Skocz do zawartości

RN 7 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zacząłem korzystać z gestów w telefonie. Działają ;), tylko jest jeden problem, który mnie denerwuje. Mianowicie chodzi o gest "powrotu do ekranu głównego". Nie jest on płynny. Jest taki zmulony. Wygląda to trochę tak jakby telefon nie wiedział czy będzie wykonany gest powrotu do pulpitu głównego czy do ostatnio otwieranych aplikacji i jakby ten gest się na sekundę "zawieszał" ... coś w tym stylu, nie wiem jak to dokładnie wytłumaczyć. Czy u Was jest podobnie ?, nie wiem czy to może mieć znaczenie, ale korzystam z Launchera Nova.
Co ciekawe to np. uruchomię gestem "podgląd otwartych aplikacji w pamięci telefonu" i jak skorzystam z gestu "powrotu do pulpitu głównego", to wtedy nie ma tego przycięcia, braku płynności, natomiast w wszystkich aplikacjach na telefonie czy też jak jestem w ustawieniach telefonu, kiedy chcę wyjść gestem do pulpitu głównego za każdym razem występuje to "zmulenie" animacji.
Ja korzystam tylko i wyłącznie z gestów, ale jest aplikacją Fluid NG, gdzie gesty można niemal dowolnie personalizować, mam pełną wersję i polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, Ziomek999 napisał:

I co z MIUI 11? Ktoś dostał?

Na indyjskim forum pisało, że  Miui 11 Stable dostały te osoby, które uczestniczyły w testowaniu wersji beta. Z tego co piszą jeśli nie będzie jakiś krytycznych błędów, to powinni wszyscy dostać w ciągu paru dni. Ile w tym prawdy, to się okaże. W każdym razie wersja stabilna już jest, jeśli dobrze pamiętam, to ma oznaczenie 11.0.5.0.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Matheusz

Sprawdziłem przed chwilą u siebie i nie pokazuje mi aktualizacji (sprawdzałem ręcznie). Rozumiem, że korzystasz z Miui global i nie korzystałeś wcześniej z wersji beta ? Czy ikonki powiadomień z aplikacji pokazują się już na stałe czy dalej znikają ?

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Matheusz napisał:

@electro69 po numerze miui widać, że to global dla europy. Nigdy nie używałem bety.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Czy ikonki powiadomień z aplikacji pojawiają się na stałe na górze ekranu czy dalej znikają po chwili ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Global: https://bigota.d.miui.com/V11.0.3.0.PFGMIXM/miui_LAVENDERGlobal_V11.0.3.0.PFGMIXM_45e3e548c2_9.0.zip

EEA: https://bigota.d.miui.com/V11.0.3.0.PFGEUXM/miui_LAVENDEREEAGlobal_V11.0.3.0.PFGEUXM_6ef58da8bd_9.0.zip

 

Edit//

 

To rom tylko dla testerów tak jak w Poco. Zwykli zjadacze chleba muszą jeszcze uzbroić się w cierpliwość.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu mam aktualizacje do Miui 11. Przed chwilą sprawdzałem ręcznie i co ciekawe pokazało mi, że nie ma dostępnych nowych aktualizacji. Wyszedłem z tych ustawień i po chwili wyskoczyło mi powiadomienie o dostępnej aktualizacji. Kto jeszcze nie ma niech sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Adamcom napisał:
Potwierdzam RN7 w końcu dostaje Miui11 , po instalacji (EEA) wszystko wydaje się być ok.

Dzisiaj oficjalne puścili MIUI 11 zarówno dla EEA jak i Global.


MIUI V11.0.3.0.PFGMIXM (Global Stable ROM)


Recovery (1.8 GB) https://bigota.d.miui.com/V11.0.3.0.PFGMIXM/miui_LAVENDERGlobal_V11.0.3.0.PFGMIXM_45e3e548c2_9.0.zip

OTA (696 MB)https://bigota.d.miui.com/V11.0.3.0.PFGMIXM/miui-blockota-lavender_global-V10.3.10.0.PFGMIXM-V11.0.3.0.PFGMIXM-a4eaea651f-9.0.zip


Changelog

  • Comprehensive design optimized for full screen display devices
    • Removing visual clutter, improving touch controls, and refining the use of color allowed us to create the system where nothing stands between you and the content
  • Sounds of nature
    • Wake up to the gentle sounds of nature with our new alarm ringtones
    • Notification sounds won't make you tired. Now, they keep changing dynamically, just like nature does.
  • Mi Share
    • Transfer files from phone to phone at breakneck speeds
  • Documents
    • Preview your documents before you open them
    • Stay productive and efficient with our all-new Mi Doc Viewer
  • Printing
    • Print photos and files directly from your phone without installing any additional apps
  • More features
    • Tasks. Manage and edit your tasks in the Notes app. Receive timely notifications and mark things done.
    • Quick replies. Reply to messages from any app.
    • Game Turbo. Turn your device into an ultimate gaming console.
  • System
    • New: Editing, sharing, and customizing your screenshots is now much easier
    • Optimization: Lock screen pocket mode
    • Updated Android Security Patch to September 2019. Increased system security.
  • Lockscreen, status bar, Notification shade
    • New: Use your fingerprint to open Home screen once you unlocked the device using face data and stayed on the Lock screen
    • New: Different options for hiding the notch
  • Settings
    • Fix: Wi-Fi page wasn't displayed correctly

 

MIUI V11.0.3.0.PFGEUXM (EEA Stable ROM)


Recovery (1.8 GB) https://bigota.d.miui.com/V11.0.3.0.PFGEUXM/miui_LAVENDEREEAGlobal_V11.0.3.0.PFGEUXM_6ef58da8bd_9.0.zip

OTA (755 MB)https://bigota.d.miui.com/V11.0.3.0.PFGEUXM/miui-blockota-lavender_eea_global-V10.3.6.0.PFGEUXM-V11.0.3.0.PFGEUXM-17ce48a580-9.0.zip


Changelog

  • Comprehensive design optimized for full screen display devices
    • Removing visual clutter, improving touch controls, and refining the use of color allowed us to create the system where nothing stands between you and the content
  • Sounds of nature
    • Wake up to the gentle sounds of nature with our new alarm ringtones
    • Notification sounds won't make you tired. Now, they keep changing dynamically, just like nature does.
  • Mi Share
    • Transfer files from phone to phone at breakneck speeds
  • Documents
    • Preview your documents before you open them
    • Stay productive and efficient with our all-new Mi Doc Viewer
  • Printing
    • Print photos and files directly from your phone without installing any additional apps
  • More features
    • Tasks. Manage and edit your tasks in the Notes app. Receive timely notifications and mark things done.
    • Quick replies. Reply to messages from any app.
    • Game Turbo. Turn your device into an ultimate gaming console.
  • System
    • New: Editing, sharing, and customizing your screenshots is now much easier
    • Optimization: Lock screen pocket mode
    • Updated Android Security Patch to September 2019. Increased system security.
  • App lock
    • New: Locking Google contacts is available now
  • Lockscreen, status bar, Notification shade
    • New: Use your fingerprint to open Home screen once you unlocked the device using face data and stayed on the Lock screen
    • New: Different options for hiding the notch
  • App vault
    • New: You can swipe down to view more shortcuts now
    • Optimization: All-new design and UI
  • Game speed booster
    • New: Continuous swiping opens an additional menu in Game Turbo now
    • New: You can create a Home screen shortcut for Game Turbo now
    • Fix: Hands-free call duration wasn't displayed correctly in Game Turbo
    • Refreshed start page of Game Turbo
    • Auto brightness, screenshot gestures, and Reading mode can be turned off automatically when Game Turbo is on
    • A major upgrade for the toolbox in Game Turbo: autoplay and switching between data SIM cards are available now
Edytowane przez pkonrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, FromWP napisał:

Działa jak mu się podoba. Zmniejsza jasność zupełnie bez powodu i ciągle trzeba (w trybie auto) ręcznie zwiększać.

Ciekawe, to ja mam odwrotne wrażenie, że za bardzo zwiększa jasność ;) Dużo korzystam z telefonu w pomieszczeniach i mam jeszcze Redmi 4A. W Redmi 4A jasność jest wtedy nisko w automacie natomiast w RN7 jest zauważalnie wyższa patrząc na skalę tak jakby z 10 - 15 procent więcej. Ogólnie mam wrażenie, że po prostu za mocno jak dla mnie podświetla ekran, porównując do 4A,  tam mi bardziej pasuje to podświetlenie w automacie.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, FromWP napisał:

@electro69 w moim samo z siebie zjeżdża przy słabym oświetleniu prawie do minimum. W starym Redmi 3s działa bardzo dobrze, praktycznie nigdy nie korygowałem ręcznie automatu.

Siedzę teraz w ciemnym pokoju ta kreska od poziomu jasności ekranu jest teraz zaraz za tym dużym kółkiem ikonki "słoneczka". Nigdy jasność nie zjechała poniżej tej skali. Dla mnie, to jest za jasno i najlepiej bym jeszcze bardziej przyciemnił. Może problem tkwi w tym, że np. czujniki oświetlenia są różnych firm montowane i jedne działają lepiej, a drugie gorzej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem 7 to miałem ochotę na niebieską wersję, poczekałem i jednak kupiłem czarną jakoś lepiej do mnie pasowała. Ale w po tym poście  mam wrażenie że trzeba było brać niebieską. Pewnie są dwa rodzaje czujników i ten z czarnej nie działa tak jak powinien na ori romie bo ma customach podobno to naprawili(gdzieś tak przeczytałem na xda). Tak że jestem teraz w pokoju w miarę oświetlonymi czujnik oświetlenia w 7 pokazuje na płasko od 50 do 100 co 25lx a nachylenie do siebie powoduje spadek na 0(zero!), co normalne nie jest, ekran ustawia się z jasnością na pół słoneczka tak jakby telefon był w całkowitej ciemności. Jakby było tak jak pisze electro69 to z jasności byłbym zadowolony.  Tak że w słabym oświetleniu czujnik w moim egzemplarzu leży i kwiczy. Nie mam zastrzeżeń do note 7, bardzo dobry i jeszcze lepiej wyceniony telefon. Jak wyjdzie to kupie następne redmi note 8(T, nie pro bo dwa razy miałem mediateka i trzeci raz się nie dam nabrać) żonie ale przed zakupem sprawdzę czujnik. 

Coś na temat baterii w miui11

Spoiler

Screenshot_2019-11-01-18-19-49-577_com.miui.securitycenter.jpgScreenshot_2019-11-01-18-19-55-669_com.miui.securitycenter.jpg

 

Edytowane przez Ziomek999
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ziomek999

Tak jak pisałem mi nigdy czujnik oświetlenia nie zjechał poniżej tego poziomu o którym pisałem w poście wyżej, nawet teraz gdzie jestem w pokoju w którym jest zupełnie ciemno. Co do teorii spiskowych na temat różnych czujników światła montowanych w tym modelu, to muszę Cię chyba w tym przekonaniu utwierdzić, ponieważ mam telefon koloru niebieskiego :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim potrafi zjechać z jasnością do minimum nawet przy lepszym oświetleniu, ot tak całkiem przypadkowo. Generalnie nie da się używać automatycznej jasności, trzeba co jakiś czas korygować ręcznie. Wygląda to na jakiś błąd w sterowaniu, a nie działaniu samego czujnika oświetlenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, FromWP napisał:

W moim potrafi zjechać z jasnością do minimum nawet przy lepszym oświetleniu, ot tak całkiem przypadkowo. Generalnie nie da się używać automatycznej jasności, trzeba co jakiś czas korygować ręcznie. Wygląda to na jakiś błąd w sterowaniu, a nie działaniu samego czujnika oświetlenia.

Skoro byłby to jakiś błąd w sterowaniu czyli rozumiem, że w oprogramowaniu, to u mnie też powinna występować taka przypadłość (korzystam z wersji MIUI stable global).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, mrosi napisał:

Wujek Google prawdę powie...:

https://c.mi.com/thread-2530415-1-0.html

Przecież tam jest napisane, że RN7 powinien dostać aktualizację do 31 października i co ... jedni dostali, inni nie. Sam też nie mam aktualizacji, mimo, że pojawiło mi się powiadomienie o dostępności, ale nie chciałem akurat wtedy robić aktualizacji. Po paru godzinach powiadomienie znikło i do tej pory się nie pojawiło. Sprawdzam też codziennie "ręcznie" aktualizację i nic. Bardzo dużo osób jeszcze nie ma tej aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...