ZduneX25

Mi 9 - pytania ogólne - watek zbiorczy

Recommended Posts

Koledzy mam problem z odtworzeniem w twrp wcześniej zrobionego backupu partycji Data. Proces dochodzi do 42%, po czym dostaję komunikat extractTarFork() process ended with ERROR: 255.

Pozostałe partycje przywróciły się bez problemu - jednak ta, na której najbardziej mi zależny - niestety nie chce.

Próbowałem odmontować partycję Data i wtedy odtworzyć obraz, ale nadal to samo :-o

Robiłem to na twrp z końcówką 35, teraz zaktualizowałem do 41 i efekt jest taki sam

Z góry dzięki za pomoc

[mention=56384]zalezi[/mention] od wczoraj dałem kolejną(już chyba z 5 B)) szansę PE - przy poprzednich instalacjach okazało się, że instalowałem złe oprogramowanie.
Na pierwszej stronie wątku w xda autor napisał: Flash the Latest MIUI Global Stable release - no to więc tak robiłem i okazało się, że to był podstawowy błąd. Bo nie chodziło o pełny obraz systemu tylko fw+vendor do pobrania stąd: https://forum.xda-developers.com/Mi-9/how-to/firmware-vendor-collection-flashable-t3950943 z sekcji xiaomu.eu i potem na to nakładasz PE.
W wątku polecają 9.6.20, ale mi na tej wersji nie chciał działać czytnik palca. Musiałem zainstalować 9.7.19 i póki co wszystko elegancko śmiga :-D
Użytkuję dopiero od wczoraj od 23 także za dużo nie mogę powiedzieć - ale jak wspomniałem wyżej wszystko działa - przynajmniej tak na tą chwilę mi się wydaje, ale co wtedy mi nie działało, to sprawdziłem w pierwszej kolejności i jest dobrze.
Hej. Używasz ostatnio PE? Bo chyba wrzucę :)

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Ustawienia -> Zainstalowane aplikacje. Klikasz na te trzy kropeczki w prawym górnym rogu i tam masz "Domyślne aplikacje".

Czy da radę podłączyć dysk zewnętrzny pod Mi9? Wiem, że ma on zewnętrzne zasilanie.

Jeżeli tak to co będzie potrzebne?

Jeszcze jak, w końcu USB po OTG można podpinać od... wielu lat. Pytanie o jaki dysk Ci chodzi? Wszystko rozbija się o pobór prądu, czy da radę go napędzić. 

Skoro z zewnętrznym zasilaniem to na 99% nie będzie problemu.

Wysłane z mojego MI 9 -> Tapatalk

• Like 1
  • Thanks 1

Dobra, dysk śmiga, wszystko fajnie tylko za cholerę nie chce mi otworzyć plików ponieważ jest sformatowany na NFTS..

7 godzin temu, Liffer napisał:

Dobra, dysk śmiga, wszystko fajnie tylko za cholerę nie chce mi otworzyć plików ponieważ jest sformatowany na NFTS..

Spróbuj poczytać TEN TUTAJ poradnik

• Thanks 1

7 godzin temu, witek_77 napisał:

Spróbuj poczytać TEN TUTAJ poradnik

Dzięki wielkie, śmiga aż miło.

A macie może jakiś sposób na sterowanie laptopem przez telefon? Łączę się przez HDMI lapkiem do starego TV i wkurza mnie wstawanie ciągle do lapka żeby zmienić muzykę, film itp.

Istnieje może coś takiego na androida jak smart tv? Czy jedynie team viewer wchodzi w grę?

Laptop posiada bluetooth i wifi

1 godzinę temu, Liffer napisał:

Dzięki wielkie, śmiga aż miło.

A macie może jakiś sposób na sterowanie laptopem przez telefon? Łączę się przez HDMI lapkiem do starego TV i wkurza mnie wstawanie ciągle do lapka żeby zmienić muzykę, film itp.

Istnieje może coś takiego na androida jak smart tv? Czy jedynie team viewer wchodzi w grę?

Laptop posiada bluetooth i wifi

Zrób sobie pulpit zdalny na telefon. Na telefonie instalujesz aplikację PULPIT ZDALNY CHROME a na kompie musisz mieć przeglądarkę CHROME z zalogowanym swoim kontem. Później poczytaj TUTAJ jak odpalić pulpit w kompie. Bardzo proste. Wtedy nawet jak masz kompa załączonego w domu to gdziekolwiek jesteś możesz się na kompa zalogować i przeglądać go. Nie trzeba kombinacji typu VPN, adresy zewnętrzne itd.

Jeżeli to cię nie usatysfakcjonuje to wpisze w google "android sterowanie komputerem" i znajdziesz aplikacje do tego. Kiedyś się tym bawiłem, ale to lata temu były. Jedna apka idzie na PC jako serwer a druga na telefon. Działało to fajnie, ale bardziej jako ciekawostka bo sterowanie jest kiepskie tym, ale do przełączenia muzyki myślę, że wystarczy.,

Możesz ręcznie przenieść do folderu aplikacji systemowych, powinno zadziałać. Oczywiście po przeniesieniu restart telefonu.

4 godziny temu, Karls napisał:

Możesz ręcznie przenieść do folderu aplikacji systemowych, powinno zadziałać. Oczywiście po przeniesieniu restart telefonu.

Wolałbym programem typu LP

Jak to jest z tym odblokowaniem bootladera mi9. Trzeba tydzień czekać na zgodę czy da się to jakoś ominąć?
Przeglądałem forum i zauważyłem, że wiele osób skarży się na krótki SoT, brak powiadomień na pasku, problemy z jasnością, prześwietleniami przy słabym oświetleniu, niektórzy na aparat.
Jak to jest?
Obecnie mam taką wersję.

Screenshot_2019-09-05-16-55-59-451_com.android.settings.png

Bo ludzie chcą wydać 1500zł i myślą, że będzie tak samo jak na telefonie za 4000zł ;). Aparat jest moim zdaniem bardzo dobry, jestem nim pozytywnie zaskoczony. Z ekranem też nie ma problemów, jednolite podświetlenie, żadnych prześwitów. Krótki SoT? Jak na baterię 3300 mAh, to jest nieźle, 5-6h zależnie jak używasz.

Co do podświetlenia to w ostatnim sofcie jest bug z daylight mode, które nie wyłącza się jak się wyłączy automatyczną jasność. Tak samo ikony powiadomień dalej są zbugowane, najlepiej sobie tymczasowo zainstalować to: https://play.google.com/store/apps/details?id=zanini.andrea.notchtest

• Like 2

Czy działa wam przewodnik programowy w Mi Remote? Pamiętam, że na Mi 5 dało się wybrać dostawcę telewizji, była lista kanałów wraz z programem. Na Mi 9 nie widzę tej opcji. Peel niby jest zainstalowany domyślnie, nie ma ikony, jest tylko ikona Mi Remote ale w nim brak jakiejkolwiek funkcjonalności związanej z przewodnikiem programowym.

Dzisiaj kolega pokazał mi jak u niego op6 poprzez słuchawkę BT mówi kto dzwoni. Używamy takich samych słuchawek Xiaomi pojedynczych do rozmów telefonicznych. Czy można tak ustawić nasze mi9? Jest to naprawdę przydatna funkcja. Aha wydaje mi się ze mówi głosem asystenta Google.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Zainstalowałem sobie dziś androida q i czy to normalne ,że nie działa asystent googla?

Edited by KaMis

Panowie, jakiś czas temu zauważyłem chyba jakiś problem z ikonami w różnych motywach i w zależności od różnych tapet, mianowicie poszarpane krawędzie ikon. Spotkaliście się z czymś takim czy to tylko u mnie?

Szybkie pytanie, w huaweiu mate 10 lite miałem możliwość wyszukania aplikacji po przejechaniu palcem od góry w dol, brakuje mi tego bardzo w xiaomi, jest taka opcja?