ZduneX25

Mi 9 - pytania ogólne - watek zbiorczy

Recommended Posts

Prosto tak ci mowic :) jak nie wiem jak konto google usunac z telefonu. i czy usune calowicie konto czy tylko z tel?? I jak z factory reset jak zrobic?

5 minut temu, michals19s napisał:

I jak z factory reset jak zrobic?

Tak jak napisałem, "factory reset" to to samo co ustawienia fabryczne. Usunięcie konta Googla z telefonu to Ustawienia, w zakładce Konta, Synchronizacja, Google, Dodatkowe ustawienia, usuń konto. Nawet jak nie usuniesz konta Googla to w najgorszym razie będzie trzeba podać hasło do twojego konta przy próbie zalogowania telefonu na inne konto Googla.

WItam prosze o pomoc.
Oddaje swoj tel siostrze ja zamowilem inny. Ona chce zeby jej zostawic czysty tel, Co musze zrobic zeby wyczysci tel (tak wiem ze bez TWRP sie nie obejdzie, ) tylko teraz moaj niewiaodoma co tam zaznaczyc zeby wyczyscic ale nie popsuc systemu?   DRuga sprawa czy po takim czyszczeniu konto google bedzie logowlao sie na moje obecne, czy przy uruchomieniu poprosi o nowe konto?? i  jak sprawa z kontem xiaomi , czy jak tel zostanie w rodzinie siostra moze uzywac mojego pierwszego logowania do konta xiaomi?
Jeżeli nie odlaczysz tel od wjego konta Xiaomi to będzie chciał hasło do niego. Co do konta google to raczej nie będzie o to wolał.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Jeßli jie masz TWRP nie musisz(nie możesz).

7 godzin temu, michals19s napisał:

zeby wyczysci tel??

9 godzin temu, michals19s napisał:

czyli nie musze wchodzic w TWR zeby wyczysci tel??

A odblokowałeś bootloader i wgrywałeś sam twrp? Jeśli tak to samo uruchomienie ustawień fabrycznych w ustawieniach telefonu powinno uruchomić twrp. Jeżeli nie, to twrp nie jest ci potrzebne.

10 godzin temu, simcold napisał:

Jeżeli nie odlaczysz tel od wjego konta Xiaomi to będzie chciał hasło do niego. Co do konta google to raczej nie będzie o to wolał.

odlaczenie wystarczy wylogowac mam rozumiec??

59 minut temu, michals19s napisał:

odlaczenie wystarczy wylogowac mam rozumiec??

Tak wystarczy się wylogować w telefonie z konta Mi. Samo konto zostanie, może kiedyś Ci się jeszcze przyda.

Jeżeli inna osoba ma korzystać i będzie chciała mieć "chmurę" (a w niej foty, dane aplikacji i inne pierdoły) to nie wystarczy wylogowanie! Tylko trzeba odpiąć telefon od swojego konta... 

Noż Pany... Przecież nie macie 4 lat... A mój młody w tym wieku już rosumie takie kwiaty ;-)

Edited by JamCiTo

Musi odpiąć też z mi.com czy jakoś tam. Inaczej będzie zawsze tel chciał hasło.

Kolego w takim razie powiedz mi jak odpiac konto?  I jak dostane nowy telefon to na nim moge korzystac ze strego Konta mi czy musze automatycznie zakladac nowe??

Kolego w takim razie powiedz mi jak odpiac konto?  I jak dostane nowy telefon to na nim moge korzystac ze strego Konta mi czy musze automatycznie zakladac nowe??
Przed sprzedażą musisz odpiąć telefon od swojego konta. https://i.mi.com jeżeli kupisz inny tel Xiaomi to logujesz się na nim do swojego konta i jak masz jakąś kopię to ci przywroci

Wystarczy że odepnie konto na telefonie, robiłem tak na Mi 8 i na stronie już go nie było. 

4 minuty temu, JamCiTo napisał:

Jeżeli inna osoba ma korzystać i będzie chciała mieć "chmurę" (a w niej foty, dane aplikacji i inne pierdoły) to nie wystarczy wylogowanie! Tylko trzeba odpiąć telefon od swojego konta... 

Noż Pany... Przecież nie macie 4 lat... A mój młody w tym wieku już rosumie takie kwiaty ;-)

A jaka jest twoim zdaniem różnica pomiędzy odpięciem, a wylogowaniem? To to samo, telefon będzie wylogowany, a dane mogą pozostać, lub nie na koncie.

Wystarczy że odepnie konto na telefonie, robiłem tak na Mi 8 i na stronie już go nie było. 
Uwierz mi nie jest to samo. Kiedyś sprzedawałem Xiaomi. Wywaliłem konto z tel. Zrobiłem nawet factory reset z twrp i dopiero odpięcie telefonu z find device na stronce zrobiło dobrze

1 minutę temu, simcold napisał:

Uwierz mi nie jest to samo.

To coś poszło z wylogowaniem nie tak. Też to robiłem wielokrotnie. Niby w jaki sposób chmura ma namierzyć telefon który nie jest zalogowany?

• Like 1

Mylisz pojęcia Drogi Kolego... 

Wylogowany telefon nadal pozostaje podpięty do konta i nie dość, że przy każdej okazji drze się o login, to można go znaleźć/zablokować itp... I mało tego jak ktoś znajdsie sobie passwd to ma dostęp do wszystkich danych. Więc niemyl pojęć i nie wprowadzaj w błąd. 

i.mi.com tam się logujesz (czyli pewnikiem numer telefonu i hasło) dalej settings i będziesz miał takie coś jak na zrzucie w urządzeniach... 

Konto Ci zostaje i wszystkie dane, chyha że zechcesz coś usunąć. 

Screenshot_2019-10-03-12-33-04-297_com.android.chrome.png

10 minut temu, simcold napisał:

Uwierz mi nie jest to samo. Kiedyś sprzedawałem Xiaomi. Wywaliłem konto z tel. Zrobiłem nawet factory reset z twrp i dopiero odpięcie telefonu z find device na stronce zrobiło dobrze

Ale po co mam wierzyć? Wiem co robiłem i jak zadziałało, Twoje historie nie są argumentem. 

Sprzedawałem tak telefon i kolejny właściciel zalogował się bez problemu. Ja tego telefonu od razu nie miałem na koncie, niczego nie odpinałem. Może na xiaomi.eu jest inaczej, nie wiem, na Globalu wystarczyło się wylogować.

Edited by galakty
  • Like 1

1 godzinę temu, JamCiTo napisał:

Więc niemyl pojęć i nie wprowadzaj w błąd

Nie wprowadzam w błąd. Wylogowanie z konta w telefonie w zupełności wystarcza. Robiłem to co najmniej kilkanaście razy na różnych telefonach i zawsze wystarczało. Wiem jak wygląda konto i chmura z poziomu przeglądarki, ale cała masa zwykłych użytkowników nigdy tam nie wchodziła.  Możliwe że mechanizm wylogowania z konta Mi w telefonie na customowych Miui nie zawsze działa poprawnie. Dawno na romie miuieu tego nie robiłem, ale dawniej nie było z tym problemu.

Edited by FromWP
  • Like 1

No i już :-)

@FromWP : nie opowiadaj bajek.... Nie w Xiaomi i nie w tych, które zostały przypisane do danego konta... Też kilka już mam za sobą. W porywach 5 urządzeń w takim zrzucie było... I były zaznaczone te z którymi nie ma kontaktu, bo były "wylogowane". I do momentu usunięcia z danych konta, to były urządzenia dzięki którym można było uzyskać dostęp do konta. 

12 minut temu, JamCiTo napisał:

I do momentu usunięcia z danych konta, to były urządzenia dzięki którym można było uzyskać dostęp do konta. 

Bez logowania do konta na urządzeniu (po wylogowaniu)? Bardzo ciekawe.

Działa wam 4G+?

Dziala57476bb6fcf24f46f4575a1d69886a40.jpg

1 godzinę temu, simcold napisał:
Dziala

Na xiaomi.eu bez żadnych kombinacji przez QPST?

Normalnie działa a2 mobile

To OK, też mam a2mobile ale jeszcze nie widziałem 4G+ w moich okolicach.

1 godzinę temu, silverx napisał:

To OK, też mam a2mobile ale jeszcze nie widziałem 4G+ w moich okolicach.

Bo może nie masz agregacji w pobliżu? :) 

Bo może nie masz agregacji w pobliżu?  
Mam globala, więc pewnie masz rację.

1 minutę temu, silverx napisał:

Mam globala, więc pewnie masz rację.

Kiedyś też myślałem że soft nie działa, bo agregacji zero. Okazało się że takiego nadajnika nie ma, po pół roku dołożyli. Zmieniłem sieć, znowu nie mam w domu agregacji ;) 

Akurat Mi9 ma modem 4CA, przynajmniej na Globalu. Jeśli nie ma +, to wina nadajnika.

Działa wam 4G+?

Działae16813080045eb03637653c34754d72c.jpg

Dzięki za odpowiedzi. Właśnie doczytałem na xda, że tylko chińskie wersje nie mają agregacji. Telefon mam z gearbest.

Dlaczego nie mogę zrobić kopii zapasowej ?
Wyskakuje mi w TWRP jakiś błąd
255? Musisz sformatować partycje data. Oczywiście grozi to jsntalacja softu na nowo.....