ZduneX25

Mi 9 - pytania ogólne - watek zbiorczy

Recommended Posts

Gdzie trzeba klikać 2x aby zablokować ekran? Czy może działa to z oryginalnym launcherem?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Ta opcja działa tylko ma xiaomi. eu

Jakiego trybu używacie do nagrywania filmów? I jakiej rozdzielczości? Uważam, że 4k uhd 30fps i stabilizacją działa kiepsko. Zauważalne są dziwne rozmazu obrazu jeśli ruszamy telefonem góra dół. Jak zmienię na 4k uhd 60fps i stabilizacją jest ok.

Ta opcja działa tylko ma xiaomi. eu

Przecież mam taki

Przecież mam taki

Wróżką nie jestem nie napisałeś o jakim sofcie piszesz.

Ja wiem gdzie to się włącza tylko nie wiem gdzie mam kilka 2x aby ekran zgasł ;)

9 godzin temu, Bambucha1988 napisał:

@palibrzuch na oryginalnym jest ta opcja :-)

Screenshot_2019-05-10-22-09-01-643_com.miui.home.png

Przecież masz xiaomi.eu a nie globala.. 

Ja wiem gdzie to się włącza tylko nie wiem gdzie mam kilka 2x aby ekran zgasł default_wink.png

Na głównym pulpicie między ikonkami lub w wolnym miejscu.

Niestety u mnie ta opcja nie działa.

To jest opcja na ekranie blokady dwuklikiem. Nie działa ci na ekranie blokady?

Ja mam xiaomi.eu i się trochę zakręciłem ;)

Opcja działa tylko z oryginalnym launcherem. 75419bc7853da52871c8379b3dea2d9b.jpg

Tu evie d8c8ac34b3dae66d400ee75cc3b5c7f6.jpg

32 stopnie na podpiętej ladowarce 2A

• Like 1

Hej wszystkim. Nie dawno kupiłem Mi 9 6/128GB i mam do was kilka pytań...

1. Ile u was w ciągu nocy zjada baterii? Po wyłączeniu prawie wszystkich apek w tle w ustawieniach baterii na 8.5h snu zjadło mi 5% baterii. Czy to dużo ?

2. Czy u was na najnowszym global po resecie/wyłączeniu telefonu ikona LTE zmienia się na 4G? Da się to naprawić żeby zawsze pokazywał LTE ?

3. Czy da się dać ikonkę NFC na belkę z szybkimi skrótami? Wiem można przetrzymać na tryb samolotowy i przenosi mnie  w miejsce gdzie się włącza NFC ale to jednak trochę uciążliwe przy płaceniu.

4. Czy w Play da się włączyć na tym telefonie VoLTE?

Hej wszystkim. Nie dawno kupiłem Mi 9 6/128GB i mam do was kilka pytań...
1. Ile u was w ciągu nocy zjada baterii? Po wyłączeniu prawie wszystkich apek w tle w ustawieniach baterii na 8.5h snu zjadło mi 5% baterii. Czy to dużo ?
2. Czy u was na najnowszym global po resecie/wyłączeniu telefonu ikona LTE zmienia się na 4G? Da się to naprawić żeby zawsze pokazywał LTE ?
3. Czy da się dać ikonkę NFC na belkę z szybkimi skrótami? Wiem można przetrzymać na tryb samolotowy i przenosi mnie  w miejsce gdzie się włącza NFC ale to jednak trochę uciążliwe przy płaceniu.
4. Czy w Play da się włączyć na tym telefonie VoLTE?

1 normalne. 3. Po co wyłączasz NFC?

1 minutę temu, simcold napisał:

1 normalne. 3. Po co wyłączasz NFC?

Ze względu na baterie i tego, że przy kradzieży ktoś może wyczyścić konto

Baterie to akurat bzdura i drugie też nie. Musi odblokować telefon więc i wtedy może włączyć NFC więc.....

8 minut temu, Adasiek74 napisał:

W sensie że złodziej nie potrafi włączyć NFC tak?

NFC można włączyć po odblokowaniu telefonu. Nie wiem może w tym modelu da się obejść to zabezpieczenie i odblokować go aczkolwiek zawsze to jakieś utrudnienie a tak gdy mam włączone NFC można 3 albo 5 razy zapłacić podświetlając tylko ekran - bez jego odblokowania do max 50 zł. 

NFC można włączyć po odblokowaniu telefonu. Nie wiem może w tym modelu da się obejść to zabezpieczenie i odblokować go aczkolwiek zawsze to jakieś utrudnienie a tak gdy mam włączone NFC można 3 albo 5 razy zapłacić podświetlając tylko ekran - bez jego odblokowania do max 50 zł. 
No nie. Zapłacić możesz po odblokowaniu całkiem. Nie po podswietleniu

Przed chwilą, simcold napisał:

No nie. Zapłacić możesz po odblokowaniu całkiem. Nie po podswietleniu

Nie mówię o czymś czego nie sprawdzałem. Nie wiem w jaki sposób ty płacisz (czy używasz Google Pay). Ja korzystam z Google Pay i nawet samo google zastrzega, że można albo 3 albo 5 razy zapłacić podświetlając tylko ekran na włączonym NFC. Potem wymagane jest odblokowanie ekranu - takie zabezpieczenie google przed złodziejami właśnie. Jestem tego pewny bo sam zawsze płacę przy zablokowanym ekranie ale podświetlonym i nfc wtedy normalnie działa powyżej 50 zł muszę tylko pin wprowadzić

Tylko debil płaciłby kradzionym telefonem w dobie 99% monitoringu.

Ja płacę przez bank i mam do wyboru czy ma być odblokowany czy nie. Samo podświetlenie nic nie da, testowałem. Czy GP jest inaczej? Nie wiem.

• Like 1

Możecie skupić się na odpowiedzi zamiast spamować, co i jak powinno się robić z NFC - nie Wasz interes i nie Wasze zmartwienie.

Tak więc - nie, na globalnym oprogramowaniu nie ma tego skrótu. Dodali go w xiaomi.eu.

Na Mi 8 jest taki skrót, więc pewnie kiedyś do Mi 9 też przyjdzie. Kiedy? Kiedyś. 

Zauważyłem, że przy UHD 30fps ze stabilizacją podczas startu nagrywania zdarza się lekka przycinka na nagraniu. Tylko raz i to jakoś w pierwszej sekundzie, potem już idzie normalnie. Nie wiem czy skopali coś z tą stockową aplikacją? Bardzo to wkurzające gdy akurat wystąpi na ważnym nagraniu. Wygląda to jak by ta stabilizacja elektroniczna z opóźnieniem chciała zaskoczyć. Napisałem o tym dlatego, że może nikt na to nie zwrócił uwagi, a po przeczytaniu dacie znać czy zdarzyło się to i u was.

Sprawdzałem inne rozdzielczości, klatki i nie zauważyłem podobnego zachowania.

Ps. Znacie jakiś host na który mogę dać krótki filmik? By go zamieścić na forum?

Cześć,

jesteście zadowoleni z aparatu w mi9? Kupiłem swojego w poprzednim tygodniu z nadzieją, że fotki będą co najmniej trochę lepsze niż w iphonie 7 (chodzi o szczegółowość fotek) lub porównywalne do Xr'a a tymczasem zdjęcia są dramatyczne nawet dla mojego oka bez żadnego porównania. Wszędzie widać piksele i przesycone kolory, a po lekkim przybliżeniu nawet na zdjęciu 48MP od razu widać niedoskonałości. W świetle dziennym, gdzie nawet mój stary MI 4 potrafi zrobić zdjęcie tak abym widział tytuł książki na półce ok 3m przede mną to w MI9 zależy to chyba od algorytmu bo raz widać, a raz zlany jest napis w całość

Dodatkowo podłączę się do posta wyżej, który mówi o ścinaniu się kamery w 4k 30fps w pierwszych sekundach... No bardzo słabo to wygląda patrząc nawet na kilkuletnie modele konkurencji ;-/

• Sad 2

Cześć,
jesteście zadowoleni z aparatu w mi9? Kupiłem swojego w poprzednim tygodniu z nadzieją, że fotki będą co najmniej trochę lepsze niż w iphonie 7 (chodzi o szczegółowość fotek) lub porównywalne do Xr'a a tymczasem zdjęcia są dramatyczne nawet dla mojego oka bez żadnego porównania. Wszędzie widać piksele i przesycone kolory, a po lekkim przybliżeniu nawet na zdjęciu 48MP od razu widać niedoskonałości. W świetle dziennym, gdzie nawet mój stary MI 4 potrafi zrobić zdjęcie tak abym widział tytuł książki na półce ok 3m przede mną to w MI9 zależy to chyba od algorytmu bo raz widać, a raz zlany jest napis w całość
Dodatkowo podłączę się do posta wyżej, który mówi o ścinaniu się kamery w 4k 30fps w pierwszych sekundach... No bardzo słabo to wygląda patrząc nawet na kilkuletnie modele konkurencji ;-/
Niestety nie jest dobrze. Mam w domu iPhone X i przy nim to słaby zawodnik. Kupiłem mi9 ale nie jestem szczególnie zadowolony

• Sad 2