ZduneX25

Mi 9 - pytania ogólne - watek zbiorczy

Recommended Posts

22 minuty temu, Purelogic napisał:

Witajcie, mam  MIUI Global 10.02 (10.2.24.0 PFAEUXM).

Co realnie zyskam po odblokowaniu bootloadera i wgraniu najnowszej wersji rozwojowej?

Zyskasz na czasie. Nowe funkcje w ROM-ach EU.dev pojawiają się na wiele tygodni, a raczej nawet miesięcy wcześniej niż w Global Stable. Dotyczy to też nowych błędów, oczywiście.

Zyskasz cotygodniowe emocje. Brakuje mi tego (odkąd mam Mi8 siedzę na Global Stable - nuuuuuuuuda).

Mając TWRP - zyskasz możliwość robienia Wipe cache+dalvik. Czasem to naprawia różne drobne błędy, zwykle też poprawia (na jakiś czas) czas pracy baterii. Przy zablokowanym BL nie ma jak tego wykonać (choć w pewnym sensie/zakresie można to wymusić - instalując ręcznie ten sam ROM, który się ma - zabieg czasami pomaga w walce z dziwnymi błędami).

Mając TWRP - masz też wgląd w cały "dysk", co czasami może się przydać. Rzadko, ale jednak.

No i w końcu - zyskasz możliwość włączenia roota. Ja nie używam, bo nie potrzebuję, ale wiem, że niektórzy bez roota nie umieją żyć :)

Edited by latet
  • Like 1

18 minut temu, latet napisał:

odkąd mam Mi8 siedzę na Global Stable - nuuuuuuuuda

Fakt, stabilność i brak większych problemów jest nudne ;) 

Minusem jest to że takie DC Dimming dostaniemy za 2 miesiące, ale i tak wolę to niż kupę błędów i problemów. Tym bardziej że na Mi 8 jest problem z płatnościami (może na Mi 9 nie ma, ale u nas jest). 

@galakty ludzie raportują, że od nowej wersji na mi8 już nie ma błędu z płatnościami. Podziałał fix.

• Like 1

Orientuje się ktoś czy jest taka Apka lub ustawienie podświetlające obwódkę notcha? Kiedyś coś takiego widziałem, jakiś artykuł czy coś ale całkiem wypadło mi to z głowy.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Orientuje się ktoś czy jest taka Apka lub ustawienie podświetlające obwódkę notcha? Kiedyś coś takiego widziałem, jakiś artykuł czy coś ale całkiem wypadło mi to z głowy.

Jest ale nie wygląda to fajnie. Nie polecam.

Jest ale nie wygląda to fajnie. Nie polecam.

A co to takiego? Chociaż sprawdzę.

10 godzin temu, galakty napisał:

Minusem jest to że takie DC Dimming dostaniemy za 2 miesiące

Ja nie widzę migotania ekranu w Mi8 nawet przy minimalnej jasności w całkowitej ciemności, więc DC Dimming mi potrzebny nie jest, zwłaszcza że – podobno – daje (jeszcze) gorszą jakość obrazu przy niskiej jasności. No, chyba, że DCD znacząco poprawia energooszczędność ekranu, ale chyba nie.

13 godzin temu, latet napisał:

Ja nie widzę migotania ekranu w Mi8 nawet przy minimalnej jasności w całkowitej ciemności, więc DC Dimming mi potrzebny nie jest, zwłaszcza że – podobno – daje (jeszcze) gorszą jakość obrazu przy niskiej jasności. No, chyba, że DCD znacząco poprawia energooszczędność ekranu, ale chyba nie.

Chyba sobie żartujesz. Oczywiście że nie widać migotania, bo ludzkie oko tego nie widzi, ALE... się męczy. Najbardziej jest to odczuwalne wieczorem przy dłuższym korzystaniu z telefonu, czytaniu.

Mam dodany odcisk palca jak i dane twarzy jednak odblokowuje mi tylko za pomocą odcisku palca. Nie można używać obu opcji? Edit: już ogarnąłem.

39 minut temu, galakty napisał:

Chyba sobie żartujesz. Oczywiście że nie widać migotania, bo ludzkie oko tego nie widzi, ALE... się męczy.

A możesz podać jakieś poważne źródło do badań, które tego dowiodły? Nie twierdzę, że to nieprawda, ale chciałbym poznać twarde, wiarygodne dane.

9 minut temu, latet napisał:

A możesz podać jakieś poważne źródło do badań, które tego dowiodły? Nie twierdzę, że to nieprawda, ale chciałbym poznać twarde, wiarygodne dane.

Chociażby tu - http://www.enggjournals.com/ijcse/doc/IJCSE16-08-03-016.pdf

To nie jest jakaś nowość, choć się tak wydaje w świecie telefonów, ale na notebookcheck już kilka lat temu pisano o PWM i bólach głowy. 

• Thanks 1

@latet i @galakty to czasem nie jest takie samo migotanie jak w żarówkach led? Normalnie go nie widać, ale wystarczy telefon i od razu idzie to zauważyć jak światło pulsuje co męczy oczy chociaż tego nie widzimy na żywo gdyż nasze oczy, a raczej mózg pomija pewne sprawy. Tak samo jak światła led normalnie je widać, a na kamerze czasem pulsuja, czasem nagrywa je jako wylaczone.

A ten dc dimming czasem tez nie powoduje, ze na ciemnym tle z niskim podswietleniem grafiki się rozmazuja przy przewijaniu? Na amoledach najbardziej to widac wieczorem.

po wgraniu roota nie działa Google Pay?

W oryginalnym odtwarzaczu pliki mp3 mają wymieszane okładki - da się to jakoś naprawić? 

Edited by Adamerio

Ktoś mi jest w stanie wytłumaczyć co daje opcja "Stabilizacja obrazu" w ustawieniach wideo w apce aparatu? Bo szczerze to nie widzę żadnej różnicy czy włączone czy nie.

21 minut temu, michlacz231 napisał:

Czy po wgraniu xiaomi.eu gwarancja znika?

Zależy, skąd telefon zakupiony. Jeśli z oficjalnej dystrybucji ABC Data (mi-home, x-kom, komputronik, etc.) lub Action (Proline czy Sferis), to przez odblokowanie BL i instalację MIUI Polska/EU nie tracisz gwarancji.

17 minut temu, michlacz231 napisał:

A w ogóle rom Miui Global 10.2 to jest rom który jest domyślnie zainstalowany na telefonie w europie?

Na każdym telefonie, który trafia do dystrybucji poza Chinami. Mówimy o normalnej, legalnej dystrybucji.

• Like 1

Hej. Czy jest na nasz telefon w pełni funkcjonalny rom z czystym androidem P? Chciałbym sobie protestować jak to działa na mi9.

31 minut temu, Mariusz Kowalski napisał:

Hej. Czy jest na nasz telefon w pełni funkcjonalny rom z czystym androidem P? Chciałbym sobie protestować jak to działa na mi9.

Poszukaj na XDA Developers:

https://www.xda-developers.com/

Która przeglądarka internetowa waszym zdaniem najlepsza? Osobiście używam opery i jak do tej pory wszystko działa. :)

Która przeglądarka internetowa waszym zdaniem najlepsza? Osobiście używam opery i jak do tej pory wszystko działa.
Kiwi

Xiaomi Mi 9 xiaomi.eu 9.5.23

Ja polecam Samsung Internet. Według mnie najlepsza przeglądarka jaka jest. Szybsza od Chrome, nie rozrasta się aż tak, logowanie odciskiem palca, dodatki adblock 

duck duck go testuję od kilku dni, przyjemnie szybka.

15 godzin temu, stereo0 napisał:

Ktoś mi jest w stanie wytłumaczyć co daje opcja "Stabilizacja obrazu" w ustawieniach wideo w apce aparatu? Bo szczerze to nie widzę żadnej różnicy czy włączone czy nie.

Ona, zdaje się, nie działa w każdym trybie. Przy 60 fps nie działa w ogóle. W [email protected] powinna dawać znakomicie widoczne efekty. W 4K nieco mniej, ale też (przy 30 fps).

• Thanks 1

Witam, postanowiłem dać szanse Xiaomi i zakupiłem MI9 6/128 Global. I teraz tak nie działają mi płatności Google Pay, co jest dla mnie bardzo ważną opcją telefonu, telefon świruje w kieszeni, stara się odblokować, przełącza piosenki w YT muzyka, włącza tryb samolotowy, lub wyłącza automatyczną kontrole podświetlenia wyświetlacza... Co z tym zrobić? Ogólnie po wcześniejszych telefonach a dwa do tyłu to Mate 20 Pro i S8, to oprogramowanie Xiaomi moim zdaniem to jakaś kpina, ogólnie do samego telefonu za te pieniądze się nie przyczepiam, ale oprogramowanie to dramat.

• Confused 1

32 minuty temu, Tomek_Pietras napisał:

za te pieniądze

Zwrot, wymiana. Prawdopodobnie trafiłeś wadliwy egzemplarz.

5 minut temu, dzidexx napisał:

Zwrot, wymiana. Prawdopodobnie trafiłeś wadliwy egzemplarz.

Sugerujesz, że to nie wina oprogramowania? Może wgrać betę Androida Q? Tylko jak to zrobić? W Huawei zapisywało się z poziomu telefonu i sama beta przychodziła jako aktualizacja a tutaj jak jest?

Witam, postanowiłem dać szanse Xiaomi i zakupiłem MI9 6/128 Global. I teraz tak nie działają mi płatności Google Pay, co jest dla mnie bardzo ważną opcją telefonu, telefon świruje w kieszeni, stara się odblokować, przełącza piosenki w YT muzyka, włącza tryb samolotowy, lub wyłącza automatyczną kontrole podświetlenia wyświetlacza... Co z tym zrobić? Ogólnie po wcześniejszych telefonach a dwa do tyłu to Mate 20 Pro i S8, to oprogramowanie Xiaomi moim zdaniem to jakaś kpina, ogólnie do samego telefonu za te pieniądze się nie przyczepiam, ale oprogramowanie to dramat.
Gdzie kupiłeś?

@Tomek_Pietras ustawienia nfc/ użyj portfela hce i będą płatności działać.

Beta androida to bardzo zły pomysł. Napisz gdzie kupiłeś i jaką wersję firmware masz bo dla mnie opisane problemy nie istnieją w moim egzemplarzu

• Thanks 1

1 minutę temu, Mariusz Kowalski napisał:

Gdzie kupiłeś?

4 minuty temu, stereo0 napisał:

@Tomek_Pietras ustawienia nfc/ użyj portfela hce i będą płatności działać.

Beta androida to bardzo zły pomysł. Napisz gdzie kupiłeś i jaką wersję firmware masz bo dla mnie opisane problemy nie istnieją w moim egzemplarzu

Telefon zakupiony w Media Expert.

Screenshot_2019-05-28-10-25-25-382_com.android.settings.png