Skocz do zawartości

GCam


rock'n'rolla

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystam z xlm marian test 4. Czy na tym configu albo ogólnie gcam tak z czapy dobiera balans bieli? Muszę ręcznie ustawiać bo zwykle wybiera jakiś zbyt żółty. Na zewnątrz sprawdza się dobrze "słoneczko" i barwy są normalne, a z automatycznym wszystko jest żółte. Pod spodem porównanie. Pierwsze zdjęcie balans bieli ustawiony na automat a drugie balans ręczny"słoneczko" (dodaje zrzuty ekranu bo za duże pliki są normalnie ).

IMG_20190502_070623.jpg

IMG_20190502_070642.jpg

Edytowane przez stereo0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Albo coś mam źle ustawione, albo nie wiem. Na mi8 faktycznie tryb nocny robił wow w gcamera, a tutaj lepiej doświetla stokowa apka w trybie nicnym, a różnicy między zwykłym trybem a nocnym nie widzę oprócz czasu robienia zdjęcia. Sam czas migawki w trybie nocny np. teraz to 1/6 a na normalnym trybie 1/10. Różnica żadna a jednak chwilę kręci się to kółko w trybie nocnym gdzie bez tego zdjęcie jest praktycznie od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.05.2019 o 19:48, emarcin napisał:

MGC_6_1_021_xcam6_beta5

https://f.celsoazevedo.com/file/cfiles/gcm1/MGC_6_1_021_xcam6_beta5.apk

 

Changelog:

Fixed superwide lens 16mp

Fixed AWB for all pixel models

Removed some options in menu

Added Xlib 2.2 ( with stock sharpness)

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

może ktoś podać jakie ustawienia wybrać żeby wychodziły dobre zdjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ogólnie to gdzie jest jakaś sprawdzona wersja z odpowiednimi ustawieniami dla Mi9, bo po zainstalowaniu tej z tego tematu z pierwszego postu bodajże zdjęcia szału nie robią. Ba, moim zdaniem wychodzą nawet gorzej jak na oryginalnej apce. Jest mnie ktoś w stanie poprowadzić za rękę z tym bo może robię coś źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wiele wersji, testuj, jesli chcesz. Może znajdziesz taką, która zrobi lepiej niż pozostałe.

Było to pisane wiele razy już, Gcam na MI9 nie jest do niczego potrzebny, bardziej do testów. Jedyna jego zaleta to mniejsze szumy w trybie nocnym, ale bez EIS i poruszone przez to.

Osobiscie juz dawno nie używam gcama i odinstalowałem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W GCamie jest bardzo dużo ustawień odpowiedzialnych za jakość zdjęć. Standardowo bez konfiguracyjnych plików jakość jest bez rewelacji. Po wgraniu ich zdjęcia są już znacznie lepsze, szczególnie nocne. Na pewno trzeba pamiętać aby uaktywniać właściwy profil do dnia i nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.06.2019 o 09:27, sp4ubw napisał:

Masz wiele wersji, testuj, jesli chcesz. Może znajdziesz taką, która zrobi lepiej niż pozostałe.

Było to pisane wiele razy już, Gcam na MI9 nie jest do niczego potrzebny, bardziej do testów. Jedyna jego zaleta to mniejsze szumy w trybie nocnym, ale bez EIS i poruszone przez to.

Osobiscie juz dawno nie używam gcama i odinstalowałem.

Nie wiem ile jeszcze razy trzeba będzie wspominać, że na Mi 9 ta apka nie robi roboty, bo jest przystosowana do OIS i nie potrafi elektronicznie ustabilizować zdjęć (a robi ich multum). Już przy Mi 8 trzeba uważać żeby nie poruszyć nocą zdjęcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, galakty napisał:

Nie wiem ile jeszcze razy trzeba będzie wspominać, że na Mi 9 ta apka nie robi roboty, bo jest przystosowana do OIS i nie potrafi elektronicznie ustabilizować zdjęć (a robi ich multum). Już przy Mi 8 trzeba uważać żeby nie poruszyć nocą zdjęcia. 

Większość tego co napisałeś i sp4... mija się z prawdą. To że nie ma optycznej stabilizacji nic nie zmienia. Większość tego rocznych średniaków i flagowców (P30, OP7, Honor 20) nie mają optycznej stabilizacji a tryby nocne posiadają. Zdjęcia nocne z ręki jak najbardziej z GCama można zrobić i są na to przykłady, a wskazują one że jakościowo fotki są lepsze niż ze stockowej. Nie mają grubych obwódek wokół krawędzi i pozostawiają więcej szczegółów na zdjęciu bo odszumianie nie jest tak agresywne. Odnośnie wszelkich innych zdjęć dziennych różnice między GCam a stockową aplikacją są marginalne. W wolniej chwili postaram się to udowodnić przykładami.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zibi1970 nic się nie mija. Ciągle powtarzamy,że jakość zdjęcia z Gcam jest lepsza, ale zrobienie ostrej foty jest trudne. Co w takim MI8 nie jest trudne. W MI9 Gcam więc nie ma zastosowania chyba, że ktoś chce to używa. Niby czemu nie. Zawsze fotografując architekturę można zrobić tych zdjęć 10 i wybrać najlepsze. Wszystko kwestia potrzeb. Natomiast do zdjęć w ruchu czy szybkich pstryków z ręki - nie nadaje się. 

Naprawdę lepiej w trybie manualnym podbić ISO do 25600 i zrobić zdjęcie niż zrobić je Gcamem. Efekt będzie lepszy.

I teraz tak, to że nie ma optycznej stabilizacji zmienia wszystko. Więc Twój wpis mija się z prawdą. Co do Modeli, które opisałeś. tak nie mają, ale tak jak MI9 mają EIS, który działa w trybie zdjęć i są ostre również w trybie nocnym co nijak się ma do Gcama, który nie ma EIS i wszystko będzie poruszone w nocy.

I antycypując, EIS w Gcam nie będzie istniał dalej. Jest to funkcja, która działa tylko i wyłącznie w aplikacji fabrycznej. 

Dalej, w Gcam nie ma prostowania perspektywy i naprawy twarzy w trybie obiektywu 13mm i też nie będzie.

Dalej, nagrywanie filmów 60fps, też słabo.

Dalej, Gcam i bokeh - zdjęcia zrobione aplikacją firmową możesz potem edytować w galerii, tych z Gcama już nie.

Dalej, Znak wodny, możesz wrzucić dowolny i potem jak nie chcesz to go włączasz i wyłączasz. W Gcam nie ma takiej możliwości.

Dalej. Stopień zaszumienia zdjęć w obiektywach innych niż 27mm. W stockowej aplikacji - poprawnie, w Gcam nieakceptowalne w słabszych warunkach oświetleniowych.

Dalej, Stock daje 48MP i pomijając wszystko zdjęcia maja lepszą szczegółowość niż 12MP, głównie przez inne odszumianie, ale mają. w Gcam masz tylko 12MP i nic nie poradzisz.

Dalej, Balans bieli. Stock, poprawnie w wielu warunkach oświetleniowych, a Gcam, jak podejdzie. W nocy nie radzi sobie zupełnie. Wszystko jest przekłamane.

Dalej uważasz, że mijamy się z prawdą i Gcam w MI9 jest lepszy?

Co do przykładów, używam MI9 od ponad 3 miesięcy i zrobiłem tyle testów, że nie potrzebuję Twoich przykładów. Skończyło się to wywaleniem Gcam - bo nie był do niczego przydatny.

Edytowane przez sp4ubw
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczę na początku że rozprawiam jedynie o zdjęciach w trybie nocnym. W każdym innym trybie  jak napisałem już wcześniej nie ma znaczącej różnicy między tymi dwiema aplikacjami i również używam stockowej . Tak, nadal uważam że mijasz się z prawdą co udowodnię robiące testowe fotki nocne. Jak ty masz na to wywalone to może komuś innemu się przyda takie porównanie.

 

ps. w mojej wersji stockowej aplikacji maksymalne iso dostępne w trybie pro to 3200. Jak uzyskujesz 25 tyś ?

Edytowane przez Zibi1970
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś:

"Naprawdę lepiej w trybie manualnym podbić ISO do 25600"

Więc to żadne Pro skoro trzeba zdać się na automatykę doboru.

 

Dodam że jakiekolwiek iso 25 tyś to jedna wielka akwarela nie do użytku. GCam w moich testach ani razu nie ustawił takiej czułości co już jest plusem. Czas naświetlania pojedyńczej klatki mogę sam sobie regulować w zależności od zdolności do trzymania telefonu w bezruchu. 1/10 s każdy utrzyma i pomimo tak krótkiego jak na nocne zdjęcia czasu iso przy GCamie wychodzi w granicach kilku tyś podczas gdy oryginalna aplikacja walnie od nastu tyś do 25 gdzie nie ma już żadnych szczegółów na obrazie.

Edytowane przez Zibi1970
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, dużo lepiej to się teraz czyta.

Co do ISO wysokiego, niestety tylko auto ustawia do tylu. Można wrzucić mody bibliotek, ale to nie do końca działa jak powinno. Szum jest bo musi być, ale zdjęcia są lepsze niż w trybie nocnym stockowym. Dlatego  warto stosować. Sprawdź dokładnie. Nie ma tego w wyborze ustawień bo nie ma. Może i lepiej bo zaraz by wszyscy pisali, że im zdjęcia szumią w nocy.

Zanim napiszesz, ze nie ma szczegółów bo podciąga ISO to sprawdź jeszcze raz, są szczegóły tylko zaszumione. Osobiście lubię szum i takie zdjęcie ma sens w nocy. Nie neguję Gcama pod tym względem bo jak niejednokrotnie podkreślałem, robi to dobrze, tylko nie ma stabilizacji i mieć nie będzie, więc... Nie ma sensu powtarzać :)

 

 

 

Edytowane przez sp4ubw
Literówka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Zibi1970 napisał:

Znam opinię gdzie twierdzi się że EIS nie jest stosowane przy zdjęciach a tylko do stabilizowania wideo.

EIS, AIS czy inny skrót to bez znaczenia, stabilizacja jest cyfrowa, teraz jest modne używanie stabilizacji AI, to właśnie dzięki temu P30 robi ostre zdjęcia, a Gcam nie, bo Gcam opiera się na działaniu OIS. Mi8 o drugiej w nocy zrobi nieporuszoną fotkę z gcam, będzie ostra (poza poruszającymi się samochodami/ludźmi oczywiście), jasna jak za dnia i ze szczegółami. Na Mi9 tego nie powtórzysz, choćbyś nie wiem co robił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, z80161072 napisał:

No prawda jest taka że gcam najlepiej sprawdza się w selfie bo stock app robi do bani zdjęcia przednią kamerą. (Góra stock , dol gcam). 74292d694f9deb2b5d1a0cf7807c60d5.jpg608fa9d0000d1f33992cb94f3c403709.jpg

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Jaka to wersja gCama i plików konfiguracyjnych?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jak tak porównuje zdjęcia to mam wrażenie, że najlepiej jakość poprawia GCam mod dla Redmi K20 Pro. Jest tutaj na forum wrzucony link. Wersja xtreme z dodatkowymi xlm sprawia się średnio, natomiast wersja urnyx wgl mi nie działa- wyrzuca błąd aplikacji. 

Edytowane przez capone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wyszła kolejna wersja GCam'a od Bulkin043 aka InnocentParrot. Oparta została na najnowszej wersji Google Camera v.7.0.009. Osobiście używam tego moda na Redmi Note 7, ale wg twórcy apka działa także na Mi 9 (Tylko na MIUI 10), więc podsyłam wam linka do przetestowania. :-)
Link do tematu na xda
Lista wspieranych urządzeń

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...