ZduneX25

Mi 9 - pytania ogólne - watek zbiorczy

Recommended Posts

Za ile ten mi9 z allegro?

Ja swoją mi9 miesięczną z oficjalnej dystrybucji za 1400zł ledwo sprzedałem na allegro

Pewniej? Jak wygląda kwestia wymiany jeżeli trafi ci się wadliwy egzemplarz, lub padnie jakiś podzespół w trakcie okresu gwarancyjnego?

18 minut temu, bioly87 napisał:

jakiś podzespół

który ?

w nowych telefonach są 4 podzespoły - procek, wyświetlacz, bateria i obudowa.

A tak na poważnie..... nigdy nie zepsuł mi się telefon, poprostu nie miałem pecha.

Nie wiem... Mi się zbuchał po 3 czy 4 miesiącach Z2 Pro (nagle się resetował i nie przyjmował wzoru i hasła które miał ustalone. Trzeba było robić harda i od zera go ustawiać. I raz w ten sam dzień, raz po 3 dniach restart i lipa...) i chinole nie widzieli problemu, żeby odesłać im do Hiszpanii i zwrócili całość kosztów łącznie z przesyłką kurierem... I nawet hasło "PayPal" nie padło w korespondencji... 

Jak podchodzisz normalnie jak do człowieka, to niby dlaczego ma robić pod górkę? 

A tak piszę z telefonu (Max3) kupionego u nich ponad rok temu... I w domu chyba ze 4 inne jeszcze są (najstarszy ma ze 4 lata) i się kurrrrr... popsuć nie chcą... 

No nie wiem czy parę urwiesz. Wersję 64/6 idzie znaleźć za mniej niż 1600 zł na promocjach z oficjalnej dystrybucji w Polsce. Na allegro za ile wyrwiesz taką "nówkę"? 1500 zł? Oszczędzi się może stówkę, także raczej tacy allegrowicze nie są skąpi a leniwi lub niecierpliwi ;).

Panowie i Panie, jakas ciekawa opcja do przerzucania plikow, stałe połączenie telefonu z laptopem?

Myslalem o airdroidzie, macie może cos innego do polecenia? 

Panowie i Panie, jakas ciekawa opcja do przerzucania plikow, stałe połączenie telefonu z laptopem?
Myslalem o airdroidzie, macie może cos innego do polecenia? 
Ftp

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

• Thanks 1

Można więcej tapet 24h, motywów itp na mi9 jakoś pobrać ? Tapetę 24h mam tylko jedną, a szkoda. Są też codzienne tapety ? tak jak miałem w op5.

Motywów możesz sobie ile chcesz pobrać, tylko jeśli nie masz regionu Chiny lub Indie to nie masz takiego marketu z motywami i musisz ręcznie instalować. Co do tapet 24h to nie wiem, nie korzystam.

• Like 1

Region Szwajcaria i masz motywy... Po ostatnich aktualizacjach z ustawień wcięło przełącznik na 24h tapety... 

• Like 1

Jak podłączyć do starszego TV(panasonic plazma) ? żeby oglądać NetFlix

Edited by zenekX

Dnia 10.08.2019 o 20:36, JamCiTo napisał:

Nie wiem czy nie wolałbym od chinoli bezpośrednio... I taniej... I pewniej... ;-)

Dokładnie, albo brać od Chinoli, albo od oficjalnych sklepów w Polsce. Innych rozwiązań nie pojmuję, bo ani to tanio, ani pewnie. 

@up Chromecast może?

Edited by galakty

2 minuty temu, JamCiTo napisał:

Jakie wyjścia w nim masz? 

gniazda HDMI, USB, internetowe rj45

Edited by zenekX

Tjaaaaa... Głupi Netfliks nie ma opcji (dopiero sprawdziłem). Czyli pozostaje Ci albo "po kablu", albo przez router (nie wiem jak masz sieć zrobioną) do którego podłączysz tv i przez wiufiu dublowanie ekranu. Nic innego mi do głowy nie przychodzi...

po kablu MHL ?

router z WiFi, a do telewizora z rutera po kablu internetowym

3 minuty temu, JamCiTo napisał:

Głupi Netfliks nie ma opcji

?

16 minut temu, galakty napisał:

@up Chromecast może?

znalazłem na Alle.... - GOOGLE Chromecast 3 SMART TV 5GHz 60fps

Tylko dublowanie ekranu mi przychodzi do głowy... 

Nie wiem... Ja tam kupiłem ze 3 lata temu fajansiarskiego Philipsa i on ibsługuje wiufiu i bezpośrednio dane dubluję na nim... I ma Netfliksa wbudowanego... 

3 minuty temu, JamCiTo napisał:

Tylko dublowanie ekranu mi przychodzi do głowy... 

Nie wiem... Ja tam kupiłem ze 3 lata temu fajansiarskiego Philipsa i on ibsługuje wiufiu i bezpośrednio dane dubluję na nim... I ma Netfliksa wbudowanego... 

Ja na Sony czasem coś oglądam i generalnie dublowanie ekranu działa świetnie, czy to mxplayer, czy jakieś wideo na Chromie, zero problemów (na Mi8, nie wiem jak Mi9).

Na mibox też bez problemu działa z Mi9 dublowanie ekranu.

Wysłane z mojego MI 9 -> Tapatalk

Ma MI 9 od kilku dni. 

Obecnie najbardziej doskwiera mi jeden problem. Mam wybrany tryb cichy. 

Telefon mam sparowany z systemem audio w samochodzie i zauważyłem, że za każdym razem po połączeniu, muszę ręcznie zwiększać głośność w telefonie. 

Spotify odpala się bez problemu, muzyka gra - tylko głośność jest na zero. Zwiększę. Wysiadam, wsiadam i znowu mam volume na zero. Ktoś coś może?

Nie rozumiem problemu...

Masz tryb "cichy" to ma być cicho... ;-) a na chwilę jak potrzebujesz to sobie zgłaśniasz ;-)... 

Włącz normalny tryb, poustawiaj sobie głośność i z belki wyciszaj dźwięki wszelkich powiadomień. I już. 

Nie rozumiem problemu...
Masz tryb "cichy" to ma być cicho... ;-) a na chwilę jak potrzebujesz to sobie zgłaśniasz ;-)... 
Włącz normalny tryb, poustawiaj sobie głośność i z belki wyciszaj dźwięki wszelkich powiadomień. I już. 
Problem jest taki że ustawie głośność jak na obrazku.
Wsiadam do auta. Łączę się z Bluetooth i głośność multimediów mam na zero.
Tak jest w kółko. Nie wiem czy to specyfika tego co jest w aucie czy gdzieś grzebania w ustawieniach telefonu.
Dam na 3/4. Rozłącze się. Łączę i znowu mam na zero.
Ze słuchawkami Bluetooth nie mam takich przypadków, a poprzednio oneplus 5 też nie robil problemów więc już sam nie wiem. 5eddfc6ef878c09683f9489dfd3b4697.jpg

Zależy jak ci rozpoznaje radio w samochodzie. Może nie jako multimedia i tu jest problem.

Generalnie poza telefonem odtwarza też dzięki z yanosika i muzykę z Spotify więc chyba ok.

Spoko, poobserwuje to jeszcze. Może na koniec ustalę jakąś automatyzację że jak połączy się z zestawem, to daj vol na 75% i będzie ok. aa007f5c2a2c871be0f89b6e22108d72.jpg

4 godziny temu, cmm7 napisał:

Problem jest taki że ustawie głośność jak na obrazku.
Wsiadam do auta. Łączę się z Bluetooth i głośność multimediów mam na zero.
Tak jest w kółko. Nie wiem czy to specyfika tego co jest w aucie czy gdzieś grzebania w ustawieniach telefonu.
Dam na 3/4. Rozłącze się. Łączę i znowu mam na zero.
Ze słuchawkami Bluetooth nie mam takich przypadków, a poprzednio oneplus 5 też nie robil problemów więc już sam nie wiem.

Daj głośność dzwonka na maksa.. Zobacz jak jest wtedy. Jak będzie OK to zjedź z belki i wyłączasz dźwięk dzwonka. Oboje tak mamy z Kobiełką i jej Mi i mój Max nie widzą problemu w sprawnym działaniu czy ze słuchawkami, czy z dyliżansem. 

Dokładnie tak jak na obrazku : najpierw w ustawieniach dźwięku głośność na maksa, a później belka w dół i włączasz wyciszenie. 

IMG_20190815_175254.jpg

Mam root i xiaomi.eu. Nie mogę odpalić apki Tmobile. Magisk zrobiłem hide I nic to nie dało. Macie jakiś pomysł?

A w magisku jak sprawdzasz SafetyNet to masz 2x zielony?

Wysłane z mojego MI 9 -> Tapatalk

To widać producent aplikacji używa jeszcze jakiś dodatkowych sztuczek by wykryć root. Zostaje metoda prób i błędów - poukrywaj Google Play Services, pousuwaj wszystkie foldery z "root" czy "magisk" w nazwie, użyj opcji przepakowania MagiskManager z losową nazwą pakietu.

• Like 1