ZduneX25

Mi 9 - pytania ogólne - watek zbiorczy

Recommended Posts

@Tomek_Pietras wejdź tam w aktualizacje systemu i u góry w trzy kropki  bo to ostatnia Twoja nadzieja. Jak w nie klikniesz to daj "pobierz najnowszy pakiet". Pobierze się ten sam soft co masz bo masz najnowszy, ale zainstaluje od nowa. Nic nie stracisz.

I ustaw w NFC w sekcji układ zabezpieczający "mobilny portfel z hce" bo standardowo jest zamiast tego "uzyj portfela sim" co u nas nie działa :)

18 minut temu, Tomek_Pietras napisał:

Sugerujesz, że to nie wina oprogramowania? Może wgrać betę Androida Q? Tylko jak to zrobić? W Huawei zapisywało się z poziomu telefonu i sama beta przychodziła jako aktualizacja a tutaj jak jest?

Gdzie kupiłeś telefon? Może masz jakiś dziadowski soft...

Ok, pobieram. I dzięki za naprawienie płatności :) Swoją drogą pierwszy raz musiałem coś takiego zmieniać.

2 minuty temu, mrosi napisał:

Gdzie kupiłeś telefon? Może masz jakiś dziadowski soft...

Na poprzedniej stronie jest info, że telefon z Mediaexpert i jest screen z wersją oprogramowania.

Ok, po przeinstalowaniu systemu zdaje się być ok. I google pay też działa, dzięki

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Mała uwaga. U mnie na wersji MIUI Global 10.2.24.0 NFC działa na portfelu SIM. (Dziwne ale prawda tak samo BLIK jak i GooglePay)

Siema
Chce kupić Mi9/MI9 se ale jestem zielony w temacie xiaomi, gdyż nigdy żadnego nie miałem. Zacznijmy, że w sklepach stacjonarnych typu media expert nigdzie w mojej okolicy nie maja ani jednego ani drugiego. W internecie ceny są różnie od 1700-2300 za mi 9. Można wgl wierzyć tym sprzedawcą na allegro, czy tam po prostu mają wersje z chin dlatego jest taniej.
Stąd moje pytanie gdzie kupić najtaniej, żeby było dobrze i wszystko śmigało w Polsce wraz z aktualizacjami ?
Wiem, że są jakieś wersje global eu i jakieś inne ale też nie do końca wiem czym to się różni

23 minuty temu, bartek5860 napisał:

Siema
Chce kupić Mi9/MI9 se ale jestem zielony w temacie xiaomi, gdyż nigdy żadnego nie miałem. Zacznijmy, że w sklepach stacjonarnych typu media expert nigdzie w mojej okolicy nie maja ani jednego ani drugiego. W internecie ceny są różnie od 1700-2300 za mi 9. Można wgl wierzyć tym sprzedawcą na allegro, czy tam po prostu mają wersje z chin dlatego jest taniej.
Stąd moje pytanie gdzie kupić najtaniej, żeby było dobrze i wszystko śmigało w Polsce wraz z aktualizacjami ?
Wiem, że są jakieś wersje global eu i jakieś inne ale też nie do końca wiem czym to się różni

Tutaj: https://mi-home.pl/mi-9?gclid=CjwKCAjw27jnBRBuEiwAdjQXDAsvdc-pBRlrC-vzQBW1Im4VEptLux65wl5uZQXL1R9RNbtvcigVxRoC-DUQAvD_BwE

Kup z oficjalnej strony mihome. Nie kombinuj nie opłaca się tym bardziej, że nie jesteś w temacie romów. Będziesz miał gwarancję i global rom. Jak się ogarniesz to możesz ale nie musisz odblokować sobie bootloader i wgrać Xiaomi.eu.

Jak chcesz mieć święty spokój i cenę nie z sufitu to bierz z https://mi-home.pl/
Mają na bieżąco dostawy co nie jest takie oczywiste w innych sklepach internetowych.

Ogólnie jestem ogarnięty z androidem, romy i jakieś modyfikacje tez kiedyś wgrywałem tylko po prostu nigdy nie miałem do czynienia z niczym od xiaomi, nawet z ich nakładką

Więc chętnie się dowiem czym się różnią te romy global / eu jest jeszcze coś innego? i jak to się przekłada na sam telefon ?

Podowiedzcie mi proszę gdzie są jakieś ustawienia żeby aplikacje wyświetlały się na całym ekranie. Teraz mam tak jakby było włączone ukrywanie noutcha.

Edited by maciek04

Dnia 27.05.2019 o 10:32, mrosi napisał:

Zależy, skąd telefon zakupiony. Jeśli z oficjalnej dystrybucji ABC Data (mi-home, x-kom, komputronik, etc.) lub Action (Proline czy Sferis), to przez odblokowanie BL i instalację MIUI Polska/EU nie tracisz gwarancji.

Napisałem wczoraj do kilku firm i takie są odpowiedzi odnośnie gwarancji:

1. Allegro 1

image.thumb.png.5ac69f498b991367ab501e5bbcae4f57.png

2. Allegro 2

image.thumb.png.b49c6bc44b6893169a21f8b746969dc5.png

3. X-kom

image.thumb.png.e0a447801b72cb81a37b81cadb4d5e0d.png

4. Mi-home

image.png.b35786e25de7d63dc04addc6b5022740.png

5. Pro-line

image.thumb.png.da01c7f0ba1803655242a184db923551.png

Podpinam się pod pytanie Tomka

"Ogólnie warto zmieniać ROM na EU z Global?  Jakie są tego zalety i ewentualne wady?"

Czy gdzieś znajdziemy jakąś tabelkę/informacje o różnicach? Jeśli nie, czy ktoś mógłby je wypisać?

Dzięki wielkie!

Dobry wieczór,

mam takie pytanko... Odblokowałem telefon oficjalnym sposobem i zainstalowałem twrp i system zgodnie z instrukcją na https://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi-eu-i-twrp-na-mi9/. System działa normalnie ale nie mogę wejść do twrp. Trzymanie power i vol + powoduje restarty do czasu aż puszczę vol +. Powinien wstać twrp a nie wstaje. Macie radę?

Wgraj nowsze TWRP z działu Modyfikacje systemowe (zbiór recovery).

• Like 1
  • Thanks 1

41 minut temu, Kidus napisał:

3. X-kom

image.thumb.png.e0a447801b72cb81a37b81cadb4d5e0d.png

A kiedyś x-kom nie robił problemów z MIUI EU. Zmieniło się to, czy po prostu osoba odpowiadająca na maila jest niedoinformowana?

Czyli nie warto chyba zmieniać, skoro wiąże się to z problemami odnośnie gwarancji.

Zaraz to kupując telefon z oficjalnej dystrybucji na mi-home jaką ma wersje oprogramowania ? Xiaomi.eu / Global MIUI czy MIUIPolska 

Bo z tego co tu czytam to Xiaomi.eu i MIUIPolska  jest lepszy od globala ma więcej funkcji i lepiej przetłumaczony ?

Czy na Mi 9 z MIUI Polska/EU działają u kogoś płatności Google Pay?

Dzisiaj odblokowałem BL, zainstalowałem ostatni ROM i... "Twoje urządzenie jest zrootowane"...

@mrosi działają nieprzerwanie na kazdym xiaomi.eu bez żadnego kombinowania. Codziennie płace od kilku miesięcy. Zmieniam softy, zawsze aktualne, oprócz ostatniego, czyli 9.5.23 bo ma błąd i czyni niezdatnym do użytku ten model, ale testowałem też ten soft i tak samo GPay działa poprawnie.

10 godzin temu, bartek5860 napisał:

EEA ? czyli jaki ? bo ja nie jestem jeszcze obeznany w xiaomi :)

Znaczy global wydany na potrzeby EU.  Zostaw, popatrzysz sobie, poczytasz i będziesz wiedział czego chcesz. 

10 godzin temu, palibrzuch napisał:

Jaki ma błąd? Bo używam tego softu...

Opisany kilkukrotnie w dziale aktualizacji MIUI. Opisany na xiaomi.eu z filmami. W skrócie klawiatura nie znika i pojawia się na zablokowanym ekranie wraz z animacją czytnika, jeśli nastąpi blokada z klawiaturą nieschowaną. Nie jest to zależne od klawiatury. 

To jak to w końcu jest z tą gwarancją i miui.eu ???

Na jakiej zasadzie działa folder 'osoby' w galerii? Mam trochę zdjęć a folder nadal pusty.

30 minutes ago, Adamerio said:

To jak to w końcu jest z tą gwarancją i miui.eu ???

Na jakiej zasadzie działa folder 'osoby' w galerii? Mam trochę zdjęć a folder nadal pusty.

Żeby to działało zdaje się że musisz mieć zdjęcia w chmurze

Przeszedłem przez odblokowanie bootloadera, wgrywanie miui i twrp...

Z mniejszymi czy większymi problemami ale udało się. Jedyna rzecz na której teraz utknąłem to root. 

Wgrałem paczkę z magisk. Niestety nic się nie dzieje. 

Jest jakiś problem z tym na mi9? 

Edit:

Przyszedł mi do głowy jeszcze jeden pomysł i się udało. Mianowicie pobrałem z xda najnowszą wersję magisk, wgrałem i działa 

Edited by pull1990