Skocz do zawartości

RN 7 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystam z sieci Virgin Mobile (czyli Play). Z telefonu akurat ostatnio bardzo rzadko korzystam w sensie, że dzwonię czy wysyłam sms lub ktoś do mnie dzwoni. W piątek zdziwiła mnie sytuacja kiedy nie dostałem sms z kodem odbioru przesyłki (pomyślałem, że może podałem zły numer, dostałem też go email więc nie drążyłem tematu dalej). "Kreski" zasięgu gsm miałem cały czas. Dzisiaj rano (po wieczornym naładowaniu baterii) sprawdzam statystyki baterii i zdziwiło mnie bardzo duże zużycie baterii przez "sygnał zasięgu gsm" było około 90%. Sprawdzam te "kreseczki" w statystykach baterii, a tam zasięg gsm cały czas na czerwono. Wyszukuje ręcznie sieć, znajduje sieci, ale po połączeniu się do którejś z nich wyskakuje komunikat, że sieć niedostępna. Chcę zadzwonić - nie mogę, mimo, że cały czas jest kilka kresek zasięgu. Na szczęście pomogło ponowne uruchomienie telefonu. Teraz pytanie czy był to incydentalny przypadek czy jest jakiś większy problem i tutaj uwaga :) ... wynikający z wadliwego oprogramowania (ale zaskoczenie) po aktualizacji do androida 10 ? W internecie można bez problemu znaleźć tematy użytkowników, którzy narzekają na problemy z zasięgiem w różnych telefonach Xiaomi w tym w RN7. 

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam osobiście mam problemy z zasięgiem (telefon mam od premiery, a na każdym androidzie i miui to samo). Często gdy mam nie wszystkie kreski zasięgu (zazwyczaj 2 na 4) i ikonkę "lte+" muszę ręcznie przestawiać preferowana sieć na 3g, bo inaczej dane mobilne mają śmieszna prędkość, praktycznie nie wczytuje się żadna strona. Nawet w centrum miasta miewam takie sytuacje, co mnie dziwiło wielokrotnie. Już prawdziwym kuriozum jest zasięg w budynkach czy szczególnie bloku, gdzie mimo 4 kresek i znaczku lte+, czekam kilka sekund na wczytanie się strony. Znajomy również z tej samej sieci (Nju mobile), Huawei p20, a dane mobilne mu śmigają aż miło. 

Edytowane przez seba435
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, seba435 napisał:

Sam osobiście mam problemy z zasięgiem (telefon mam od premiery, a na każdym androidzie i miui to samo). Często gdy mam nie wszystkie kreski zasięgu (zazwyczaj 2 na 4) i ikonkę "lte+" muszę ręcznie przestawiać preferowana sieć na 3g, bo inaczej dane mobilne mają śmieszna prędkość, praktycznie nie wczytuje się żadna strona. Nawet w centrum miasta miewam takie sytuacje, co mnie dziwiło wielokrotnie. Już prawdziwym kuriozum jest zasięg w budynkach czy szczególnie bloku, gdzie mimo 4 kresek i znaczku lte+, czekam kilka sekund na wczytanie się strony. Znajomy również z tej samej sieci (Nju mobile), Huawei p20, a dane mobilne mu śmigają aż miło. 

Dzięki za kolejne potwierdzenie, że telefony Xiaomi to pięknie wyglądają tylko w specyfikacji technicznej, a później wieczne problemy z niedopracowanym oprogramowaniem, problemy i tutaj nie wiem do końca czy z winy oprogramowania czy sprzętowe z siecią gsm, z wi-fi, gps, do wyboru do koloru co kto chce :). Dramat.

Teraz jak tak sobie przeanalizowałem wcześniejsze sytuacje, to nie raz było tak, ze np. chciałem do kogoś zadzwonić i była głucha cisza (nie było sygnału oczekiwania), trzeba było z 2 -3 razy próbować. Czasem nie mogłem wysłać sms, bo też nie chciało wysłać (nie pamiętam już jaki wtedy się komunikat pojawiał). Teraz to nawet nie wiem ile mogło być takich sms o których nie wiem, że zostały wysłane i nie dotarły lub ktoś ma do mnie pretensje, że nie odbieram telefonu, tylko, że mój telefon wtedy nie dzwoni itp.

Czytając fora internetowe ludzi którzy się też skarżyli na Xiaomi w tej kwestii kilka postów np. było takich, ze ich poprzedni telefon od Samsunga czy Huawei nie sprawiał takich problemów, że w tym samym miejscu mieli wtedy lepszy zasięg niż w Xiaomi.

Kolejny argument, żeby się raz na zawsze pożegnać bez żalu z tą firmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co robicie ze swoimi telefonami, może kwestia modyfikacji softu?. Od pół roku po premierze korzystam z Redmi note 3 pro SE (Kate) oraz od grudnia 2019 Redmi note 7, w sofcie nic nie grzebane u mnie, Trójmiasto i okolice oraz Bory Tucholskie, sieć Orange abonament, przy 2-3 kreskach normalnie działa w lasach, nawet lte śmiga przy takim zasięgu, nic nie przełączam na 3g, gpsy w obu bez zarzutu. Nie powiem złego słowa na zasięg w miejscach gdzie przebywam. Nie psioczcie aż tak na te telefony, niektórzy oczekują sam nie wiem czego, moje oczekiwania spełnia poza słabymi aparatami przy słabym świetle :-) ale cena jest przystępna.

Typed by Redmi Note 3 pro se/Redmi Note 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Kadi napisał:

Nie wiem co robicie ze swoimi telefonami, może kwestia modyfikacji softu?. Od pół roku po premierze korzystam z Redmi note 3 pro SE (Kate) oraz od grudnia 2019 Redmi note 7, w sofcie nic nie grzebane u mnie, Trójmiasto i okolice oraz Bory Tucholskie, sieć Orange abonament, przy 2-3 kreskach normalnie działa w lasach, nawet lte śmiga przy takim zasięgu, nic nie przełączam na 3g, gpsy w obu bez zarzutu. Nie powiem złego słowa na zasięg w miejscach gdzie przebywam. Nie psioczcie aż tak na te telefony, niektórzy oczekują sam nie wiem czego, moje oczekiwania spełnia poza słabymi aparatami przy słabym świetle :-) ale cena jest przystępna.

Typed by Redmi Note 3 pro se/Redmi Note 7
 

o widzisz mam pytanie tez na najnowszym miui dla redmi note 3 KATE masz tak ze belka z przyciskami czasem nie schodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej jest to kwestia polskich spierdzielonych operatorów i poszczególnych nadajników niż samego xiaomi. W play miałem tak, że pierwsze połączenie odrzucało, druga próba dodzwonienia się skutkowała dopiero pojawieniem się sygnału. Telefon przełączając się pomiędzy nadajnikami (skraj dwóch słabych zasięgów) tak na prawdę miał ten zasięg na ikonce, ale często po rozpoczęciu połączenia wyrzucało do dialera bez jakiegokolwiek komunikatu, a smsy ginęły gdzieś w przestrzeni. W orange miałem tak, że przez pewien czas mieszało smsy i do jednej osoby przychodziła połowa smsa nowego i dalsza część doklejona randomowo z smsa sprzed kilku miesięcy (smsy były w centrali orange, bo na telefonie ich nie było ;) ). Teraz w plusie "sieci o najlepszym zasięgu" praktycznie wszędzie mam problem z oglądnięciem czegokolwiek w +240p w mojej okolicy, a także w drodze do pracy 40km ode mnie. Do tego na miejscu raz mi łapie resztki polskiego zasięgu, raz słowacki w roamingu gdzie smsy przychodzą, ale o wysłaniu mogę sobie pomarzyć mimo, że przecież "wszystko w unii mam tak samo jak w Polsce oprócz ilości internetu". 

Wniosek jest taki, że najpierw trzeba się cieszyć jeśli mieszka się w miejscu z normalnym zasięgiem, a i to nie jest takie proste, bo przekaźniki w miastach są nie raz tak samo przeciążone, a dopiero później winić telefon. 

Ps. @electro69 ostatnio sapał się do mnie kurier, że nie można się do mnie dodzwonić mimo, że ja miałem zasięg na telefonie. Sprawdziłem u osoby z rodziny na huawei, też nie mogła do  nikogo wykonać połączenia.

 

btw. jeszcze nie spotkałem się z testami apropo zasięgu z poszczególnymi modelami jeśli chodzi o wifi czy zasięg sieci komórkowej, a to byłoby ciekawe. O ile z wifi byłoby to stosunkowo łatwe do wykonania przy małym błędzie pomiarowym, o tyle z siecią jest różnie. 

Edytowane przez eidur
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o widzisz mam pytanie tez na najnowszym miui dla redmi note 3 KATE masz tak ze belka z przyciskami czasem nie schodzi ?

Jestem na 8.1.3.0 (stabilna global) nie aktualizowalem dalej więc nie odpowiem na to pytanie

Wyszedłem z założenia że jak coś działa i nic więcej mi nie trzeba to nie będę sobie pogarszał

 

Typed by Redmi Note 3 Pro SE / Redmi Note 7

 

 

 

Bardziej jest to kwestia polskich spierdzielonych operatorów i poszczególnych nadajników niż samego xiaomi. W play miałem tak, że pierwsze połączenie odrzucało, druga próba dodzwonienia się skutkowała dopiero pojawieniem się sygnału. Telefon przełączając się pomiędzy nadajnikami (skraj dwóch słabych zasięgów) tak na prawdę miał ten zasięg na ikonce, ale często po rozpoczęciu połączenia wyrzucało do dialera bez jakiegokolwiek komunikatu, a smsy ginęły gdzieś w przestrzeni. W orange miałem tak, że przez pewien czas mieszało smsy i do jednej osoby przychodziła połowa smsa nowego i dalsza część doklejona randomowo z smsa sprzed kilku miesięcy (smsy były w centrali orange, bo na telefonie ich nie było ). Teraz w plusie "sieci o najlepszym zasięgu" praktycznie wszędzie mam problem z oglądnięciem czegokolwiek w +240p w mojej okolicy, a także w drodze do pracy 40km ode mnie. Do tego na miejscu raz mi łapie resztki polskiego zasięgu, raz słowacki w roamingu gdzie smsy przychodzą, ale o wysłaniu mogę sobie pomarzyć mimo, że przecież "wszystko w unii mam tak samo jak w Polsce oprócz ilości internetu". 
Wniosek jest taki, że najpierw trzeba się cieszyć jeśli mieszka się w miejscu z normalnym zasięgiem, a i to nie jest takie proste, bo przekaźniki w miastach są nie raz tak samo przeciążone, a dopiero później winić telefon. 
Ps. [mention=29251]electro69[/mention] ostatnio sapał się do mnie kurier, że nie można się do mnie dodzwonić mimo, że ja miałem zasięg na telefonie. Sprawdziłem u osoby z rodziny na huawei, też nie mogła do  nikogo wykonać połączenia.
 
btw. jeszcze nie spotkałem się z testami apropo zasięgu z poszczególnymi modelami jeśli chodzi o wifi czy zasięg sieci komórkowej, a to byłoby ciekawe. O ile z wifi byłoby to stosunkowo łatwe do wykonania przy małym błędzie pomiarowym, o tyle z siecią jest różnie. 
Częściowo się zgodzę że to też wina miejsca, zasięgu i obciążenia, ale również konstrukcji telefonu (plastik, szkło, metal - umiejscowienie anteny wewnątrz aparatu) ale też etui jakie posiadamy, to też może o pół a nawet i całą kreskę zasięgu zabrać. Dłoń która trzyma telefon tak a nie inaczej też tłumi sygnał... Zbyt wiele czynników by zdecydowanie wskazać winowajcę :-)

Typed by Redmi Note 3 Pro SE / Redmi Note 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kadi o to to :D świetne uzupełnienie :D

 

Odblokowałem dzisiaj bootloader, zainstalowałem PixelExperience i testuję. Na chwilę obecną telefon dostał kopa nieziemskiego. Zobaczymy jak na dłuższą metę będzie to wyglądało, znudziło mi się miui. Co ciekawe, pierwsze wrażenie jest takie, że gcam działa o niebo płynniej. Jest tutaj standardowo wersja parrota 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Spróbuj zainstalować apkę Mapy.cz dla turystów, załaduj mapy okolicy swej i włącz gps bez danych pakietowych. Jeżeli gps będzie fruwał to soft lub sprzęt. Jesteś chyba tym jednym z nielicznych użytkowników co mają problem.
A dlaczego mapy.cz? Bo to dobra apka z dużą dokładnością, działa hybrydowo - z danymi/bez, z gps/bez, bez niczego opierając się na czujnikach telefonu, po daniu chwili na złapanie lokalizacji prowadzi bez gps/danych nawet w górach po szlakach, testowałem, jest świetnym free dodatkiem dla piechurów.

Typed by Redmi Note 3 pro se/Redmi Note 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawilo sie MIUI 12 dla Redmi Note 7 - EEA Stable ROM

MIUI V12.0.2.0.QFGEUXM

Recovery https://bigota.d.miui.com/V12.0.2.0.QFGEUXM/miui_LAVENDEREEAGlobal_V12.0.2.0.QFGEUXM_d20d8676c8_10.0.zip

OTAhttps://bigota.d.miui.com/V12.0.2.0.QFGEUXM/miui-blockota-lavender_eea_global-V11.0.1.0.QFGEUXM-V12.0.2.0.QFGEUXM-7211765893-10.0.zip


Changelog:

  • Control center
    • New: Swipe down from the upper left corner to open Notification shade and from the upper right corner to open Control center
    • Optimization: Control center layout in landscape mode
    • Fix: Custom toggles couldn't be used in Second space or when Ultra battery saver was on
  • Dark mode
    • Optimization: Brightness and color improvements for wallpapers in Dark mode
  • System
    • Fix: Home screen went black and started flashing after unlocking in some cases
  • Lock screen
    • Fix: Custom signature didn't appear on the Lock screen
  • Camera
    • New: New Pro mode features and descriptions


Jeśli wasz smartfon nie dostał jeszcze aktualizacji przez OTA, w dziale Toturale jest poradnik jak ręcznie zaktualizować ROM za pomocą systemowego updatera. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem dzisiaj w nocy (pełny obraz 2,1GB). Rano się trochę pobawiłem i moje spostrzeżenia na gorąco:
- zmieniono tapetę systemowa na Obraz Marsa. Stara zniknęła a bardziej mi odpowiadała
- nie wiem co zrobili z gestami ale na systemowym menadżerze pulpitu słabo mi działają gęsty. Muszę kilka razy je wykonywać aby załapały. Na menadżerze POCO Launcher działa tak jak wcześniej czyli bdb.
- nowe centrum kontroli. Takie "ifonowskie". Nie mam jeszcze zdania na ten temat. Wygląda ładnie.
- pływające powiadomienia - patrz wyżej

Co do baterii na razie nie widzę różnicy ale o tym można porozmawiać dopiero po kilku dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dwa dni testuję, bateria chyba bez zmian, jak już to kosmetyczne, chodzi może delikatnie szybciej, były problemy z powiadomieniami na ekranie blokady ale już działa. Ogólnie ciepło ją przyjąłem, nie działają super hiper live wallpaper na ekranie blokady ale raczej potraktuje to jako zabawkę. Apka aparatu też na plus chociaż i tak gcam robi lepsze foty. Problemy z czujnikami światła i zbliżeniowymi dalej zostały, ech serwis tylko chyba mi zostaje.

Z większych zmian to zmienili mi służbowego z andka na jabłko...

Edytowane przez Ziomek999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu testowania małe wnioski, zabiera więcej ramu, system może i szybszy ale częściej łapie zwiechy szczególnie na aplikacjach które powinny śmigać tj telefon i sms. Ui się zdarza rozjechać, no i gierki chyba gorzej. Ogólnie kiepsko i czekam na wersję beta bo z tej alfy to nie polecę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawilo sie MIUI 12 dla Redmi Note 7 - Global Stable ROM

MIUI V12.0.1.0.QFGMIXM

Recovery https://bigota.d.miui.com/V12.0.1.0.QFGMIXM/miui_LAVENDERGlobal_V12.0.1.0.QFGMIXM_c3fa7eb012_10.0.zip

OTAhttps://bigota.d.miui.com/V12.0.1.0.QFGMIXM/miui-blockota-lavender_global-V11.0.1.0.QFGMIXM-V12.0.1.0.QFGMIXM-b775db5d33-10.0.zip


Changelog:

  • Control center
    • New: Swipe down from the upper left corner to open Notification shade and from the upper right corner to open Control center
  • Dark mode
    • Optimization: Brightness and color improvements for wallpapers in Dark mode
  • System
    • Fix: Home screen went black and started flashing after unlocking in some cases
  • Camera
    • New: New Pro mode features and descriptions


Jeśli wasz smartfon nie dostał jeszcze aktualizacji przez OTA, w dziale Toturale jest poradnik jak ręcznie zaktualizować ROM za pomocą systemowego updatera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem wczoraj ręcznie na telefonie aktualizacje i mi o dziwo wyskoczyła ale o numerze 12.0.2.0 (oficjalna polska dystrybucja). Patrzac na opis, to pewnie i tak jest to ta sama aktualizacja.

@Ziomek999

Ty masz zainstalowaną tą wersję 12.0.2.0 ?. Teraz już nie wiem czy robić ta aktualizację ... można się było tego spodziewać, że jak zwykle te partacze zrobią kolejną wersję Miui z wieloma błędami. Mogę powiedzieć, że ta wersji Miui 11 którą mam na telefonie działa w miarę stabilnie (nie ma jakiś problemów z baterią) więc lepiej tej 12 nie instalować, a z drugiej strony korci mnie żeby ją zainstalować bo jeśli jest tak jak napisałeś, to będzie właśnie dla mnie duża motywacja, żeby się w końcu tego szajsu Xiaomi pozbyć na rzecz choćby Realme 7.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś aktualizował do wersji 12.0.2.0 z listopada swojego redmi note 7 i może powiedzieć czy dalej jest nagrywanie rozmów ( klawisz słuchawki jest zielony a wiadomości żółty) czy już interfejs google i wszystko niebieskie. Odświeżam temat ale wolę wiedzieć czy aktualizacja pozostawia nagrywanie rozmów czy coś zmienia?

Edytowane przez cziku1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś aktualizował do wersji 12.0.2.0 z listopada swojego redmi note 7 i może powiedzieć czy dalej jest nagrywanie rozmów ( klawisz słuchawki jest zielony a wiadomości żółty) czy już interfejs google i wszystko niebieskie. Odświeżam temat ale wolę wiedzieć czy aktualizacja pozostawia nagrywanie rozmów czy coś zmienia?
Nagrywanie działa. Specjalnie dla Ciebie przetestowałem
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w czasie rozmowy telefonicznej telefon mi się zrestartował. Wcześniej już mi się tak raz zrobiło ale myślałem, że przez przypadek wcisnąłem w czasie rozmowy przycisk włącz/wyłącz.
Na MIUI 10 i 11 to nigdy mi się nie zdarzyło.
Ktoś miał podobne zdarzenie?

Bateria miała 82%. MIUI 12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do bolączek z czujnikami zbliżeniowymi i jasności oświetlenia u mnie.

Mam dwa takie same czarne rn7. W moim starym czujnik działa w skokowo, pokazuje 0, potem 50, 100 125 175 itd..  Dostałem drugiego takiego samego i czujnik działa płynnie. Ale pokazuje wyniki zaniżone w stosunku choćby do rn4 którego też mam i w którym regulacja jasności działała poprawnie. Ale sama regulacja jasności w tym drugim działa płynnie choć ekran wydaje się troszkę za ciemny. Telefon po wipe, może AI zaszyte w miui po moich korektach nauczy się tej regulacji. 

Co do zbliżeniowego to działa jak chce, w momencie jak nie chciał mi podświetlić ekranu po odłożeniu od ucha to odblokowałem telefon i włączyłem self test a tam w proximity sensor pokazuje 0 i nie da rozpoznaje zbliżenia.

No nic, tyle moich badań, jeden rn7 leci na serwis, zresztą iphone 11 też, żeby nie było że tylko chińczyki się psują.

Edytowane przez Ziomek999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...