ZduneX25

Mi 9 - pytania ogólne - watek zbiorczy

Recommended Posts

Nie chcą mi się schować te przyciski na dolnym wyskakującym pasku. Mam je na stałe. W jaki sposób można to schować?f44242f4b4d93f94e8cd8a583f74649b.jpg

Wcześniej same się chowały.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Wyświetlacz pełnoekranowy jest rozwiązaniem Twojej zagadki.

• Like 1

Cześć,

Czy możecie mi powiedzieć jak włączyć Always On Display (i ewentualnie ustawić co tam ma być wyświetlane)?

Co mogę zrobić by powiadomienia nie znikały chwilę po pojawieniu się?

Wersja softu: 10.2.17.0

Na znikające powiadomienia nic nie poradzisz, trzeba czekać na aktualizację softu.

AOD włączysz tu:
Wyświetlacz - Ekran zgodny z otoczeniem - Zawsze Włączony

Wyświetlacz pełnoekranowy jest rozwiązaniem Twojej zagadki.

Ustawić tam obsługę gestami i tyle? Nie da się tak zrobić jak w niektórych aplikacjach że wysuwam je by wyjść itp?

Jeszcze jedno pytanko :)

Czy da radę zmienić działanie przycisku po lewej stronie (fizycznego), tego odpowiadającego za Asystenta Google?

Chciałbym go przemapować np: na aparat.

/Edit

Nevermind, już znalazłem :)

Dla potomnych: Ustawienia --> Dodatkowe Ustawienia --> Skróty Gestów i Przycisków --> Przycisk SI

Edited by yak

Koledzy pytanie, dziś zainstalowałem xiaomi.eu wersja 10.2 i widzę że w stosunku do globala, czytnik w ekranie nie działa cały czas tylko dopiero jak wybudze telefon... Poprzednia opcja działała super... Macie jakieś info jak to zmienić?

Jeszcze jedno pytanko
Czy da radę zmienić działanie przycisku po lewej stronie (fizycznego), tego odpowiadającego za Asystenta Google?
Chciałbym go przemapować np: na aparat.

/Edit
Nevermind, już znalazłem
Dla potomnych: Ustawienia --> Dodatkowe Ustawienia --> Skróty Gestów i Przycisków --> Przycisk SI
Jak ustawisz na BRAK to działa tylko przy zablokowanym ekranie. Na odblokowanym asystent i tak się odpali. Przynajmniej u mnie tak jest na 10.2.22

Siemaneczko... 

W sumie chyba nadszedł czas zmienić mojego archaicznego LG G2 na nowy telefon, wybór padł na Xiaomi MI9. Pomijam kwestię kiedy uda mi się kupić ten telefon, jest regularnie wykupywany w sklepach, a nie mam zamiaru bogacić cwaniaków na allegro. Mam parę pytanek, więc prosiłbym o rozwianie moich wątpliwości:

1. Jak wygląda sprawa odstającego aparatu i case dołączonego do zestawu. Czy ten element strasznie jest podatny na rysowanie i uszkodzenie? Jaki futerał czy case kupić by ochronić ten element telefonu.

2. Jak wygląda sprawa z audio? Widziałem recenzje na youtubie gdzie nie pochwalano tej strefy w telefonie... Czy przejściówka z usb na jacka obniża jakość dźwięku? Czy stracę na jakości dźwięku podłączając dobre słuchawki przez tą przejściówkę?

3. Jak wygląda sprawa ekranu i szkła, rysuje się mocno? Niby gorilla glass 6, ale oglądając recenzje widziałem stwierdzenia, że telefon ponoć rysował się przy samym użytkowaniu. Myślę o kupnie jakiegoś szkła z mk3, gdzie od razu mi przykleją w punkcie w galeri(mam nadzieje że profesjonalnie bez paprochów :( , pamiętam horror przyklejania folii mk3 na G2 ) 

2 godziny temu, Szkodzik napisał:

Koledzy pytanie, dziś zainstalowałem xiaomi.eu wersja 10.2 i widzę że w stosunku do globala, czytnik w ekranie nie działa cały czas tylko dopiero jak wybudze telefon... Poprzednia opcja działała super... Macie jakieś info jak to zmienić?

Czekać na aktualizację, która może to zmieni, albo wrócić do Globala.

Siemaneczko... 

W sumie chyba nadszedł czas zmienić mojego archaicznego LG G2 na nowy telefon, wybór padł na Xiaomi MI9. Pomijam kwestię kiedy uda mi się kupić ten telefon, jest regularnie wykupywany w sklepach, a nie mam zamiaru bogacić cwaniaków na allegro. Mam parę pytanek, więc prosiłbym o rozwianie moich wątpliwości...

Fabryczne etui nie chroni obiektywów, znajdziesz na tym forum wątek z masą zdjęć i komentarzy do różnych marek, ja mam nillkina frosted shield i jestem zadowolony, jeśli chodzi o ekran przez 2 tyg. bez szkła nie porysowałem swojej Mi9 ale dla pewności nakleiłem coś na ekran, tu akurat produkty nillkina odradzam, poczytaj forum .

Co do audio, miałem kiedyś G2, gratuluję, że twój tak długo pociągnął . Wydaje mi się, że Mi9 gra podobnie, jednak faktycznie nie jest to poziom aktualnie prezentowany przez najdroższe flagowce, jest przyzwoicie ale bez szału, np Samsung S10 czy Sony zx3 grają lepiej. Przejściówka z zestawu jest przeciętna, mogłem porównać granie po kablu i bluetooth na słuchawkach Marley i bezprzewodowo grały minimalnie lepiej niż na kablu i fabrycznym donglu (lepsza scena).

Ja słucham muzyki z telefonu głównie w samochodzie więc dla mnie jest ok, słuchawki z aptx dają radę, zwłaszcza w PUBG

Fabryczne etui nie chroni obiektywów, znajdziesz na tym forum wątek z masą zdjęć i komentarzy do różnych marek, ja mam nillkina frosted shield i jestem zadowolony, jeśli chodzi o ekran przez 2 tyg. bez szkła nie porysowałem swojej Mi9 ale dla pewności nakleiłem coś na ekran, tu akurat produkty nillkina odradzam, poczytaj forum .Co do audio, miałem kiedyś G2, gratuluję, że twój tak długo pociągnął . Wydaje mi się, że Mi9 gra podobnie, jednak faktycznie nie jest to poziom aktualnie prezentowany przez najdroższe flagowce, jest przyzwoicie ale bez szału, np Samsung S10 czy Sony zx3 grają lepiej. Przejściówka z zestawu jest przeciętna, mogłem porównać granie po kablu i bluetooth na słuchawkach Marley i bezprzewodowo grały minimalnie lepiej niż na kablu i fabrycznym donglu (lepsza scena).
Ja słucham muzyki z telefonu głównie w samochodzie więc dla mnie jest ok, słuchawki z aptx dają radę, zwłaszcza w PUBG

A co polecasz na ochronę ekranu?

A co polecasz na ochronę ekranu?

Aktualnie mam coś taniego, nawet marki nie pamiętam bo nillkin 3d co max pękł po kilku dniach bez wyraźnego powodu. Poczytaj wątek o szkłach i etui, tam będziesz miał pełen przegląd opinii

13 minut temu, jerzykd napisał:

Fabryczne etui nie chroni obiektywów, znajdziesz na tym forum wątek z masą zdjęć i komentarzy różnych producentów, ja mam nillkina frosted shield i jestem zadowolony, jeśli chodzi o ekran przez 2 tyg. bez szkła nie porysowałem swojej Mi9 ale dla pewności nakleiłem coś na ekran, tu akurat produkty nillkina odradzam, poczytaj forum emoji3.png.
Co do audio, miałem kiedyś G2, gratuluję, że twój tak długo pociągnął emoji3.png. Wydaje mi się, że Mi9 gra podobnie, jednak faktycznie nie jest to poziom aktualnie prezentowany przez najdroższe flagowce, jest przyzwoicie ale bez szału, np Samsung S10 czy Sony zx3 grają lepiej. Przejściówka z zestawu jest przeciętna, mogłem porównać granie po kablu i bluetooth na słuchawkach Marley i bezprzewodowo grały minimalnie lepiej niż na kablu i fabrycznym donglu (lepsza scena).
Ja słucham muzyki z telefonu głównie w samochodzie więc dla mnie jest ok, słuchawki z aptx dają radę, zwłaszcza w PUBG emoji16.png

Gdyby nie to, że na LG G2(android 4.4) appki przestają działać, a spotify zaczyna się wieszać, oraz wyskoczyła mi w prawym górnym rogu żółta skaza na ekranie, zostałbym jeszcze przy tym telefonie dopóki działa :) . Miałem go około ponad 5 lat.

Czyli tracę na jakości dźwięku przez ta przejściówke? Czy na dobrych słuchawkach bezprzewodowych po bluethooth będzie lepsza jakość dźwięku?

...

Czyli tracę na jakości dźwięku przez ta przejściówke? Czy na dobrych słuchawkach bezprzewodowych po bluethooth będzie lepsza jakość dźwięku?

To moje subiektywne wrażenie, przy jednym modelu słuchawek z kablem i bluetooth, które miałem pod ręką. Teraz używam Sony MDR‑XB650BT i jest ok, choć to nie są idealne sluchawki, xiaomi ma niezłe dokanałowe dualdrive na usbc, to może być też dobre rozwiązanie.

Koledzy pytanie, dziś zainstalowałem xiaomi.eu wersja 10.2

Rozumiem, że instalowałeś wersje xiaomi.eu stable? Jeżeli tak sprawdź na ostatniej wersji tygodniowej.

9 hours ago, emarcin said:

Rozumiem, że instalowałeś wersje xiaomi.eu stable? Jeżeli tak sprawdź na ostatniej wersji tygodniowej.

Tak instalowałem wersje stable. Czy mogę zainstalować teraz wersję rozwojową? Ewentualnie później z powrotem wrócić na stable?

Pewnie, że możesz. Pamiętaj tylko, że przy powrocie do stable zachęca się full wipe.

Just now, emarcin said:

Pewnie, że możesz. Pamiętaj tylko, że przy powrocie do stable zachęca się cykl wipe.

Czyli tracę wtedy wszystkie dane aplikacji?

Tak, ale możesz spróbować bez wipe

14 minutes ago, emarcin said:

Tak, ale możesz spróbować bez wipe

Dzięki za pomoc.

Poszperałem na xiaomi.eu i okazuje się że problem można obejść na dwa sposoby. Jeden z nich to włączenie AOD a drugi wylaczenie powiadomień na ekranie.. wtedy działa jak należy.

Poczekam na aktualizacje do 10.3 na stable.

Pozdro

Witam wszystkich.
Mam pytanie odnośnie GPS w tym telefonie. Jak się sprawuje? Czy szybko łapie fixa? Mój obecny OP6 pod tym względem trochę sobie nie radzi...
Pozdrawiam

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Witam wszystkich.
Mam pytanie odnośnie GPS w tym telefonie. Jak się sprawuje? Czy szybko łapie fixa? Mój obecny OP6 pod tym względem trochę sobie nie radzi...
Pozdrawiam

Szybko i sprawnie.

Witam wszystkich.
Mam pytanie odnośnie GPS w tym telefonie. Jak się sprawuje?

Rewelacyjnie jako navi

Szybko i sprawnie.

Ok
Dziękuję za info

jaka wersja Mi Unlock  do  odblokowania bootloadera? Na najnowszej  wersji  3.3.827.31  wyskakuje mi couldn't unlock

Dlaczego pomimo instancji z TWRP magiska nie wykrywa roota?
a66666ffc3c8da193f4a75ffa5675ab6.jpg

Dlaczego pomimo instancji z TWRP magiska nie wykrywa roota?
Bo musisz użyć 19

@simcold co chciałeś napisać?

Napisałem. Bo musisz użyć magisk 19

Czy istnieje możliwość płatności NFC z rootem? Mam PKO BP. Jeszcze tel bez roota bo płatności to bardzo fajna sprawa.

Da się to jakoś obejść?

Czy istnieje możliwość płatności NFC z rootem? Mam PKO BP. Jeszcze tel bez roota bo płatności to bardzo fajna sprawa.

Da się to jakoś obejść?

Aplikacja IKO działa bez problemu, Magisk Hide i płacisz telefonem. Sprawdziłem.

Da się to jakoś obejść?

Mi działa też z płatnościami millenium na mi5 mi6 i mi9