie-mozna-kupic-oficjalnie-sprzet-xiaomi

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...