ZduneX25

Mi 9 - pytania ogólne - watek zbiorczy

Recommended Posts

5 godzin temu, olutus napisał:

Przypomnij gdzie można je wyłączyć? . Mam wyłączoną autoryzacje dla msa ale to chyba nie to?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Dobrze zrobiłeś wyłączając autoryzację dla msa, następnie wejdź w ustawienia każdej aplikacji która wyświetla reklamy i wyłącz "PROPOZYCJE".

Jeśli używasz ADB to usuń te apki z systemu i nastanie cisza reklamowa ;)

pm uninstall -k --user 0 com.miui.analytics

pm uninstall -k --user 0 com.miui.msa.global

Przypomnij gdzie można je wyłączyć? . Mam wyłączoną autoryzacje dla msa ale to chyba nie to?

Wejdź w ustawienia i w wyszukiwarce wpisz frazę "reklam" i odznacz funkcję która wyskoczy. I to by było na tyle.

• Like 1

Witam wszystkich. Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem mi9 i mam parę pytan. Po pierwsze czy da się jakoś zrobić by był na dole przycisk który otwiera menu wszystkich aplikacji czy muszą być na ekranach? Czy aplikacje da się posortować alfabetycznie? No i dodatkowo jak przesune aplikacje w inne miejsce to zostaje puste okienko po niej. Restart funkcji fill empty cells nie przynosi skutku. Reset danych managera pulpitu też :( jeszcze kiedyś wyczytałem że robi mega zdjęcia z aplikacją aparat google aczkolwiek w sklepie Play jest napisane że niezgodne z urządzeniem, po ściągnięciu z neta aplikacją nie startuje. Jakiś pomysł badz rozwiązanie na ten temat? dzięki za pomoc :)

Witam wszystkich. Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem mi9 i mam parę pytan. Po pierwsze czy da się jakoś zrobić by był na dole przycisk który otwiera menu wszystkich aplikacji czy muszą być na ekranach?

Da się z innym softem, spróbuj Nova Launcher czy Action. Miui nie ma szuflady aplikacji. Co do pustych miejsc nie pomogę.

Aparat google owszem, jednak nie ten ze sklepu a mod GCam - znajdziesz cały wątek na forum XDA: https://r.tapatalk.com/shareLink?url=https%3A%2F%2Fforum%2Exda-developers%2Ecom%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D3910034&share_tid=3910034&share_fid=3793&share_type=t

Panowie, czy jest szansa na poprawę jakości dźwięku audio w nagraniach video? Czy raczej jest to zrobione z premedytacją że względu na cenę?

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

11 minut temu, z80161072 napisał:

Panowie, czy jest szansa na poprawę jakości dźwięku audio w nagraniach video? Czy raczej jest to zrobione z premedytacją że względu na cenę?

A na czym polega problem? Możesz udostępnić próbkę?

2 godziny temu, z80161072 napisał:

A jak się problem prezentuje? Masz dobrze zamontowane etui, może "zapchałeś" wlot mikrofonu.

Bitrate podobno jest tragiczny (96kbs)a przynajmniej w recenzjach sprzed miesiąca dwóch było słychać znaczącą różnice w jakości nagrywanego dźwięku względem innych flagowców (

15:29). Czy aktualizacje coś poprawiły w tej kwestii - pytam jako przyszły użytkownik

Bitrate podobno jest tragiczny (96kbs)a przynajmniej w recenzjach sprzed miesiąca dwóch było słychać znaczącą różnice

Niski bitrate nie pomaga, ale to nie on jest główną przyczyną słabego dźwięku w nagraniach.

w jaki sposób zmienić Galerię (od Xiaomi) na Zdjęcia (od googla) w (domyślnej) aplikacji Aparat?

20 godzin temu, jerzykd napisał:

Bardzo konstruktywna odpowiedź. Skoro bitrate nie jest problemem - choć na pewno tak niski wpływa na jakość - to czy coś poprawiają? Czy zostawili tak jak było 2 miesiące temu?

Edited by mrosi
Po co tyle pustych wierszy w poście...?

Bardzo konstruktywna odpowiedź. Skoro bitrate nie jest problemem - choć na pewno tak niski wpływa na jakość - to czy coś poprawiają? Czy zostawili tak jak było 2 miesiące temu?  

No co mam napisać, odwołujesz się do jakiś recenzji a tego jest masa przecież w sieci...
Bez żadnych konkretnych danych, jakiej wersji ROMu używali itp.
Po drugie, jestem ciekaw czy ktoś jest w stanie odróżnić audio z nagrania robionego smartfonem w 96kbps od tego 128 lub więcej. Z tego mam pocisk .
A już na serio bardziej, chciałbym ci pomóc w wyborze tylko jak w pliku wideo sprawdzić bitrate?

12 minut temu, sp4ubw napisał:

@set nie ma takiej opcji.

czyli tylko zmiana aparatu?

jeżeli tak to na jaki?

czyli tylko zmiana aparatu?
jeżeli tak to na jaki?
Jest kilka ciekawych modów GCam

10 minut temu, jerzykd napisał:

Po drugie, jestem ciekaw czy ktoś jest w stanie odróżnić audio z nagrania robionego smartfonem w 96kbps od tego 128 lub więcej. Z tego mam pocisk emoji3.png.
A już na serio bardziej, chciałbym ci pomóc w wyborze tylko jak w pliku wideo sprawdzić bitrate?

Na przykład MX player i klikasz właściwości. Przy okazji - chyba najlepszy odtwarzacz filmów jaki istnieje.

Natomiast nie ma po co sprawdzać, jest jak było. Tyle, że dokładnie, to nie bitrate wpływa na jakość, która zresztą jest przyzwoita. Może ciut głośniej powinno być, ale to można w dowolnym programie potem podciągnąć. Na pewno jest stereo i wyraźnie. 

9 minut temu, jerzykd napisał:

Jest kilka ciekawych modów GCam

dzięki. poszukam :)

• Like 1

@set: nie rozumiem co z galerią jest nie tak? 

Ja bym się chętnie pozbył z miui "zdjęć" od gugla... 

• Like 1

A tu właściwości filmu nagranego aplikacją GCam extreme.

2d7446a40c3aa07e19bd13e057310072.jpg

No to sprawdzone, odpowiedź poprawna brzmi: można nagrywać wideo z wyższym bitrate kodowania dźwięku, używając innej niż oryginalna aplikacja aparatu. Natomiast nie wiem, czy to nie stało się wcześniej, być może upłynęło mniej czasu niż 2 miesiące.

23 minuty temu, JamCiTo napisał:

@set: nie rozumiem co z galerią jest nie tak? 

Ja bym się chętnie pozbył z miui "zdjęć" od gugla... 

udostępniam rodzinie zdjęcia "bąbelka" i tam jest folder do którego mają uprawnienia, nie jest to oczywiście duży problem, bo wystarczy zamknać i przejść do Zdjęć i udostępnić. ale jednak ;) 

udostępniam rodzinie zdjęcia "bąbelka" i tam jest folder do którego mają uprawnienia, nie jest to oczywiście duży problem, bo wystarczy zamknać i przejść do Zdjęć i udostępnić. ale jednak  

Spróbuj.
Ustawienia-zainstalowane aplikacje- trzy kropki domyślne aplikacje- ustawiasz tam co chcesz i nie tylko galerie.

25 minut temu, markus420 napisał:

Spróbuj.
Ustawienia-zainstalowane aplikacje- trzy kropki domyślne aplikacje- ustawiasz tam co chcesz i nie tylko galerie.

dzięki śliczne!!!

szkoda że nie można ustawić muzycznej aplikacji jako spotyfi, ale to rozumiem, że dlatego że nie można na niej odpalać piosenek z "zewnątrz"

@set ale ustawienie domyślnie dowolnej innej galerii nie da Ci tego co chcesz. Tyle, że z programów innych kliknięcie obrazka otworzy ustawioną domyślnie apkę do nich. Z aparatu będziesz mieć galerię MIUI bo tak to jest zrobione.

No co mam napisać, odwołujesz się do jakiś recenzji a tego jest masa przecież w sieci...

Bez żadnych konkretnych danych, jakiej wersji ROMu używali itp.

Po drugie, jestem ciekaw czy ktoś jest w stanie odróżnić audio z nagrania robionego smartfonem w 96kbps od tego 128 lub więcej. Z tego mam pocisk .

Jest taka aplikacja jak mediainfo - zgrywając film na dysk kompa można za jej pomocą sprawdzić. Między 96 kbs a 128 może będzie mała różnica ale między 96 kbs a 192 to już całkiem spora.

Edit o właśnie czyli z Gcama już powinno być lepiej chociaż pod względem kompresji l, dziękuję bardzo za informację. default_smile.png

• Like 1

2 godziny temu, z80161072 napisał:

Jest taka aplikacja jak mediainfo - zgrywając film na dysk kompa można za jej pomocą sprawdzić. Między 96 kbs a 128 może będzie mała różnica ale między 96 kbs a 192 to już całkiem spora.

Spora, ale to nie jest główny problem. Przyczyną niezadowolenia z jakości dźwięku są niewłaściwie skonfigurowane algorytmy tłumienia hałasów tła, redukcji szumów, przycinania części pasma itp.

Jak weźmiesz idealne nagranie z dobrego sprzętu i zrobisz z niego 96 kbps, to owszem, będzie słychać różnicę, ale i tak będzie o niebo lepiej niż nagranie 192 kbps z telefonu Xiaomi. Zrobię takie testy i pokażę.

Edited by latet
  • Like 1

14 godzin temu, set napisał:

udostępniam rodzinie zdjęcia "bąbelka" i tam jest folder do którego mają uprawnienia, nie jest to oczywiście duży problem, bo wystarczy zamknać i przejść do Zdjęć i udostępnić. ale jednak ;) 

Dobra... Dalej nie rozumiem problemu... Przecież masz konto gugla i jak przywiążesz, że foty ma ciskać na serwer, to robi to w tle i z guglowej aplikacji/z kompa udostępniasz co chcesz i komu chcesz.... 

A galeria ma działać bezstresowo na urządzeniu i dokładnie to robi... I można z jej poziomu puścić mmsa (co w gugiel-zdjęciach nie jest tak proste i oczywiste), podstawy obróbki z bardzo ciekawymi filtrami, utrzymanie porządku na urządzeniu... 

Chcesz udostępnić - to i tak robisz to internetowo i sobie udostępniasz z gugla, a nie dopuszczasz wszystkich do urządzenia... Nawet jeżeli korzystasz z chmury Xiaomi... 

2 godziny temu, JamCiTo napisał:

Dobra... Dalej nie rozumiem problemu... Przecież masz konto gugla i jak przywiążesz, że foty ma ciskać na serwer, to robi to w tle i z guglowej aplikacji/z kompa udostępniasz co chcesz i komu chcesz.... 

A galeria ma działać bezstresowo na urządzeniu i dokładnie to robi... I można z jej poziomu puścić mmsa (co w gugiel-zdjęciach nie jest tak proste i oczywiste), podstawy obróbki z bardzo ciekawymi filtrami, utrzymanie porządku na urządzeniu... 

Chcesz udostępnić - to i tak robisz to internetowo i sobie udostępniasz z gugla, a nie dopuszczasz wszystkich do urządzenia... Nawet jeżeli korzystasz z chmury Xiaomi... 

Hej chętnie pomogę : )

Jak chcecie pozbyć częściowo (bo wszystkiego się nie da) niechcianych aplikacji to zróbcie tak:

- zmieniacie język na Angielski (UK)

- wchodzicie w sklep Play

- klikacie na pomoc i opinie (po angielsku będzie ofkors)

- wyszukujecie frazę "disable"

- klikacie w aktywny link do wyłączenia aplikacji

- wejdziecie w niedostępne menu, gdzie można wyłączyć/odinstalować Facebooka, Google (google, zdjecia, filmy), itp.

polecam : )

Hej chętnie pomogę : )
Jak chcecie pozbyć częściowo (bo wszystkiego się nie da) niechcianych aplikacji to zróbcie tak:
- zmieniacie język na Angielski (UK)
- wchodzicie w sklep Play
- klikacie na pomoc i opinie (po angielsku będzie ofkors)
- wyszukujecie frazę "disable"
- klikacie w aktywny link do wyłączenia aplikacji
- wejdziecie w niedostępne menu, gdzie można wyłączyć/odinstalować Facebooka, Google (google, zdjecia, filmy), itp.

polecam : )
Nie lepiej usunąć te których się nie chce?

Xiaomi Mi 9 xiaomi.eu 9.5.16

44 minuty temu, simcold napisał:

Nie lepiej usunąć te których się nie chce?

Hej możesz napisać jak zrobić to w inny sposób ? Nigdy nie miałem MIUI, a wchodząc z poziomu ustawień, opcje wyłączenia/odinstalowania jest nieaktywna (np. Google).

dzięki za pomoc

Hej możesz napisać jak zrobić to w inny sposób ? Nigdy nie miałem MIUI, a wchodząc z poziomu ustawień, opcje wyłączenia/odinstalowania jest nieaktywna (np. Google).
dzięki za pomoc
Np mając roota możesz wywalić poprzez Titanium Backup

48 minut temu, 2dor napisał:

dzięki za pomoc

Adb, skrypt, tool all in one. Wszystko jedno. Szybko, prosto. Wszystko od dawna na forum. 

Witam. 

Ma ktoś może problem z aplikacją FlashScore? Chodzi mi o to, że nie mogę ustawić innego dźwięku powiadomień niż jest domyślnie ustawiony..