ZduneX25

Mi 9 - pytania ogólne - watek zbiorczy

Recommended Posts

Tzn wszędzie gdzie kupie telefon czy to mi-home, x-com czy gdziekolwiek będę miał taki sam rom global EU ? Który nie jest tak dobry co MIUI polska ?

Zależy kto co lubi... Jeżeli chcesz mieć stabilne GPay i asystenta google to raczej EEU. Ja po 5 latach ze względu na powyższe na Mi9 zrezygnowałem z romów eu bo modnej różne problemy. Za to na Mi6 problemów nie zaobserwowałem i to jest ciekawe...

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Może głupie pytanie ale czy macie jakiś sposób by przyciskami głośności w mi9 zmieniać głośność dzwonka a nie multimediów? Bo nie ogarniam

16 minut temu, kamik162 napisał:

Może głupie pytanie ale czy macie jakiś sposób by przyciskami głośności w mi9 zmieniać głośność dzwonka a nie multimediów? Bo nie ogarniam

Jak wyłączysz optymalizację MIUI w opcjach programistycznych, to z tego co pamiętam wtedy te przyciski służą do wyciszania dzwonka, nie multimediów.

55 minut temu, kamik162 napisał:

Jest taka opcja w: Ustawienia -> Dźwięk i wibracje -> Kontrola przyciskami głośności

Edited by bioly87

W ustawieniach dzwieku85e538801c6d08f0c65bad89f7151837.jpg

Mi 9- xiaomi.eu 9.5.30, Magisk 19.2, EdXposed 90

Uruchomił ktoś z Was VoLTE w Playu? Bo mam problem niestety z tą funkcją.

23 godziny temu, stereo0 napisał:

@bartek5860

@simcold

W Polsce nie wiem, ale w Europie spada(są promocje) na niemieckim media markt* 6/64 za około 1560zl, a jeszcze wczoraj 6/128 za lekko ponad 1700zl był. Wciąż na Amazonie można kupić 6/64 za 1600zl https://www.amazon.de/dp/B009ML3J5G?language=pl_PL&tag=pepperpl09-21

* Niemiecki Media Markt raczej nie wysyła do Polski 

Kupując z Niemiec czy gdzie indziej dostaje dokładnie to samo co w polsce ? Chodzi mi o oprogramowanie, język polski usługi itp ?

Kupując z Niemiec czy gdzie indziej dostaje dokładnie to samo co w polsce ? Chodzi mi o oprogramowanie, język polski usługi itp ?
Tak. Eu

Mi 9- xiaomi.eu 9.5.30, Magisk 19.2, EdXposed 90

50 minut temu, bioly87 napisał:

Jest taka opcja w: Ustawienia -> Dźwięk i wibracje -> Kontrola przyciskami głośności

U mnie brak :( opcji programistycznych też nie mam

Screenshot_2019-06-04-12-29-02-212_com.android.settings.png

1 godzinę temu, kamik162 napisał:

opcji programistycznych też nie mam

Tapnij kilka razy wersję Miui - się pojawią.

Ja sądzę że to jest wada w konstrukcji procesora i oni tych powiadomień  nie naprawią w tym modelu.

• Haha 1

Ja sądzę że to jest wada w konstrukcji procesora i oni tych powiadomień  nie naprawią w tym modelu.
dobre

• Like 1

Powiadomienia są, wrzuć sobie global beta albo xiaomi.eu i będziesz miał powiadomienia.

Jak zapisać się do bety oficjalnego oprogramowania?

Nie trzeba się zapisywać, wystarczy ściągnąć paczkę z dopiskiem dev i odpalić przez aktualizacje.

Pamiętaj, że wersja deweloperska nie pozwala na użycie Google Pay.

Dzięki za szybkie info. Niestety nie wyobrażam już sobie płacenia bez G Pay.

Nie trzeba się zapisywać, wystarczy ściągnąć paczkę z dopiskiem dev i odpalić przez aktualizacje.

Pamiętaj, że wersja deweloperska nie pozwala na użycie Google Pay.

Po pobraniu global beta można potem spowrotem wrócić na zwykłego globala?

Od razu napiszę mam global i takie pytanko. Gdy dostanę jakieś powiadomienie pojawi się(na ekranie blokady) na chwilę i zaraz  znika, tak samo nie ma cały czas zegara. Chodzi mi o tryb telefonu tam gdzie wyświetla, odcisk palca. Na mi8 zegar cały czas mi się wyświetla i do tego się przyzwyczaiłem....

Od razu napiszę mam global i takie pytanko. Gdy dostanę jakieś powiadomienie pojawi się(na ekranie blokady) na chwilę i zaraz  znika, tak samo nie ma cały czas zegara. Chodzi mi o tryb telefonu tam gdzie wyświetla, odcisk palca. Na mi8 zegar cały czas mi się wyświetla i do tego się przyzwyczaiłem....
Chodzi Ci o always on display?

Właśnie o to 
Ustawienia -> Wyświetlacz -> Ekran zgodny z otoczeniem -> Zawsze włączony. Co do powiadomień to mi też się nie pojawiają jedynie jakieś z messengera.

Właśnie w tej chwili znalazłem, ale oczywiście wielkie dzięki. Ikonki sms, poczty tez pokazuje

Właśnie w tej chwili znalazłem, ale oczywiście wielkie dzięki. Ikonki sms, poczty tez pokazuje
Gorzej z powiadomieniami typu twitter, yt, fb.

Aplikacje które działają z AOD:

Na xiaomi.eu: Instagram, BlackBerry Hub, Wiadomości Google, Lista zadań Google, Hangouts, KakaoTalk, Outlook, Skype (wszystkie wersje, bo są widzę 3), Snapchat, Tapatalk, Telegram, Telegram X, Viber, VKontakte, WhatsApp (zwykły i Business), WeChat, QQ, Messenger, LINE, Gmail, domyślna apka Poczty, domyślny Kalendarz, Kalendarz Google, SMS, Telefon. (pogrubione - także na Globalu).

• Thanks 1

Aplikacje które działają z AOD:
Na xiaomi.eu: Instagram, BlackBerry Hub, Wiadomości Google, Lista zadań Google, Hangouts, KakaoTalk, Outlook, Skype (wszystkie wersje, bo są widzę 3), Snapchat, Tapatalk, Telegram, Telegram X, Viber, VKontakte, WhatsApp (zwykły i Business), WeChat, QQ, Messenger, LINE, Gmail, domyślna apka Poczty, domyślny Kalendarz, Kalendarz Google, SMS, Telefon. (pogrubione - także na Globalu).
Powiadomienia typu twitter, yt, fb nie będą działać na globalu?

@FoxiuuPewnie kiedyś będą, ale xiaomi ma takie tempo wprowadzania nowości w aktualizacjach czy chyba nawet oni nie wiedzą kiedy...

Po pobraniu global beta można potem spowrotem wrócić na zwykłego globala?  

Tak, można.