ZduneX25

Mi 9 - pytania ogólne - watek zbiorczy

Recommended Posts

czy macie już powiadomienia od aplikacji u góry ekranu obok wcięcia ? Albo jak to włączyć aby się wyświetlały cały czas ?

Do tej pory nie zwróciłem na to uwagi. Teraz siedzę w nocy w zupełnej ciszy i jak ruszam szybko telefonem trzymając go poziomo, to słychać delikatne stukanie w górnej części telefonu w okolicy obiektywów. W dzień do tej pory ze względu na hałasy otoczenia nie zwróciłem uwagi. Czy możecie sprawdzić jak to wygląda u was? Wziąłem starego redmi 3 z jednym obiektywem i też choć trochę ciszej słychać taki stuk.

• Like 1

Normalnie powiedziałbym że to OIS tak hałasuje, ale Mi9 go ni ma ;-)

• Like 1

17 minut temu, eNse napisał:

Normalnie powiedziałbym że to OIS tak hałasuje, ale Mi9 go ni ma ;-)

Ale aparat jak najbardziej może "klikać" bez OIS. Miałem Mi4c to każde odłożenie na stół wywoływało grzechotkę :D 

Na mojej Mi9 cisza. 

Gdyby nie ta cisza w nocy, to bym pewnie na to uwagi nie zwrócił. Teraz pewnie jak już o tym wiem, to dopóki nie minie jakiś czas i nie zapomnę, będzie mnie "informowało"
W OP 5 dopóki nie napisali o Jeely Gate to nie zauważyłem żelowego efektu wyświetlacza. Życie

Gdyby się komuś jeszcze chciało sprawdzić byłbym wdzięczny. Im więcej potwierdzeń że jest podobnie tym większy spokój ducha

ale jaja :) Potwierdzam. Mam grzechotkę :) Tylko przód tył szybkie ruchy (ekran-plecka). Prawo-lewo nie ma (na boki). Czyli jest to jakieś coś specjalnego . Wiec można spać spokojnie, a w ramach nudów se pogrzechotać

• Like 2

No coś jest na rzeczy, widać ten typ tak ma ;).

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Do tej pory nie zwróciłem na to uwagi. Teraz siedzę w nocy w zupełnej ciszy i jak ruszam szybko telefonem trzymając go poziomo, to słychać delikatne stukanie w górnej części telefonu w okolicy obiektywów. W dzień do tej pory ze względu na hałasy otoczenia nie zwróciłem uwagi. Czy możecie sprawdzić jak to wygląda u was? Wziąłem starego redmi 3 z jednym obiektywem i też choć trochę ciszej słychać taki stuk.  

U mnie bardzo ale to bardzo delikatnie puka ale to nic w porównaniu do mojego starego już Samsunga Galaxy Note 4. Tam obiektyw klekotał wręcz jak się szarpało telefonem. Ale zdjęcia robił ok  

• Like 1

Tylko czy to na pewno z obiektywów? Mam wrażenie jak by to bardziej na środku było, membrana głośnika czy coś.

Edited by Karls
  • Like 1

Tylko czy to na pewno z obiektywów? Mam wrażenie jak by to bardziej na środku było, membrana głośnika czy coś.
Nie. To optyka ma lekkie luzy. Może to i dobrze bo w razie upadku jest jakieś amortyzowanie i obiektywy się nie uszkodzą.

Mi3, Mi5, Mi6 też tak mają. I jest to na pewno z obiektywów. W samsungu też to miałem. I byłem zawsze przekonany, że jest tak od autofocusa. Dlaczego? Szajsung potrafił mi czasem wydawać właśnie podobne dźwięki jak bugował się podczas łapania ostrości i sam tak cały czas pyrkał bez nawet jego ruszania. W Mi5 czasem miałem takie odgłosy podczas uruchamiania telefonu. Tak jakby właśnie autofokus się kalibrował bo wtedy było widać ruchy kamerki za szkłem i takie lekkie pukania (zazwyczaj 2-5).

• Like 1

Mi Max, Mi Max 3,Mi 9 - u mnie brak takich objawów (albo nie słyszę). Lekkie pukanie w totalnej ciszy słychać przy autofocusie na Max 3 są dwa-trzy puknięcia (ale to normalne w sumie...). Przy wyłączonych jakiego break dance bym nie odstawiał to jest cisza. 

Dziś dopadłam kolegę córki który ma mi9se i też jest grzechotka. Gdy trzymamy telefon w pionie i machamy na boki nie ma tego efektu.

Po przesiadce z Mi5 na 9 denerwuje mnie dotyk, nie wiem czy to tylko u mnie tak jest czy ten typ tak ma, ale bardzo często zdarza ze zamiast kliknąć w dana ikonkę (aplikacje), przeskakuje mi na drugi pulpit, jest to dość irytujące. W poprzedniku tego nie było.

Po przesiadce z Mi5 na 9 denerwuje mnie dotyk, nie wiem czy to tylko u mnie tak jest czy ten typ tak ma, ale bardzo często zdarza ze zamiast kliknąć w dana ikonkę (aplikacje), przeskakuje mi na drugi pulpit, jest to dość irytujące. W poprzedniku tego nie było.
Masz coś naklejone na ekran?

Ja się też z Mi5 przesiadałem i dotyk działa w porządku. Również stawiałbym na jakieś wadliwe szkło ochronne.

Nie mam żadnego szkła. Dopiero zamierzam kupić.

Musze idealnie trafiać w ikonki bo inaczej duże prawdopodobieństwo ze przeskoczy na drugi pulpit, a wystarczy ze wykonam ruch klikając w ikonkę i się delikatnie palec przesunie po ikonce i już mam drugi pulpit. Tak jak by dotyk był za czuły prawo/lewo.

Mam to samo na Max3 - ale po wymianie szkła. Na Mi9 tego nie ma ze szkłem 3mk które pękło po ostatniej nastej glebie (w końcu) i będzie wymiana na jakąś fajansiarską hybrydę co w domu leży w kij czasu. 

No to może felerny egzemplarz, ciężko powiedzieć. Jest oczywiście mała szansa, że to wina softu.

Od kilku dni w moim mi9 włącza się aparat. Co dziwne, zauważyłem to tylko podczas jazdy samochodem. Aparat włącza się sam co kilka sekund. Telefon leży obok na fotelu, nie możliwe aby coś się samo wciskało. Wie ktoś co może być problemem?

Wstrząsy? Masz ustawiony jakiś skrót do wywołania aparatu fizycznymi przyciskami?

Zobacz, czy jak to wyłączysz to dalej będzie się sam włączał. Może jest jakieś zwarcie na przycisku i wstrząsy wystarczają by to zinterpretowało jako naciśnięcie.

Teraz tak myślę, że może to być całkiem prawdopodobne, ponieważ długie przyciśnięcie przycisku SI włącza latarkę, co też zauważyłem z 2-3 razy. 

Edit: Od kilku minut trząsę telefonem i nic się nie dzieje..

Edited by kubinj0

Ostatnio sprawdzałem SOT i jest non stop włączone Wi-Fi mimo ze jest wyłączone, gdzie szukać jakiś ostawień aby w SOT było ze Wi-Fi jest wyłączone a nie pokazywało ciągłego niebieskiego paska o włączonym Wi-Fi.

Dnia 23.09.2019 o 22:48, kubinj0 napisał:

Od kilku dni w moim mi9 włącza się aparat. Co dziwne, zauważyłem to tylko podczas jazdy samochodem. Aparat włącza się sam co kilka sekund. Telefon leży obok na fotelu, nie możliwe aby coś się samo wciskało. Wie ktoś co może być problemem?

Problem nie ustąpił. Zauważyłem natomiast, że występuje wtedy, kiedy jest bardzo słaby zasięg sieci. Czy ma może ktoś jakiś pomysł, co może być przyczyną problemu?