ZduneX25

Mi 9 - pytania ogólne - watek zbiorczy

Recommended Posts

Mi działa też z płatnościami millenium na mi5 mi6 i mi9

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

A tak z innej strony to co wam daje root, jakich aplikacji czy modułów używacie?

A tak z innej strony to co wam daje root, jakich aplikacji czy modułów używacie?

Takie moduły + youTube vanced gduzo ludzi używa i Viper FX ale jego trzeba przed każdą aktualizacja dezaktywować bo magiel się wysypie. A sam root. Daj właśnie np możliwość wyłączenia dźwięku aparatu w całym systemie i zrzutu ekranu. Blokadę reklam wszędzie czy usunięcie niechcianych aplikacji. c7b095309659ac1db15550198acd4280.jpg

Jak myślicie TWRP nie będzie się gryzło z globalem?
Po co Ci global jak masz twrp? Wrzucaj xiaomi.eu miuiPro lub RevOS

• Like 1

18 minut temu, simcold napisał:

Miałem krótka przygodę z Mi9 SE na który od początku wgrałem xiaomi.eu i miałem uczucie że na globalu było lepiej. TWRP chcę mieć dla roota.

Wg ciebie lepszy RevOs czy miuiPro? Ja jestem starej daty, jak widzę bukwy to mnie lekko cofa ...

Napisałem. Bo musisz użyć magisk 19

Sorry ale na tapatalku widziałem tylko cytat mojego postu, dzięki już jest ok.

Da się na xiaomi.eu w jakiś sposób autoukrywać dolny pasek? Na globalu autoukrywał się.

Poza tym działa komuś Google Pay z Magiskiem na ostaniej tygodniowej wersji xiaomi.eu? U mnie niestety nie działa.

Edit:

Czy tylko u mnie na xiaomi.eu nie działa Google Pay? Czy to z Magiskiem czy bez aplikacja krzyczy, że mam roota albo ine zmodyfikowane oprogramowanie :/ 

Edited by emarcin

mialem tak ale po usunieciu katalogu wg. instrukcji z głownej strony udało sie dodac kartę. Jednak probujac zaplacic w sklepie dostaje komunikat uzyj innej karty na terminalu :/

Jak w końcu jest z tym aparatem? Da się żyć bez tego OIS? Night Mode z GCam w ogóle ma rację bytu przy jego braku? 

Przy obecnych cenach Samsunga Galaxy S9+/ Note 9 oraz znikomej dostępności Mi 9 nie wiem czy nie zdecydować się właśnie na koreański wyrób. Procesor trochę słabszy, ale jak człowiek nie gra to pewnie nawet tego nie odczuje.

Co myślicie?

Nie ma racji bytu. Chyba, ze lubisz poruszone zdjęcia. To jeden z modeli, gdzie Gcam nie ma zastosowania.  

Nie ma racji bytu. Chyba, ze lubisz poruszone zdjęcia. To jeden z modeli, gdzie Gcam nie ma zastosowania.  
Porownywalem zdjęcia z mi6 i mi9 przy różnych oświetleniach te same sceny i mi9 o wiele lepiej. Co do filmów nie wypowiem się bo nie kręcę.

Miałem na myśli zdjęcia nocne i Gcama. CO prawda tryb nocny xiaomi tez się nie nadaje do zdjęć, ale przynajmniej ostre są. Chyba najlepsza opcja to wysokie ISO, wtedy jest w miarę przyzwoicie i nie ma aż takiej tragedii. Nie pamiętam, czy od początku było z czułością jak teraz bo ostatnio testowałem to można do 25600 używać.

Edited by sp4ubw
  • Like 1

No bo czy ten aparat z Mi 9 to jest faktycznie coś jakaś nowa jakość w Xiaomi?
No bo w zasadzie jedynymi zaletami ponad SGS 9+ które widzę w Xiaomi to Snapdraong 855, lepszy wygląd oraz czytnik linii papilarnych w ekranie. Szczerze to wydaje mi się że Mi nie będzie robił nie wiadomo jak lepszych zdjęć, a Samsung zawsze słynął z dobrych aparatów. No i jest zmienna przesłona. Ciężki wybór xD

Jakby ktoś chciał się pobawić stałoprądowym świeceniem ekranu to jest to już zaimplementowane i na razie włączane/wyłączane kodem *#*#3225#*#*. Są błędy regulacji jasności, ale tez mam wrażenie, ze czytanie dotyku dostało powera :)

• Like 3

Gcam pozwala zapisywać RAW, to może się przydać.

11 godzin temu, pazdzioch564 napisał:

No bo czy ten aparat z Mi 9 to jest faktycznie coś jakaś nowa jakość w Xiaomi?

Moim zdaniem - nie. Chętnie przeczytam kontrargumenty poparte konkretami. W pewny sensie "nową jakością" jest dodatkowy obiektyw szerokokątny. Cenną rzeczą (dla wideo) jest też EIS w 4K – coś, czego w Mi8 nie mam jak uzyskać.

10 godzin temu, sp4ubw napisał:

Jakby ktoś chciał się pobawić stałoprądowym świeceniem ekranu to jest to już zaimplementowane i na razie włączane/wyłączane kodem *#*#3225#*#*.

Czy rzeczywiście widać (przy ciemnym ustawieniu ekranu), że kolorystyka obrazu jest dużo gorsza, niż przy "normalnej" (pulsacyjnej) regulacji jasności?

12 godzin temu, simcold napisał:

Porownywalem zdjęcia z mi6 i mi9 przy różnych oświetleniach te same sceny i mi9 o wiele lepiej.

Trudno się nie zgodzić. https://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=5&idPhone1=9507&idPhone2=8507&idPhone3=9065

Absolutnie aparat z Mi 9 nie jest żadną wielką nowością i przełomem. Za dnia to nawet RN5/7 robią dobre zdjęcia, a nocą... właśnie, nocą Mi 9 odstaje. Tutaj Mi 8 jest dużo lepszy, natomiast wideo (pomijając ostatnie skopanie balansu bieli w Mi 8) jest lepsze ze względu na EIS w 4k. 

• Like 1

Działa u Was na xiaomi.eu asystent Google? Ja nie mogę włączyć Voice Match, ktoś miał taki przypadek?

Działa u Was na xiaomi.eu asystent Google? Ja nie mogę włączyć Voice Match, ktoś miał taki przypadek?

Nie działa na xiaomi.eu na pewno, ponoć na ostatnich globalach też nie ale nie chce mi się sprawdzać, przywykłem do używania przycisku

Niby tak ale w samochodzie z AA trochę słabo obsługiwać przyciskiem.

Niby tak ale w samochodzie z AA trochę słabo obsługiwać przyciskiem.

Zgadzam się, sprawdź proszę ostatni global, jak masz czas i możliwości.

Nie będę już bawił ze zmianą jak miałem globala to działało na xiaomi.eu nie działa choć na Mi6 z xiaomi.eu... działa.

Sprawdź czy asystent się nie wyłączył sam z siebie, czasem tak się robi. 

Sam asystent jest włączony i działa, nie chce natomiast włączyć Voice Match czyli uruchamianie poprzez OK Google.

10 godzin temu, latet napisał:

Czy rzeczywiście widać (przy ciemnym ustawieniu ekranu), że kolorystyka obrazu jest dużo gorsza, niż przy "normalnej" (pulsacyjnej) regulacji jasności?

Nie widać różnicy. W dzisiejszym sofcie 9.5.1 pojawił się przełącznik w opcjach wyświetlacza dla tej funkcji.

06681201c783.png

Doszła też konfiguracja zegara na ekranie blokady i trzy tryby do wyboru.

a1149a63626d.png  b15a2cf0eac6.png

W galerii można gestem uszczypnięcia zmieniać widok z miesięcy na dni.

371a4fb16ca1.png

Usunięto przebłyskiwanie ekranu podczas odblokowywania palcem jak jest DC dimming włączony.

Niestety, nie poprawiono reakcji czujnika oświetlenia i w tym trybie przy jasnej treści ekranu następuje rozjaśnienie bo czujnik widzi światło ekranu. Więc ciemne treści będą wyświetlane poprawnie, jasne lub białe aplikacje spowodują rozjaśnienie w ciemności ekranu do około 40% jego jasności i wypala to oczy :)

Edited by sp4ubw
Dodane zrzuty ekranów

Oraz po włączeniu DC dimming I przy odblokowywaniu zegarek z ekranu blokady znika dłużej niż powinien.

Witam

Nie wytrzymałem i zrobiłem root ;) mój program automagic działa teraz na 100% ;)

Niestety adaway nie radzi sobie z blokadą reklam.

Co polecacie aby pozbyć się reklam?

Witam

Nie wytrzymałem i zrobiłem root default_wink.png mój program automagic działa teraz na 100% default_wink.png

Niestety adaway nie radzi sobie z blokadą reklam.

Co polecacie aby pozbyć się reklam?

Lucky Patcher możesz też spróbować. Ja używam obu.

Dodałem nowe dodatkowe hosty do adaway i jest ok. Zobaczymy później ;)

Chcę wrócić do globala EEA wraz z zablokowaniem bootloadera, który soft pod Miflash? Na stronie http://en.miui.com/a-234.html jest tylko global (nie EEA) rozumiem, że mam wrzucić globala, a poźniej z poziomu telefonu aktualizację update.zip do wersji EEA?

Edited by emarcin

Battery charge limit

Ktoś pisał o tej aplikacji tylko nie mogę znaleźć gdzie ;)

Jakie najlepiej ustawienia w nim zastosować?

Battery charge limit

Ktoś pisał o tej aplikacji tylko nie mogę znaleźć gdzie default_wink.png

Jakie najlepiej ustawienia w nim zastosować?

80 do 35 wg tego co piszą niektórzy o bateriach. Ja się pozbyłem tej apki, raz działa raz nie, tak samo z rootem, którego potrzebowałem włącznie do Vipera i tej aplikacji.