Skocz do zawartości

Google Camera Mod


doktor

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

testowalem chyba wszystkie mozliwe kamerki od google oraz ich ustawienia...

ta działa mi najlepiej (global 10.2) i ma najlepsze odwzorowanie kolorów :)

w zalaczniku plik konfiguracyjny ktory trzeba załadowac w aplikacji.

Link do apki: https://f.celsoazevedo.com/file/gcamera/MGC_6.1.021_XCAMBase_F1_v4.apk

Plik konfiguracyjny wrzucamy do katalogu GCam\Configs na pamieci wewnetrznej, natomiast ładujemy go klikajac 2 razy na czarne pole obok spustu migawki :)

Polecam smialo stestowac i opisac wrazenia jakie u was efekty... bo u mnie zdjecia duzo bardziej ostre i szczegółowe niz z kamerki MIUI.

Mix-2s-Ustawienia.xml

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się zaczyna ruszać w tym dziale ;)

Ja testowałem Google Camere wersję z XDA jakąś, pod MI 8 zdaje się i szczerze mówiąc szału nie ma, są delikatnie ostrzejsze bo kompresja mniejsza, zajmują ok 10-20% więcej pamięci ale poza tym... bardziej podoba mi się efekt pracy kamery MIUI a testowałem też w różnych scenariuszach. Nie mogę się doczekać aż jakoś po południu Twoją wersję przetestuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GCAM pokazuje pazura glownie w ciezszych warunkach oswietleniowych... fotki wychodza mega dobrze :)

ja uzywam tryby NIGHT MODE w GCAM nawet w dzien bo duzo wiecej detali łapie, ale niech kazdy potestuje po swojemu i sie przekona sam ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeden dość ciekawy szczegół... Twórcy wpadli na pomysł robienia kopii konfiguracji ale już nikt nie wpadł na pomysł aby móc tą kopię zastosować ;D

Tak więc krótka instrukcja: instalujemy, uruchamiamy, wyłączamy i ubijamy proces aparatu (wystarczy wbudowany menedżer zadań i wywalić apke za ekran). 

Otwieramy plik konfiguracyjny (już na telefonie), kopiujemy jego zawartość do schowka następnie otwieramy plik /data/data/com.google.android.GoogleCameraNext/shared_prefs/com.google.android.GoogleCameraNext_preferences.xml, kasujemy jego zawartość i wklejamy to co skopiowaliśmy do schowka. Zapisujemy, wychodzimy i śmiga. Sprawdzałem tylko na podstawie jakości zdjęć więc zakładam że reszta też się zmienia ;P będę miał później trochę czasu to się pobawię aparatem ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ari93 napisał:

Jest jeden dość ciekawy szczegół... Twórcy wpadli na pomysł robienia kopii konfiguracji ale już nikt nie wpadł na pomysł aby móc tą kopię zastosować ;D

Tak więc krótka instrukcja: instalujemy, uruchamiamy, wyłączamy i ubijamy proces aparatu (wystarczy wbudowany menedżer zadań i wywalić apke za ekran). 

Otwieramy plik konfiguracyjny (już na telefonie), kopiujemy jego zawartość do schowka następnie otwieramy plik /data/data/com.google.android.GoogleCameraNext/shared_prefs/com.google.android.GoogleCameraNext_preferences.xml, kasujemy jego zawartość i wklejamy to co skopiowaliśmy do schowka. Zapisujemy, wychodzimy i śmiga. Sprawdzałem tylko na podstawie jakości zdjęć więc zakładam że reszta też się zmienia ;P będę miał później trochę czasu to się pobawię aparatem ;)

 

 

49 minut temu, dzidexx napisał:

Nie działa 2 x tapnięcie obok spustu migawki?

Wersja TinNeun tak ma.

działa tapniecie 2x na czarny obszar obok przycisku migawki.. nie trzeba nic ubijac i sie motac :)

opisalem to w 1 poscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rewelacja, mega stabilna apka, tryb portretowy korzysta z głównej matrycy. W warunkach "biurowych" porównywalnie do stockowej, trochę wyraźniej, trochę inne BW w automacie. Zobaczymy jak HDR w trudnych warunkach się spisze, bo to największy atut gcam. No i ten cały tryb nocny, który jest dla mnie raczej formą ciekawostki. Tak czy siak mega dzięki za ten link! 

 

Edit: po testach na zewnątrz: na pewno lepiej ostrzy przy makro, co do krajobrazu, ciężko się zdecydować, raz na plus stock, raz gcam, bardzo podobny poziom. 

Edytowane przez Chuecko11
Dodany komentarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.03.2019 o 19:58, majkus napisał:

Bardzo dobry GCam. Różnica w słabym świetle mega. 

Ogarniał ktoś podmianę 2x power lub 2x vol down aby otwierał gcama zamiast stockowej apki? Pomimo zmiany aplikacji domyślnej i tak otwiera stock.

Co masz na myśli, pisząc "w słabych warunkach"? Chodzi Ci o wieczór czy bardziej noc czy...? Ja w większości przypadków nie widzę wielkiej różnicy, chyba że w trybie nocnym w obydwu apkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roznica jest wielka.. widac to wlasnie w nocy, po przyblizeniu zdjecia... na GCam duzo wiecej detali

tutaj nowsza wersja GCama i troszke pobawilem sie ustawieniami.. powinno robic jeszcze lepsze fotki w nocy bo wiecej klatek rejestruje dla HDR, plik apk i konfiguracyjny do sciagniecia tutaj

Gcam:

https://drive.google.com/open?id=12vFlb0C9QQ81YsfsPVcBpJw7aEc3KbzW

XML:

https://drive.google.com/open?id=1pikcowJv3aFGPWhvTE123YXHTryAMLeV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, znafca napisał:

Przy każdym uruchomieniu trzeba za każdym razem ładować ten plik konfiguracyjny?? (2 tapnięcia obok migawki)

Samą apke na razie testuje ale jest fajnie

Ustawienia ładujesz raz po instalacji.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Redmi 5 Plus. Z Gcam korzystam od dawna. Po aktualizacji GoogleCamera-Pixel2Mod-Arnova8G2 version 8 działa tylko aparat. Gdy przełączam na kamere wyskakuje: Bład aparatu Nie można połączyć się z aparatem. Inne wersje Gcam nie działają :/ W buildPro wszystko zmienione. Magisk wgrany. Ale jak sprawdzam Rootchecker to wyskakuje, że root przyznany. a wszystko robione w ten sam sposób już któryś raz z kolei. Proszę o pomoc

Edytowane przez ibiszek
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...
Dnia 25.06.2020 o 13:48, pietros napisał:

Stałem się ostatnio posiadaczem mi mixa i zastanawia mnie czy przez rok coś zmieniło się w temacie? Domyślam się, że tak. Możecie podzielić się jakimiś opiniami? Jaką wersję gcam polecacie w tej chwili?

@pietros spróbuj wersji GCAM 7.4 z tego Linka ;) u mnie działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie zainstalowałem wersję 7.4 i jest dużo lepsza niż na standardowa aplikacja. Chociaż wolę obsługę tej standardowej to ze względu na jakość zostanę przy gcam.

W związku z tym mam pytanie. Czy da się ustawić zmianę na obiektyw "zoom" jakoś prościej niż z menu? 

Mogę nie mieć selfie w skrócie ale zoomu używam często. 

A drugie pytani to czy w tej wersji działa wgrywanie xmla? Podejrzewam, że modyfikację trzeba będzie zrobić w ten sposób a u mnie chyba to nie działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 28.07.2020 o 13:03, lordpix napisał:

Właśnie zainstalowałem wersję 7.4 i jest dużo lepsza niż na standardowa aplikacja. Chociaż wolę obsługę tej standardowej to ze względu na jakość zostanę przy gcam.

W związku z tym mam pytanie. Czy da się ustawić zmianę na obiektyw "zoom" jakoś prościej niż z menu? 

Mogę nie mieć selfie w skrócie ale zoomu używam często. 

A drugie pytani to czy w tej wersji działa wgrywanie xmla? Podejrzewam, że modyfikację trzeba będzie zrobić w ten sposób a u mnie chyba to nie działa. 

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog1347/

dla mnie najlepsza wersja jad do tej pory :) wszedzie dziala ois i nie wali cropa przy filmach 60fps ze stabilizacja, dzialaja ustawienia po xml

i jest opcja dodac skroty do glownej kamery + zoom, dziala bez restartu apki, przelacza od razu :)

jak znajde chwile moge podeslac swoj konfig xml

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 21.09.2020 o 13:50, doktor napisał:

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog1347/

dla mnie najlepsza wersja jad do tej pory :) wszedzie dziala ois i nie wali cropa przy filmach 60fps ze stabilizacja, dzialaja ustawienia po xml

i jest opcja dodac skroty do glownej kamery + zoom, dziala bez restartu apki, przelacza od razu :)

jak znajde chwile moge podeslac swoj konfig xml

Zainstalowałem tą wersję ale nie widzę, żeby dało się ustawić aparat tele pod jakimś skrótem. No i film mam z cropem.

Jeśli możesz to wrzuć swoje ustawienia. 

 

edit: znalazłem obiektyw. trzeba było je włączyć

Edytowane przez lordpix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...