Skocz do zawartości

MI 6 Android 9 Pie


shadow14pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przeczytalem dzis niezla nowinke, spodziewalem sie ze nie dostaniemy, a jednak :D

Zrodlo z mgsm

Za pośrednictwem chińskiego forum MIUI, Xiaomi przedstawia harmonogram aktualizacji do Androida Pie. W sumie - obejmie on 10 modeli.

Na razie mowa o wersji systemu Global Beta - ale dopuszczonej do publicznej dystrybucji. Co ważne, aktualizacji mogą spodziewać się użytkownicy zarówno wersji MIUI China ROM, jak i MIUI Global ROM. Pierwsze modele dostaną update już w marcu, kolejne - w czerwcu. Dla trzech ostatnich nie określono daty - ale uwzględniono je w spisie, co oznacza, że będą następne w kolejce. Oto pełna lista modeli i dat:

Xiaomi Redmi 6 Pro - nie określono

 

Co o tym sadzicie? :)

Edytowane przez shadow14pl
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RSL Szczerze to mnie śmieszy cykl wydawania tych telefonów. Prezentacja jest na początku roku, telefon dostępny dwa miesiące później, a po kolejnych dwóch miesiącach wielka aktualizacja do nowej wersji systemu (Czyli np. Mi9 wydany z android Pie, jak za chwilę mógłby być wydany z android Q). 

I wielka pompa, że telefon ma aktualizację.

Jak dla mnie, to mogliby rzeczywiście już sobie darować to Pie dla Mi6, pod warunkiem aktualizacji do Q (taki Mi4s miał androida 5 i "od razu" aktualizację do 7. Chociaż Mi4s dostał EOL po dwóch latach na rynku).

 

Ale to już moje pobożne życzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj źródło: http://www.miui.com/thread-19098473-1-1.html. Na chińskim forum trwa już rejestracja do wewnętrznych testów (alpha dev).

PS.: Nie jest tam powiedziane, że w czerwcu, a w Q2 2019. Czyli od kwietnia do czerwca możemy dostać Pie. :) Zapewne będzie niedługo rejestracja na en.miui do wcześniejszego testowania. ;) 

1 godzinę temu, shadow14pl napisał:

Ciekawe co sie zmieni, pewnie tylko cyferka  :D

Zmienić to się nic nie zmieni (to był ich argument dlaczego wcześniej nie chcieli wydać aktualizacji). Tylko pomijają jeden szczegół: by dostawać nowe funkcje MIUI, trzeba mieć nowszą wersję Androida. Zobacz sobie na nowe aktualizacje: nowości takie jak dark mode itd. Pomimo, że Android O nie jest żadnych ograniczeniem, to dali w globalu tylko dla Androida P. Spójrzmy wstecz:  multiwindows tylko dla Androida N. To samo jeśli chodzi o aktualizacje MIUI. Mam w szafce Mi 4, który dostał oczywiście MIUI 10 - tylko brakuje wielu funkcji, takich jak czasowe wyciszanie dzwonka, stary wygląd aplikacji aparatu. Wszystko przez starą wersję Androida. Po prostu to jest ich argument by nie dawać nowej funkcjonalności, że niby starsza wersja Androida nie obsługuje tego, czy za dużo roboty... więc bardzo dobrą wiadomością jest to, że dostaniemy Androida P,  bo dzięki niemu dostaniemy nowe funkcje MIUI 11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
https://c.mi.com/thread-1925606-1-0.html
Jutro wersja global dev dla wszystkich z Android Pie.  ja osobiście nie siedzę na globalu (mam straszny battery drain) i używam xiaomi.eu, więc jutro instaluję.
Dobra informacja czytałem że closed beta działa super. Zobaczymy jak będzie z baterią mam wrażenie że po każdej nowej becie jest gorzej.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mariuszkwapien używam trochę już telefonów Xiaomi i zauważyłem pewną zależność. Im starszy model, tym gorsze aktualizacje - mniej dopracowane. Nie dziwię się przy tak dużej ilości modeli, nie opłaca im się wspierać starszych smartfonów. Tak samo było na Mi 4, na początku wszystko super, ale z każdą aktualizacją coraz gorsza bateria i wydajność. Wyszło na to, że Android 4.4 był lepszy niż 6.0. Ja się trochę obawiam, że 9.0 zrobi to samo z Mi 6. Mam nadzieję, że się mylę. Jednak nie dziwne jest to, że na globalu aktualnie działa wszystko gorzej (reklamy, syf niepotrzebnie zainstalowany, problemy z baterią) niż na Xiaomi.eu? Ja mam czasami wrażenie, że specjalnie "psują" oficjalne oprogramowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=42788]mariuszkwapien[/mention] używam trochę już telefonów Xiaomi i zauważyłem pewną zależność. Im starszy model, tym gorsze aktualizacje - mniej dopracowane. Nie dziwię się przy tak dużej ilości modeli, nie opłaca im się wspierać starszych smartfonów. Tak samo było na Mi 4, na początku wszystko super, ale z każdą aktualizacją coraz gorsza bateria i wydajność. Wyszło na to, że Android 4.4 był lepszy niż 6.0. Ja się trochę obawiam, że 9.0 zrobi to samo z Mi 6. Mam nadzieję, że się mylę. Jednak nie dziwne jest to, że na globalu aktualnie działa wszystko gorzej (reklamy, syf niepotrzebnie zainstalowany, problemy z baterią) niż na Xiaomi.eu? Ja mam czasami wrażenie, że specjalnie "psują" oficjalne oprogramowanie.
Nie zrozum mnie jak bym miał narzekać. Mi6 to mój pierwszy Xiaomi. Moje wcześniejsze doświadczenia to "flagowce" Samsunga i Sony, gdzie na ich tle Xiaomi jest super że wsparciem i jakością :)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mariuszkwapien napisał:

Dobra informacja czytałem że closed beta działa super. Zobaczymy jak będzie z baterią mam wrażenie że po każdej nowej becie jest gorzej.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Gdzie znalazłeś opinie na temat Pie? Forum miui doprowadza mnie do szału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam instalować tę aktualizację na czysto. Ja instalowałem na "brudno" w starym TWRP i niestety zaczęło po jakimś czasie użytkowania sypać błędami. Używałbym wersji globalnej, gdyby nie to irytujące zastępowanie TWRP przez Mi Recovery... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Zenderable napisał:

Osobiście polecam instalować tę aktualizację na czysto. Ja instalowałem na "brudno" w starym TWRP i niestety zaczęło po jakimś czasie użytkowania sypać błędami. Używałbym wersji globalnej, gdyby nie to irytujące zastępowanie TWRP przez Mi Recovery... 

I jak wrażenia z Pie na Mi6?

Jest sens instalować? Czy po czystej instalacji telefon zachowuję się poprawnie? Jakieś spostrzeżenia związane z baterią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...