Recommended Posts

DFG_2019-03-14-11-59-53-770x1335.png

• Poprawki tłumaczenia
  • Ciemny motyw dla Ustawień (Android 9) i Kalendarza
  • Wyświetlanie stanu baterii dla „Zawsze włączony”
  • Dodana opcja potwierdzania wybierania numeru z historii połączeń
  • Nowa wersja aplikacji Motywy (możliwość ustawienia m.in. przezroczystej tapety)
  • Więcej skrótów w Asystencie MIUI
  • Optymalizacja aplikacji Aktualizacje (szybsze uruchamianie)
  • Aktualizacja do Androida 9 dla Redmi Note 6 Pro, Mi 6X
  • ROM Xiaomi.eu dla MI9 (cepheus)
  • Pełna lista zmian

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

• Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Na Androidzie Pie po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia.
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Czym miuipolska różni się od Global?

Problem z Google Pay?

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 17.1 do instalacji z TWRP. Po instalacji należy wykonać dodatkowy restart telefonu.

Brak internetu przez dane mobilne?

W Orange należy ustawić poprawne APN wg tego poradnika.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

Redmi note 5a lite obecna wersja jest skopana od początku, już na ekranie konfiguracji występuje błąd Unfortunately, System UI has stopped, ekran wariuje i nic nie da się zrobić.

Instalowałem czysto.  Wersja z ubiegłego tygodnia działa prawidłowo. 

• Confused 1

Mi8 - aktualizacja przeszła bez problemów. Ustawienia w czarnej wersji są piękne :D

Warto dodać do changeloga możliwość pozostania na ekranie blokady po odblokowaniu twarzą. @Orjon

Dla urządzen z 7.1 potrzebujemy loga bo nie wiemy co jest nie tak.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

No ja raczej nie zrobię bo żona nie odda telefonu kolejny raz, szczególnie że powstał z cegły po nieudanej instalacji romu. Poza tym w moim przypadku sypie błędami zaraz po uruchomieniu i nic oprócz wyłączenia w kółko pojawiającego się komunikatu lub telefonu, nie da się zrobić. 

Także sorry. 

Edited by Bartos

Osoba z którą rozmawiam słyszy swój głos w swoim telefonie, sprawdzone z kilkoma rozmówcami w różnych sieciach. Mój telefon to Mi Mix 2S. Jeżeli dzwonię do nich z mojego starego Redmi 4 problem nie występuje

Edycja:

Chyba znalazłem przyczynę problemu, zwiększyła się bardzo czułość mikrofonu w moim telefonie. Wychwytuje zrozumiale cichy szept z około pięciu metrów (telefon nie jest w trybie głośnomówiącym). Po wyłączeniu mikrofonu w moim telefonie w czasie rozmowy, rozmówca traci pogłos. Czyli następuje sprzężenie między głośnikiem do rozmów a mikrofonem. Co ciekawe problem nie występuje w trybie głośnomówiącym bo wtedy mikrofon odzyskuje swoją normalną czułość.

Edited by Stary Paszczak
Dodanie informacji.

Mi5 bez problemów od wczorajszego wieczoru. Przeźroczyste tapety Zbędny bajer ale w sumie fajny dają efekt.

Mi5 bez problemów od wczorajszego wieczoru. Przeźroczyste tapety Zbędny bajer ale w sumie fajny dają efekt.
Przeźroczyste tapety? Gdzie to znaleźć?
Na mix 2s na tą chwilę wszystko ok.

Wysłane z mojego MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Od początku wprowadzenia ciemnego motywu po jakimś czasie sam się wyłącza. Działa godzinie, dwie i znowu jest jasny.

Jak to naprawić ?

25 minut temu, dasmat napisał:

Testował już ktoś na Mi Max 3? I czy dzielenie ekranu już działa? 

U mnie na przednich wersjach działało i na tej też działa.

8 minut temu, krychu napisał:

Gdzie to znaleźć?

Aplikacja Motywy, potem na dole po prawej ta buźka taka trochę upośledzona i tam jest opcja przezroczystych tapet.

Jak to wygląda? Można screena tapety?

Wytapatalkowane z MI 8 SE

Reklamy w xiaomi.eu? Skąd, jak, dlaczego? :)

A tak serio to przeglądasz forum bez adblocka?

• Like 1

Redmi 6 pro : po aktualizacji naprawiona kamera video oraz nagrywanie na messengera :) potwierdzam 

Redmi 6 pro z modyfikowanym bootloaderem sakura_indian przez Goldway. Aktualizacja zablokowała bootloader zmieniając go przy okazji w sakura. Brak powiązanego konta z telefonem w opcjach programistycznych, brak autoryzowanego konta do flash w edl czyli lipa na całego. 

Edited by mariusz.ur

1 godzinę temu, wajs napisał:

U mnie na przednich wersjach działało i na tej też działa.

A zmiana miejscami aplikacji też? (poprzez podwójne tapnięcie w ten czarny pasek dzielący) 

A zmiana miejscami aplikacji też? (poprzez podwójne tapnięcie w ten czarny pasek dzielący) 
Działa.

29 minut temu, goszka napisał:
44 minuty temu, dasmat napisał:

Działa.

W Mi Max 3? 

W dalszym ciągu na Mi6 aplikacja banku Santander, Revolut i PayPal po uruchomieniu od razu identyfikuje nieprawidłowe logowanie z użyciem odcisku palca. Tak jakby ktoś próbował logować się nie przypisanym do systemu "palcem".

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

42 minuty temu, juveadamo napisał:

@Razor65 masz włączony ciemny motyw ? Nie wyłącza ci się sam ?

Mam od pierwszego wydania ustawiony tryb ciemny. Jeszcze ani razu się nie wyłączył (jak na ten moment).

• Like 1

"Osoba z którą rozmawiam słyszy swój głos w swoim telefonie" efekt pogłosu/echo w dalszym ciągu na Mi mix 2 s 

Jak pisze Stary Paszczak (i to się zgadza) — problem ze zbyt wysoka czułość mikrofonu. 

jakieś pomysły na rozwiązanie problemu? 

• Like 1

1 godzinę temu, dasmat napisał:

W Mi Max 3? 

W MiMax3 nie działa zamiana aplikacji.

7 godzin temu, Razor65 napisał:

Mi8 wszystko działa. No i procent baterii na ekranie AOD na duży plus:

Jaki to motyw ekranu blokady, czy to tylko MI 8 tak mają?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Edited by mrosi
Nie przewalamy cytowanych obrazków...

Wrzuciłem nową wersję na Redmi Note 6 pro (bez wipe) i śmiga - dark mode fajna sprawa ;) dzięki!

Mi8EE śmiga elegancko ale jest jeden nowy ficzer, który mnie irytuje. Telefon wibruje podczas zamykania aplikacji i nie widzę opcji by się tego pozbyć. 

6 minut temu, thewall69 napisał:

Jaki to motyw ekranu blokady, czy to tylko MI 8 tak mają?

To Always on Display lub w menu ekran zgodny z otoczeniem, mają to wybrane modele (między innymi Mi8).

Screenshot_2019-03-15-13-23-24-811_com.android.settings.thumb.png.f05c8dde0c80a7743e2adef9b2418117.png

Guest
This topic is now closed to further replies.