Skocz do zawartości

RN 7 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, krzyzu napisał:

Wymiana głośnika rozmów. Orientuje się ktoś może jaki to koszt i gdzie najlepiej zrobić?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

W wyszukiwarce google można znaleźć adresy serwisów. Oczywiście wiadomo, że nie są to autoryzowane serwisy producenta. W większości trzeba się z nimi kontaktować w sprawie naprawy. W dwóch przypadkach był podany cennik i wymiana takiego głośnika do koszt ok. 100 - 130 zł (nie był podany konkretny model, tylko było to ogólnie napisane).

Edytowane przez electro69
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.
Wczoraj lekko zalałem telefon.
Przestał działać głośnik rozmów.
Okazało się że telefon działał w trybie słuchawek (co dziwne nie było ikonki słuchawek na pasku, ale już przy zmianie głośności pokazywało słuchawki)
Udało się go dosuszyć m.in w ryżu i załapał na normalny głośnik ;)


Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pkonrad napisał:

Dzięki. Właśnie przyszło na OTA, a już zacząłem pobierać. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zauważyliście u siebie szybszy spadek baterii w przedziale od 100 % do 97 - 95 % ? Nie tylko ja mam taki "problem", ale też był założony taki temat przez jednego z użytkowników na oficjalnym forum Xiaomi Polska i tam na 4 osoby, które odpowiedziały, 3 z nich potwierdziły, że takie coś ma miejsce.

Druga kwestia dotyczy nieszczęsnego "systemu android". Głównie telefon ładuje wieczorem, więc korzystam z telefonu dopiero rano po około 10 - 12 godzinach kiedy był w stanie czuwania z wyłączonym wifi, gps itd. Spadek baterii wynosi od 2 -3 % co jest normą do nawet 5 %. Normalnie "system android" ma po tym czasie ok. 2 do 5 % zużycia baterii, natomiast zdarza się też i tak, że "system android" ma i ok. 25 % zużycia baterii co automatycznie powoduje zwiększony spadek baterii. To jest mój drugi telefon i drugi raz "męczę " się z tym, że "system android" sprawia kłopoty po niektórych aktualizacjach oprogramowania. To nie jest jakiś mój wymysł ;), ponieważ po aktualizacji do MIUI11 użytkownicy choćby modelu Mi 9T właśnie mają podobne problemy, że "system android" pożera im baterię.

2 godziny temu, Vergiliusz napisał:

Stety lub niestety wciąż Android 9 ale chociaż zaktualizowali poprawki bezpieczeństwa na te z lutego

Możesz napisać jakie zmiany zostały wprowadzone w tej aktualizacji oprogramowania ?, można używać już sklepu z motywami ?. Sprawdzałem przed chwilą "ręcznie" i nie mam na razie możliwości zainstalowania tej aktualizacji przez OTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pkonrad napisał:

Redmi Note 8 / 8T ciągłe ma jeszcze 9, więc raczej bym nie liczył na to że RN7 dostanie wcześniej 10 niż nowszy model.

Paradoksalnie chyba tak będzie... RN8/8T nie dostały jeszcze Androida 10. Nawet w ROM-ach "top secret". Kiedy będzie coś tam zrobione - nie wiadomo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, electro69 napisał:
Cytat

Czy zauważyliście u siebie szybszy spadek baterii w przedziale od 100 % do 97 - 95 % ? Nie tylko ja mam taki "problem", ale też był założony taki temat przez jednego z użytkowników na oficjalnym forum Xiaomi Polska i tam na 4 osoby, które odpowiedziały, 3 z nich potwierdziły, że takie coś ma miejsce.

Zauważyłem, że bateria dziwnie spada, potem stoi i znowu spada. Finalnie jest ok, bo trzyma SOT ok  7godzin. Jak testowałem build testowy 20.1.26 z Androidem 10, to było duzo lepiej. Bateria równo powoli ubywała i SOT nawet był delikatnie lepszy.

Cytat

Druga kwestia dotyczy nieszczęsnego "systemu android"

Nie mam takich problemów.

Cytat

Możesz napisać jakie zmiany zostały wprowadzone w tej aktualizacji oprogramowania ?, można używać już sklepu z motywami ?. Sprawdzałem przed chwilą "ręcznie" i nie mam na razie możliwości zainstalowania tej aktualizacji przez OTA.

Mam stabilny Xiaomi.eu 11.0.6 i naprawili błąd z aplikacją wyszukaj, która crashowała, dali nowszy launcher w którym nie znika lista aplikacji po resecie telefonu. Ogólnie wszystko śmiga.

 

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ziomek999 napisał:

u mnie też zbliżeniowy nie wybudza ekranu po odstawieniu od ucha?

I też różnie działa w zależności od zewnętrznego oświetlenia jak na filmie? W RN7 jest w diagnostyce  opcja kalibracji tego czujnika, tylko nie wiem na ile skuteczna. W egzemplarzu mojej żony to działa prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, FromWP napisał:

I też różnie działa w zależności od zewnętrznego oświetlenia jak na filmie? W RN7 jest w diagnostyce  opcja kalibracji tego czujnika, tylko nie wiem na ile skuteczna. W egzemplarzu mojej żony to działa prawidłowo.

Mi wybudza ekran zawsze, po rozmowie. Ważne jest, żeby nie zakrywać kamery przedniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, electro69 napisał:

Możesz napisać jakie zmiany zostały wprowadzone w tej aktualizacji oprogramowania ?, można używać już sklepu z motywami ?. Sprawdzałem przed chwilą "ręcznie" i nie mam na razie możliwości zainstalowania tej aktualizacji przez OTA.

Główną zmianą jest uaktualnienie poprawek. Przy uruchamianiu na dole ekranu pod logo Redmi Note 7 jest zielony robocik android. 

Czy bateria działa lepiej? Według mnie nie, od MIUI 10 strasznie skaszanili. Czujnik zbliżeniowy u mnie działa prawidłowo. Nigdy ani ja ani żona nie mieliśmy problemów z nim. Aaaa, przy zmianie regionu na Polskę, motywy nie są już kastrowane z dodatków..tzn kiedy miałem ustawioną Szwajcarię i motyw z zegarem HTC, po powrocie na Polskę, wywalało mi ten zegar. Teraz motyw jest kompletny. 

Wydaje mi się że po tej aktualizacji telefon uruchamia się ciut dłużej ale może tylko tak mi się wydaje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minęło już około tygodnia czasu od wpisu na forum o dostępnej nowej aktualizacji oprogramowania, a ja dalej nie mam aktualizacji o numerze 11.0.6.0 (przed chwilą sprawdzałem ręcznie czy jest dostępna aktualizacja). Ktoś z Was jeszcze czeka na tą aktualizację ? Coś mi się wydaje, że znów została wycofana z powodu jakiś błędów, zresztą nie pierwsza i niestety pewnie nie ostatnia aktualizacja, która będzie wycofywana po paru dniach od udostępnienia. Xiaomi coraz częściej zdarzają się takie wpadki.

Czy ktoś z użytkowników tej nowej aktualizacji może opisać czy jest jakaś poprawa w ogólnym działaniu telefonu i jak ma się sprawa z baterią, jest lepiej czy gorzej niż w wersji 11.0.4.0 ?

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Masz kilka postów wyżej dostępny link do pobrania aktualizacji OTA, nie ma różnicy czy sama wskoczy czy sam ją pobierzesz ręcznie i zaktualizujesz wskazując w zakładce aktualizacji systemu pobrany plik (ja tak zrobiłem). W działaniu oprócz aktualizacji zabezpieczeń i pełnego dostępu w końcu do motywów, nie widzę żadnej różnicy w działaniu telefonu, bateria trzyma identycznie, ogólnie wszystko działa dobrze i jest ok.

Edytowane przez Adamcom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie korzystam z tej opcji bo to zwykła interpolacja a przez to problematyczna jakość zdjęć, ale faktycznie z ciekawości sprawdziłem i potwierdzam, że nie działa poprawnie a co  ciekawe ..... działa teraz odwrotnie, tzn. mówiąc potocznie, zmniejsza fotki (czasami przydatne :)  ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rsat napisał:

Aktualizacja wycofana ze wzgledu na aparat i opcję 48 mega Na róznych forach zauwazono ze zapis zdjecia wykonanego w 48 mega jest mniejszy niż normalnym aparatem.

A nie mówiłem, że ją wycofali bo jak zwykle coś popsuli. Inna sprawa, że przez taką pierdółkę ją wycofują. Ile osób korzysta z tych "fikcyjnych 48 mpix" ;) jakaś garstka w ujęciu globalnym. Jest sporo większych problemów w działaniu telefonu i tym się jakoś nie zajmują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem dzisiaj na telefonie aplikację Netflix i mam do Was pytanie (problem). Mianowicie korzystałem z tej aplikacji dosłownie 5 minut z czego 3 minuty oglądałem zwiastun serialu. Telefon miał 34 % baterii. Wchodzę w statystyki baterii i Netflix miał aż 12 % zużycia baterii, tylko ekran telefonu miał więcej co zrozumiałe. Kolejna po Netflixie była przeglądarka Samsunga niecałe 10 % (użycie procesora 2,5 godziny z czego procesor na pierwszym planie 52 minuty). Coś tu chyba jest "nie halo", że jest takie wysokie zużycie baterii przez tą aplikację ? Jeśli to ma tak wyglądać, to nie widzę większego sensu korzystania z tego serwisu chyba, że z telefonem z baterią 5000 mAh ;)

Poszukałem trochę w internecie i ostatnio Netflix zaczyna wprowadzać jakąś nową metodę kompresji swoich materiałów w serwisie i oczywiście pojawiły się już pierwsze komentarze, że powoduje to zwiększone obciążenie procesora co wiadomo przekłada się na większe zużycie baterii (ile w tym prawdy to ciężko do końca stwierdzić). 

Jeśli ktoś z niej korzysta może podzielić się informacją ile mniej więcej procentów baterii ubywa podczas oglądania na telefonie np. serialu (ok. 45 minut), żebym mógł sobie porównać u siebie i na jakiej mniej więcej jasności ekranu ogląda ?

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, marcin19883 napisał:

11.0.6 wycofane? Dziwne, bo link jest dalej na xiaomi.eu na sourceforge. I do tego mi wszystko działa w stosunku do wersji z bugami 11.0.4

W moim przypadku jest podobnie. Przy normalnym użytkowaniu (bez usilnego szukania błędów) nie stwierdziłem żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, Ziomek999 napisał:

U mnie przez ota nic nie znajduje:/ siedzę dalej na 0.4

U mnie to samo - brak aktualizacji (przed chwilą sprawdzałem ręcznie).Tym bardziej jest to wkurzające, że w ustawieniach tego "aktualizatora oprogramowania" włączyłem opcję "otrzymuj wcześniejsze aktualizacje".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...